R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmarło dziecko, które przeżyło aborcję
Autor Wiadomość
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-03-09, 13:42   

edzia i odziu napisał/a:
i nie dziwię się że niewiesz bo nie widziałaś,zresztą jeszcze jesteś w takim wieku ze masz prawo tak myśleć.Wiele się zmienia w momencie zajścia w ciąże,wiele kobiet będących za aborcją zmienia wtedy zdanie.

A Ty widziałaś? Byłaś przy zabiegu? Jeśli nie, to też nie wiesz w jaki sposób to się odbywa. Widzisz... moja mama jest starsza od Ciebie, urodziła dwójkę dzieci i sama nie jest przeciwko aborcji. Każdy ma prawo wyboru. Piszę po raz kolejny jestem za nieuzasadnioną aborcją w I trymestrze ciąży i za aborcją w przypadku wykrycia wad płodu, które są nieuleczalne. I gwoli ścisłości... nie podejmuj decyzji za inne kobiety, bo to nie Ty będziesz później wychowywać ich dzieci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-03-09, 14:30   

hasta napisał/a:
I gwoli ścisłości... nie podejmuj decyzji za inne kobiety, bo to nie Ty będziesz później wychowywać ich dzieci.

nie podejmuję,nie podejmowałam i podejmować nie będę,wyrazałam tylko własne zdanie,nie mogłam tylko nadziwić sie co spowodowało ze kobiety zrobiły sie tak znieczulone.Nieważne jak wygląda aborcja,ważne jest to jak wygląda ta istota...i na pewno nie jest to zygota tylko człowiek któremu w 12 tyg zaczyna bić serduszko,wiesz że żaden lekarz na świecie nie jest w stanie okreslić wieku ciąży co do dnia...a 7 dni to dla nas niewiele dla tej istoty oznacza śmierć na życzenie kochającej mamusi...sorrki miałam juz nie pisać bo to nie na moje nerwy...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-09, 15:03   

edzia i odziu napisał/a:
Zabieg jej usunięcia był rezultatem tragicznej pomyłki w badaniach USG, które błędnie wykazały poważne wady wrodzone płodu. To nakłoniło kobietę do poddania się aborcji.


edzia i odziu napisał/a:
Dwukrotne badanie USG, jakiemu poddała się kobieta, wykazało, że płód nie ma żołądka.

jak można się tak pomylić? to nie lekarz tylko jakiś konował. jeszcze w dodatku dwukrotne badanie USG. :roll:
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-09, 23:38   

Pamiętajcie drogie Panie, że każdy ten płód będzie jeżeli mu na to pozwolicie CZŁOWIEKIEM, który jest niepowtarzalnym i wyjątkowym, CZŁOWIEKIEM, który może być geniuszem, który może uratować w przyszłości WASZE życie. Jeżeli nie będzie z WASZEJ strony OFIARNOŚCI, czasami wręcz heroicznej, dla uratowania tego CZŁOWIEKA, to nie dziwcie się, że świat staje się coraz bardziej egoistyczny. A na pytanie DLACZEGO nie ma szlachetnych polityków, nauczycieli, księży odpowiedź będzie jedna -ZOSTALI WYSKROBANI. A zabijanie CZŁOWIEKA tylko dlatego, że może być chory, niczym nie różni się od faszystowskiej eksterminacji. I z czymś takim właśnie mieliśmy do czynienia we Włoszech, które na chwilę wróciły w ten sposób do końca lat trzydziestych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-10, 00:35   

Fatalny błąd lekarski, pomyłka podczas badań... Dla mnie to trudne do pojęcia, jak można do czegoś takiego dopuścić. :? Aż nie wiem jakimi słowami skomentować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-03-10, 07:36   

Zygmunt Stary napisał/a:
faszystowskiej eksterminacji

dokładnie to chodzi mi po głowie kiedy próbuję zrozumieć powody dla których kobirty poddaja się takim zabiegom,lub tych którzy im przyklaskują. :sad:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-10, 09:11   

Zygmunt Stary, po Twoim poście wnoszę, że masz poglądy LPRu. Wszyscy są faszystami? Bez urazy...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-03-10, 09:33   

ja myślę ze nie wszyscy i on też tego nie napisał,ale prawda jest taka ze Hitler też dązył do tego żeby mieć rase bez wad ,zdrową itd.Wyskrobanie dziecka tylko dlatego że być moze jest chore(nie lepiej urodzić i leczyć??mamy w końcu 21 wiek)mam córkę chorą jest uznana za niepełnosprawną i nie wyobrazam sobie ze lekarz mi mówi że będzie chora a ja sie jej pozbywam,czy moje dziecko jest gorsze tylko dlatego że słabo widzi i lekarze rokuja jeszcze gorzej???Ona ma życie przed sobą być moze przyjdzie kiedyś taki dzień ze będzie wyleczona,nauka idzie z postępem i wszystko jest mozliwe.Usunięcie dziecka nie jest nigdy dla jego dobra tylko dla dobra" mamusi"żeby kiedyś nie miała przy nim za duzo roboty,żeby mogła chodzić na imprezki itd.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-10, 09:35   

edzia i odziu napisał/a:
Wyskrobanie dziecka tylko dlatego że być moze jest chore(nie lepiej urodzić i leczyć??mamy w końcu 21 wiek)mam córkę chorą jest uznana za niepełnosprawną i nie wyobrazam sobie ze lekarz mi mówi że będzie chora a ja sie jej pozbywam,czy moje dziecko jest gorsze tylko dlatego że słabo widzi i lekarze rokuja jeszcze gorzej???

Nie o takiej chorobie i takiej nieuleczalności jest tutaj mowa. Mówimy tutaj m.in. o "warzywkach" a nie dzieciach z wadami uleczalnymi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-10, 09:44   

Czytam to i czytam i długo sie zastanawiałam co napisać.Po pierwsze aborcja nawet z przyczyn medycznych w 22tyg.ciąży powinna być zakazana(chyba,że wybieramy między życiem matki i dziecka).To jest morderstwo.Z jednej strony jestem przeciwna,ale nie chce zabierac nikomu prawa wyboru.Ale tej kwestii wbrew pozorom nie trzeba rozważać,legalizowac nie musimy,bez problemu można dokonac w Polsce aborcji 22tyg dziecka,jesli ma sie pieniadze i dobre zdrowie żeby to przeżyć.
Ktoś pomyślał jak musi czuć sie ta matka?

Zygmunt Stary napisał/a:
Pamiętajcie drogie Panie, że każdy ten płód będzie jeżeli mu na to pozwolicie CZŁOWIEKIEM, który jest niepowtarzalnym i wyjątkowym, CZŁOWIEKIEM, który może być geniuszem, który może uratować w przyszłości WASZE życie.

Pamiętaj Zygmuncie,że każdy twój plemniczek może byc w przyszłości człowiekiem,jeśli mu tylko na to pozwolisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-03-10, 09:45   

i jaka masz pewność ze lekarz ma racje?mi Goździk powiedział ze moja córka ma wodogłowie,za duze serce w proporcji do reszty ciała i nie przeżyje 3 dni aha i jeszcze nie wazy 1000 gram,3 dni póżniej urodziłam zdrowe dziecko 2,900 wagi .Co musi powiedziec lekarz żeby decyzja o usunięciu była usprawiedliwiona?brak płuca?brak nóg i rąk? nierozumię takiego toku myślenia i ta dyskusja nigdy nie będzie miała końca,to temat rzeka...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-10, 09:58   

edzia i odziu napisał/a:
i jaka masz pewność ze lekarz ma racje?mi Goździk powiedział ze moja córka ma wodogłowie,za duze serce w proporcji do reszty ciała i nie przeżyje 3 dni aha i jeszcze nie wazy 1000 gram,3 dni póżniej urodziłam zdrowe dziecko 2,900 wagi .Co musi powiedziec lekarz żeby decyzja o usunięciu była usprawiedliwiona?brak płuca?brak nóg i rąk? nierozumię takiego toku myślenia i ta dyskusja nigdy nie będzie miała końca,to temat rzeka...

W każdym przypadku zdarzają się błędy lekarskie, więc mowa w tym przypadku o zakazie aborcji jest moim zdaniem nieuzasadniona. Moja śp. znajoma zaszła w ciążę, w Wieluniu nie zorientowali się, że płód przestał się ruszać, dziecko zmarło w łonie matki, wdała się infekcja i matka zmarła...
Myślę, że błędów lekarskich się nie uniknie, bo każdy z nas jest tylko człowiekiem (nie bronię tu lekarzy, ale nie we wszystkich przypadkach da się wystawić 100% trafną diagnozę).
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-10, 10:00   

Edzia nie zrozumiałaś mnie,ja jestem przeciwna usuwaniu płodu w 22tyg.wogóle,czy to ze wskazan medycznych czy też innych.Właśnie z tych powodów o których piszesz. Pozatym chodzi mi o to,że w krajach,gdzie aborcja jest legalna można ją przeprowadzić przeważnie do 12tyg.ciąży.W Polsce,gdzie jest zakazana można (nielegalnie ale bez problemów) zabić 22-tyg.płód ot tak.O to mi chodziło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-10, 14:55   

Ferbik napisał/a:
Myślę, że błędów lekarskich się nie uniknie, bo każdy z nas jest tylko człowiekiem (nie bronię tu lekarzy, ale nie we wszystkich przypadkach da się wystawić 100% trafną diagnozę).



Ale są przypadki gdzie jest postawiona trafna diagnoza! Moja znajoma zaszła w ciąże, lekarze wykryli,że dziecko jest zdeformowane i sami zalecili aborcje. Ona nie chciała się na to zgodzić, ale w koncu poddała się aborcji. Dziecko bylo zdeformowane,prawdopodobnie i tak by poroniła. Więc w tej sytuacji to byla dobra decyzja.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-10, 15:15   

glizda napisał/a:
są przypadki gdzie jest postawiona trafna diagnoza! Moja znajoma zaszła w ciąże, lekarze wykryli,że dziecko jest zdeformowane i sami zalecili aborcje. Ona nie chciała się na to zgodzić, ale w koncu poddała się aborcji. Dziecko bylo zdeformowane,prawdopodobnie i tak by poroniła. Więc w tej sytuacji to byla dobra decyzja.

Właśnie o tym mówię! Przypadków ze złą diagnozą jest duużo mniej niż tych, które ratują życie. I tak jest w każdej dziedzinie medycyny.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW