R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 19:58
System wizyjnego monitoringu naszego miasta
Autor Wiadomość
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-09-15, 08:54   

Jak dzieciak nie miał zapięcia do roweru to sam sobie winien.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-09-21, 10:13   Kamery zamiast straży miejskiej?

Wielunianie denerwują się, że na ulicach miasta nie widać interweniujących strażników miejskich. Według burmistrza zatrudnienie kolejnych osób nic nie pomoże.

– Gdzie jest straż miejska? W sobotę rano nie możemy wytrzymać. Dopiero co zrobili nowe schody na planty, a chłopaki jeżdżą na deskorolkach po poręczy. Hałasują też pod dawną łaźnią. Nikt na to nie reaguje – mówią mieszkańcy ul. Okólnej.

– Codziennie pracujemy od godz. 6 do 21. Po dwie osoby na jednej zmianie. To zdecydowanie za mało osób, jak na Wieluń. Nie możemy być równocześnie w każdej części miasta – tłumaczy Jarosław Surma, komendant Straży Miejskiej w Wieluniu.

Burmistrz Wielunia potwierdza, że funkcjonariuszy w mieście jest zbyt mało: – Wynika to z braku pieniędzy. Gdybyśmy dysponowali większą ilością pieniędzy, wtedy zatrudnilibyśmy nowych pracowników. Nie uważam jednak, by dwie, czy trzy nowe osoby rozwiązały problem. W Łodzi jest ponad 300 strażników, a to i tak nie pomaga. W tamtym roku zainwestowaliśmy ogromne pieniądze w monitoring, który z pewnością poprawił bezpieczeństwo w mieście – wyjaśnia Mieczysław Majcher.

– W sobotę patrolu straży miejskiej jeszcze nigdy nie widziałem, pracują tylko wtedy, gdy jest jakaś ważna msza, czy procesja, a bezpieczeństwa zwykłych mieszkańców nikt nie strzeże – żali się jeden z mieszkańców Wielunia.

– W sobotę straż miejska pracuje w zależności od sytuacji. Jeżeli jest coś organizowane, to wówczas pomaga w zachowaniu porządku. Wieczorem pełni dyżury także z policją – wyjaśnia burmistrz.

Czytelnicy sygnalizują, że mają problem z wezwaniem strażników. Potwierdza to komendant straży:

– Przyjmuję zgłoszenia do 15.30, a potem można dzwonić dopiero w czasie przerwy patrolu między godz. 17 i 18.

– Ja nigdy nie miałem trudności, by dodzwonić się do straży miejskiej. Jeżeli ktoś ma jakiś problem, może się zgłosić także do mnie – mówi burmistrz.

– Dlaczego ludzie mają pretensje tylko do nas, przecież jest jeszcze policja – zastanawia się komendant Surma.

Tłumaczenia burmistrza i komendanta nie zmieniają faktu, że ludzie chcieliby widzieć straż miejską na ulicach miasta i wiedzieć, że mogą zawsze na nią liczyć. – Kamera nie zajrzy w każdą dziurę. A strażnik powinien – uważają wielunianie.

Źródło: Dziennik Łódzki
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2005-09-22, 00:01   Re: Kamery zamiast straży miejskiej?

J_a_r_o_ napisał/a:

– Przyjmuję zgłoszenia do 15.30, a potem można dzwonić dopiero w czasie przerwy patrolu między godz. 17 i 18.


Dobrze wiedziec, trzeba tylko tych do ktorych czasami nalezaloby wezwac straz miejska poinformowac, ze maja niszczyc, przewracac, lamac, malowac spray'em miedzy 17 a 18 ewentualnie do 15.30.
Czy ja dobrze pamietam, ze zyjemy w czasach kiedy najmniejszy szczyl ma komorke? Dlaczego wiec nasz dzielny patrol, majacy przerwe w swoim patrolu pomiedzy 17 a 18, takiej komorki, na ktora mozna by zlozyc zgloszenie, nie posiada???

J_a_r_o_ napisał/a:

– Ja nigdy nie miałem trudności, by dodzwonić się do straży miejskiej. Jeżeli ktoś ma jakiś problem, może się zgłosić także do mnie – mówi burmistrz.


Boze, bok mi przy tym tekscie wyrwalo, chyba dlaczego pisac nie musze.

J_a_r_o_ napisał/a:

– Dlaczego ludzie mają pretensje tylko do nas, przecież jest jeszcze policja – zastanawia się komendant Surma.


A tutaj mnie ponioslo@!@!!@! Dlaczego? Opowiem Wam krotką historie:
Wtorek, dzien targowy poraz kolejny ktos na mojej ulicy zaparakowal tak, ze nie moge wyjechac do pracy. Oczywiscie na ul. obowiazuje zakaz zatrzymywania i postoju z obydwustron. Alez oczywiscie kto by tam tego przestrzegal, bo niby dlaczego?
Wiec, ja glupi wkur... tym ze spoznie sie do pracy bo przeciez wyjechac nie wyjade (chyba ze poldka na ten czas zamienie w spychacz, ale nie oszukujmy sie w 20 letnim silniku az tyle mocy niema by spychaczem poldek zostal). Dzwonie zatem do naszej dzielnej policji (co przeciez niby ma sluzyc, chronic i inne tam duperele) i zglaszam zaistniala syt. Co slysze...
Jak to Was to nie interesuje..... jak to Panie Wladzo, dlaczego mam dzwonic do strazy miejskiej...... bo ze niby co ze to oni sie tym powinni zajac a nie WY????? Acha dziekuje ze jest Pan, Panie Wladzo tak mily i mi zaraz poda nr telefonu do Strazy, naszej Miejskiej kochanej. Dzwonie....dzwonie....dzwonie.... tylko czemu nikt nie odbiera???? No przeciez to ten czas jest przeciez przed 15.30 no bo przeciez jest dopiero 9.20 czyli wedlug wypowiedzi Pana komendanta, powinien on odebrac moj telefon.... ale nie odebral :-(
Stytuacja powtarza sie prawie co wtorek i piatek..... i jak tu wierzyc straznikom? ...Bo prawdziwych straznikow juz nie ma...lallalllaal
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-09-22, 06:59   

Aby straż miejska dobrze funkcjonowała, musiałoby tam zostać przyjętych jeszcze pare osób, i służba trwać 24h na dobę.
Dodatkowo prężnie działający system powiadamiania, kilka samochodów i wtedy miło by to ręce i nogi, a w obecnej sytuacji, ehhh szkoda gadać, jest tak jak pisze Blink...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-11-11, 11:10   Więcej kamer

Trzy nowe kamery pojawią się w Wieluniu. Do dziesięciu już pracujących dołączą niebawem kamery na ul. Głębokiej oraz osiedlach Armii Krajowej i Stare Sady.

Stare Sady staną się zatem najbardziej 'podglądanym' osiedlem w Wieluniu. Dziś 'szklane oko' obserwuje okolice bloku 19 i pawilonu Pszczółka. Nowa kamera pojawi się w pobliżu bloków 24 i 28.
'Mieszkańcy miasta sami zauważyli, że w miejscach gdzie są kamery zrobiło się bezpieczniej, a policja podkreśla, że wykrywalność przestępstw wzrosła' - powiedział nam Stanisław Czarnuch, prezes Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
'Zniknęły także obawy, że kamery posłużą do podglądania mieszkań i sklepów' - dodał.
Nie dziwi więc fakt, że o nowe kamery apelują nie tylko samorządowcy, ale także wielunianie.

System monitoringu wizyjnego miasta obejmuje obecnie 10 kamer. Po dwie są na Starych Sadach, os. Wyszyńskiego i placu Legionów. Kolejne znajdują się na dworcu PKS, Nowym Rynku oraz skrzyżowaniu ulic Traugutta - Głowackiego - Sieradzka i Krakowskie Przedmieście - 18-go Stycznia - Piłsudskiego (na zdjęciu).

Źródło: RZW

inf1769.jpg
Plik ściągnięto 136 raz(y) 25,17 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-11, 11:25   

A co sie stalo z kamera przy delikatesach ?? Spadla ze starosci czy jak ??
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Michal 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 39
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 220
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-11, 11:28   

ukradli ja :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-11-11, 11:40   

HEHE Dokładnie, tj ukradli ta na skrzyzowaniu traugutta i sieradzkiej :D miasto chyba na szybko zalatwilo nowa albo przeniosla jakas...

Nie oszukujmy sie te kamery nie dzialaja wszystkie naraz, tylko sa przelaczane, fakt ze ostatnio chwalili sie nawet ze atrapy zakladaja...n/c :)

Co do strazy miejskiej, kupili im Berlingo do tego z klimatyzacja...no to nie dziwie sie że się woża zamiast w dyżurce siedzieć. Co do patrolu to jezdza bardzo duzo (widze, bo nie siedze wieczorami w domu) tylko pewnie nie chcą widzieć tego co się dzieje. Po drugie tj. ktos juz nadmienil jest ich b.mało i są to dziadki, które powinny już siedzieć na emeryturze...

P.S. Uwaga strażacy często wożą w swoim nowym klimatyzowanym Berlingo na tylnim siedzeniu policjanta:D

Pozdrawiam
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-11, 11:52   

Ferbik napisał/a:
A co sie stalo z kamera przy delikatesach ?? Spadla ze starosci czy jak ??




Stoi nadal, to jest właśnie ta na placu Legionów, o której piszą w serwisie inf. RZW.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-11, 15:42   

Jaro nie stoi ani nie wisi. Zostala tylko podstawa z dziura po kamerze :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-11-11, 20:04   

Właśnie Ferbik ostatnio to samo zauważyłam :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-03, 23:29   

Pozwoliłem sobie otworzyć temat, aby wrzucić to:
http://www.policja.pl/por...P_Kryminal.html
Obejrzyjcie przynajmniej z 10 odcinków, zrozumiecie, o co mi chodzi.
Nasz monitoring to kupa z masłem. Dlaczego? Prosty przykład: tuż pod kamerą na os. SS znajomej ktoś dwa razy, w dwa różne dni przerysował auto. Wniosek? Po co nam kamery, które z tłumaczeń policji: - albo nie są zamontowane w puszkę, albo AKURAT nie widziały zajścia. Pytam się zatem: po co pieniądze poszły w błoto, skoro pożytku z tego żadnego?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-04-04, 02:01   

Jeśli chodzi o monitoring to z tych programów które dałeś w linku można wywnioskować, że w innych miastach działa całkiem sprawnie (chociaż zawsze czas reakcji mógłby być krótszy). Ale jeśli chodzi o wieluński monitoring to niestety nie jest tak dobrze jak mogłoby się wydawać. Do obsługi 14 kamer jest jedna osoba, moim zdaniem powinna być jedna osoba na 3 - 4 kamery. Były już takie akcje, że np. wybito szybę w kiosku w "Tęczy", a kamera która jest tuż obok nic nie zauważyła. Rozróby czy demolowanie koszy na śmieci w centrum miasta i na ul. Sieradzkiej w weekendy powtarzają się nagminnie i tylko niewielki procent takich incydentów jest wyłapywany przez kamery... Ja odnoszę takie wrażenie, że w Wieluniu ten monitoring jest głównie jako straszak, żeby ludzie wiedząc że kamera ich obserwuje nie łamali prawa, a jak się zdarzą jakieś incydenty to okazuje się, że tak naprawdę reakcja na to co się dzieje przez osobę obserwującą jest późna albo nie ma jej wcale.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-23, 19:16   

Zastanawia mnie jedno:
PO CO NA OSIEDLU STARE SADY, NA BLOKU 22 ZAMONTOWANA JEST KAMERA, skoro i tak nie ma z niej absolutnie żadnego pożytku? W biały dzień jakiś wandal uszkadza samochody robiąc rysy praktycznie na całym boku. Takich incydentów pod okiem tej kamery było kilka, przynajmniej trzy, za każdym razem na komendzie właściciele aut słyszeli tą samą śpiewkę: kamera jest obrotowa i potrzeba czasu na obrót, żeby zarejestrowała jakieś zdarzenie, a w tym momencie nie była akurat w tamtą stronę skierowana.
Wysłałem dwa posty wyżej linki z kamer w większych miastach, gdzie nie kręci się głowic kamer korbą, tylko joystickiem i naprowadzanie trwa kilka sekund. Podejrzewam, że to nie jedyna taka sprawna kamera w naszym mieście.
Niech ktoś z tym w końcu coś zrobi, bo wandale czują się bezkarni!!!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-06-24, 11:35   

zgadzam się, u nas z tymi kamerkami to jest amatorszczyzna! Niech nasza KPP pochwali się ilością interwencji które odbyły się dzięki oku Wielkiego Brata!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW