R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 19:58
System wizyjnego monitoringu naszego miasta
Autor Wiadomość
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2005-08-18, 20:39   

Eh a mój post to już nie istnieje, że go pomijasz czytając?:> Śledź uważnie temat.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-18, 21:07   

Zjeżdżamy z tematu, ale:

Napisałem "Po jednej na os. Stare Sady i os. Wyszyńskiego" jako odpowiedź na pytanie "To gdzie są jeszcze skoro mówisz, że nie wszystkie?". Wcześniej były wymienione 2 kamery na tych osiedlach; ja napisałem o 2 kolejnych (blok nr 30 na Wyszyńskiego, kamera zamocowana w przezabawny sposób; oraz Stare Sady - słupek obok Pszczółki).
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-19, 09:13   

Fakt, na 30-stce jest kamera. To jest blok tuż na przeciw szkoły i gimnazjum nr 2.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-19, 11:08   

z pewnych (X) źródeł wiem, że nie wszystkie kamery działają, a jesli działają to nie 24/24 :twisted: -tak jak pisaliscie wczesniej. ale straszyc strasza, bo skad mamy wiedziec kiedy zadziałają? 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-19, 13:04   

Pewnie atrapy.
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-08-20, 16:58   

Co to za ochrona jeśli od początku burmistrz mówił, że będzie część atrap. To bez sensu. Niezależnie od prawdy mieszkańcy powinni myśleć, że działają wszystkie kamery i to cały czas. Trzeba przede wszystkim bardziej chronić szczegóły techniczne monitoringu tak żeby żadne (X) źródła nie zmniejszały skuteczności jego działania. Nietrudno bowiem się domyślić, że ten czy ów gdy tylko dowie się kiedy i która kamera jest wyłączona pobiegnie ja zdemontować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-21, 08:48   

ywis napisał/a:
Pewnie atrapy.


Nie ma atrap (pomijając przestoje spowodowane uszkodzeniami ;) )
 
   
Aneeczka_
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-21, 10:39   

Mhhm.. na plantach rzeczywiście przydała by się kamera, ale trochę chyba przesadzają z tymi kamerami.. Niedługo nie będzie miejsca, gdzie można by pójść, aby nie było tam kamery..
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-21, 10:43   

Aneeczka_, tak jak napisał Marcin, z naszej małej mieściny zrobi się Big Brother :evil:
 
   
emes 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 19
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-21, 12:59   

Wszyscy zachwycają się liczbą kamer, nikt jednak nie zwrócił uwagi w jaki sposób i czy dobrze jest ten cały system obsługiwany. Pomijając kwestie doboru odpowiednich operatorów systemu i ich przeszkolenia ( wiadomo, do każdego stanowiska pracy trzeba pracownika wdrożyć a to troche trwa ) to do sprawnej obsługi 11 kamer potrzebne są minimum 2 stanowiska i operatorzy pracujacy w sytemie cztero-zmianowym, to oznacza ze przy samym oglądaniu 'obrazkow' musi byc zatrudnionych 8-10 osób, szczere wątpie, że tak jest, stanowisko obslugi systemu jest tylko jedno( na drugie braklo pieniedzy), z plotek które krążą po mieście wynika, że operator(zy) w nocy po prostu śpią a wiekszosc kamer wlasciwie nie widzi nic a jesli nawet widzi to trzeba miec ogromego pecha zeby akurat operator uzywal danej kamery i patrzyl w dane miejsce ( mozna by podac wiele przykladow 'testowania' systemu monitoringu przez nadgorliwych osobnikow, miedzy innymi mozna dostac w glowe butelka szampana na kaliskiej, i nic ... ), zapisu ze wszystkich kamer tez raczej nikt nie przeglada ( no bo kto, kiedy i po co ... ), chyba ze naprawde stanie sie coś strasznego i kamera mogla to widziec, jezeli jednak sprawca(y) nie zostana zlapani wkrotce po incydencie ( lub tez na gorącym uczynku ) to zapis z kamery jest nic nie warty, bo ztcw dokonowany jest w formie cyfrowej, a taki nie jest dowodem w sądzie. Generalnie cały ten system to kosztowna zabawka wieluńskich radnych, służacą do ścigania pijanych i nieoświetlonych rowerzystów, w tej dziedzinie statystyki wykrywalnosci wzrosly zapewne drastycznie 8)

[ Dodano: 2005-09-02, 13:57 ]
Tak oto wygląda centrum operacyjne sieradzkiego systemu monitoringu:



nasze wielunskie wygląda przy nim ztcw bardzo mizernie, na zdjeciu widzimy operatora przed trzema panelami, dodatkowo na scianie znajduje sie wyświetlony projektorem cyfrowym podgląd sytuacyjny- tak to powinno wyglądać, a czy u nas tak jest ? moze cos sie zmienilo od czasu uruchomienia, jak ktos wie cos wiecej niech pisze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-03, 00:44   

...sorki ze tak pozno ale wlasnie wrocilem calo...

Ten monitoring to niech sobie Panowie Policjanci w ....... wsadza...
znowu bylem uczestnikiem zadymy na statoil...dlaczego oni nie reaguja?? malo maja kamer??
Dodatkowo Pani z pizzerii boi sie dzwonic po policje, a stoly i krzesla sobie lataly...

To ma byc monitoring...

Panowie Policjanci moze kupcie mi Focusa zamiast kolejnej kamery co??!!
 
   
Daro 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 36
Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 191
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-09-03, 13:32   

no Marcinie racja racja bo nawet jesli widza to nie rusza swoich 4 liter a jak rusza to jak zwykle za pozno jak juz jest po wszystkim bo to jest tak kiedy sa potrzebni to ich nie ma i a kiedy sa nie potrzebni to wtedy sie zjawiaja :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dero
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-04, 07:22   

Ja również uważam, że te kamery były potrzebne jak dziury w moście równie dobrze mogli powiesić kilka atrap i by na to samo wyszło, ale owiele taniej...

Kilka miesięcy temu przy markecie Globi miałem stłuczkę gdzie w tym samym czasie wycofywała pani Tico no i ja… już wycofałem, stanąłem i wrzucam jedynkę no i do przodu a tu z tyłu mi babka w tym Tico przyłożyła…no i ona jakaś dziwna była nie chciała załatwić to poza policją, u niej nic nie było widać, bo miała czarny zderzak a ja czerwony no wiec mówię zadzwonię na policje…przyjechali długo patrzyli i przesłuchiwali, więc wreszcie postanowili ściągnąć obraz z kamery umieszczonej na maszcie SDK…i niestety kamera nic nie zarejestrowała…no i po co są te kamery??

Jeszcze jeden przykład, który w zimie się wydarzył na Placu Legionów stoi fontanna za 100tys zł no i w nocy się po prostu rozpadła.. ale nie wiadomo czy ktoś jej pomógł, ponieważ obie kamery w tym czasie nie działały…
 
   
Paweł
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-10, 21:45   

Racja chłopoki...racja...wladze Wielunia maja talent do wydawania pieniedzy tam gdzie nie potrzeba...
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-09-10, 23:03   

Dzisiaj znajomego dzieciakowi spod kina rabneli rower... oczywiscie nikt nic nie widzial... parodia...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW