R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 19:58
Strefa płatnego parkowania
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-10, 20:13   

Spooky, brniesz w jakieś absurdy.
Powiedz mi jakie miasto ponosi koszty związane z miejscem parkingowym usytuowanym wzdłuż ulicy? Odśnieżanie? I tak ta ulica jest odśnieżana.
Spooky napisał/a:
Ostatnie reakcje rynku (w ścisłym centrum powstaje już kolejny obiekt hotelowy w mieście) wskazują, że wbrew Twojej opinii ta branża w naszym mieście jednak ma potencjał.
Kolejny obiekt hotelowy w mieście? Kolejny po którym? Widziałeś kiedyś jakiegoś turystę w Wieluniu? Naprawdę myślisz że te liczne obiekty hotelowe są obłożone? W mieście są ich aż dwa - Maraton (który będzie utrzymywany bez względu na rentowność) oraz obiekt przy ul. Kopernika (nie wiem ile tam jest miejsc noclegowych ale sądząc po wielkości to raczej niewiele).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-10, 20:23   

red napisał/a:
Powiedz mi jakie miasto ponosi koszty związane z miejscem parkingowym usytuowanym wzdłuż ulicy? Odśnieżanie? I tak ta ulica jest odśnieżana.

Z mojej strony powiedziałem wszystko na ten temat.

red napisał/a:
Kolejny obiekt hotelowy w mieście? Kolejny po którym? Widziałeś kiedyś jakiegoś turystę w Wieluniu? Naprawdę myślisz że te liczne obiekty hotelowe są obłożone? W mieście są ich aż dwa - Maraton (który będzie utrzymywany bez względu na rentowność) oraz obiekt przy ul. Kopernika (nie wiem ile tam jest miejsc noclegowych ale sądząc po wielkości to raczej niewiele).

Zatem to już będzie trzeci, do tego w bezpośrednim sąsiedztwie miasta jest Boryna i Zielona Weranda. Myślę, że wybudowanie tego hotelu w centrum zostało poprzedzone analizami ekonomicznymi, które musiały wykazać, że będzie popyt na usługi hotelowe w mieście.

Co do turystów - wbrew pozorom jest ich całkiem sporo. Sam owszem widziałem niejednokrotnie turystów w mieście, a myślę że Mrówek mógłby powiedzieć jeszcze więcej na ten temat.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-10, 21:07   

Spooky napisał/a:
Zatem to już będzie trzeci, do tego w bezpośrednim sąsiedztwie miasta jest Boryna i Zielona Weranda. Myślę, że wybudowanie tego hotelu w centrum zostało poprzedzone analizami ekonomicznymi, które musiały wykazać, że będzie popyt na usługi hotelowe w mieście.


Tak. Te hotele mają uzasadnienie ze względu na konieczność zapewnienia noclegów klientom/kontrahentom firm znajdujących się w Wieluniu. A nie ze względu na turystykę.

Spooky napisał/a:
Tego nie da się tak łatwo odwrócić w zasugerowany przez Ciebie sposób. Jeśli wszystko miałoby się samo bilansować, to każdy publiczny parking w mieście powinien być płatny - bo każdy wymaga bieżącego utrzymania, remontów, itp. Nie ma sensu brnąć w zaproponowany przez Ciebie tok rozumowania - w tym przypadku to droga donikąd.


tego nie da się też tak prosto postawić jak Ty to zrobiłeś w swoim poście. Ja po prostu zaproponowałem drugi wariant Twojego rozwiązania. O wiele korzystniejszy dla budżetu.

Spooky napisał/a:
Płacą podatki, które są przeznaczane do budżetu centralnego i wydawane głównie na budowę i remonty dróg krajowych (a inwestycje w tym zakresie są w ostatnim czasie ogromne). Parkingi przy drogach gminnych to inna para kaloszy.


Tak samo sklepy płacą podatki do budżetu centralnego, którego jakaś część trafia do gminy. Można też uznać, że sklepy płacą podatek od nieruchomości, a częścią obsługi nieruchomości jest tworzenie infrastruktury do ich obsługi - w tym parkingów - czyż nie?


Ok dyskusja się nieco jałowa robi - niestety nic nie przekonało mnie do zmiany zdania jakoby powodem rozszerzania/podnoszenia cen w SPP było cokolwiek innego niż chęć zgarnięcia większej kasy do budżetu.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-10, 21:52   

ourson napisał/a:
tego nie da się też tak prosto postawić jak Ty to zrobiłeś w swoim poście.

Chodzi Ci o bezpłatną KM i bezpłatne parkingi? Da się, podałem przykład miasta Żory.

ourson napisał/a:
Ok dyskusja się nieco jałowa robi

Tutaj zrobię coś, czego dawno nie robiłem w tym wątku, czyli zgodzę się z Tobą :D Racja, wydaje mi się, że zbyt wiele nowego już tutaj nie dodamy. Myślę, że najlepiej będzie poczekać do tego 1 lipca i samemu przekonać się, jak to będzie wtedy funkcjonowało.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-11, 09:00   

Spooky napisał/a:
Zatem to już będzie trzeci, do tego w bezpośrednim sąsiedztwie miasta jest Boryna i Zielona Weranda. Myślę, że wybudowanie tego hotelu w centrum zostało poprzedzone analizami ekonomicznymi, które musiały wykazać, że będzie popyt na usługi hotelowe w mieście.
Zapytaj właścicieli tych obiektów jak im się interes kręci to może się zdziwisz. A potem ich zapytaj ilu klientów to turyści a ilu to kontrahenci czy handlowcy załatwiający w okolicy interesy.
Wg mnie jednym z powodów lokalizacji hotelu w nowym budynku w centrum jest dotacja unijna jaką pozyskano na renowację obiektu - prawdopodobnie w celu uzyskania dotacji z góry założono o przeznaczeniu części budynku pod hotel.
Spooky napisał/a:
Myślę, że najlepiej będzie poczekać do tego 1 lipca i samemu przekonać się, jak to będzie wtedy funkcjonowało.
Jak będzie funkcjonowało? Normalnie tak jak teraz. A jak niby miałoby funkcjonować? Przecież jak ktoś potrzebuje wjechać i zaparkować do centrum to nadal to będzie robić. Jedynie miasto ściągnie trochę więcej kasy którą będzie mogło wykorzystać np na kolejne bursztynowe święta czy wyjazdy zagraniczne w celu podglądania jak rosną tulipany... :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-03-11, 11:04   

ourson napisał/a:
myślę że w obrębie SPP jest spokojnie ponad 500 miejsc pracy... jeśli nie więcej...

Ile z tych miejsc pracy jest obsadzonych przez ludzi mieszkających w Wieluniu? Daję głowę, że więcej niż 50%. Spacerkiem z Starych Sadów do centrum to kwestia 15 minut, ale po co, przecież autem trzeba się pochwalić :twisted: Stać mnie na luksus i wygodnictwo, to płacę. Stąd właśnie moje zdanie na temat podwyżek za parking.

ourson napisał/a:
nawet jako zagorzały zwolennik wolnego rynku w możliwie szerokim zakresie nie zrobiłem takiego wpisu... tym bardziej z miłym zaskoczeniem przyjmuję go u Ciebie. Rozumiem że obiema rękami podpisujesz się pod postulatem wprowadzenia opłat za leczenie, szkolnictwo, usługi straży pożarnej etc.

Za leczenie i szkolnictwo, płacimy już od dawna (w różnych formach ;) ) Co do straży pożarnej, to masz świadomość, że naciągasz temat to granic absurdu :roll:

Też bym chciał parkować za darmo. A nie, wtedy nie miałbym szans bo ... no wiadomo auto na aucie :razz: Ale staram się też stosować zasadę spalania kalorii, nie paliwa, więc i kwestia cen za parkowanie jakoś mnie nie emocjonuje. A jeśli już muszę podjechać autem do SPP i uiścić złotówkę może dwie, to jest to koszt, który jakoś przełknę :)
To tyle co miałbym do powiedzenia w tym temacie.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-12, 00:07   

miko 005 napisał/a:
Stać mnie na luksus i wygodnictwo, to płacę.
Samochód w dzisiejszych czasach uważasz za luksus??!!
miko 005 napisał/a:
Za leczenie i szkolnictwo, płacimy już od dawna (w różnych formach ;) )
Za korzystanie z dróg publicznych też płacimy od dawna, m.in. w podatkach zawartych w cenie paliwa (w tym akcyzie czyli pseudopodatku od luksusu!!).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-03-16, 10:24   

Cytat:
Bilety parkingowe w wieluńskiej strefie już nie będą bezimienne

Użyczenie biletów parkingowych w Wieluniu stanie się bezcelowe. Od lipca przy ich zakupie kierowcy będą musieli wpisywać numer rejestracyjny auta.


Pomysł z wpisywaniem numeru rejestracyjnego na klawiaturze parkomatu to jedna z kilku ważnych zmian, jakie uchwalili ostatnio radni miejscy i które wejdą w życie z początkiem lipca. Teraz bilety są bezimienne, co stwarza okazję do nadużyć. Jeśli ktoś nie wykupił czasu w strefie i znajdzie za wycieraczką wezwanie do zapłacenia 50--złotowej opłaty dodatkowej, to bez większych problemów może sobie załatwić bilet, który zarządca strefy musi uznać jako podstawę do anulowania opłaty.

- Oczywiście, nie możemy stwierdzić jednoznacznie, że proceder jest uprawiany. Są jednak pewne przesłanki, które sugerują, że kierowcy przekazują sobie bilety. Świadczy o tym bardzo wysoki procent anulowanych opłat dodatkowych w stosunku do wszystkich wystawionych wezwań. Zresztą pewne zachowania kierowców są dość wymowne - mówi Izabela Moczulewska, kierownik regionalny firmy Projekt Parking, która administruje m.in. wieluńską strefą.

Wprowadzenie obowiązku wpisywania numeru rejestracyjnego oznacza, że trzeba będzie wymienić parkometry. Mieszkańcy liczą, że nowe automaty będą wydawać resztę. Na to się jednak nie zanosi. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w wywiadzie z Izabelą Moczulewską na łamach "Naszego Tygodnika Wieluń Wieruszów Pajęczno", który ukazuje się w piątki z "Dziennikiem Łódzkim".

Źródło
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waskotorowa 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 28 Lut 2014
Posty: 70
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: wielun
Wysłany: 2014-03-21, 15:56   

co za absurd. Radni robią wszystko żeby wk..ć mieszkańców.
Czy ktoś orientuje się jakie będę koszty wymiany parkometrów? Czy ktoś z miasta robił analizę ewentualnych strat z tytułu przekazywania biletów parkingowych? Tak na marginesie dlaczego jeśli płacę wykupuję miejsce parkingowe i nie wykorzystuję całego czasu nie mogę tego komuś podarować? Jakoś radni nie mają rozterki że będę kasować wielokrotnie za ten samo miejsce parkingowe. "Najlepsze" w tym że swoją głupią decyzją i nieprzemyślaną decyzją obciążają mieszkańców podnosząc opłatę o 100% tak aby pokryć koszty nowych parkometrów. Może idąc tym śladem należy zrobić imienne bilety komunikacji miejskiej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-03-21, 16:58   

waskotorowa napisał/a:
Może idąc tym śladem należy zrobić imienne bilety komunikacji miejskiej?
Siedź cicho bo jeszcze usłyszą :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
LAURA 
Czytał o Wieluniu
LAURA



Wiek: 53
Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 29
Postawił 6 piw(a)
Skąd: WIELUŃ
Wysłany: 2014-03-22, 11:58   

A ja mam pytanie: jak egzekwują mandaty od kierowców z zagraniczną rejestracją?
_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
PRAWO MURPHY'EGO
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2014-03-22, 12:42   

Pewnie tak jak np. w Niemczech, mandat pocztą na adres właściciela samochodu.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ciekawski2014
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-08, 18:40   

Witam, dzisiaj byłem przejazdem w Waszym mieście i zerknąłem do centrum. Z technologicznej pasji - kto jest producentem parkomatów w Waszym mieście? To są jakieś niemieckie?

Co do mandatów dla cudzoziemców to skuteczną egzekucję gwarantuje umowa z firmą windykacyjną. W mojej firmie nasze auta ścigała polska firma windykacyjna :)
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2014-06-30, 23:12   

armowe parkowanie w soboty, bezpłatne miejsca postoju dla kobiet w ciąży oraz zniżki dla rodzin wielodzietnych – to tylko niektóre ze zmian, jakie radni wprowadzili do Strefy Płatnego Parkowania podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wieluniu. Będą one obowiązywały od 1 lipca br.

Skróceniu ulega także czas postoju w ścisłym centrum miasta. Za złotówkę będzie można parkować przez pół godziny a nie jak to było do tej pory - za godzinę. Wszystko po to, by zwiększyć jeszcze rotację aut i ożywić parkingi na obrzeżach strefy, gdzie opłata pozostaje bez zmian. Aby zamierzenia te mogły wejść w życie, strefę trzeba było podzielić na dwie podstrefy A i B. Do podstrefy A należą: pl. Kazimierza Wielkiego, pl. Legionów, ul. Palestrancka, ul. Różana, ul. Augustiańska, ul. Nowy Rynek, ul. Ewangelicka, ul. Kaliska, ul. Królewska, ul. Narutowicza, ul. Barycz, ul. Śląska, ul. Sienkiewicza, a do podstrefy B: Pl. Jagielloński, ul. Podwale, ul. Targowa, ul. Zamenhoffa i ul. Reformacka.
Nowością jest także zmniejszenie tzw. opłaty dodatkowej dla osób, które uiszczą zapłatę w ciągu 3 dni – zamiast 50 zł zapłacą wówczas jedynie połowę tej kwoty, czyli 25 zł.

Info: UM Wieluń

strefa pp - schemat.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 66,92 KB

f.JPG
Plik ściągnięto 31 raz(y) 54 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
veer 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 85
Piwa: 10/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-07-01, 18:59   

waskotorowa napisał/a:
Czy ktoś orientuje się jakie będę koszty wymiany parkometrów?


To nie tylko koszty parkometrów. A koszty uzupełnienia znaków drogowych i inne, o których nie wiemy? Pewnie gdyby to wszystko zliczyć, to bylibyśmy w szoku. Dziś idąc do pracy widziałem ekipę uzupełniającą znaki informujące o parkingach i strefie parkingowej. Żeby zamocować tablicę informującą o nowej strefie parkowania (są na niej też dodatkowe informacje) nie wystarczy przykręcić znak do istniejącego metalowego słupka. Rano ekipa wykopywała stare słupki (zbyt krótkie by pomieścić jakiś dotychczasowy znak i nowy ze strefą pakowania) i wkopywała nowe słupki, wyższe. Oczywiście to tylko przykład jednej z wielu prac, które zostały wykonane by poinformować o nowej strefie. A przecież trzeba to wykonać w całym centrum gdzie teraz będą 2 strefy różniące się opłatami. Szkoda słów. :x Kretyństwo i tyle. Byle tylko ściągnąć kasę z mieszkańców. :evil: A ludzie będą szukać bezpłatnych miejsc w bocznych ulicach, na parkingach marketów itp. Życzę kierowcom dobrego humoru.
_________________
Optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym ze światów, pesymista obawia się, że może to być prawdą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW