R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 20:58
Strefa płatnego parkowania
Autor Wiadomość
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-04-23, 20:21   

Tak sobie czytam to wszystki i myślę, że niektóre pomysły są nader ciekawe i przy tym nierealne. Na Kaliskiej nie zrobią ogródków i kawiarnii, bo to "zagłębie" sklepowe Wielunia, taka mini Piotrkowska. Każdy sklep musi tam na siebie zarobić i sądząc po liczbie klientów chyba im się idaje.

Jeśli pamiętacie to były tam restauracyjki i co... Było za drogo i za mało klientów i już ich nie ma.

A co do płatnych parkingów to myślę, że ludzie zaczną stawiać auta w bocznych osiedlowych uliczkach tak jak teraz.

Dla przykładu kiedy chcę odwiedzić rodziców mieszkających przy ul. Okólnej to nie mam gdzie auta postawić (ba nawet oni mie mają gdzie) bo stoja tam samochody zakupowiczów i pracowników okolicznych sklepów i instytucji.

[ Dodano: 2008-04-23, 20:25 ]
A tak przy okazji komunikacji autobusowej..... ktoś proponuje jeżdzenie na zakupy do centrum autobusem, ale tak się składa, że z Sadów (przystanek na Sadowej, blok 70) w soboty nie jeździ żaden autobus !!!!
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-23, 21:27   

Pomysl moze i dobrze, ale nie zapominajmy o tym, ze na Kaliskiej sa w wiekszosci sklepy. A nie wydaje mi sie, zeby ich wlasciciele chetnie odstapili lokale na kawiarnie. A przebranzowienie sie chyba tez takie latwe nie jest, zlwaszcza jesli zainwestowalo sie w utowrzenie sklepu.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
agnesss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Paź 2007
Posty: 50
Skąd: wielun
Wysłany: 2008-04-23, 21:29   

akirus, syd, pomarzyć zawsze można i stworzyć sobie wyidealizowany obraz miasta.

[ Dodano: 2008-04-23, 21:32 ]
pamiętam jak byłam mała, to na placu był jeden wielki parking, kostka brukowa. potem pojawili się sprzedawcy, czy jakoś tak to było.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-23, 21:41   

agnesss napisał/a:
pamiętam jak byłam mała, to na placu był jeden wielki parking, kostka brukowa

Dziwne, bo jesteś parę lat młodsza i pamiętasz kostkę brukową a ja pamiętam płyty :) Ale mogę się mylić :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
agnesss 
Przejeżdżał przez Wieluń


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Paź 2007
Posty: 50
Skąd: wielun
Wysłany: 2008-04-23, 21:50   

Ferbik napisał/a:
Ale mogę się mylić

no może to były płyty ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-23, 22:39   

Spooky napisał/a:
. Nie wiem czemu wszyscy są tak bardzo temu przeciwni. Aż tak bardzo się zmęczycie jeśli będzie trzeba dojść powiedzmy 500m do placu Legionów?


Kiedyś słyszałem, że przeciwni są właściciele sklepów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-24, 00:23   

akirus napisał/a:

A tak przy okazji komunikacji autobusowej..... ktoś proponuje jeżdzenie na zakupy do centrum autobusem, ale tak się składa, że z Sadów (przystanek na Sadowej, blok 70) w soboty nie jeździ żaden autobus !!!!


No niestety, w soboty i niedziele trzeba się przejść na autobus na dołek...


A jeśli chodzi o Kaliską to myślę, że gdyby w okresie letnim ta ulica była zamykana i przeniosłyby się na nią ogródki piwne, to na pewno jeszcze bardziej wzrosłaby atrakcyjność tej ulicy i restauracje oraz kawiarnie pojawiłyby się same, bo przecież są często wolne lokale do wynajęcia na Kaliskiej. Naprawdę można by z niej zrobić wieluńską Piotrkowską, a dzięki temu jak już ktoś wspomniał ogródki piwne nie oszpecałyby placu.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-04-24, 10:41   

Wyłączyć ulicę Kaliską z ruchu samochodowego będzie raczej trudno, pozostaje kwestia dostarczania towarów do sklepów. A jak wiemy, całość tej ulicy to sklepy, sklepy i……. sklepy ;) . I szczerze wątpię żeby ich właściciele chcieli dowozić do swych sklepików towar np. na; wózkach, taczkach itp.
Nie porównujcie Piotrkowskiej z Łodzi, do naszej wąziutkiej Kaliskiej, tam jest skąd wyselekcjonować kawałek odcinka „dostawczego”. Choć nie jestem pewien czy nie ma tam ograniczeń czasowych, co do dokonywania zatowarowań placówek usługowo-handlowych.

Zresztą typowe „deptaczki”, kojarzą mi się ze; spokojnym, cichym i relaksującym spacerem, a nie z tumultem, wrzawą i niejednokrotnie chamskim zachowaniem, podchmielonej „nietykalnej” młodzieży (to tak w kwestii poruszanych ogródków piwnych). Zeszpecono już tym Plac Legionów i wystarczy na razie.

akirus napisał/a:
A tak przy okazji komunikacji autobusowej..... ktoś proponuje jeżdzenie na zakupy do centrum autobusem, ale tak się składa, że z Sadów (przystanek na Sadowej, blok 70) w soboty nie jeździ żaden autobus !!!!


Myślę że to akurat jest do naprawienia, kwestia tylko zapotrzebowania na takie kursy. No ale to już zależy nie od komunikacji miejskiej, a od samych potencjalnych pasażerów ;) . To się nazywa „rentowność”, czy jakoś tak :wink: , trudno mieć pretensje o brak autobusów w soboty, jak woziły tylko powietrze.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-24, 21:49   

Cytat:
Wyłączyć ulicę Kaliską z ruchu samochodowego będzie raczej trudno, pozostaje kwestia dostarczania towarów do sklepów. A jak wiemy, całość tej ulicy to sklepy, sklepy i……. sklepy ;) . I szczerze wątpię żeby ich właściciele chcieli dowozić do swych sklepików towar np. na; wózkach, taczkach itp.


Towar do sklepów mógłby byc dostarczany w godzinach np. 6-9.00. Jeżeli w innych miastach sa wyłączone z ruchu ulice a przy nich znajduja się sklepy itp. to problem jest rozwiazywalny. Sądzę, że główną przeszkodą jest ..........mentalnośc ludzi.
Ostatnio zmieniony przez glizda 2008-04-25, 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-24, 23:38   

Krool50 napisał/a:
Towar do sklepów mógłby byc dostarczany w godzinach np. 6-9.00. Jeżeli w innych miastach sa wyłączone z ruchu ulice a przy nich znajduja się sklepy itp. to problem jest rozwiazywalny. Sądzę, że główną przeszkodą jest ..........mentalnośc ludzi.


Tutaj zdecydowanie się zgadzam. Większość miast ma przynajmniej jedną ulicę wyłączoną z ruchu i raczej nie ma tam problemów z dostarczeniem towarów do sklepów.

A co do komunikacji miejskiej to faktycznie osoby ustalające rozkład jazdy mogłyby wreszcie pomyśleć o dodaniu jakichś nowych kursów zamiast ciągłej ich likwidacji, bo myślę że zapotrzebowanie w soboty nie byłoby wcale aż tak małe.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-05-29, 18:12   

No i stało się, od 2 czerwca (poniedziałek) będziemy szukać nie tylko miejsca do zaparkowania samochodu ale dodatkowo przyjdzie nam stracić trochę czasu na odnalezienie parkomatu, wykupienie biletu i jeszcze ponowny powrót do auta, w celu umieszczenia tegoż biletu na przedniej szybie w widocznym miejscu. Zgodności w przestrzeganiu takiej procedury zaparkowania auta, będzie strzegło dwóch tajemniczych, aczkolwiek odpowiednio oznakowanych jegomości. W razie niedopełnienia nałożonych na parkującego obowiązków, mandacik……. 50 polskich złotych.
A tak w ogóle, to jak od strony prawnej wygląda aspekt nakładania kar pieniężnych na szarego obywatela, chodzi mi o to jakimi uprawnieniami są obdarowane owe dwie istoty.
No i na koniec tylko cennik;
1 godzina – 1 zł.
2 godzina – 1,2 zł.
3 godzina – 1,3 zł.
4 i każda następna godzina – 1 zł.
Strefy parkowania obowiązują;
od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00
sobota w godzinach 9.00 – 14.00
niedziela, parkujemy do woli i jak kto woli ;) .

No jestem bardzo ciekaw, jak ta nowa skądinąd sytuacja dla wieluńskich kierowców, wpłynie na kwestię parkowania w płatnych strefach. Jak również, chciałbym mieć dane z pierwszego miesiąca działalności parkomatów i oczywiście tych dwóch oznakowanych osób ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-29, 18:16   

Parkometry będą wydawać resztę ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-29, 18:22   

Nie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-05-29, 18:22   

Administrator napisał/a:
Parkometry będą wydawać resztę ?


Mogę tylko powtórzyć za panem, który opisywał działanie tych parkomatów, na antenie RZW, nie, nie będzie wydawana reszta, więc trzeba uważać co się wrzuca. Jednak gdybyś się pomylił, to jeszcze masz szansę po wciśnięciu odpowiedniego guziczka odzyskać całość wrzuconej kwoty.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-05-29, 18:34   

miko 005 napisał/a:
No i stało się, od 2 czerwca (poniedziałek) będziemy szukać nie tylko miejsca do zaparkowania samochodu ale dodatkowo przyjdzie nam stracić trochę czasu na odnalezienie parkomatu, wykupienie biletu i jeszcze ponowny powrót do auta, w celu umieszczenia tegoż biletu na przedniej szybie w widocznym miejscu.


A jeszcze wielu będzie szukało drobnych , rozmieniało w pobliskim sklepie (wyrazy współczucia dla właścicieli/pracowników punktów handlowych zlokalizowanych w pobliżu parkomatów).
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW