R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: red
2007-10-23, 21:45
Spór o aborcję w konstytucji
Autor Wiadomość
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-17, 07:23   

Zygmunt Stary napisał/a:

Zapytaj tych staruszków, czy czują się wykorzystywani przez Rydzyka.


Zapytaj się wyznawców sekty moon czy są przez jej kierownictwo wykorzystywani. Taki argument ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-04-17, 07:55   

hasta napisał/a:
niekorzystna sytuacja finansowa


Już kilka razy pisałam na forum o ODPOWIEDZIALNOśCI! - seks bez zabezpieczenia to w takim przypadku "zabawa" w dorosłość.

Zygmunt Stary napisał/a:
Nie oczekuję, że będziesz nazywał Rydzyka ojcem, ale nie odmawiaj prawa do tego tym, którzy mu wiele zawdzięczają,


Do pewnego momentu Rydzyk i jego wierny lud był mi obojętny. Uważałam, że starsze osoby z nudów słuchają radia, oglądają TRWAM. Do momentu kiedy to wychodząc z kościoła zaatakowała mnie grupka chłopaków przechodzących obok. żADEN "moherowy beret" nie zareagował. (a w trakcie mszy podczas "przekażcie sobie znak pokoju" jakby mogli podali by rękę każdej osobie stojącej w kościele). Zakłamani pseudowierzący :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-17, 08:07   

Dokładnie, nie wiem czego uczy RM, skoro pokazuje się potem w TV obrazki, na których stare babcie plują, klną i wyrażają się z pogardą o innych nacjach. Nie wiem jak inni, ale ja znam kilka starszych pań, które wierzą, że RM to "jedyna prawda" a jednocześnie plują na żydów, murzynów i niemców z definicji! Wśród ateistów nie znam takiego odsetka nienawistnych ludzi.

http://youtube.com/watch?v=079ZARoSoHY
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-04-17, 14:43   

Czy stare babcie maja przestać kląć ,narzekać tylko dlatego że są stare.Tak samo narzekają i klną jak robiły to 10,20,30 lat temu.Jak robi to każdy z nas gdy mu się coś nie podoba.To do cholery demokracja jest tylko dla młodych czy wszyscy starsi muszą słuchać MTV czy VIVY.Opinia takiego człowieka jest jego opinią i ma ją prawo wygłosić ale to nie jest opnia np.człowieka który był premierem ,marszałkiem Sejmu- tutaj się licza inne kanony i to nie bulwersuje???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-17, 14:53   

mareks napisał/a:
Czy stare babcie maja przestać kląć ,narzekać tylko dlatego że są stare.Tak samo narzekają i klną jak robiły to 10,20,30 lat temu.Jak robi to każdy z nas gdy mu się coś nie podoba.To do cholery demokracja jest tylko dla młodych czy wszyscy starsi muszą słuchać MTV czy VIVY.Opinia takiego człowieka jest jego opinią i ma ją prawo wygłosić ale to nie jest opnia np.człowieka który był premierem ,marszałkiem Sejmu- tutaj się licza inne kanony i to nie bulwersuje???


Okej - w takim razie cofam to co powiedziałem.

Stare babcie, słuchające RM klną tak jak żule spod budki z piwem. To właściwie czym się różnią te staruszki przepełnione bożą miłością płynącą z RM od zwykłych staruszek, które tego radia nie słuchają, pomijając fakt, że te drugie mniej klną?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-04-17, 16:08   

Tomek,klną te które słuchaja RM i te które nie słuchaja RM.Klna po prostu te które całe życie klneły.Klnąć nie zabrania tylko wiara czy KK/kodeks/.Zabrania dobre wychowanie i etyka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-17, 16:19   

Dominika:
Nie zrozumiałem Twojego postu. Kto cię zaatakował, czy ludzie wychodzący z kościoła, czy grupa chłopaków przechodzących obok kościoła?
Jaki związek ma z tym Rydzyk, TRWAM, czy radio?
Kogo nazywasz "moherowym beretem", czy są to ludzie wychodzący z kościoła, czy tylko ludzie starsi?
Tomek:
Nie dostrzegam związku między RM, a sektą Moona.
Natomiast problem agresji, o którym piszesz i którego przykład dajesz jest niewątpliwie problemem rzeczywistym. Oprócz wielu, a nawet bardzo wielu szlachetnych, wartościowych ludzi, w kręgach RM spotykałem też zagorzałych antysemitów, pyskaczy i osób zamkniętych na jakiekolwiek argumenty.
Nie jest to zależne od osobowości przywódcy, bowiem spotykałem ich również w bardzo różnych konfiguracjach, kiedy przywódcą był polityk, ale i wtedy, gdy był nim filozof.
Nie przesądzałbym, że to cecha tylko tego środowiska, bo spotykałem się z równie bezwzględną postawą po "drugiej stronie". (niektórzy demonstrujący za utrzymaniem istniejącej ustawy, wówczas kiedy rządy SLD zmieniły ją na "aborcję na życzenie", a urzędujący wówczas prezydent Kwaśniewski podpisał tę zmianę ocierali z twarzy plwociny... , a nie jest to jedyny przypadek bezwzględności "drugiej strony").
Których osób i gdzie jest więcej nie potrafię rozsądzić. Tak więc nie potwierdzam Twoich doświadczeń.
Tomek, chciałbym tak jak ty, aby w moim środowisku nie było nieuzasadnionej agresji (bo może też być uzasadniona!), ale jak patrzę na posłankę panią profesor Senyszyn, to wiem, że ta agresja nie zniknie. A i ona (agresja) czasami(nie całkiem uzasadniona) i mnie opanuje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-04-17, 19:29   

Zygmunt Stary napisał/a:
Dominika:
Nie zrozumiałem Twojego postu. Kto cię zaatakował, czy ludzie wychodzący z kościoła, czy grupa chłopaków przechodzących obok kościoła?
Jaki związek ma z tym Rydzyk, TRWAM, czy radio?
Kogo nazywasz "moherowym beretem", czy są to ludzie wychodzący z kościoła, czy tylko ludzie starsi?


Przepraszam, wkradły się jakieś błędy logiczne.
Zaatakowała mnie grupka chłopaków którzy mijali osoby wychodzące z kościoła.
Zakłamanie ludzi starszych, którzy w kościele zachowują się w sposób przesadnie ukazujący ich wiarę, gdzie "uczą się" jak być miłosiernym i pomocnym bliźniemu, niemal wpychający swoją dłoń w trakcie "przekażcie sobie znak pokoju", a gdy ta dłoń (pomoc, miłosierdzie) jest faktycznie potrzebna to jakoś trudno im jest ją wyjąć. Stąd moje określenie MOHEROWY BERET. Nieraz wychodząc z kościoła usłyszałam pochlebną opinię na temat "naszego ojca dyrektora", a oczywiscie negatywną w stronę TVN-u. Po tym całym zdarzeniu, mam ambiwalentne uczucia w stosunku do wartości jakie przekazuje ojciec dyrektor. Nie wiem jak z teorią, ale praktyka pozostawia wiele do życzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-04-18, 20:31   

myślę, że troszkę odbiegliśmy (przeze mnie, bo ja ująłem problem RM w swoim poście) od tematu głównego dotyczącym aborcji. Największym problemem jest to, że politycy próbujący zmienić konstytucję w ogóle nie pytali się o zdanie kobiet! A to przecież głównie ich dotyczy ten problem. To one ewentualnie poddają się tym zabiegom i to one muszą żyć z ewentualnymi wyrzutami sumienia. W innym przypadku, kiedy im by się tego zabroniło, to one musiałyby żyć ze świadomością, że noszą w sobie dziecko spłodzone w czasie gwałtu, lub jeszcze gorzej takie dziecko wychowywać i przez całe życie żyć koszmarem i wspomnieniem gwałciciela. Wiadomo, że jesli taka kobieta zdecyduje się urodzić takie dziecko, to jestem za, ale z drugiej strony jeśli wie, że jest zbyt słaba psychicznie na to, to nie powinno na siłę jej się do tego zmuszać! Bo nawet późniejsze zrzeczenie się praw rodzicielskich sprawy nie załatwia, bo dom dziecka nie jest rozwiązaniem, a o adopcję czasem może być ciężko.
Inną sprawą jest kiedy kobieta jest zmuszona do urodzenia kalekiego dziecka lub kiedy przy porodzie może sama stracić życie. Pytam: GDZIE TU JEST OCHRONA ŻYCIA? Dlatego w ekstremalnych sytuacjach aborcja powinna być możliwa. Z resztą wszystkie organizacje kobiece są za utrzymaniem dotychczasowych zapisów prawnych. Największymi ich przeciwnikami są populiści z LPRu, faceci w sukienkach, ktrórych to (prawie) nie dotyczy i dziadki z sekty RM.
Zygmuncie Stary! pisałeś coś o agresji i o tym, że nie jest ona wywoływana przez Rydzyka. prczytaj zatem swoją odpowiedź na mój post kiedy podważyłem tytuł "ojca" dla Rydzyka. Wyzwałeś mnie (oczywiście tego nie czyniąc) od bezmózgowców, debili itp. Jednak coś w tej agresji RM chyba jest...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-19, 09:28   

Collina napisał/a:
Bo nawet późniejsze zrzeczenie się praw rodzicielskich sprawy nie załatwia, bo dom dziecka nie jest rozwiązaniem, a o adopcję czasem może być ciężko.

Czy masz świadomość tego co piszesz? Czy błądzisz w mrokach oszołomstwa?
Nie ma żadnego problemu z adopcją! Problem jest z brakiem dzieci do adopcji.
Collina napisał/a:
Inną sprawą jest kiedy kobieta jest zmuszona do urodzenia kalekiego dziecka

Sprawa jak wyżej. Również znajdą się ludzie gotowi opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem. A jak pokazuje doświadczenie -patrz edzia i odziu z tymi opiniami lekarskimi bywa bardzo różnie i jest to raczej kwestia wiary (w kompetencje lekarzy), niż rzeczywistości.

Collina napisał/a:
faceci w sukienkach

Masz coś przeciw Irlandczykom? (oczywiście zaraz mi napiszesz, że nie chodziło ci o spódniczki...)

Collina napisał/a:
dziadki z sekty RM.

Odnosisz się z agresją do ludzi starszych jako takich, nazywając ich dziadkami, a dziadków masz co najwyżej dwóch. Odnosisz się z agresją do słuchaczy RM, nazywając ich niesłusznie sektą.
Collina napisał/a:
pseudokatolików głoszących antysemickie i homofobiczne hasla

Cytat:
(15)Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. (16) Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów.
(1 List do Tesaloniczan 2:15-16, Biblia Tysiąclecia)
(22) Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!
(Ks. Kapłańska 18:22, Biblia Tysiąclecia)
(13) Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.
(Ks. Kapłańska 20:13, Biblia Tysiąclecia)

Jeżeli cytat o Żydach jest katolicki, to już dalsze cytaty są judaistyczne.
Nie są dla chrześcijan obowiązujące, ale również nie jest obowiązujące podleganie wymyślonemu przez jakąś ideologię poprawności politycznej teorii homofobii, pojęcia nieznanego w historii.
Szermowanie zaś tym pojęciem, jako obowiązującą zasadą jest agresją skierowaną przeciw polskiej kulturze!
Collina napisał/a:
nie wiem skąd się u tego faszysty i antysemity...

Collina napisał/a:
... bo jest to człowiek pokroju Jerzego Urbana.

Jedno i drugie o ojcu Rydzyku.
Plucie i ubliżanie innym ludziom powinno być karane!
Nie masz ŻADNYCH powodów, aby twierdzić, że ojciec Rydzyk jest faszystą!
Nie jest to również człowiek pokroju Urbana, winnego wzbudzeniu takiej agresji u funkcjonariuszy SB, która ułatwiła im zamordowanie katolickiego kapłana.
To ty niestety "wchodzisz w kamasze Urbana" publikując swoje oszołomskie posty.
Budzisz agresję, będącą zdrową reakcją na brednie i kalumnie, które wypisujesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-19, 09:37   

mareks napisał/a:
Tomek,klną te które słuchaja RM i te które nie słuchaja RM.Klna po prostu te które całe życie klneły.Klnąć nie zabrania tylko wiara czy KK/kodeks/.Zabrania dobre wychowanie i etyka.


No to mamy dziwne zjawisko, bo ja z agresją słowną spotkałem się tylko od strony słuchaczek RM. Nie znam ich bardzo wielu, ale znam dużo więcej starszych ludzi nie słuchających RM i o dziwo zachowują się kulturalnie (i o dziwo nie mają antysemickich poglądów).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-19, 09:41   

Zygmunt Stary napisał/a:
Nie ma żadnego problemu z adopcją! Problem jest z brakiem dzieci do adopcji.


I tu się mylisz!!!! Nawet nie wiesz jakie kłody rzucają pod nogi osobom, które chcą zaadoptować dziecko!!!
Wiele dzieci nie może też być adoptowanych, gdyż nie maja uregulowanej sytuacji prawnej!

A jeśli chodzi o opiekę nad chorym, kalekim dzieckiem też jest problem.Gdyż nie każdego stać na wychowanie, na opiekę nad takim dzieckiem.
Politycy i inni przeciwni aborcji powinni najpierw pomyśleć nad tym jak nam pomóc, a nie narzucać nam swoją wolę!!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-19, 09:41   

Zygmunt Stary napisał/a:
Collina napisał/a:
Bo nawet późniejsze zrzeczenie się praw rodzicielskich sprawy nie załatwia, bo dom dziecka nie jest rozwiązaniem, a o adopcję czasem może być ciężko.

Czy masz świadomość tego co piszesz? Czy błądzisz w mrokach oszołomstwa?
Nie ma żadnego problemu z adopcją! Problem jest z brakiem dzieci do adopcji.

Znaczy - domy dziecka nie istnieją???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-19, 10:11   

Zygmunt Stary napisał/a:
Collina napisał/a:
faceci w sukienkach

Masz coś przeciw Irlandczykom? (oczywiście zaraz mi napiszesz, że nie chodziło ci o spódniczki...)

Szkotom raczej...

Cytat:
No to mamy dziwne zjawisko, bo ja z agresją słowną spotkałem się tylko od strony słuchaczek RM. Nie znam ich bardzo wielu, ale znam dużo więcej starszych ludzi nie słuchających RM i o dziwo zachowują się kulturalnie (i o dziwo nie mają antysemickich poglądów).

jest jeszcze grupa, która słucha radia dla modlitwy a nie ojca rydzyka, moja babcia na ten przykład modli sie codziennie z radiem Maryja, a rydzyk jej nie interesuje i pieniędzy nie posyła. ma swój rozum kobieta :)




ja tez popieram aborcje w konkretnych przypadkach takich jak gwałt czy zagrożenie zdrowia matki czy choroba dziecka, to są czynniki, na które nie mamy wpływu. w innej sytuacji nie wyobrażam sobie przerwania ciąży.
w Anglii aborcja jest legalna, tu nikt nie robi tajemnicy z tego, e do 18 roku życia mógł co najmniej dwukrotnie zostać ojcem lub matka ale tak sie nie stało w wyniku aborcji. i oni nie rozumieją, że mnie to szokuje... :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-19, 15:05   

Dla wszystkich, co nie wiedzą
http://www.hli.org.pl/cgi...49885521,69984,

glizda napisał/a:
Nawet nie wiesz jakie kłody rzucają pod nogi osobom, które chcą zaadoptować dziecko!!!

http://www.maluchy.pl/ado...dex.php3?show=2
ja wiem...?

Tomek napisał/a:
Znaczy - domy dziecka nie istnieją???

Oby wreszcie, przynajmniej te państwowe przestały istnieć...

daff napisał/a:
Szkotom raczej...

Oczywiście :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW