R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:19
S-8-nie wszystko stracone
Autor Wiadomość
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-04-11, 11:17   S-8-nie wszystko stracone

Wczoraj w póżnych godzinach wieczornych oglądałem dyskusję na tv łódż.Uczestniczyli poseł Grabarczyk z PO i poseł Krzywicki z PIS.Bardzo ubolewali że Bruksela nie chcę sie zgodzić na trasę S8 przez Łodż a optuje przez Bełchatów i Wieluń.No to mamy niespodziewanego sprzymierzeńca w Brukseli.Tylko jestem ciekawy dlaczego nasi lokalni posłowie nic o tym nie mówią.Czyżby poprostu nie interesowali sie już tą sprawą.Ciekawe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-11, 11:23   

Wieluń musi wygrać!! Trasa S-8 na pewno nam duzo pomoze!! na pewno zlikwiduje troche korki i nasz region stanie sie bardziej atrakcyjny pod katem inwestycji!
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-04-13, 08:43   

Bardzo mnie dziwi brak zainteresowania uczestników tego forum w sprawie stanowiska Brukseli na temat przebiegu trasy S-8,w końcu sprawa dotyczy Wielunia.Na temat stanowiska Brukseli w sprawie Rospudy było na tym forum naprawdę głośno. :shock: :shock: :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-13, 09:35   

mareks, napisz coś więcej na ten temat, na czym polega ów problem, co możemy zyskać a co stracić, na tym polega własnie chęć zainteresowania innych tematem.
Na razie wiemy tylko z tego co napisałeś wyżej, że mamy sprzymierzeńca w Brukseli.


Btw. Pisałem kiedyś na forum o przebiegu S-8, ale z chęcią poczytam wpisy innych, zanim ponownie się włączę w dyskusję.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-04-13, 10:40   

Myślę sobie że powinniśmy zmobilizować naszych posłów do pracy nad tym tematem.Ostatnio przebywali w Wieluniu i uczestniczyli w mało ważnych spotkaniach a o możliwości przeprowadzenia S-8 przez Wieluń nawet się nie wypowiedzieli jakby w ogóle nie znali tematu.Skoro posłowie lobbyści ŁOdzi wypowiadają się na ten temat to znaczy że sprawa jest i powinno się ją drążyć bo znając mentalność niektórych posłów można się bać że jak nie przez Łódz to wcale.Przy tej okazji może nam zniknąć budowa obwodnicy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-04-19, 09:15   

Premier pochyli się nad S8 Sprawa przebiegu drogi S8 w województwie łódzkim nadal nie jest wyjaśniona. Premier Jarosław Kaczyński obiecał jedynie, że przyjrzy się tej sprawie.
Droga ekspresowa S8 ma połączyć Wrocław z Łodzią, Warszawą i Białymstokiem. Mimo zapisanych pieniędzy w budżecie państwa i Rozporządzenia Rady Ministrów o przebiegu trasy w okolicach Łodzi prace w województwie łódzkim od ponad roku są wstrzymane Blokuje je Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwo Transportu.

Dwa tygodnie po wydaniu rozporządzenia Barbara Kondrat, podsekretarz stanu w MT, napisała do przewodniczącego rady powiatu zduńskowolskiego, że ostateczny przebieg nie jest jeszcze znany. Przedstawiła trzy warianty, z których dopiero będzie wybierany ten ostateczny. Tylko w jednym z tych wariantów trasa przechodzi przez Łódź.

Ta informacja zdenerwowało prezydenta Łodzi, Jerzego Kropiwnickiego, który pojechał do premiera wyjaśnić sprawę. Szczegóły spotkania są... tajne. - Premier pochyli się nad tym bardzo głęboko. Zgodził się ze mną, że nie po raz pierwszy spotyka się ze sprawą, że Rada Ministrów podejmuje decyzję, a urzędnicy mają inne zdanie - powiedział Kropiwnicki.

W ciągu najbliższych tygodni specjalna komisja przy GDDKiA ma podjąć ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji drogi w województwie łódzkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-04-19, 10:37   Re: S-8-nie wszystko stracone

mareks napisał/a:
Tylko jestem ciekawy dlaczego nasi lokalni posłowie nic o tym nie mówią.Czyżby poprostu nie interesowali sie już tą sprawą.Ciekawe.


Zdaje sie ze juz kiedys na tym forum StefanPol wrzucil link do ciekawych informacji z sejmu.. tzn. bylo tam czarno na bialym napisane iz Edward Kiedos ("nasz" posel) nie zaglosowal za jakas ustawa ktora odbilaby sie korzystnie dla naszego regionu, tylko sie wstrzymal (bylo to glosowanie zwiazane bodajze z omawianym tematem). Praktycznie wszyscy z jego partii (Samoobrona) glosowali na niekorzysc naszego regionu. Jak widac nie chcial miec klopotow w swoim ugrypowaniu, ale nie chcial sie tez narazic w swoim okregu wyborczym.. nie wiem po co ku.. te wybory.. nie wiem po co w ogole chodzic glosowac, skoro pozniej takie ulomki glosuja, jak nakazuje im partia, a nie rozum. Nie wiem, jak sytuacja sie ma z Luczakiem, ale mozna to sprawdzic. Ja niestety nie mam na to czasu teraz, a z checia zajalbym sie tym zagadnieniem..
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-19, 11:27   

Moim zdaniem to korzystnie dla regionu to się odbija to, co robią samorządowcy w tym regionie, a nie posłowie.
Jakie mamy ulgi chociażby w podatkach lokalnych dla nowo powstających przedsiębiorstw/inwestorów? (Tak zwana "zachęta") Jest coś takiego w Wieluniu i przez jaki okres czasu? (ja nie wiem, dlatego pytam, a na um.wielun.pl poza bełkotem, że MSP nie płaci zobowiązań lokalnych, nie widzę info.) Czy wszyscy liczą tylko na S8, które de facto przechodzić będzie przez inne miasta z sąsiedztwa? (między innymi te, które już pomyślały o przyciąganiu inwestycji, o czym można sobie poczytać na www)
Aha, ja jestem za S8, ale niech to wszystko idzie w parze z decyzjami samorządowców, które powinny być wcześniej niż budowa trasy, przynajmniej wg. mnie.
Chyba, że chcemy sobie liczyć samochody śmigające na trasie, gapić się w okno i mówić - to przedsiębiorstwo zainwestowało obok, to również, to też, więc pracuję poza Wieluniem i dojeżdzam do pracy S8, a pracodawcy - mam ogromny problem, nikt nie chce u mnie pracować... :(
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-04-19, 18:30   

Sieradzanie idą na W-wę protestować i domagać się by S-8 przechodziła przez okolice Sieradza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-04-19, 21:11   

mareks napisał/a:
Sieradzanie idą na W-wę protestować i domagać się by S-8 przechodziła przez okolice Sieradza.
Maraton poparcia

Około 100 tysięcy podpisów mieszkańców regionu łódzkiego zebrano pod petycją dotyczącą poparcia dla budowy łódzkiego odcinka drogi ekspresowej S-8 (Wrocław-Warszawa) w wariancie przez Sieradz, Zduńska Wola i Łódź.

[ Dodano: 2007-04-19, 21:12 ]
żródło: tvp3 łódz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-20, 14:45   

Euro 2012 chyba rozwiązało przebieg S8. Łódź znalazła się na marginesie wydarzeń i inwestycji sportowych oraz drogowych. Unia potrzebuje dobrej drogi (dobrej i szybkiej) z Wrocka do Wawy, niekoniecznie przez Łódź. S8 obok Wielunia to tzw. kanał europejski, na który pieniądze da Unia. GDDKiA zdaje sobie z tego sprawę i jestem przekonany, że S8 tu u nas a nie tam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-20, 15:27   

EURO 2012 pomija Łódź jako jakiegokolwiek współorganizatora to fakt (miasto się ubiegało, ale miało kiepski program). Co niektórzy w LDZ rzucają już hasłem "WSZEDZIE BLISKO - LODZ MEKKA KIBICA EURO 2012", a wiadomo, co to znaczy. Okęcie na Euro przepełnione, podobnie z hotelami w WWA i Wrocławiu. Lublinek przyjmie samoloty, łódzkie hotele kibiców, którzy jednego dnia do Wrocławia, innego do Warszawy. Jak na razie z ldz do wwa jeździ się dość wygodnie, do Wrocławia gorzej, ale mają kolejny argument i zaczynają ich używać także publicznie.
Co do S8 i przebiegu przez Wieluń w związku z EURO, to moim zdaniem właśnie EURO może równie dobrze zabić ten plan. Infrastruktura hoteli w LDZ jest dość dobra, Lublinek również cały czas się rozbudowuje. Ciągle oczywiście jest argument, by dalej iść do przodu. Philips co prawda już ucieka (outsourcing), ale też przez to pewnie władze Łodzi będą chcieli się odbić po poniesionej klęsce, również nalegając na S8.

__________
Pozdrawiam!
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-04-20, 20:53   

midanle!
sorki, ale nie porównuj Łodzi, ktora w rozwoju zatrzymała się gdzieś w połowie lat 90. czyli upadku przemysłu tekstylnego i włokienniczego, do miast, które się ciągle rozwijają. a pomysł dzień w we Wrocku, dzień w Wawie też nie wypali, bo mistrzostrwa to nie tylko mecz. PO meczu trzeba isc na jakiś skwer czy stary rynek i tam dalej porzeżywac emocje związane z meczem, a nie wsiąść do samochodu, pociągu czy samolotu i grzecznie udać się do hotelu. Poza tym w miastach, któe dostały organizację Euro jest naprawdę dobra baza hotelowa (przynajmniej w Poznaniu, gdzie mogę sie jakoś wypowiedzieć). Łódź, to zrobiło sie troszkę zaściankowe miasto i S-8 w ogóle nie jest jej potrzebna. A trasa i tak przebiegnie tam, gdzie samorządowcy będą mieli większe układy w Warszawie, bo każda ze stron przekonuje do swoich racji i mam przeczucie, że obiektywizmu to w tej kwesti raczej nie będzie..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-21, 00:25   

Collina napisał/a:
Łódź, to zrobiło sie troszkę zaściankowe miasto i S-8 w ogóle nie jest jej potrzebna.

Collina, jak widzisz, Łódź, Sieradz, Łask, Zgierz cały czas udowadniają, że jednak jest potrzebna. A skoro twierdzisz, że zaściankowym, to sam tą potrzebę po części potwierdzasz.
Działają i to widać, w Sieradzu choćby nawet poprzez maraton, który był otwarty przez samego burmistrza Sieradza i starostę Sieradza. Kreowanie wizerunku jak na mój gust dobre. Kropiwnicki prowadzi(ł) rozmowy z Premierem przedstawiając konkretne argumenty.
My liczymy (Bełchatów, Piotrków, Wieluń) na Unię Europejską, lokalnych posłów, dodatkowo Wieluń na potrzebę inwestycji, swoją Podstrefę ŁSSE, o której nie informuje wystarczająco, a ona już istnieje i przetargi są również wystawione (na BIP'ie znajdziesz, na www ŁSSE już nie, więc sam siebie zabija z tą argumentacją, skoro nie prezentuje na zewnątrz tego, co potrafi zaofeować potecjalnemu inwestorowi). Porównaj ze strategią Sieradza, Zgierza (skupiam się na miastach S8), a z naszej strony i Bełchatowa.
Nasza trójca liczy też na GDDKiA, dawno, dawno lobbowała również w rządzie, jak na razie nic nowego - aktualnego nie ma. (Przynajmniej ja nic nie wiem, więc poproszę jakby coś o sprostowanie) No i się nie zdziw, jak się przeliczymy, bo właśnie argumenty drugiej strony mogą o tym zadecydować. Również w stosunku do GDDKiA.

Poproszę również o informacje, w jaki sposób działają aktualnie nasi wieluńscy samorządowcy w sprawie S8, bo wg. mnie nie działają, a też się mogą przeliczyć. Liczymy na innych, a nie na siebie. Przynajmniej ja to tak widzę. Kiedyś to zachęcali do głosowania w bełchatowskiej ankiecie. Ale kiedyś to było dawno i sukces był pewien.

__________________
Pozdrawiam, Cześć! :)
PS: Ja cały czas byłem i jestem za tym, by S8 szło przez Wieluń, ale kurcze, nie mydlmy sobie oczu Unią, skoro inni działają, by to zmienić...

[ Dodano: 21-04-2007, 01:27 ]
aha tam zamiast S8) powinno być S8 ) - emoty się wdarły, bo spacji przed nawiasem nie zrobiłem.
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-24, 00:03   

Jeb... Łódź. Nie lubie tego miasta. Dziura jakich mało :P
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW