R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 19:58
System wizyjnego monitoringu naszego miasta
Autor Wiadomość
KubaWinter 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 2 razy
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 285
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-24, 12:56   

Osobiście, nie jestem w ogóle przekonany, że na bloku 22 wisi cokolwiek poza obudową. Przesłanek ku temu jest wiele.
_________________
Kolarstwo to nie jest gra. Kolarstwo to jest sport. Twardy, ciężki, który wymaga wiele wyrzeczeń. Można grać w piłke, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo.
Jean de Gribaldy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-24, 21:19   

Gustlik, a przeciez monitoring nalezy do Urzedu miasta, a nie KPP! Interwencji dzieki kamerom jest naprawdę sporo, kilka a nawet kilkanascie w ciągu doby.
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
creative 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: wln
Wysłany: 2009-06-24, 23:30   

najczesciej na kaliskiej kiedy to czlowiek idzie sobie z piwem w ręku;) nic nikomu nie robi ale 100 czy 50 dają;] polityka

Od kąd zaczęły sie wakacje myslame ze wieczorami naosiedlach bedzie wiecej patroli a nie widzialem jeszcze zadnego na os. Wyszynskiego, pewnie podjada kiedy pies bedzie załatwial sie na trawniku gdzie postawili tabliczke zakaz wyprowadzania zwierzat...eh bez komentarza
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-25, 00:29   

Oni tak właśnie robią, podjeżdżają do tych których się nie boją. Jak ja szedłem z kumplem, który jechał rowerem po chodniku na Kaliskiej (kiedy nikogo innego tam nie było) to od razu się zjawili, żeby pouczyć, że nie jeździ się rowerem po chodniku i wylegitymować. A jak naprawdę są potrzebni to ich nie ma.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-25, 09:13   

creative napisał/a:
najczesciej na kaliskiej kiedy to czlowiek idzie sobie z piwem w ręku;) nic nikomu nie robi ale 100 czy 50 dają;] polityka



Takie mamy prawo, że picie alkoholu w miejscach publicznych jest zabronione, a policja jest od respektowania tego prawa.
Z drugiej strony wygląda to tak, idzie sobie jeden czy drugi z piwkiem w ręku, a ja je wypije to rzuca, gdzie popadnie, skąd później tyle pustych puszek i butelek na trawnikach, czy nawet chodnikach, nie wspomnę o burdach, czy śpiewach takich delikwentów.
Oczywiście nie wszyscy tak postępują, ale tak to z reguły wygląda.


Spooky napisał/a:
Oni tak właśnie robią, podjeżdżają do tych których się nie boją. Jak ja szedłem z kumplem, który jechał rowerem po chodniku na Kaliskiej (kiedy nikogo innego tam nie było) to od razu się zjawili, żeby pouczyć, że nie jeździ się rowerem po chodniku i wylegitymować.



Kiedyś byłem świadkiem, jak jeden taki młody rowerzysta jadąc po chodniku i popisując się przed kolegami wjechał w grupę kobiet, gdzie jedna prowadziła malaca 3-4 letniego.
Malucha zabrało pogotowie z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Więc teraz odpowiedz sobie sam, czy interwencje policjantów w takich sytuacjach są słuszne, czy nie...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
creative 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 397
Skąd: wln
Wysłany: 2009-06-25, 15:53   

Cytat:
Kiedyś byłem świadkiem, jak jeden taki młody rowerzysta jadąc po chodniku i popisując się przed kolegami wjechał w grupę kobiet, gdzie jedna prowadziła malaca 3-4 letniego.
Malucha zabrało pogotowie z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

Więc teraz odpowiedz sobie sam, czy interwencje policjantów w takich sytuacjach są słuszne, czy nie...


rzeczywiscie w wieluniu wieczorami naprawde duzo kobiet z dziecmi chodzi;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-25, 16:22   

Jaro - dlatego napisałem, że nikogo innego nie było wtedy na chodniku, bo to była godzina jakoś 21 - 22. Poza tym ja szedłem na piechotę, a on jechał obok mnie więc prędkość nie była duża.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2009-06-25, 17:30   

Argument imo z dupy. Jak ktos jedzie bardzo powoli to jakie zagrozenie stwarza? Takie sytuacje jak opisana z malym chlopcem raczej sie nie zdarzaja czesto. Predzej jakis baran czlowieka jadacego na rowerze rozjezdza po ulicy niz zdarza sie to z dzieckiem.
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-25, 22:30   

Nevermind napisał/a:
Argument imo z dupy.


Takie stwierdzenia zostaw dla siebie kolego...

Nevermind napisał/a:
Jak ktos jedzie bardzo powoli to jakie zagrozenie stwarza?



A jak wg. Ciebie policjant ma sprawdzać na chodniku, czy ktoś jedzie powoli czy szybko?
Przejeżdżający patrol reaguje w danej chwili, a nie obserwuje, czy może rowerzysta się rozpędza, czy też nie - proste.

Na pewne rzeczy może już być za późno...

creative napisał/a:
rzeczywiscie w wieluniu wieczorami naprawde duzo kobiet z dziecmi chodzi;]


Opisywany przeze mnie przypadek dotyczył raczej godzin popołudniowych, co nie wyklucza, że coś podobnego może się wydarzyć wieczorem i nie w roli głównej z dzieckiem a na przykład z Tobą.
Wyobraź sobie sytuacje, gdy rozpędzony rowerzysta przez nieuwagę bądź z innych powodów uderza w Ciebie w prędkością +- 30 km/h. Wywracasz się i... (tutaj można wpisać wiele znaczeń tej sytuacji).
Także nie czepiaj się szczegółów, które dotyczyły tylko jednej sytuacji opisywanej przeze mnie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-25, 23:04   

Nadal ta argumentacja absolutnie mnie nie przekonuje. Zdecydowanie zgadzam się z Nevermindem, że takie sytuacje jak ta z dzieckiem są rzadkością. Jeśli rowerzysta porusza się po chodniku, to zdaje sobie sprawę z tego że poruszają się również po nim ludzie i dostosowuje swoją prędkość do warunków. Dlatego, że jeśli rowerzysta uderzy w osobę idącą chodnikiem, to sam również najprawdopodobniej przewróci się i coś mu się stanie. Przypadki kiedy ktoś jedzie po chodniku szybko są bardzo rzadkie i wiąże się to tylko z popisywaniem się. Wtedy już na pierwszy rzut oka widać, czy ktoś jedzie faktycznie zbyt szybko, czy może powoli i bezpiecznie.

Ja osobiście i tak zawsze jadąc szlakiem głównych dróg będę jeździł po chodniku, bo wolę narazić się na styczność z policją, niż być potrąconym przez tira - co zresztą zdarza się znacznie częściej niż potrącenia pieszych przez rowerzystów.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2009-06-25, 23:31   

Rowerzysci nie powinni byc karani za jazde po chodniku w przypadku, gdy droga nie odpowiada zadnym standardom poruszania sie po niej. A tak jest w przypadku wiekszosci Wielunskich ulic. Oczywiscie niebezpieczna jazda powinna byc karana, ale jazda niestwarzajaca zagrozenia nie. Policjanci powinni byc w tym punkcie wyrozumiali i swiadomi zagrozenia jakie niesie wyprzedzajacy rowerzyste TIR, czy inny pojazd, na pieknych, malutkich, Wielunskich koleinach, gdzie nie latwo stracic rownowage jadac rowerem. Jesli juz jednak poczuja ochote na mandacik, to powinni tym uroczyc brudnych urzedasow, ktorzy sa za taki stan rzeczy odpowiedzialni.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2009-06-26, 00:29   

Jak ma sprawdzic czy ktos jedzie szybko czy wolno? No ludzie.. przeciez ma oczy? Kto mowi, ze zaraz trzeba taka osobe zatrzymywac? Nie mozna za nia jechac przez jakis okres czasu skoro zmierza chodnikiem i ocenic jak sie zachowuje? Z argumentem "z dupy" chodzilo mi oto, ze starasz sie bronic policjantow dajacych bezsensowne mandaty za jazde powoli po chodniku sytuacja ktora zdarza sie b.rzadko. Ja wiem, ze na swiecie jest wielu idiotow za kolkiem, na rowerze itp. ale bez przesady. Na pewno maly procent osob trafia sie idiota co jedzie 30km/h po chodniku i wjezdza dla "szpanu" w tlum ludzi. Wybudujcie w Polsce choc polowe sciezek rowerowych jak np. w Holandii to wtedy mandaty za jazde po chodniku beda mialy sens. W moim pierwszym poscie chodzilo glownie oto, zeby nasi policjanci byli bardziej wyrozumiali dla osob ktore jezdza normalnie po chodniku bo nie chca zginac na drodze.

PS: Krzysiu w Wieluniu chodniki na wiekszosci ulic tez wygladaja tragicznie :P
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-26, 08:02   

Nevermind napisał/a:
Jak ma sprawdzic czy ktos jedzie szybko czy wolno? No ludzie.. przeciez ma oczy? Kto mowi, ze zaraz trzeba taka osobe zatrzymywac? Nie mozna za nia jechac przez jakis okres czasu skoro zmierza chodnikiem i ocenic jak sie zachowuje? Z argumentem "z dupy" chodzilo mi oto, ze starasz sie bronic policjantow dajacych bezsensowne mandaty za jazde powoli po chodniku sytuacja ktora zdarza sie b.rzadko. Ja wiem, ze na swiecie jest wielu idiotow za kolkiem, na rowerze itp. ale bez przesady. Na pewno maly procent osob trafia sie idiota co jedzie 30km/h po chodniku i wjezdza dla "szpanu" w tlum ludzi. Wybudujcie w Polsce choc polowe sciezek rowerowych jak np. w Holandii to wtedy mandaty za jazde po chodniku beda mialy sens. W moim pierwszym poscie chodzilo glownie oto, zeby nasi policjanci byli bardziej wyrozumiali dla osob ktore jezdza normalnie po chodniku bo nie chca zginac na drodze.

PS: Krzysiu w Wieluniu chodniki na wiekszosci ulic tez wygladaja tragicznie :P


Jak tu widzę jak się kłócicie o rowerzystów to musze się wtrącić.
Po pierwsze jechchać 30km/h na rowerze po niektórych wieluńskich chodnikach to śmierć w oczach.
Po drugie ulice nie są lepsze, po niektórych nie da się jeździć i trzeba wyjeżdżać mniej wiecej na środek pasa.
Po trzecie jak ktoś jeździ szybko i uważnie to raczej w nikogo nie wjedzie. Jaro jakbyś zobaczył jak niektórzy ludzie po chodnikach chodzą, albo zatrzymuje się centralnie na środku chodnika ucieszona rodzinka i sobie konwersuje i ani w te ani we wte. Cholery można dostać.
Takie moje zdanie jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-26, 10:02   

Wydaje mi się, że chodzi o to, żeby policja nie przesadzała i żeby zachować umiar i nie skupiać się na głupotach. Wiadomo że rowerzysta na chodniku rowerzyście na chodniku nierówny - inaczej się to ma w samo południe na zatłoczonej Kaliskiej, a inaczej w środku nocy nawet na tej samej kaliskiej. Niby prawo jest prawem, ale policja nie zdobędzie szacunku kiedy z jednej będzie wypisywać mandaty dla rowerzystów a z drugiej strony będzie omijać rozwydrzonych gówniarzy którzy zaczepiaja ludzi w parku itp.
I to jest sedno sprawy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-06-26, 10:20   

Dokładnie Radek. Nadmienię, że sam jeżdżę dużo rowerem i chodników też nie omijam, jednak sygnalizuję, że zdarzają się młodzi i gniewni, dla których słowo umiar stało się pustym sloganem.
A policja, jak na razie ktoś napisał, że dali tylko upomnienie, więc po co tyle goryczy w stronę stróżów prawa, jeśli chodzi o sprawy jazdy po chodnikach.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW