R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Rodzice maltretowali córeczkę
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-04-05, 13:08   Rodzice maltretowali córeczkę

Prokuratura w Brzezinach (Łódzkie) oskarżyła 29- letniego Damiana W. o usiłowanie zabójstwa swojej 2,5-letniej córki oraz o znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Zarzut okrutnego znęcania się nad dziewczynką oraz nieudzielenia jej pomocy postawiono też 27-letniej matce dziecka.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia, kobiecie - do 10 lat pozbawienia wolności.

Tragedia rozegrała się w jednej ze wsi w gminie Dmosin (łódzkie). Według prokuratury, rodzice dziewczynki - od października 2005 roku do października 2006 roku - znęcali się nad nią psychicznie i fizycznie, ze szczególnym okrucieństwem.

15 października ub. roku dziecko zostało dotkliwie pobite przez Damiana W. - Doszło wówczas do rozległych uszkodzeń czaszkowo- mózgowych, także do potłuczeń twarzy, szyi rąk i nóg, co - w opinii biegłych - stanowiło chorobę realnie zagrażającą życiu - powiedział Kopania.

Ojciec dziecka poszedł do pracy, a matka dziewczynki nie zareagowała, nie udzieliła też jej pomocy, nie powiadomiła lekarza. Pozostawiła ciężko pobite dziecko w stanie grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dzień później o pobiciu dziewczynki zaalarmował pogotowie krewny rodziców dziecka, który ich odwiedził. Zauważył leżące na podłodze nieprzytomne dziecko, które miało ślady krwi w okolicach ust i nosa. W mieszkaniu była pijana matka (miała ok. 2 promile alkoholu w organizmie). Nie chciała wpuścić lekarza.

Dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do łódzkiego Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki. Stwierdzono także u niej uszkodzenia ciała charakterystyczne dla dziecka maltretowanego, m.in. ślady po przebytym złamaniu żebra.

Rodzice dziewczynki nie przyznają się do stawianych im zarzutów, obarczając się wzajemnie winą.

Źródło informacji: INTERIA.PL/PAP




:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

[ Dodano: 2007-04-05, 13:09 ]
sorrki jakieś bzdury mi wyskoczyły :(
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-05, 13:15   

Aż trudno mi wyobrazić sobie cierpienie tej dziewczynki i nieludzkość jej rodziców :!: To straszne... Czym ona sobie zasłużyła na takie traktowanie? Będzie miała uraz do końca życia. Na pewno taki dom nie należy do wymarzonych. TO PIEKŁO NA ZIEMI.
Rodzice muszą ponieść jak nawiększe konsekwencje. Brzydzę się takimi ludźmi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
DOMINATOR 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 262
Skąd: WWW
Wysłany: 2007-04-05, 13:33   

DO PIACHU Z TAKIMI RODZICAMI :evil: :evil: :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-05, 14:17   

Zabiłabym!Albo nie,tortury przywróciła. Zauwazyliście,że tyle sie mówi o tym ze w miastach w blokach za ścianą nikt nic nie słyszy a dla mnie tragedia to jest dopiero na wsiach.Niby wszyscy sie znają,niby wścipscy itp. ale jednak zamknięci w swoich domach i nikt nie wie co sie z takim dzieciaczkiem dzieje w czterech ścianach.Mało tego,ludzie na wsiach niestety często są przekonani,że jak "nie dostanie w skóre"to nie zmądrzeje :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-04-05, 16:58   

Czasami zastanawia mnie skąd w ludziach bierze się taka agrasja i złość? Nie mogę sobie wyobrazić sytuacji w której znęcam się nad jakimś człowiekiem lub zwierzęciem. Nie mówiąc już o własnym dziecku!!! :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-05, 17:13   

Ja bym proponował przywrócić pręgierz a zaraz obok stisko z gratisowymi rózgami. Ciekawe il by taki "tatuś" wytrzymał. Ja bym mu z dupy jesień średniowiecza zrobił!!!
Przecież to potwór nie człowiek :evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony przez Gregg Sparrow 2007-04-09, 03:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-05, 18:49   

Brak słów :(
W czym im to dziecko zawiniło?? Dzieci powinno się chronić, są niewinne, a nie wyładowywać na nich swoją agresję :evil: :evil: :evil:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-05, 19:57   

Eeeee co ty glizda ja to mam dziecko rozpuszczone przez to,że jej nie bije(naprawde tak ostatnio usłyszałam!).Mieszkam na wsi i jak ostatnio mała wrzeszczała na chodniku,że chce po drodze biegać:)a ja nic tylko czekałam to usłyszałam od kilku osób,że "męskiej ręki potrzebuje" i "jakby jej porządnie przylać to zaraz by zapamiętała". Także wystarczy sie pewnie rozejrzeć wokół :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-05, 20:05   

No tak Ecomarta, powinnas jej przylać :twisted:

Nie jestem za bezstresowym wychowaniu dzieci, ale katować je :?: :!: Bić do nieprzytomności :?: :!:
Dla mnie to niepojęte...
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-04-08, 22:18   

Samo wychowanie dziecka powinno polegać na KONSEKWENCJI. Dziecko musi wiedzieć co jest dobre a co nie, a rodzice skrupulatnie powinni PAMIETAĆ co wczesniej wpajali dziecku. - to a'propo BEZSTRESOWEGO WYCHOWANIA wspomnianego przez glizde.
Odwolujac sie do tematu watku: nie wyobrazam sobie uderzyc kogokolwiek :!: :evil: Takim rodzicom odebralabym od reki prawa rodzicielskie :!: :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
flirciara 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-06, 10:05   

Wiem, że to co napiszę nie spodoba się wielu forumowiczom... :sad:
Ale pamiętajmy, że ...przemoc rodzi przemoc.... Zastanawiam się jak wyglądało dzieciństwo tych ludzi...
Nikogo w tym momencie nie chcę usprawiedliwiać, ani tym bardziej bronić....
Cóż, może ich rodzice, "na siłę" pragnęli wychować swoje dzieci na porządnych ludzi?
Osoby wychowywane w miłości, nie mogłyby być aż tak bardzo wyjałowione z wszelkich ludzkich uczuć!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-06, 11:59   

eee takie wnioski to pójście na łatwiznę,znam wielu ludzi którzy wychowali się w rodzinach patologicznych ,gdzie królował alkochol...i dziś są wrogami alkoholu.Jest też wiele rodzin w których wychowanie pozostawia sie właśnie samym dzieciom i to od ich siły ,charakteru zalezy czy stoczą sie na dno,czy wyjdą na porządnych ludzi.Więc jakie ma znaczenie czy te popaprańce były kiedyś bite???to że pobili małe dziecko to wina ich samych a nie wychowania ....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
flirciara 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-06, 12:52   

Edziu.... tak, masz racje. Sama znam ludzi z rodzin patologicznych, gdzie królowała wóda i balangi. Faktycznie wielu z nich dziś jest abstynentami.
Jednak czasem wóda jest pomocna. Zawsze dziecko może wytłumaczyć sobie dlaczego jego rodzice są ... tacy. A co kiedy są niby idealni i tak postrzega ich otoczenie?
Znęcano się kiedyś nad Tobą psychicznie lub fizycznie....?
Jeśli nie, to nie mamy o czym rozmawiać, bo nie wiesz o czym piszesz!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-06, 14:27   

flirciara napisał/a:
Znęcano się kiedyś nad Tobą psychicznie lub fizycznie....?
Jeśli nie, to nie mamy o czym rozmawiać, bo nie wiesz o czym piszesz!

troszkę płytkie myślenie..... :wink:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
flirciara 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-08, 08:09   

Płytkie.... możliwe.... choć możliwe, że wiem na ten temat o wiele więcej niż Ty Edziu. Ale nie ma sensu kłócić się o coś, co nas teraz osobiście nie dotyczy. W jednym z pewnością sie zgadzamy.....szkoda tego dziecka, że trafiło właśnie na takich rodziców... przecież ono samo nie prosiło się na ten świat.
Ciekawi mnie jedynie jak się na nim znalazło...
Czy było chciane....
Jak zareagowali jego rodzice na wiadomość o ciąży....
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW