R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-05-14, 09:04
NEOSTRADA w Wieluniu
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-12-12, 21:10   NEOSTRADA w Wieluniu

Stworzyłem taki temat, ponieważ irytuje to za małe słowo, na działanie neostrady od kilku miesięcy.
Proponuję komuś, kto ma trochę wolnego czasu napisać pismo do TPSA z naszego regionu, a w tym temacie chciałbym zebrać osoby, które się pod nim podpiszą i które są równie poirytowane gównianą jakością usług świadczonych przez TP. Jeśli tego będzie mało, wyślemy petycję do jakiegoś konkretnego providera, który byłby zapewnić nam lepszą alternatywę od klękającej i idącej na ilość TPSA.

Oto mój pomiar 2MB łącza dosłownie z przed chwili

neo.JPG
Plik ściągnięto 98 raz(y) 26,3 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-12-12, 21:36   

Ja dzisiaj sprzwdzałem i jest porażka , podbne wyniki jak u Ferbika,

ale 30 listopada 2007 r. złożyłem reklamacje i to co mi odpisali :

" W odpowiedzi na Państwa reklamację , dotyczącą świadczenia usługi neostrada tp przeprowadzone zostało szczegółowe postępowanie mające na celu wyjaśninie państwa zarzutów.

Z uzyskanych informacji wynika , że konfiguracja oraz parametry linii sa prawidłowe. Usługa działa poprawnie , co potwierdzeniem jest czas i ilość połaczeń internetowych dostępnych w panelu administracyjnym neostrady tp. Nie odnotowaliśmy również ponownych zgłoszeń problemowych dot. świadczonej prędkości usługi neostrada tp.
.....
Ponadto informujemy, że złożona przez Państwa reklamacja jest uzasadniona w części chwilowych przeciążeń na sieci. Informujemy, że obecnie trwają praceinwestycyjne mające na celu wyeliminowanie problemu, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2007 r. W związku z tym zostanie pomniejszona należność na fakturze .....
W kolejnym okresie zostanie wystawiona faktura korygująca. "

Powiem jedno , do godziny 16 jest wporządku , ale później to masakra .
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 21:56   

Ch***strada 1024 , ok. godz. 21:50:
pobieranie: 49 kb/s, wysyłanie: 252 kb/s

Za chwilę sprawdzę łącząc się przez telefon komórkowy...

Na komórce w sieci + wyszło tak: down: 143, up: 56; ale łącze się przez port podczerwieni, to też może byc wąskie gardło.
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-12-12, 22:11   

Neo 1mbit

pomiar.jpg
Plik ściągnięto 25555 raz(y) 13,97 KB

_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-12, 22:14   

I wszystko wiadomo kto ma układy :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 22:20   

Arch, ty chyba w innym Wieluniu mieszkasz albo dla tepsy są klienci równi i równiejsi. Ja wiem, że ATM to ma gwarancję pasma, Internet DSL już nie ale ma wyższy priorytet niż neo, które to jest ostatnie; ale aż takie różnice?

Jeszcze jeden pomiar: 129/239 kb/s.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-12, 22:23   

twiggy, powiem Ci tak. W domu mam neo 2MB, chodzi tragicznie. W pracy 1MB i chodzi normalnie. Teraz pytanie: czy im wyższa opcja neo tym bardziej ch.jowa jakość?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-12-12, 22:31   

twiggy napisał/a:
Arch, ty chyba w innym Wieluniu mieszkasz albo dla tepsy są klienci równi i równiejsi. Ja wiem, że ATM to ma gwarancję pasma, Internet DSL już nie ale ma wyższy priorytet niż neo, które to jest ostatnie; ale aż takie różnice?

Jak zauważyłem na swoim routerze, SNR Margin na download trzyma się w normie, choć stabilny do końca nie jest (36dB~39dB), zaś router drugiego 1024 w moim bloku wskazuje wartość ~16dB :|

Wyniki innych klientów z mojego bloku.

pomiar2048.jpg
Plik ściągnięto 25536 raz(y) 13,13 KB

pomiar1024.jpg
Plik ściągnięto 25536 raz(y) 12,25 KB

_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-13, 02:14   

Ja tam nie wiem jakie są konkretne wyniki chociaż czasem sprawdzam szybkośc. Ale wiem jedno - od kilku tygodni moje neo 1 MB chodzi po prostu bez-na-dziej-nie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2007-12-13, 08:15   

ja nie mam neo :) ale odniosę się do jednego z wyników odnotowanego przez twiggy...
Cytat:
Na komórce w sieci + wyszło tak: down: 143, up: 56; ale łącze się przez port podczerwieni, to też może byc wąskie gardło.


nie ma co porównywać wyników neo i internetu mobilnego - to dwie różne technologie i możliwości... mobilny działa na łączach GSM, w technologii EDGE max. prędkość to do 247 kb/s. średnia osiąga zwykle 100-140 kb/s i jest zależna od pory dnia, warunków połączenia (typu zasięg i siła sygnału), klasy modemu/telefonu (najwyższa 10) i kilku jeszcze innych czynników, o których za długo by się trzeba było rozpisywać... udało Ci się osiągnąć 143 downloadu - super... oby tak było zawsze... choć wiem, że trudno o takie wyniki zawsze... i dodam jeszcze, że najlepiej wykonać testy na kilku niezależnych od siebie serwerach, bo każdy test może pokazać inne wyniki... wówczas najlepiej wyciągnąć średnią... i jeszcze podczerwień - fakt, może mieś znaczenie, ale w tym wypadku wydaje mi się, że transfer pomiędzy telefonem a komputerem był nawet szybszy niż między serwerem a telefonem - wszystko zależy od tego jaką "klasę"/"typ" podczerwieni masz w telefonie... są cztery - od slow infrared (SIR) do very fast infrared (VFIR). ta pierwsza to transmisje w granicach od 9,6 kb/s do 115,2 kb/s, ostatnia do 16 Mb/s. najczęściej spotykana IrDA to "klasa" FIR (fast infrared) z transferem do 4 Mb/s.

a neo - no cóż... TP S.A. to swoista firma z dość trudnym do określenia przez zwykłego zjadacza chleba (do których też się zaliczam;) ) priorytetem działań i prowadzoną polityką... czasami szkoda słów... jeśli macie problemy zgłaszajcie jak najwięcej - uparcie... pisanie tylko tutaj nic nie da... jedna petycja (nawet podpisana przez wielu) nie będzie tak skuteczna jak wiele głosów zgłaszanych w miarę jednocześnie... takie jest moje zdanie... pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-13, 14:10   

Jeżeli operatorzy GSM zainwestują i pokryją małe miasta takie jak Wieluń technologią HSDPA to przejmą znaczną cześć klientów.

Cytat:
Technologia HSDPA (High Speed Downlink Packet Access) to rozwinięcie powszechniej wykorzystywanego rozwiązania UMTS/3G,d zięki nowej technologii szybkość transmisji danych można zwiększyć nawet do 14,4 Mbps. Od 1 grudnia 2006 roku technologia HSDPA z prędkością do 1,8 Mbps była dostępna dla użytkowników sieci Orange w aglomeracji warszawskiej i śląskiej. Po 5 miesiącach operator nie tylko podwoił prędkość transmisji - do 3,6 Mbps, ale również uruchomił ją w kolejnych miastach: Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Trójmieście. To nie koniec inwestycji, bo zasięg będzie sukcesywnie powiększany, aby do końca roku objął ponad 30 proc. populacji w Polsce.


Z mojego doświadczenia wynika jednak że jest to trochę zbyt optymistycznie opisane. W dużych miastach ta technologia nie obejmuje całości miasta.


Poza tym zauważyłem pewne nieścisłości w tej dyskusji. Zwracam uwagę na jednostki, przestrzeganie ich prawidłowego zapisu jest niezbędne w tego typu temacie.

1 Mbit/s (jeden megabit na sekundę) = 1024 kbps lub kb/s (kilobitów na sekundę) = 128 KB/s lub kB/s (kilobajtów na sekundę)

A obliczamy to tak: 1MB = 1024kb dzielimy przez 8 i wychodzi 128 KB
1 bajt = 8 bitów


W temacie transferu miedzy telefonem a komputerem. IrDA to przeszłość w tej chwili panuje Bluetooth 2.0 max 2,1 Mb/s ( Enhanced Data Rate do 3,0 Mb/s) lub coraz częściej w telefonie spotykane Wi-Fi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-13, 17:06   

Co do mojej "Irdy " to nie wiem; teoretycznie FIR ale windowsowy dymek pokazał 112,5kb/s. A HSDPA... w niektórych miejscach to sieć radiowa jest tak zapchana, że i z rozmowami jest problem a co dopiero mega transferty "do 14.4Mb/s". Tak samo sieci trzepakowe oferuję dostęp "100Mb/s" - bo przecież taką prędość zwykle pokazuje windows w właściwościach karty siecowej, co nie?

Trochę się oftopicznie robi; może ktoś ma znajomych/krewnych w kręgach TP lub podwykonawców i może wie kiedy rozbudują sieć w Wieluniu? Nie ma się gdzie przenieść, w lokalne sieci WiFi to moim zdaniem nie ma się co bawić (zreszta popatrzcie na ceny TZG www.tzg.pl); kablówka za daleko (cena za podłączenie też mało zachęcająca).
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-12-13, 17:52   

twiggy napisał/a:
kiedy rozbudują sieć w Wieluniu?


do końca roku 2008 bezprzewodowy internet ORANGE ma "chodzic" w 80% pokrycia kraju z prędkością 1mb. Wykupiona w sierpniu częstotliwość 450Hz ma to sprawić.
Palny planami, a w rzeczywistości dodajmy do tego 6m-cy, czyli tak ok lipca 2009 tak będzie :-)

twiggy napisał/a:
sieć radiowa jest tak zapchana, że i z rozmowami jest problem a co dopiero mega transferty "do 14.4Mb/s"


Prawda, ale nie do końca. Każdy BTS ma 2 kanały wolne do połączeń internetowych i dopiero w momencie duzego natężenia połaczeń głosowych zabierany jest jeden kanał wiec ten drugi wolny obsługuje transmisje danych.
14,4 dostępna jest już w kilku miastach w Polsce i uwierz mi że chodzi to rzeczywiści w granicach 12mb.
Jedynym problemem jest brak w naszym kraju sieci światłowodowej. Jeżeli bedzie ona bardziej rozbudowana, to uwierz mi ze w miastach powyżej 50tys ludzi wszedzie będzie internet bezprzewodowy z prędkościami powyżej 10mb. Każdy BTS to obsłuży bez dodatkowych urządzeń. To jest tylko kwestia światłowodów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-13, 18:36   

dawid napisał/a:
twiggy napisał/a:
kiedy rozbudują sieć w Wieluniu?


do końca roku 2008 bezprzewodowy internet ORANGE ma "chodzic" w 80% pokrycia kraju z prędkością 1mb.


Chodziło mi o ADSL, nie bezdrutowe wynalazki. A poza tym prędkość 1Mb/s na sektor, do podziału między ludzi zapiętych w tym sektorze. To będzie dobre jeśli nie masz druta w domu lub dla urządzeń mobilnych; do domowgo Internetu to tylko kabel.

dawid napisał/a:
częstotliwość 450Hz

Zeżarło Ci jedną literkę ;)

dawid napisał/a:
Jedynym problemem jest brak w naszym kraju sieci światłowodowej.

W naszej części kraju na pewno, tylko tepsa ma światło i zakład energetyczny (ale chyba tylko na swoje potrzeby)
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-13, 19:56   

Twiggy przesadzasz - jeszcze kilka lat i kabelek będzie zupełnie zbędny. Chyba że prędkość na poziomie kilkunastu Megabitów to będzie dla Ciebie mało.

Światłowód możesz sobie założyć nawet do domu jeśli oczywiście odpowiednio zapłacisz. Tylko po co ? Jeśli nie prowadzisz firmy hostingowej albo nie masz kilkuset komputerów to raczej jest on zbędny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW