R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Telewizorem można podsłuchać cudzy telefon
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2005-08-22, 12:14   Telewizorem można podsłuchać cudzy telefon

"Gazeta Wyborcza" pisze, że za pomocą telewizora można podsłuchiwać rozmowy telefoniczne. Niecodzienne możliwości swojego odbiornika odkrył jeden z mieszkańców Dąbrówki niedaleko Starogardu Gdańskiego.
"Szukałem TVN. Ustawiłem kanał, dostrajałem na pilocie, żeby śnieg zniknął. I nagle jakąś rozmowę telefoniczną słyszę" - tłumaczy 30-letni mężczyzna. "Zainteresowałem się, co ludzie gadają, zostawiłem to dostrojenie i teraz sobie słucham codziennie. Im bliżej wieczora, tym rozmów więcej" - przyznaje.

"Gazeta Wyborcza" pisze, że na koniec rozmowy słychać charakterystyczny szczęk odkładanej na widełki słuchawki. Dowodzi to, że podsłuchiwane rozmowy wykonywane są z telefonów stacjonarnych. Po tygodniu słuchania mężczyzna doszedł do wniosku, że rozmowy muszą mieć coś wspólnego z masztem Centertela, który stoi kilkaset metrów od jego domu. Pojechał do Starogardu Gdańskiego, do salonu Idei. Tam powiedziano mu, żeby napisał pismo do działu technicznego. Na podsłuchiwanie nie zareagowali.
W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzecznik pomorskiego oddziału TP SA, Roman Wilkoszewski, tłumaczy, że Na 99 procent są to rozmowy klientów, którzy mają telefony stacjonarne bezprzewodowe. One nie są połączone do kabli telekomunikacyjnych, ale działają dzięki nadajnikom zainstalowanym w gospodarstwach.

Więcej o podsłuchiwaniu rozmów w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".


Co Wy na to, bo mnie to zszokowało :?:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Szymon
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-22, 18:42   

Nie kupować taniochy w marketach tylko cyfrowe telefony DECT - nie będzie problemu (to jeśli chodzi o telefony bezprzewodowe).

A jeśli ktoś ma "szczęście" mieć stacjonarny telefon RADIOWY - no to niewiele da się zrobić, podsłuch NMT nie jest trudny. Wystarczy prosty skaner radiowy.
 
   
elle
[Usunięty]

  Wysłany: 2005-08-22, 22:09   

Kiedys miałam na próbę taki telefon (właśnie bezprzewodowy) i u sąsiadów za ścianą w tv było słychać wszystkie rozmowy. Nie polecam więc co poniektórych bezprzewodowych telefonów za pól ceny...
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-22, 22:14   

Fajnie, ja też tak chce :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
elle
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-22, 22:18   

No nie wiem MaRtUsIcAaA czy to takie przyjemne, jak sąsiedzi podsluchują Twoje rozmowy :) A może miałaś na myśli podsłuch w drugą stronę?
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-22, 23:24   

Napewno w drugą stronę. Wątpie, aby Ona chciała żeby Ją podsłuchiwano :twisted:
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-23, 14:05   

Oczywiście, że podsłuch w drugą stronę :D
Hehe nie no oczywiście, że bym nie chciała bo wszystko wiesz nawet to czego nie powinieneś :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-08-29, 14:33   

Ja też dawniej na starym TV tak miałem. Działa to na starszych modelach, które nie mają automatycznego strojenia. Inaczej podczas strojenia głos jest automatycznie wyłączony i nie słychać szumu "mrówek".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 407
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-29, 19:15   

Ja mam u siebie w firmie telefon radiowy i mówie wam beznadzieja na maxa-nie polecam chyba, że nie ma innego wyjścia :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-29, 19:22   

Moi dziadkowie maja radiowy i lipa, bo czasami w ogole sie do nich nie mozna dodzwonić a oni do mnie mogą :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-30, 10:52   

Ja mam bezprzewodowy tel. działający na fale od 8 lat, i jak dodtąd nie było z nim najmniejszych problemów, bateria trzyma grubo ponad 20 dni, ale raz już ją wymieniałem.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW