R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2008-06-03, 23:37
Uwagi i sugestie dla Adminów
Autor Wiadomość
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-04-13, 22:13   Uwagi i sugestie dla Adminów

bo skoro jest taki wątek dla moderatorów, to dla czego ma go nie być dla adminów, nie?? 8)

moja pierwsza uwaga - chyba nie warto tak nerwowo reagować jak w wątku "Cukiernia" na wpis Dominiki, który brzmiał :

Według mnie "Jarek" sie popsuł. Odkąd zjadłam tam nieświeży sernik, omijam tą cukiernię. "Jarek" jak na razie kojarzy mi się z brudnym chodnikiem w okresie letnim. Evil or Very Mad

poprawką do posta :

Według mnie "Jarek" sie popsuł. Odkąd zjadłam tam nieświeży sernik, omijam tą cukiernię. (reszta wpisu usunięta, obraza osoby - cenzura Admina)
Proszę nie używać czyjegoś nazwiska/podmiotu do porównań, które można uznać za pomówienie
Jaro


1. z prawnego punktu widzenia nie jest to żadne pomówienie,
2. oskarżanie kogoś o takowe (i dalsza wymiana wpisów) przy takim wpisie powoduje moim zdaniem niepotrzebne bicie piany i robi tylko złą wodę na młynie forumowym
3. szkoda naszego (tak Adminów jak i Modów) czasu na słowne przepuchanki o pier...oły

serdecznie pozdrawiam! :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-04-13, 22:28   

i i dawanie w efekcie ostrzeżeń z uzasadnieniem Za ironiczne wypowiedzi.
Przemyśl sobie kilka spraw... Jaro
jest jak dla mnie tylko załatwieniem prywatnych porachunków ...
szkoda nerwów....!!

pozdr raz jeszcze na spokojnie !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-13, 22:32   

Po 1.
Miałem od właściciela tejże cukierni monit właśnie o to, że ktoś posługuje się jego nazwiskiem, porównując go do 'brudnego chodnika' i prosił mnie o usunięcie tego posta, co zrobiłem częściowo edytując go.
Po 2.
Słuszna reakcja z mojej strony i wpis pod postem "a reszta na PW" powinna poskutkować dalszej polemice i nie było by już żadnej sprawy. Niestety jak widać niektórzy nie rozumieją moich wyjaśnień lub nie chcą ich rozumieć (wyłączone powiadominia PW).
Cóż nie mam zamiaru się wdawać w pyskówki i proszę o to również Moderatorów, jeśli ktoś nie rozumie zwykłych uwag nie na publicznym forum, mam na myśli PW, to w dalszej kolejności są ostrzeżenia.


Btw. Myślę, że nikt z nas nie chciał by, aby porównywano go z 'brudnym chodnikiem' nawet jeśli tej osobie nie chodziło o obraze tego kogoś prawda.

I wreszcie po 3.
Dokładnie szkoda naszego czasu, aczkolwiek zawsze się łamię i tłumaczę danej osobie co zrobiła źle, robie to na PW.
Jeśli ktoś wyłącza PW to niech liczy się z tym, że nie będę publicznie się tłumaczył, zawracając tym samym głowę innym uczestnikom i zwyczajnie kolejne posty pod tytułem "zapomniałam, że tu niewygodne posty się usuwa" będą niestety usuwane.

Liczę na zrozumienie, zwłaszcza, że to wszystko co napisałem jest przejrzyste i zrozumiałe.


Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
i dawanie w efekcie ostrzeżeń z uzasadnieniem Za ironiczne wypowiedzi.
Przemyśl sobie kilka spraw... Jaro jest jak dla mnie tylko załatwieniem prywatnych porachunków ...
szkoda nerwów....!!


Btw. Przekonałeś mnie, ostrzeżenie zdejmuje.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-04-13, 22:40   

Jarek - własnie a'propos pkt 1. to mogłeś spokojnie olać właściciela cukierni, bo tak jak napisałem z prawnego punktu widzenia taka wypowiedź to ma się tak do pomówienia jak dżem do psiej kupy mówiąc obrazowo, czyli właściciel "Jarka" ciut za nerwowy...
w związku z tym mogłeś to spokojnie pozostawić jak jest i nie byłoby żadnego z tego powodu szumu...


a że kolega własciciel lokalu (bo nie wiem czy jest nim właściciel cukierni) nie dba o porządek na chodniku przed jego lokalem, to on narusza przepisy prawa i powinna go mandatem poczęstować Straż Miejska - a to już nie nasza brocha :D ... chyba że tylko to skomentować czy o tym pogadac :)

pozdr!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-04-13, 22:49   

Jaro napisał/a:

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
i dawanie w efekcie ostrzeżeń z uzasadnieniem Za ironiczne wypowiedzi.
Przemyśl sobie kilka spraw... Jaro jest jak dla mnie tylko załatwieniem prywatnych porachunków ...
szkoda nerwów....!!


Btw. Przekonałeś mnie, ostrzeżenie zdejmuje.



dzięki!!
ten się nie myli kto nic nie robi :D !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-13, 22:50   

Grzegorz Nowak (W), on mnie prosił a Ty piszesz abym go olał, troszkę nie ładnie było by to z mojej strony nie uważasz...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-04-13, 22:59   

Jarek - no może złego słowa użyłem (ale slowo "monit" odebralem raczej nie jako prośbę tylko jako żądanie), generalnie chodziło mi o to że taka prośba nie miala żadnej podstawy prawnej....
i już :)


trzymaj się!!!
pozdrawiam serdecznie!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-13, 23:23   

Po głębszej rozmowie z Dominika na ten temat, postanowiłem usunąć te wpisy z tematu "cukiernia", które nie wnoszą nic nowego do dyskusji a raczej ją psują.

Szkoda, że dopiero po czasie niektórzy zaczynają rozumieć pewne rzeczy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-14, 02:13   

dołączę: jeśli nazwa "Jarek" jest w cudzysłowiu, to zapewne nie tyczy się danej osoby o takim nazwisku a jedynie lokalu -> patrz moja sprawa z Derbisem, który oskarżył mnie w sądzie, że pomówiłem jego osobę podawając jedynie namiary na długi spółki, gdzie Derbis jest prezesem, współudziałowcem.
Z całym szacunkiem Jaro, ale pewnie Dominika właśnie miała na myśli lokal a nie właściciela, źle odebrałeś jej intencje w poście. Na szczęście to jest area i nie czytają tego osoby niepożądane.
A to, czy Jarek pisał czy nie pisał to już mnie mało obchodzi, bo muszę przyznać Grzegorzowi rację - to nie są żadne pomówienia. Tak samo ja mogę się komuś kojarzyć z brudną ironią, tak Jarek z brudnym chodnikiem :) \

BTW: a jeśli chodzi o kubusia puchatka, to pewnie nie raz jeszcze odejdzie z forum i wróci...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-14, 09:26   

Dalej pozostaje przy swoim, mianowicie porównanie w tym wypadku podmiotu gospodarczego (firmy) z brudnym chodnikiem w/g klasyfikuje się do usunięcia takowego wpisu:


http://wielun.biz/viewtopic.php?t=12

Przypomnę część wpisu z regulaminu:
Kod:

"Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej..."


W/g mnie niestety był to materiał obraźliwy.
Jeszcze jedno jeśli dalej uważacie, że to co ona napisała było ok. nadawało się do tego aby mogło być komentowane przez innych.
Robienie burzy w szklance wody innych inspiruje do tego aby temat dalej pogłębiać, dlatego jako Administrator uznałem, że ów wpis powinien zostać usunięty, co też zrobiłem.


Btw. Jeśli chodzi o sprawe Derbisa, Ferbik zauważ, Ty jedynie podałeś link strony, gdzie widniał ów wpis o zadłużeniu jego firmy.
Nie porównałeś jej do np. do zwykłego 'kurnika', co pewnie gdybyś zrobił, skończyło by się troszkę inaczej...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-14, 12:50   

Jaro, ok nie będę podważał Twojego zdania. Napisałem tylko swoje - zrobiłeś jak uważasz. Nic się przecież nie stało :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-04-14, 13:26   

trochę prawa na forum :D (za http://www.prawo.lex.pl/)


Pomówienie
Witam.Mam pytanie może dla Was banalne ale proszę o wyjaśnienie: co oznacza i jakie miejsce w naszym prawie ma wyrażenie - pomówienie. Dziękuję za wyjaśnienie.

2005-09-27, Tomek Stec, Sz-cin

Odp: Pomówienie
Art. 212 k.k. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności , podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.


zgodziłbym się z tym, że byłoby to pomówienie, jeśli wpis ten brzmiałby:
"firma XYZ" wyglada jak brudny chodnik , natomiast sformułowanie że "firma XYZ" jak na razie kojarzy mi się z brudnym chodnikiem w okresie letnim. jest prawnie czystym i higienicznym zabiegiem :) , z którego nie wynikaja dla wpisującego żadnych konsekwencji prawnych...

pomówieniem byłyby dla mnie prędzej następujące wpis, np:

Syla:

Wysłany: 2006-02-23, 02:38
A to dlatego, że w tych wszystkich radach i urzędach siedzą buraki, słoma z butów wystaje, za grosz gustu nie mają, a zabierają się za zabytki

Gregg:
Wysłany: 2007-04-03, 07:44
Wiesz co, nie chce mi się z tobą kłócić. W poprzednim poście pokazałeś że jesteś zwykłym gówniarzem z którym nie warto się wdawać w dyskusję


w dość "gorącym" wątku o kościele św. Barbary


ale Panowie (i Panie ofkors :D ) czy warto w tak piekny słoneczny dzień toczyć ta prawniczą debatę??? ;-)
ja wolę spacerek a potem wieczorkiem piwo :D za zdrowie Wielunia i Wielunian :D :D:D:D
pozdr!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-04-14, 13:45   

jeszcze jedna myśl - "czyste pomówienie" w " firmie XYZ" jest brudno a jest czysto , a w typ przykładzie co podałem w poprzenim poście też sprawa bylaby raczej kontrowersyjna...

nie nalezy zapominac jeszcze o tej przesłance że działanie takie musi narazić taką firmę na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywanej dzialalności - jeżeli stronie broniącej się udałoby się obronić tezę o znikomym wpływie na opinię publicznę (np. mała liczba osób do której trafia takie zdanie ) to spawa taka zostałaby umorzona...

jak widać, teoretyzować można długo i namiętnie .....
ja w każdym razie kończę :): ):)
jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i namawiam na piwko wieczorem :) póki co ja je wypiję troszke na 'emigracji" ale jak tylko nadarzy się okazja to myślę że razem je wypijemy w naszym slonecznym grodzie :): ):)
hej!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-14, 13:58   

Widzę, że nawet w area możemy pięknie podyskutować :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-04-15, 01:47   

To ja mam 2 uwagi -

Mogę edytować własne posty w dziale Polityki pozaregionalnej - powinienem nie móc, i reszta userów też, i to szczególnie w tym dziale :)

A druga, to godzinka na forum, co prawda można to ustawić w profilu, ale jako gość widzi się złą. Zróbcie tą małą poprawkę, nic złego się nie stanie :mrgreen:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW