R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Panterka
2008-07-10, 14:24
Sprawa Alicji Tysiąc w świetle wiary
Autor Wiadomość
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-23, 01:41   

Ecomarta:
No to, chyba jesteśmy zgodni w kwestii niedoskonałości prawa.
Niestety nie ma i nigdy nie będzie możliwości porozumienia między środowiskami antyaborcyjnymi, a proaborcyjnymi. Obecny "kompromis" jest niedoskonały i nie da się go doskonalić bez wykładni prawa. A jest ona związana albo z podejściem antyaborcyjnym, albo proaborcyjnym.
Zwolennicy aborcji będą dążyli do wykonywania jej "na życzenie" i bez ograniczania terminu jej wykonywania, aż do chwili porodu. Natomiast przeciwnicy, do wprowadzenia całkowitego zakazu jej wykonywania, niezależnie od okoliczności.
Uważam, że prawda w tym wypadku nie leży po środku, a jest tylko po jednej ze stron.
Jako analogię do "niechcianej" ciąży, niech wolno mi będzie przedstawić sytuację, gdy jesteśmy sami w domu na odludziu, posiadamy pistolet i widzimy na naszym terenie wyłaniającą się zza drzew sylwetkę zmierzającą w naszym kierunku. Jeżeli strzelimy do niej, możemy zabić groźnego przestępcę, ale też przyjaciela, który chciał nas "wystraszyć". W tych przypadkach, jak również w innych np: obrona wsi przed groźnym przestępcą, jesteśmy oskarżeni o zabójstwo, jednak sąd biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia, może odstąpić od kary lub ją nadzwyczajnie złagodzić.
Wyobraźmy sobie, że wprowadzamy prawo do samodecydowania obywateli o tym, jak postąpią na swoim terenie z intruzem lub jak zachowają się wobec przestępcy. Wówczas dopiero zaczęła by się "krwawa jatka"!!!
Dlatego niech nie dziwi Ecomarty fakt
Cytat:
...że trzeba poprostu zdobyć orzeczenie lekarza w tym przypadku np.że ciąża doprowadzi do znacznego pogorszenia wzroku a później szukaj kobito odważnego położnika który nie zakwestionuje tej decyzji i zabieg wykona...

(chyba jednak nie położnika - połóg - po porodzie, a egzekutora...), który weźmie na siebie olbrzymią odpowiedzialność i który jest gotowy stanąć przed sądem i moim zdaniem musi stanąć i bronić słuszności swego wyboru.
Taka jest bowiem waga tego aktu i tak powinna być utrzymana w ustawie.
Wiąże się to dla zachowania spójności prawa, z konstytucyjną ochroną życia człowieka od poczęcia.
Wtedy Trybunał musiałby oddalić pozew Alicji Tysiąc jako bezzasadny w świetle polskiego prawa.
PS1.
Mam nadzieję, że Ecomarta wrócisz do naszych wcześniejszych postów, aby zrozumieć, co chciałem Ci przekazać. Chyba, że Twoje nastawienie proaborcyjne wykluczy nawet możliwość analizowania moich wypowiedzi.
PS2.
Jeżeli komuś nie chce się analizować i przeprowadzać refleksji nad analogią, po prostu niech zmilczy tę część mojego postu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-24, 10:55   

Pisze otatni post żeby nie była to kolejna niekoncząca sie dyskusja o aborcji i moje przekonania nie mają tu nic do rzeczy.Po pierwsze po co tworzyc prawo,które jest prawem martwym i nie dającym tak naprawde nic.Mylisz sie Zygmuncie,że lekarz powinien stanąć przed sądem,nie powinien.Lekarz powinien bronić życia i ZDROWIA ludzkiego w wypadku takim jak ten nie do niego należy decyzja co jest mniejszym złem bo wszystkie wyjścia jak sie pewnie zgadzamy dobre nie są.Mi chodzi o to aby w wypadku takim jak p.Alicji stworzyć w polskim prawie jasne procedury,środki odwoławcze itp.bo np. już w przypadku gwałtu sytuacja sie zmienia:jest prokurator,lekarz i jeżeli stwierdzą,że dziecko zostalo poczęte w wyniku gwałtu to procedura jest jasna i klarowna.I na tym koniec.
Ps.
A jednak Zygmuncie ginekolog-położnik, bo to on też dokonuje rownie nieprzyjemnych zabiegów usuwania np.martwego płodu.
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-03-25, 08:10   

Poraził mnie tekst z wyroku...strasznie prawdziwy i oby jej dziecko nigdy nie musiało tego przeczytac albo usłyszeć...

....- wszystkie ludzkie istoty rodzą się wolne i równe w godności i prawach.Dzisiaj Trybunał zdecydował,że istota ludzka urodziła się ze względu na naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.Zgodnie z tym rozumowaniem,jest w Polsce dziecko ,które obecnie ma 6 lat,którego prawo do urodzenia jest w sprzeczności z Konwencją-zaznaczył sędzia-Nigdy nie sądziłem ,że Konwencja mogłaby zajść tak daleko i uwazam że to przerażające-napisał w zdaniu odrębnym sędzia Borrego......
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-26, 18:29   

edzia i odziu napisał/a:
Zgodnie z tym rozumowaniem,jest w Polsce dziecko ,które obecnie ma 6 lat,którego prawo do urodzenia jest w sprzeczności z Konwencją-

Czy wobec tego to dziecko, którego sam fakt narodzenia jest sprzeczny z konwencją posiada prawa w niej zawarte?
Masz rację Edzia i Odziu, może ono do końca życia pozostaje zygotą....

[ Dodano: 2007-03-26, 23:54 ]
Cytat:

Trybunał zhańbił Europę

Komentarz · Polskie Radio (Program I) · 23 marca 2007 | www.michalkiewicz.pl



„Na czarne – białe mówić nada, bo to przemawia do Zapada. Nada ich przekonywać mudro, że wojna – mir, że chlew – to źródło, a okupacja – wyzwolenie. I będą cieszyć się szalenie. A kiedy z wolna, po troszeczku, w tej dialektyce się wyćwiczą, to moją staną się zdobyczą. Poniał ty mienia, jołop Greczko?” – Tak przemawiała do marszałka Greczki Caryca Leonida w poemacie Janusza Szpotańskiego „Caryca i zwierciadło”.

I wygląda na to, że ów „Zapad”, a w każdym razie – Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, najwyraźniej w dialektyce Carycy Leonidy wyćwiczył się do perfekcji. Nie może być inaczej, bo czy w przeciwnym razie skazałby Polskę na 25 tysięcy euro kary za uratowanie życia małoletniej Julii?

Julia jest córką pani Alicji Tysiąc, którą pani Alicja przeznaczyła do aborcji, to znaczy – do pozbawienia życia. Uzasadniała tę decyzję obawą pogorszenia wzroku, ale nie jest wykluczone, że prawdziwszym powodem był niedostatek materialny. Ten niedostatek pani Alicji był podnoszony jako argument przemawiający za zabiciem małej Julii przez organizacje na rzecz dzieciobójstwa, kierowane przez działaczki feministyczne.

Polscy lekarze, opierając się naciskowi organizacji na rzecz dzieciobójstwa oraz molestowaniu ze strony samej pani Alicji, uratowali życie małej Julii. Ta to Trybunał w Strasburgu ukarał Polskę obowiązkiem zapłaty pani Tysiąc 25 tysięcy euro. Niech jej będzie na zdrowie, a właściwie nie tyle jej, co jej cudem uratowanej córce.

Wyrok Trybunału w Strasburgu nie ma precedensu. Dotychczas w europejskiej tradycji uratowanie komuś życia, a zwłaszcza uratowanie życia dziecku, uchodziło za czyn szlachetny, a nie karalny. Tym wyrokiem poprzebierani w sędziowskie togi zwolennicy dzieciobójstwa rzucili cień na Europę i okryli ją wieczną hańbą.

Najwyraźniej Caryca Leonida skutecznie ich wytresowała i właśnie kładą fundamenty pod nową europejska tradycję. Nie chcemy mieć z nią nic wspólnego i dlatego bez wahania odrzucamy konstytucję Unii Europejskiej.


Stanisław Michalkiewicz
www.michalkiewicz.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-27, 01:03   

Becikowe za poczęcie! Zygota to też człowiek :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-27, 07:43   

Przedstawiasz jakieś populistyczne teksty i komentarze które nadinterpretują wyrok Trybunału i robią z niego drugiego Hitlera tyle,że tym razem nie w jednej osobie. Miała prawo do aborcji!! Bo mamy takie prawo czy sie to komuś podoba czy nie. I tylko to stwierdził Trybunał, bo chyba zabić tej dziewczynki nie kazał czy nie doczytałam.... Pewnie,że matka ze względu na sytuacje materialną nie chciała tego dziecka...to,że teraz nie widzi to tylko przypadek i że sama sie dziećmi zająć nie może... To może teraz p.Alicja będzie sie domagać eutanazji bo nie może normalnie funkcjonować,a na to jej już pozwolimy,prawda w imie współczucia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-27, 07:58   

Ecomarta napisał/a:
Miała prawo do aborcji!! Bo mamy takie prawo czy sie to komuś podoba czy nie.


I cały czas o to tutaj chodzi,że miała prawo do aborcji, były wskazania aby przeprowadzić zabieg,ale tego nie zrobiono.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-27, 11:34   

Owszem Febrik, owszem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-03-27, 21:51   

jasne Zygmunt Stary

to może czanijmy zbierać plemniki i jajeczka bo to przecież materiał na czzłowieka

hihi już widzę jak faceci wywlekają gumki na lewą stronę i do słoiczka :D :D :D
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-27, 23:20   

akirus:
nie chcę się powtarzać, jak chcesz przeczytaj moją odpowiedź dla Ecomarty...
http://wielun.biz/viewtop...er=asc&start=30
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-28, 09:38   

Ferbik napisał/a:
Becikowe za poczęcie! Zygota to też człowiek :P


A myślisz, że jakie wspaniałe argumenty KK ma przeciwko zapłodnieniu in vitro?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-28, 12:50   

Kurde to może módlmy się za dzieci wsiąknięte w prześcieradła? Zygmunt Twoje podejście mnie co najmniej przeraża. W takim razie stosunek w prezerwatywie dla Ciebie to również morderstwo niewinnych dzieci?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-28, 12:55   

Ferbik napisał/a:
stosunek w prezerwatywie

Ferbik sama prezerwatywa to już przestępstwo :)
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-28, 16:58   

Ferbik:
Jednak muszę się powtórzyć, chociaż nie chciałem.
Cytat:
Ani każdy mój plemnik nie może być w przyszłości człowiekiem, ani każda Twoja komórka jajowa. Zarówno mój plemnik, jak i Twoja komórka jajowa składa się z genów tylko jednego osobnika, a więc "należy" do mnie lub do Ciebie.
Natomiast połączenie plemnika i komórki jajowej tworzy zupełnie inny "wyjątkowy i niepowtarzalny" układ genetyczny, który nie należy już ani do właściciela plemnika, ani też właściciela komórki jajowej, a jedynie do kreatora, który ten układ ukształtował i nadał sens jego istnienia.


[ Dodano: 2007-03-28, 17:00 ]
PS.
To była odpowiedź do kobiety :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-28, 17:02   

Zygmuncie Stary, a czy Ty byś chciał żeby np. Twoja matka cierpiała przez to, że rząd w państwie demokratycznym podejmuje decyzje za swoich obywateli?
Rozumiem również, że wg Ciebie genetyka to stek bzdur, bo to przecież od Najwyższego zależy z jakim kolorem oczu się urodzimy, że będziemy podobni do któregoś z rodziców, posiądziemy ich cechy charakteru, choroby genetyczne itp?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW