R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: red
2007-10-23, 21:45
Strasburg karci! & Polemika na temat Konstytucji RP
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-06, 18:00   

Mateusz napisał/a:
od homoseksualizmu do pedofilii nie jest wcale tak daleko...

proponuję, żebyś się nie ośmieszał w swoich wypowiedziach... najpierw 3 razy pomyśl zanim coś napiszesz...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-05-06, 18:14   

Tomek napisał/a:
Jak to sprytnie omijają prawo?! Człowieku co TY bredzisz, nikt z nich nie omija prawa, bo nie musi!

Zapoznaj sie najpierw ze statusami jakiejkolwiek "sekty", a później zobacz jaka naprawde jest rzeczywistość. Wystarczy przeczytac zwierzenia ludzi którzy kiedyś byli w sekcie. Narkotyki, przemoc fizyczna i psychiczna, wymuszenia itp.

Tomek napisał/a:
Człowieku co TY bredzisz,

jeżeli ktoś tu bredzi to chyba TY!!!

Szkoda moich postów w tym temacie i próżnej wymiany opini.
To ostatni mój pos w tym temacie.

NIE PEDAŁUJĘ!!!!!!!!!!!!!
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-06, 18:46   

Mateusz napisał/a:
od homoseksualizmu do pedofilii nie jest wcale tak daleko...


Oj Mateuszu!

Cytat:
Popęd homoseksualny, podobnie jak heteroseksualny, skierowany jest do osób dorosłych. Oznacza to, że lesbijki i geje poszukują dojrzałych partnerów, z którymi mogą tworzyć trwały związek. Nie należy mylić homoseksualizmu z pedofilią (czyli odczuwaniem satysfakcji seksualnej ze stosunków z dziećmi). Problem pedofilii dotyczy zarówno heteroseksualistów jak i homoseksualistów, a ich odsetek w obu grupach jest relatywnie podobny.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-06, 19:22   

dawid napisał/a:
Tomek napisał/a:
Jak to sprytnie omijają prawo?! Człowieku co TY bredzisz, nikt z nich nie omija prawa, bo nie musi!

Zapoznaj sie najpierw ze statusami jakiejkolwiek "sekty", a później zobacz jaka naprawde jest rzeczywistość. Wystarczy przeczytac zwierzenia ludzi którzy kiedyś byli w sekcie. Narkotyki, przemoc fizyczna i psychiczna, wymuszenia itp.

Współczuję, jeśli nie potrafisz zrozumieć krótkiego tekstu na który odpowiadasz. Jak już wcześniej napisałem i nie mam zamiaru się powtarzać - jeśli coś jest niezgodne z prawem to ma być ścigane i to wszystko na ten temat, jeśli coś jest legalne to może sobie zgodnie z zasadami demokracji i zgodnie z prawem polskim demonstrować. Narkotyki, przemoc fizyczna, wymuszenia - na to wszystko są paragrafy i nie słyszałem ostatnio o żadnych demonstracjach tego typu organizacji, ale pewnie potrafisz wesprzeć swoje bzdurzenie jakimiś przykładami?
Przypominam też, że dyskusja dotyczy homoseksualistów i ich prawa to wyrażania poglądów, nie Twoich prymitywnych i nonsensownych dywagacji o tym jak od homosow przejdziemy do propagacji przestepstw.
Cytat:
NIE PEDAŁUJĘ!!!!!!!!!!!!!

Nikt Ci nie zarzucał, ale skoro tak głośno o tym krzyczysz, że zaczynam się zastanawiać, czy pewna teoria Pana Freuda nie ma tu zastosowania ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-05-06, 20:08   

Tomek napisał/a:
Współczuję, jeśli nie potrafisz zrozumieć krótkiego tekstu na który odpowiadasz

Najpierw przeczytaj moje 2 poprzednie posty, złóż to sobie powoli w całość i dopiero wtedy pisz takie teksty.

Tomek napisał/a:
Nikt Ci nie zarzucał, ale skoro tak głośno o tym krzyczysz, że zaczynam się zastanawiać, czy pewna teoria Pana Freuda nie ma tu zastosowania ...


Skoro z taką zaciekłościa bronisz praw gejów i lesbijek do publicznego obnoszenie się ze swoją orientacją seksualną, to raczej ja coś powinienem podejrzewać :lol:

Do tej pory nie odpowiedziałeś mi na jedno pytanie, które było skierowane do ciebie. Stąd wniosek ,że to ty nie czytasz całych postów, a może ich nie rozumiesz, albo pytania stawiane przeze mnie są dla ciebie za trudne???


Tomek napisał/a:
prymitywnych i nonsensownych dywagacji

Nie będę się zniżał do twojego poziomu i wdawał się z tobą w pyskówki.
APELUJĘ DO ADMINÓW O KUBEŁ ZIMNEJ WODY DLA TOMKA ZA TAKIE SZCZENIACKIE, OBRAŹLIWE I PROSTACKIE TEKSTY
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-06, 20:30   

dawid napisał/a:
Tomek napisał/a:
Współczuję, jeśli nie potrafisz zrozumieć krótkiego tekstu na który odpowiadasz

Najpierw przeczytaj moje 2 poprzednie posty, złóż to sobie powoli w całość i dopiero wtedy pisz takie teksty.

Już to zrobiłem, przeczytałem całość, i odpowiedziałem parę postów wstecz.

Cytat:
Tomek napisał/a:
Nikt Ci nie zarzucał, ale skoro tak głośno o tym krzyczysz, że zaczynam się zastanawiać, czy pewna teoria Pana Freuda nie ma tu zastosowania ...

Skoro z taką zaciekłościa bronisz praw gejów i lesbijek do publicznego obnoszenie się ze swoją orientacją seksualną, to raczej ja coś powinienem podejrzewać :lol:

Nie bronię praw gejów do publicznego wypowiadania się, tylko bronię prawa do wypowiadania się w ogóle KAŻDEGO, kto postępuje zgodnie z prawem w demokratycznym państwie, ale widzę, że szalenie ciężko Ci to zrozumieć i wciąż powtarzasz te same farmazony.

Cytat:
Do tej pory nie odpowiedziałeś mi na jedno pytanie, które było skierowane do ciebie. Stąd wniosek ,że to ty nie czytasz całych postów, a może ich nie rozumiesz, albo pytania stawiane przeze mnie są dla ciebie za trudne???

Albo nie mam zwyczajnie dzieci, poza tym sądzę, że będę miał poważniejsze z nimi problemy niż odpowiadanie na pytania o gejach. To nie jest dla mnie absolutnie ŻADEN argument.

Tomek napisał/a:
prymitywnych i nonsensownych dywagacji
Cytat:
Nie będę się zniżał do twojego poziomu i wdawał się z tobą w pyskówki.
APELUJĘ DO ADMINÓW O KUBEŁ ZIMNEJ WODY DLA TOMKA ZA TAKIE SZCZENIACKIE, OBRAŹLIWE I PROSTACKIE TEKSTY

Lepiej się weź w garść, opanuj i staraj się używać argumentów - asekuranctwo w niczym CI nie pomoże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-05-06, 20:55   

Tomek napisał/a:
Albo nie mam zwyczajnie dzieci, poza tym sądzę, że będę miał poważniejsze z nimi problemy niż odpowiadanie na pytania o gejach. To nie jest dla mnie absolutnie ŻADEN argument.

To jest asekuranctwo.

Tomek napisał/a:
Nie bronię praw gejów do publicznego wypowiadania się, tylko bronię prawa do wypowiadania się w ogóle KAŻDEGO, kto postępuje zgodnie z prawem w demokratycznym państwie, ale widzę, że szalenie ciężko Ci to zrozumieć i wciąż powtarzasz te same farmazony.

Nie wiem czy juz zauwazyłes, ale wiekszość postów dotyczy tematu "jestam za lub przeciw gejom i lesbijkom", a nie czy mają prawo do zgromadzen i marszów?
Jestem za demokracją, ale jej niektóre aspekty mnie wkurzają. A ostentacyjne marsze gejów i lesbijek mnie wku....ja
Skoro jestes takia mądry to moze napisz nam po co oni to robią?
Czy widziałeś kiedyś "marsz alkoholików" albo "palaczy tytoniu"?
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-06, 21:03   

Tomek napisał/a:
Nie bronię praw gejów do publicznego wypowiadania się, tylko bronię prawa do wypowiadania się w ogóle KAŻDEGO, kto postępuje zgodnie z prawem w demokratycznym państwie, ale widzę, że szalenie ciężko Ci to zrozumieć i wciąż powtarzasz te same farmazony.
Cytat:

Nie wiem czy juz zauwazyłes, ale wiekszość postów dotyczy tematu "jestam za lub przeciw gejom i lesbijkom", a nie czy mają prawo do zgromadzen i marszów?

Nie wiem czy już zauważyłeś, ale ja o tym nie pisałem, znów apeluję o czytanie moich postów przed ich komentowaniem.
Cytat:
Jestem za demokracją, ale jej niektóre aspekty mnie łacina. A ostentacyjne marsze gejów i lesbijek mnie wku....ja
Skoro jestes takia mądry to moze napisz nam po co oni to robią?
Czy widziałeś kiedyś "marsz alkoholików" albo "palaczy tytoniu"?

Nie interesuje mnie po co Oni to robią.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-06, 21:46   

Wywiązała się ciekawa polemika, jednak nie uważam aby któraś ze stron w swoich argumentach nadużywała słów obraźliwych dla drugiej strony a co za tym idzie - łamania regulaminu.
A o tym, że dawid nie pedałujesz wiem od dłuższego czasu, ale to wątek w temacie forumowe rajdy rowerowe ;)
Osobiście każdy ma prawo do robienia wieców czy marszów, w końcu to demokratyczny kraj i jak już wcześniej ktoś powiedział, że jeśli chodzi o marsze równości, to nie uczestniczą w nich tylko ludzie o innej orientacji seksualnej niż homoseksualiści.
Moim zdaniem marsze równości organizowane są właśnie po to, żeby tą zakłamaną demokrację pokazać. Żeby pokazać jacy jesteśmy w tej swojej tolerancji nietolerancyjni.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-07, 00:32   

W referendum 1997 za konstytucją głosowało 6396641 spośród 28319650 uprawnionych do głosowania, tj. 22,59 %
Mniej niż 50% uczestniczyło w głosowaniu, bo tylko 42,86%
Konstytucja znosi suwerenności Polski. Zezwala ona (art.90) na przekazywanie nie tylko Unii Europejskiej, ale wszelkim organizacjom międzynarodowym, w wypadku zgody Sejmu i Senatu, kompetencji "organów władzy państwowej", a więc parlamentu, rządu i sądownictwa.
Co więcej, ustawodawstwo tych organizacji międzynarodowych, obecne i przyszłe, będzie miało, jak głosi art.91 "pierwszeństwo w wypadku kolizji" z ustawami polskimi.
Osobiście nie pogodziłem się i nie pogodzę z tym faktem, a kolejne decyzje Trybunałów Europejskich a także parlamentu europejskiego, tylko mnie w tym umacniają.
Nie wierzę, że zbiurokratyzowany system UE można zreformować.
Utworzenie superpaństwa niczego nie załatwi, a umocni jedynie dominację Niemiec na kontynencie europejskim.
Przypuszczałem, że korzyści ekonomiczne jednak będą w porównaniu z siermiężnym komunizmem, jednak cena za nie była i jest dla mnie zbyt duża.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-07, 06:53   

Cytat:
Moim zdaniem marsze równości organizowane są właśnie po to, żeby tą zakłamaną demokrację pokazać. Żeby pokazać jacy jesteśmy w tej swojej tolerancji nietolerancyjni.


Otóż to! A jak zauważyłam już wcześniej niestety tolerancyjni nie jesteśmy. Tutaj w tej dyskusji wyszło jak to jest z tą tolerancyjnością.

Jeśli chodzi o marsze równości to nie mam nic przeciwko temu. Niech organizują sobie takie marsze, mają do tego prawo. Gdybyśmy potrafili przyjąć to ze spokojem jak w innych krajach, nie byłoby takiego szumu wokół tego.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-07, 07:24   

Zygmunt Stary napisał/a:
W referendum 1997 za konstytucją głosowało 6396641 spośród 28319650 uprawnionych do głosowania, tj. 22,59 %
Mniej niż 50% uczestniczyło w głosowaniu, bo tylko 42,86%
Konstytucja znosi suwerenności Polski. Zezwala ona (art.90) na przekazywanie nie tylko Unii Europejskiej, ale wszelkim organizacjom międzynarodowym, w wypadku zgody Sejmu i Senatu, kompetencji "organów władzy państwowej", a więc parlamentu, rządu i sądownictwa.
Co więcej, ustawodawstwo tych organizacji międzynarodowych, obecne i przyszłe, będzie miało, jak głosi art.91 "pierwszeństwo w wypadku kolizji" z ustawami polskimi.
Osobiście nie pogodziłem się i nie pogodzę z tym faktem, a kolejne decyzje Trybunałów Europejskich a także parlamentu europejskiego, tylko mnie w tym umacniają.
Nie wierzę, że zbiurokratyzowany system UE można zreformować.
Utworzenie superpaństwa niczego nie załatwi, a umocni jedynie dominację Niemiec na kontynencie europejskim.
Przypuszczałem, że korzyści ekonomiczne jednak będą w porównaniu z siermiężnym komunizmem, jednak cena za nie była i jest dla mnie zbyt duża.


Chciałbym przypomnieć, że Kaczyński pierwotnie po oddaleniu wniosku o pozwolenie na marsz równości twierdził, że nie spełniał on wniosków formalnych, później utrzymywał, że istniało realne zagrożenie od różnych grup, itp. Jak jednak można przeczytać w wyroku tak naprawdę było to kolejne kłamstwo Kaczyńskiego - nagięto prawo uniemożliwiając między innymi na odwołanie się organizatorów od decyzji. To świadczy tylko o tym, że decyzja Trybunału pozytywnie ocenia właśnie ten artykuł o którym piszesz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 10:59   

Zygmunt Stary napisał/a:
Konstytucja znosi suwerenności Polski. Zezwala ona (art.90) na przekazywanie nie tylko Unii Europejskiej, ale wszelkim organizacjom międzynarodowym, w wypadku zgody Sejmu i Senatu, kompetencji "organów władzy państwowej", a więc parlamentu, rządu i sądownictwa.
Co więcej, ustawodawstwo tych organizacji międzynarodowych, obecne i przyszłe, będzie miało, jak głosi art.91 "pierwszeństwo w wypadku kolizji" z ustawami polskimi.
Zygmunt Stary, Odnosząc się z całym szacunkiem do Twojej osoby oraz również Twoich poglądów, przedstawiam swoje wnioski:
Po pierwsze przytoczyłeś argument przebrzmiały, wynikający z błędnej interpretacji Konstytucji. Dla tych, którym nie chce się sięgnąć do Konstytucji zamieszczam tutaj, by mogli się zapoznać:
Art. 90. KRP brzmi: napisał/a:
1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach.
2. Ustawa wyrażająca zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej, o której mowa
w ust. 1, jest uchwalana przez Sejm większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz przez Senat większością 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.
3. Wyrażenie zgody na ratyfikację takiej umowy może być uchwalone w referendum
ogólnokrajowym zgodnie z przepisem art. 125.
4. Uchwałę w sprawie wyboru trybu wyrażenia zgody na ratyfikację podejmuje Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.
Nie jest ograniczeniem suwerenności przepis, który pozwala suwerenowi decydować w zakresie wykonywania niektórych uprawnień z zakresu Władzy Państwowej. Mówisz o Unii, mówisz, że jesteśmy członkami innych międzynarodowych organizacji, to prawda. Na przykład uchwały ONZ zapadają większością głosów, my nie jesteśmy od lat decydentami i nie mamy na to wpływu, mimo, że uchwały te nas dotyczą. Ograniczeniem suwerenności jest to, gdyby ktoś nam takie rozwiązanie narzucił bez naszej woli, w Konstytucji RP nie widzę takiej możliwości. UE wybrał Naród, nie rząd. Na ONZ również sami się zdecydowaliśmy, jak w przypadku innych organizacji międzynarodowych. Dobrowolne przystąpienie Polski.
Przytoczyłeś również Art. 91 KRP, który brzmi:
Art. 91 KRP napisał/a:
1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.
2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie
ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.
3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.
Suwerenność RP wynika przede wszystkim z Preambuły Konstytucji RP:
Preambuła Konstytucji RPW napisał/a:
W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny, odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie(...)
Suwerenem w pierwszej kolejności jest Naród, co wynika i z obecnej konstytucji, jak i również projektu PiS.
Przedstawiam art. 55 i art. 56. projektu Konstytucji wg. PiS. Nie powinienem tego co prawda robić, bo jest dokumentem, który nie obowiązuje, ale niech będzie. Może to pozwoli Tobe na chociażby minimalne pojęcie demokracji. Odnośnie umów ratyfikacyjnych cel jest ten sam, jak art. 90 i 91 KRP, ale dla Ciebie jest różnica, skoro masz problemy z art.90 i art. 91 i zagrożeniem suwerenności RP.:
Art. 54 Projekt PiS napisał/a:
1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej powierzyć organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach, jeżeli nie narusza to istoty suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej i nie godzi w podstawowe wartości Konstytucji.
2. Ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację umowy międzynarodowej, o której mowa w ust. 1, uchwala Sejm większością dwóch trzecich głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów, a następnie Senat większością dwóch trzecich głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.
3. Wyrażenie zgody na ratyfikację może być uchwalone w referendum ogólnokrajowym.
4. Uchwałę w sprawie wyboru trybu wyrażenia zgody na ratyfikację podejmuje Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej
liczby posłów.
Masz swoje upragnione słowo „suwerenność”. Nieobecne jest w preambule, obecne jest m.in. tutaj. Preambuła projektu PiS nie zawiera słowa suwerenny, suwerenność, suweren. Te terminy są zawarte w artykułach projektu Konstytucji. Bez odnieśnienia do Preambuły nie da się dokonać interpretacji Konstytucji. Dlatego też twierdzę, że obecna Konstytucja RP nie godzi w suwerenność Ojczyzny.
Art. 55 Projekt PiS napisał/a:
1. Jeżeli wynika to z umowy międzynarodowej ratyfikowanej w sposób określony w art. 54, przepisy prawa stanowione przez organizację międzynarodową lub organ międzynarodowy, wydane w granicach upoważnienia wynikającego z tej umowy, mają w Rzeczypospolitej Polskiej moc powszechnie obowiązującą i są bezpośrednio stosowane przez organy władzy publicznej.
2. Stanowisko Rzeczypospolitej Polskiej wobec projektów przepisów prawa, o których mowa w ust. 1, określa Rada Ministrów, współdziałając, w sposób określony w ustawie, z Sejmem lub organem właściwym według jego regulaminu. To samo dotyczy projektów przepisów wydawanych przez organizację międzynarodową lub organ międzynarodowy, z których ma wynikać zobowiązanie do zmian w polskim ustawodawstwie.
Art. 55. jednoznacznie również pozwala na jak to określiłeś „pierwszeństwo w wypadku kolizji”. Patrz słowa "(...)wydane w granicach upoważnienia wynikającego z tej umowy(...)"
Poproszę o kolejne argumenty świadczące o tym, że Obecna Konstytucja RP jest, jak to określiłeś "świstkiem papieru", bo Twój pogląd z suwerennością i suwerenem, czyli Narodem decydującym i wybierającym godzi w podstawę demokracji, co pogłębia moje przekonanie, że ludzie Twojego pokroju stanowią zagrożenie dla naszej demokracji.
Suwerenem był jest i będzie Naród. Powinniśmy wszyscy to uszanować. Bez względu na wiarę, poglądy, pochodzenie. Nic się pod tym względem nie zmieniło i nie zmieni, chyba, że dążymy do ustroju innego niż demokracja. A nie sądzę, by o to Tobie chodziło.
___________
Pozdrawiam!
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-07, 14:15   

midanie:
O jakze bardzo liczono się z tym narodem, że trzeba było w 1995 r zmieniać ustawę o referendum, żeby "na siłę" tę konstytucję w 1997r. wprowadzić. Dla konstytucji przestała obowiązywać klauzula 50% frekwencji wyborczej.
Prawo stanowione, na którym opiera się konstytucja opiera się na... prawie stanowionym.
Jeżeli zatem za pomocą technik manipulacyjnych, bez mówienia narodowi prawdy, bez przedstawiania argumentów drugiej strony, bez rzeczowej dyskusji, a tak było przed referendum "aneksyjnym" do Unii Europejskiej doprowadzi się do tego że naród, któremu "zmiażdżono umysły" wykona posłusznie decyzję rządzących, wówczas jest OK, w przeciwnym wypadku, jak w przypadku eurokonstytucji metodą "kija i marchewki" wytłumaczy mu się, że jest w błędzie. A takie naciski były wyraźnie widoczne podczas ostatniej konferencji Prezydentów państw unii europejskiej w Rydze.
Włazidupstwo Kwaśniewskiego zostało jednak powstrzymane.
Kaczyński bronił interesów Polski.
Jednak niewiele może uczynić. Zideologizowany Trybunał 'ewropejskowo sojuza" skutecznie rzuca nam kłody pod nogi. A towarzysz (eks) Geremek skutecznie pluje na Polskę.

midanle napisał/a:
że ludzie Twojego pokroju stanowią zagrożenie dla naszej demokracji.

Dla waszej demokracji oby tak! A tak, to pod który paragraf wasz "ewropejskij sojuz" mnie podciągnie? Pod szowinizm, rasizm, czy ksenofobię. Kiedy "wasze" "eurozomo" wejdzie do mojego domu?
Mam nadzieję, że jeszcze raz wygramy, a w międzyczasie się wasz "eurokołchoz' rozleci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-05-07, 15:36   

Zygmunt Stary napisał/a:
A towarzysz (eks) Geremek skutecznie pluje na Polskę.


miałem się powstrzymać, ale nie mogę.
Zygmuncie! Jak śmiesz Ty, który nic naprawdę w życiu nie osiągnąłeś czym mógłbys się pochwalić (no może opróćz tego, że jestes wyznawcą sekty rydzyka) śmiesz mówić coś złęgo na pana profesora Geremka? Człowiek Twojego pokroju nie jest w stanie nawet mu butów wyczyścić! To tacy niedokstałceni amatorzy nauki jak Ty zakłąmują historię, podważają zasługi takich ludzi jak śp. Jacek Kuroń czy Lech Wałęsa, bo Ci mają odwagę powiedzieć "durnia mamy za prezydenta" gdy ten ośmiesza Polskę na arenie międzynarodowej. Bredzisz o jakiś zakłamaniach, "kijach i marchewkach",

Zygmunt Stary napisał/a:
Włazidupstwo Kwaśniewskiego


itd. Cały Twój post zalicza się do tych z serii Science Fiction!
Podaj jakieś przykłady, argumenty, a prowadzisz wywody wzięte żywce z tv trwam.

Zygmunt Stary napisał/a:
Jeżeli zatem za pomocą technik manipulacyjnych, bez mówienia narodowi prawdy, bez przedstawiania argumentów drugiej strony, bez rzeczowej dyskusji, a tak było przed referendum "aneksyjnym" do Unii Europejskiej doprowadzi się do tego że naród, któremu "zmiażdżono umysły" wykona posłusznie decyzję rządzących


nie przypominam sobie, by w tamtej kadencji sejmu nie było opozycji. No chyba, że byli to "dietetycy", których praca polegała na braniu diet poselskich i nie brali udziału w żadnej debacie? Czy sugerujesz, że każdy obywatel, który w tamtym czasie głosował za w referendum aneksyjnym głosował za miał "zmiażdżony umysł".
Poszedłem sprawdzić do pokoju obok - jest tam moja mama i ciocia i wyglądają normalnie, nic zmiażdżonego nie mają... Więc może tacy jak Ty mają zmiażdżone mózgi i nie potrafią racjonalnie myśleć, tylko żyją marzeniem o wprowadzeniu państwa kościelnego i faszystowskiego zarazem, w którym głównym carem będzie rydzyk, a błaznami na jego dworze ludzie pokoroju kaczyńskich, gosiewskich i giertychów. Nawet Lepper w takie szambo by się nie władował, bo ma swój prosty i ograniczony, ale jednak ma HONOR.
Jeśli próbujesz się wypowiadać na tematy historyczne, a Twoja wiedza o nich jest taka, jak moja o Sri Lance, to idź za przykładem Midanle i wrzuć coś co choć w 10% będzie w stanie poprzeć Twoje kosmiczne tezy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW