R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-02, 23:14
Ustawy dezubekizacyjne wreszcie gotowe.
Autor Wiadomość
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-05-04, 19:52   Ustawy dezubekizacyjne wreszcie gotowe.

Cytat:
Ustawy dezubekizacyjne wreszcie gotowe
2007-05-04 12:26 Aktualizacja: 2007-05-04 19:44

PiS ukarze esbeków za grzechy przeszłości

Najniższa emerytura, zakaz pełnienia funkcji publicznych i ujawnienie nazwisk - tak PiS karać chce byłych agentów SB. Projekt ustawy przedstawili właśnie: szef klubu tej partii, Marek Kuchciński i senator Zbigniew Romaszewski. Trafiła już ona na biurko marszałka Sejmu


Ustawa ma na celu przede wszystkim odebranie przywilejów byłym agentom SB. "To w tej chwili najważniejsze zadanie, jakie stoi przed państwem. Mamy proces lustracyjny, który rozlicza zwerbowanych do pracy przez tajne służby, ale dotąd nikt nie rozprawił się z ich agentami. Ustawa dezubekizacyjna ma wreszcie odebrać im niezasłużone przywileje" - mówi Marek Kuchciński.

Po pierwsze: zostaną im obniżone emerytury i renty do poziomu najniższego wypłacanego w Polsce świadczenia, czyli ok. 600 zł. "Uprzywilejowanie esbeków jest dziś czymś absurdalnym. Generałowie Służby Bezpieczeństwa dostają średnio 7,5 tys. zł emerytury. Obniżenie im świadczeń do minimalnych daje rocznie co najmniej 600 mln zł oszczędności, które trafiłyby do budżetu. A kombatant, który walczył o wolną Polskę, który (słowo wymoderowano) często przez to dzisiaj na zdrowiu, nie mógł skończyć szkoły, żyje w biedzie, ma 600-700 zł świadczeń miesięcznie" - tłumaczy senator Zbigniew Romaszewski.

Dodatkowo, przy wyliczeniu świadczenia nie będą w ogóle brane pod uwagę lata działalności w UB, czyli do 1 stycznia 1957 r. "Ci ludzie wyrządzili tak wielką krzywdę, prowadzili tak zbrodniczą działalność, że nie może być ona w ogóle brana pod uwagę w wyliczeniach" - tłumaczy Romaszewski. Osoby działające niegdyś w SB, czyli od 1957 do 1989 r., dostaną świadczenia najniższe z możliwych.

Jeśli jednak okaże się, że mimo służby w SB, funkcjonariusz pomagał opozycji, to dalej będzie dostawał wysoką emeryturę

Po drugie: byli agenci nie będą mieli prawa pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych przez 10 lat. Mogą być dziennikarzami, ale żaden nie zostanie redaktorem naczelnym. Nie będzie można z tym dyskutować.

Po trzecie, dla wielu agentów najgorsze: ich nazwiska mają zostać ujawnione. To oznacza, że wszyscy dowiemy się, kto wspierał aktywnie ustrój komunistyczny. "Jeśli mają mundurowe emerytury, to musieli przecież udokumentować swą działalność, więc nie będzie zbyt trudne sporządzenie ich list. Poza tym agenci mają składać oświadczenia o swej działalności. Jeśli się do niej nie przyznają, grozi im grzywna lub więzienie do roku, czyli sankcje karne" - wyjaśnia Romaszewski.

Ale to nie koniec walki PiS z "komuną". W poniedziałek minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski przedstawi kolejną ustawę z pakietu "dezubekizacyjnych". Dzięki niej samorządy będą mogły usuwać wszelkie symbole komunistycznej dyktatury, niezależnie od tego, czy to olbrzymi pomnik, czy mały portret przywódcy wiszący gdzieś na ścianie.

Niewykluczone jednak, że projekt ustawy nie wejdzie w życie. SLD mówi, że jest sprzeczna z konstytucją, gdyż wprowadza zasadę odpowiedzialności zbiorowej i odbiera prawa słusznie nabyte. "Decyzje o pozbawieniu byłego funkcjonariusza przywilejów może podjąć tylko sąd, który powinien rozpatrywać sprawę każdej takiej osoby oddzielnie" - tłumaczył na konferencji poseł SLD Tadeusz Iwiński.

SLD dokładnie przyjrzy się przepisom, kiedy tylko je otrzyma. W przypadku, jeśli uzna, iż są one sprzeczne z konstytucją, zaskarży je do Trybunału Konstytucyjnego.

Agnieszka Kozera
Źródło: www.dziennik.pl

Wg. mnie CHORE - gdzie zasady chrześcijańskie głoszone przez PIS - chyba religia katolicka uczy wybaczać? Ponadto cała teczkomania w Polsce to absurd - raz ujawnić wszystko i skończyć cały ten cyrk. Co włączę telewizor słyszę "nie złożył oświadczenia", "były agent SB".

co do 3 akapitu w tekscie:
Szukajmy oszczędności nie w kieszeniach emerytów, a w "tanim państwie". Dlaczego (słowo wymoderowano) weterani - czy tu też SB jest winne?

co do akapitu 6 w tekście:
gdzie ta niezależność prasy?

co do akapitu 8 w tekście:
ciekawe czy radni wieluńscy usuną pomnik żołnierzy radzieckich z parku im. Żwirki i Wigury (pomnik obok Starostwa)?

Fakt, część z SB była zimnymi skurczybykami ale czy to że też nadstawiali karku nie jest wystarczającym powodem dla tego aby otrzymywali emerytury odpowiednie do pełnionych funkcji? Czy ich lata pracy zostają zresetowane - nie istnieli wtedy czy co?
Załóżmy hipotetyczną sytuację - pojawia sie powiedzmy za jakieś 20 lat zupełnie nowy ustrój - anty-demokratyczny i sądzi tak ja PiS - byłeś w demokracji urzędnikiem teraz bedziesz niczym - wczujmy sie w sytuację.
600 zł - tyle co zwykły robotnik co poobijał się po budowach i żył wedle zasady "czy sie stoi czy się leży 2 tys. się należy". Wg mnie cały rozliczenie PISowskie to po prostu zemsta na komunie pod moherowym beretem. Tak samo sądzenie gen. Jaruzelskiego to przesada, parodia po prostu. Co w ten sposób osiągniemy? Z całym tym błotem zostaniemy strzepnięci z butów Europy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-04, 23:56   

waldex napisał/a:
gdzie zasady chrześcijańskie głoszone przez PIS - chyba religia katolicka uczy wybaczać?

Chyba niewiele wiesz na temat religii, skoro piszesz takie rzeczy. Wybaczenie jest czym innym od sprawiedliwości. W imię czego domagasz się niesprawiedliwości?
waldex napisał/a:
Szukajmy oszczędności nie w kieszeniach emerytów

Czym innym są słusznie przyznane emerytury, a zupełnie czym innym niesłuszne przywileje, czy tego nie rozróżniasz?

waldex napisał/a:
czy radni wieluńscy usuną pomnik żołnierzy radzieckich z parku im. Żwirki i Wigury

Była świetna okazja, gdy określano lokalizację pomnika Wieczna Miłość Siudmaka, niestety Łuczak nie chciał się zgodzić.
waldex napisał/a:
...czy to że też nadstawiali karku nie jest wystarczającym powodem dla tego aby otrzymywali emerytury odpowiednie do pełnionych funkcji?

Niestety, działalność dla mafii też nie jest wliczana do emerytury.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-05-05, 00:07   

Zygmunt Stary napisał/a:
waldex napisał/a:
...czy to że też nadstawiali karku nie jest wystarczającym powodem dla tego aby otrzymywali emerytury odpowiednie do pełnionych funkcji?

Niestety, działalność dla mafii też nie jest wliczana do emerytury.


Sugerujesz tu, ze cała działalność jakichkolwiek służb porzadkowych wówczas była działalnoscią poza prawem? Nie baw sie w PiS-owskie oskarżanie PRL-u. Poczytaj trochę o działalności obecnych polskich służb pseudospecjalnych - wtedy zobaczysz co to jest mafia. Porozmawiaj z ludźmi, ktorzy mieli "przyjemnosć" współpracy z owymi formacjami.

Tak, szczerze teraz żałuję, ze zagłosowałem na PiS.... jedno co im się po częsci udaje to renowacja sypiacego sie prawa karnego.

[ Dodano: 2007-05-05, 00:31 ]
A czy Zygmunt Stary słuzył w WP za czasów PRL? Proszę o szczerą odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-05, 05:59   

Czy milicjantom którzy służyli w PRLu też należy odebrać emerytury??? Przecież większość z nich (o ile nie wszyscy) musiała podpisać dokumenty o współpracy...
Poza tym to emerytury są naliczane ze składek wypracowanych przez lata pracy i wpłacanych do państwowej kiesy. Więc jak można odebrać coś komuś co mu się należy jak psu zupa???
Moje składki są również wpłacane do państwa i to z nich będę miał naliczoną emeryturę i wara wszystkim od tego!!! Może za kilka lat znaleźć sie jakis oszołom co powie, że współpracowałem bo podpisałem jakiśtam dokument. Jak o tym pomyśle to mi sie nóż w kieszeni otwiera.
Zygmuncie Stary czy jesteś na 100% pewien że nie masz założonej teczki??? Nawet możesz nie wiedzieć że masz, a wtedy co??? Żegnaj emeryturko??? To jest CHORE!!!
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-05, 09:16   

Bardzo dobrze. Nalezy odebrać SB, UB i temu podobnym wszystkie przywileje!

Nie może być sytuacji, w którem katowi żyje się lepiej niż jego ofiarom!!

Z jakiej racji KAT ma mieć emeryturę kilka tysięcy złoty, a jego ofiary po 600-700 złoty. To jest dopiero CHORE!!

A te komuchy z LiD niech nie robią z siebie i swoich kompanów ofiar!!

PiS - tak trzymać, jestem z Ciebie dumny!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Smyk 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 23
Skąd: skądinąd
Wysłany: 2007-05-05, 09:54   

Co za różnorodność podejścia i postaw :!: ... w kilku zaledwie postach. Brawo!

Religijnie i politycznie swojego stanowiska nie przedstawię, bo mi szkoda...
ale jedną sprawę poruszoną poniekąd przy okazji chciałbym rozwinąć:
likwidację pomników (tych kamiennych, brązowych, marmurowych) uważam za wandalizm pod przykrywką chorych idei - toż to próba mordowania historii, albowiem takie pomniki to podwójne świadectwa historii narodu i państwa, świadczące (po 1.) o ważnych okresach w dziejach i (po 2.) o czasach, w których owe pomniki stawiano.
_____________
Historii się nie modyfikuje przez rozwalanie pomników,
historii uczyć się trza - pilnie i z rzetelnych przekazów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-05-05, 10:12   

Pawel napisał/a:

Nie może być sytuacji, w którem katowi żyje się lepiej niż jego ofiarom!!

Z jakiej racji KAT ma mieć emeryturę kilka tysięcy złoty, a jego ofiary po 600-700 złoty. To jest dopiero CHORE!!



Tylko kto do tej sytuacji doprowadził? Wg mnie powinno się wyrównać poziom emerytur i wyrównać obu grupom. Istnieje jednak mała subtelna różnica. Wg Pawła - zrównać do jednego poziomu olewusów i tych ktorzy pracowali? Poczytaj troche o działalnosci SB i UB - pewnie mało kto by wpisal się z dobrej woli majac w perspektywie nienawiść ze strony innych (części pseudoopozycjonistów) i ryzykowanie życia w akcjach skierowanych przeciw przestępczośći (o tym zapominamy i tylko twirdzimy, ze SB i Ub zajmowało się szykanowaniem opozycji).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-05, 10:38   

Masz kogoś w rodzinie, kto był pokrzywdzony przez KATÓW SB? Bo ja mam kilka osób. Część z nich już nie żyje. A to co robli im milicjanci i ci pozostali nie nadaje sie do opisu na tym forum. Więc nie gadaj głupot, jak to Sb i UB broniło nas przed przęstęppczością. Spytaj się kogoś jak to było. Ale spytaj się opozycjonisty a nie komuchów!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-05-05, 10:52   

sprawa kontrowersyjna ale 7 - tysięczne emerytury wypłacane byłym UB-ekom wołają o pomste do nieba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-05-05, 10:53   

Patrzy przez Ciebie nienawiść, nie sprawiedliwość i rozwaga. Tak się składa, że w mojej dalszej rodzinie została zamordowana jedna osoba (blisko związana z Kościołem), która niezbyt była posluszna władzy. Do dziś zagadka jej śmierci nie została wyjaśniona choć minęło już prawie 30 lat. Wg Twojego toku myślowego już powinienem oskarżyć SB lub UB o zabójstwo. Czy to nie byłoby chore?

[ Dodano: 2007-05-05, 11:13 ]
Przed chwilą usłysząłem w RZW w serwisie BBC, że cała ustawa opiera sie o zasadę odpowiedzialności zbiorowej - wg mnie jedno z bardziej dennych uzasadnień, niesprawiedliwe, a przede wszystkim ośmiesza obecny aparat władzy sztandarujący się poszanowaniem demokracji, bo zasada odpowiedzialności zbiorowej ma tyle do demokracji co Volvo s40 do zupy pomidorowej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-05, 12:40   

Pawel napisał/a:
Masz kogoś w rodzinie, kto był pokrzywdzony przez KATÓW SB? Bo ja mam kilka osób. Część z nich już nie żyje. A to co robli im milicjanci i ci pozostali nie nadaje sie do opisu na tym forum. Więc nie gadaj głupot, jak to Sb i UB broniło nas przed przęstęppczością. Spytaj się kogoś jak to było. Ale spytaj się opozycjonisty a nie komuchów!!

Proszę bardzo napisz co zrobili milicjanci... tylko powiedz prawdę i nie pomijaj niczego.

Jedno co mogę powiedzieć... za komuny człowiek wychodził na ulicę i nie bał się grupy piętnastoletnich wyrostków. Gdyby jeden z drugim coś zbroił to dostałby pałą i siedziałby cicho. Teraz to jeszcze walczyłby o swoje "prawa" w sądzie.
A LAĆ to tałatajstwo i patrzeć czy równo puchnie!!! Odrazu przestępczość zmaleje... Tylko że za pare lat znajhdzie się taki "Paweł" i stwierdzi że był szykanowany przez organy ścigania...
Niestety taka jest prawda... 99% z tych "uciśnionych i represjonowanych" przez komunę to zwykłe pijaczki, bandziory i złodzieje którzy dostali pałą a teraz walcza jako kombatanci... O co??? O PIENIĄDZE... Za komuny nie robili nic (czy się stoi czy się leży 2000 się należy) więc mają niską emeryturkę, a w oczy ich gryzie to że milicjant który przepracował 30 lat ma od nich więcej.

A teraz czekam na wyzwanie mnie od komuchów... bo moge się załozyć że tak będzie.
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-05, 12:43   

Czy księża TW też staracą emerytury i apanaże?
Jak wszyscy to wszyscy... :lol:
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-05-05, 12:47   

[quote="gregg"]
Pawel napisał/a:


Jedno co mogę powiedzieć... za komuny człowiek wychodził na ulicę i nie bał się grupy piętnastoletnich wyrostków. Gdyby jeden z drugim coś zbroił to dostałby pałą i siedziałby cicho. Teraz to jeszcze walczyłby o swoje "prawa" w sądzie.
A LAĆ to tałatajstwo i patrzeć czy równo puchnie!!! Odrazu przestępczość zmaleje... Tylko że za pare lat znajhdzie się taki "Paweł" i stwierdzi że był szykanowany przez organy ścigania...
Niestety taka jest prawda... 99% z tych "uciśnionych i represjonowanych" przez komunę to zwykłe pijaczki, bandziory i złodzieje którzy dostali pałą a teraz walcza jako kombatanci... O co??? O PIENIĄDZE... Za komuny nie robili nic (czy się stoi czy się leży 2000 się należy) więc mają niską emeryturkę, a w oczy ich gryzie to że milicjant który przepracował 30 lat ma od nich więcej.

A teraz czekam na wyzwanie mnie od komuchów... bo moge się załozyć że tak będzie.


Święta prawda gregg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-05, 13:14   

waldex napisał/a:
Fakt, część z SB była zimnymi skurczybykami ale czy to że też nadstawiali karku nie jest wystarczającym powodem dla tego aby otrzymywali emerytury odpowiednie do pełnionych funkcji?

Dla mnie wszyscy tam pracujący zasługują na potępienie w wolnej Rzeczypospolitej. Nikt im nie kazał pracować w "Służbie Bezpieczeństwa." Byli wolnymi ludźmi i kierowali się chęcią zysku, wygodnego życia.
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-05-05, 13:24   

Nie neguję tego - masz rację - to byl ich wybór. Ale czy przypadkiem nie lepiej jest zapewnić lepszy byt swojej rodzinie niekoniecznie należąc do przodowników pracy w SB?
Pomyśl nad tym. Analogiczne pytanie: po co wyjeżdżać za chlebem za granicę skoro można też zarobić w Polsce? (przecież to też jest sprzedawanie się, upadek osobistego patriotyzmu).

[ Dodano: 2007-05-05, 14:18 ]
jeden z komentarzy na wp.pl:

Cytat:
aborcja mózgów
szlachcic 2007.05.05 14:59
Panowie skoro tak dużo mówicie odeubekizacji i dekomunizacji to czy nie wstyd wam posługować się komunistycznym darmowym wykształceniem na które dla wzs musiało się składać całe społeczeństwo? Myślę że albo powinniście oddać dyplomy i to byloby honorowo albo jak korzystacie z tych komuszych dyplomów to nie mówcie że ktoś jest komunista lub ubek bo wy też z tego systemu korzystaliście i kto wi czy nie najwięce


Taka prawda i obecne zakłamanie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW