R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Do Częstochowy przybędzie 40 tys. pielgrzymów
Autor Wiadomość
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-14, 09:51   Do Częstochowy przybędzie 40 tys. pielgrzymów

W przeddzień święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do Częstochowy przybędzie w zorganizowanych grupach pieszych około 40 tys. pątników.

Ze względu na ich bezpieczeństwo w śródmieściu miasta w południe wstrzymany zostanie ruch samochodów. Od północy nie wolno też parkować wzdłuż Alei Najświętszej Maryi Panny i ul. Mirowskiej.

Przy kościele św. Zygmunta pielgrzymkę wojskową, m.in. oficerów ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów NATO, a następnie 294. Warszawską Pielgrzymkę Pieszą, w której idzie ok. 13 tys. pątników, przywitają prymas Polski, kard. Józef Glemp oraz metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Towarzyszyć im będzie prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona. Przemarsz przez Aleje nastąpi w godz. 14.00-15.00. W Alei Sienkiewicza przy Grobie Nieznanego Żołnierza i pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki wojsko złoży wiązanki kwiatów.

O godz. 20 na błoniach przed Szczytem Jasnogórskim odprawiona zostanie msza święta, której przewodniczyć będzie abp Edward Nowak z Watykanu. Pielgrzymów powita podprzeor Jasnej Góry o. Piotr Polek, a apel jasnogórski poprowadzi przeor sanktuarium o. Bogdan Waliczek. Następnie rozpocznie się czuwanie modlitewne pod Szczytem w intencji papieża Benedykta XVI i uczestników Światowego Dnia Młodzieży w Kolonii.


źródło:onet.pl


Ktoś z forum się wybiera na pielgrzymkę do Częstochowy?
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-14, 10:29   

Ciekawe ile ludzi przyjdzie na 26. :roll:
Najbardziej efektownie wchodzi pielgrzymka z Tarnowskich Gór, po prostu ślicznie, aż dech zapiera....
JA wybieram się :mrgreen: już 6 raz. 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-14, 10:32   

A wiesz może jakie koszty wiążą się z pielgrzymką? Co trzeba załątwić, itp.
Też bym się wybrał...
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-14, 10:42   

Pielgrzymka wychodzi 23 , wraca 28.
Pierwszy nocleg w Krzepicach.
Na drugi dzień juz jestesmy w Czestochowie.
Tutaj jestesmy 2 dni (26 święto)
Wychodzimy 27 ->nocleg w Krzepicach.
28 jesteśmy w Wieluniu.

Należy uiścić kwote 22 zł (z tego co dobrze pamietam) przy Kolegiacie (budynek na wprost wejscia). Dostajesz znaczek, chuste, (w tamtym roku była czapeczka 8) ), i kartę pielgrzyma (najważniesze).
21.08. o godz. 18 (jak dobrze pamietam :wink: )jest msza i spotkanie organizacyjne w Bozym Ciele.
Jeśli chodzi o noclegi w Krzepicach czy Częstochowie, to juz w Twojej kwestii.
W Krzepicach zawsze śpie u "sióstr", ale to też trzeba sobie wcześniej załatwić.
Jesli chodzi o Czestochowe, to można "na halach", albo w "Domu Pielgrzyma". Róźnica ok 15 zł. W Domu Pielgrzyma ok 50-55 zł kosztują 3 noclegi.
Ceny podaję orientacyjnie, bo dokładnie nie pamietam... :roll:
Co najważniesze trzeba zabrać ze sobą?


WYGODNE BUTY! :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-14, 12:47   

Dzięki za szczegółowe informacje. Może się wybiorę, choć nie ma z kim zbytnio, a samemu nie ma sensu iść...
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-14, 13:17   

Najgorsze na pielgrzymkach sa tzw. "godzinki" :evil:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-14, 15:08   

Tak więc pochwalę się nieskromnie, na wieluńskich pielgrzymkach byłem w swoim życiu tak jak Dominika 6 razy. Wszystkie zapamiętałem w inny sposób, ale jak najbardziej pozytywny.
Pierwszy raz szedłem mając 11 lat, a najbardziej w pamięci mam pielgrzymkę wieluńską w której szedłem na Światowy Zlot Młodzieży, z Ojcem Janem Pawłem II na czele - ahh piękne były te czasy. :wink:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-14, 15:22   

J_a_r_o_, to Ty "weteran" pielgrzymek, jak i Dominika! No cóż, tylko pogratulować :)
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-14, 15:33   

ywis napisał/a:
Może się wybiorę, choć nie ma z kim zbytnio, a samemu nie ma sensu iść...


nie idziesz sam, peregrynuje pare-set innych. I nikt dla nikogo nie jest obcy :wink:

Ferbik napisał/a:
Najgorsze na pielgrzymkach sa tzw. "godzinki


faktycznie. Za kazdym razem "źle" wspominam odcinek jak wychodzi się z Częstochowy.Człowiek głodny, śpiący, i trzeba jeszcze biec. No i te "godzinki". Na szczęscie od godzinek jest jeden Pan, który ma bardzo bobudzający głos. :wink:

J_a_r_o_ napisał/a:
najbardziej w pamięci mam pielgrzymkę wieluńską w której szedłem na Światowy Zlot Młodzieży, z Ojcem Janem Pawłem II na czele


Niestety nie miałam tej przyjemnosci... :| w tym roku Pielgrzymka będzie poświecona na pewno Jego czci, no i modlitwa o jaknajszybszą beatyfikacje. Najmilej wspominam pielgrzymkę 2 lata w stecz... Z roku na rok człowiek jest bogatszy o pewne doświadczenia i wtedy coraz bardziej odkrywa sens pielgrzymowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-14, 16:42   

Ha! A Ja na maturze wybrałem temat "człowiek jako pielgrzym"... :twisted:

[ Dodano: 2005-08-14, 17:54 ]
Dominika napisał/a:
nie idziesz sam, peregrynuje pare-set innych. I nikt dla nikogo nie jest obcy


Fakt, nie idzie się samemu, ale w gronie przyjaciół jakoś lepiej, bo jak by nie patrzeć, to są obcy ludzie którzy idą na pielgrzymkę, może nie wszyscy.
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-14, 20:00   

Dominika napisał/a:
Jesli chodzi o Czestochowe, to można "na halach", albo w "Domu Pielgrzyma". Róźnica ok 15 zł. W Domu Pielgrzyma ok 50-55 zł kosztują 3 noclegi.

Z tego co pamietam co mowił ksiądz na ogłoszeniach to nocleg (3 noce) w domu pielgrzyma kosztuje 62 zł a na halach 52 zł (mogę się pomylić w cenach o 2-3 zł)
Tak w ogóle też miałam iść w tym roku ale nie ma z kim, a samemu to tak ciężko się zebrać, tym bardziej 1 raz :) Może za rok... :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-14, 21:06   

Fakt podalam troszke inne ceny, ale pisalam ze sa to orientacyjne :wink:
Jeśli chodzi o tłumaczenie "nie ide, bo nie mam z kim"... jak dla mnie, trzeba mieć odpowiednia motywacje, jakis konkretny cel. Widocznie jeszcze go nie poczuliscie. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-14, 21:08   

Ale idąc pierwszy raz najlepiej jest isc z kimś bo ja sama to bym tam zginęła! :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-15, 09:58   

Dominika napisał/a:
jak dla mnie, trzeba mieć odpowiednia motywacje, jakis konkretny cel. Widocznie jeszcze go nie poczuliscie.


Zgodze się z tym jak najbardziej co piszesz, ale idąc samemu pierwszy raz, to jest trochę tak dziwnie, dlatego lepiej by było gdyby jacyś znajomii poszli, czy ktoś inny. Wiadomo, że napewno na tyle osób co idzie z Wielunia ktoś w całej tej grupie znajdzie się taki kogo będziemy znać.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-15, 10:18   

A w telewizji podawaja ze nie 40 a 400tys. pielgrzymow. I kto tu mowi prawde ??
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW