R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: glizda
2008-01-03, 13:33
Jaki jest naprawdę ojciec Rydzyk
Autor Wiadomość
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-06-07, 10:18   

Uważam, że komentowanie tego faktu nic nie da.
To spłynie po Rydzyku, jak woda po -przepraszam- kaczce.
Podobnie jak postanowienie, powołanej przez Episkopat, Rady Programowej RM.
Czytamy, że "powinien" przeprosić, a nie że "musi".
Kruk krukowi oka nie wykole, a więc szkoda czekać na przeprosiny.

Jak wyczytałem w komentarzach na portalu o2.pl, Rydzyka porównano do menela, który obraził prezydenta Kaczyńskiego.
Były rozesłane listy gończe, proces itp, itd. Akcja jak za groźnym zbirem.
W przypadku Rydzyka nic takiego się nie stanie. Kto odważy się oddać sprawę do sądu ?

A co do prawdy, na którą Rydzyk powołuje się w swojej obronie, to oczywiście powiedział tak, jak mysli. Według niego tylko on jest tym jedynym czystym i nieskalanym. Wszyscy pozostali to szambo.
No, może z wyjątkiem Rodzin RM. To również ludzie czyści i nie skalani wiedzą i własnym rozumowaniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 10:36   

cogito napisał/a:
Uważam, że komentowanie tego faktu nic nie da.



Drogi cogito, nie po to komentujemy tyle mało lub wielce istotnych spraw, aby to coś dało.
Od tego jest forum aby wyrażać swoje zdanie, opinię, odczucie, co nie jednokrotnie wpływa też na jego zmianę :)

Pozdrawiam
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 10:46   

Ponieważ zapowiedziałem, że od jutra "idę na urlop", a nie chciałbym rozpoczynać kolejnej polemiki. To odpowiem tylko Tobie Jaro, że te "ostatnie polityczne incydenty" miały miejsce 8 marca, że zwracając się przez "Pan' do kapłana (chociaż czynisz to, co Ci się chwali - z wielkiej litery) stawiasz się w analogii do naczelnego rabina, który w taki sam sposób zwracał się do Papieża (podobnie zresztą jak ówczesna posłanka Sierakowska), nie używając ogólnie przyjętych grzecznościowych zwrotów (np: do rektora magnificencja). To jest niewątpliwie odejście od kanonów kultury polskiej.
Ale trudno od rabina tego wymagać, chociaż jak sądzę jarmułka, by mu z głowy nie spadła.
Poza tym postawa tego kapłana(myślę o o.Rydzyku), to problem wewnętrzny Kościoła, z którym, jeżeli Cię dobrze zrozumiałem, się nie utożsamiasz.
Mi, słowo przepraszam przychodzi łatwo, ale nie wiem, jakbym się zachował, gdybym miał świadomość rzeczy taką, jaką ma o.Rydzyk. A z pewnością wie on więcej o powiązaniach na scenie politycznej ode mnie.
Ja wiedząc, tylko to co wiem, już byłbym skłonny do częstrzego niż o.Rydzyk formułowania tezy o "szambie" w różnych obszarach polityki. Zresztą duża część ludzi czyni to na co dzień, dlaczego zatem odmawiać tego prawa duchownemu.

To chyba tyle na prośbę Administratora. Administratorowi, jak (o.) Dyrektorowi się nie odmawia. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 11:38   

Zygmunt Stary napisał/a:
Poza tym postawa tego kapłana(myślę o o.Rydzyku), to problem wewnętrzny Kościoła


Tu się z Tobą nie zgodzę, problem byłby wewnętrzny gdyby ów kapłan nie wychodził poza dogmaty głoszone przez KK a tak stał się to problem nas wszystkich, których to mniej lub więcej lekceważy.

Zygmunt Stary napisał/a:
Kościoła, z którym, jeżeli Cię dobrze zrozumiałem, się nie utożsamiasz



Nie utożsamiam się z obecnym podejściem większej części kapłanów (min. o.Rydzyk), którzy wedle mojej opinii przestali się utożsamiać z ich powołaniem .

Zygmunt Stary napisał/a:
Ja wiedząc, tylko to co wiem, już byłbym skłonny do częstrzego niż o.Rydzyk formułowania tezy o "szambie" w różnych obszarach polityki. Zresztą duża część ludzi czyni to na co dzień, dlaczego zatem odmawiać tego prawa duchownemu.



Jeśli Twoim zdaniem nazywanie polityki przez kapłana KK "szambem" jest w porządku i Ty robił byś to samo, to przepraszam ale nie mam więcej pytań...


Na koniec polecam zobaczyć sondaż PBS dla tygodnika "Newsweek" na temat Kościoła katolickiego i jego relacji z polityką.

http://www.pbsdga.pl/x.ph...a-polityka.html


By The Way, życzę udanego wypoczynku :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 12:22   

Zygmunt Stary napisał/a:

Mi, słowo przepraszam przychodzi łatwo, ale nie wiem, jakbym się zachował, gdybym miał świadomość rzeczy taką, jaką ma o.Rydzyk. A z pewnością wie on więcej o powiązaniach na scenie politycznej ode mnie.


Po pierwsze, to Rydzyk nie nazwał polityki szambem, tylko happening, w którym wzięła udział żona prezydenta. Nie wiem co Rydzyk o nim wie, o czym my nie wiemy, ale wygłaszanie tez, że zrobił to, bo "wiedział więcej niż my" to stwierdzenie samobójcze, bowiem KAŻDEGO można by ze wszystkiego w ten sposób wytłumaczyć, nie przytaczając żadnych poważnych argumentów. Nie podoba mi się taka argumentacja, szczególnie, że to jest często nadużywane przez obecną władzę.

Cytat:
Jaki jest naprawdę Ojciec Tadeusz Rydzyk, najlepiej można ocenić, kiedy się z nim osobiście spotka i porozmawia. Ponieważ miałem taką możliwość, to sądzę, że mam prawo do oceny.
Ale gdzieś już na tym forum się tym dzieliłem, więc nie mam ochoty się powtarzać.


Pisałeś - pamiętam. Nie zamierzam kwestionować Twojego wrażenia, bo z pewnością jest ono prawdziwe. Ale proszę, nie opieraj na tym całej swojej opinii. W swoim krótkim co prawda, ale ostatnio bardzo intensywnym życiu poznałem bardzo wiele osób, w tym obcokrajowców i ciągle uczę się jednego - nawet najlepsze wrażenie może pęknąć po czasie jak bańka mydlana. Innymi słowy o niektórych ludziach, żeby przekonać się, że są szujami potrzebowałem paru miesięcy (nie przemyśleń, tylko kontaktu), żeby to zauważyć, mimo świetnego wrażenia przez dłuższy czas. I tak jest z wieloma ludźmi, szczególnie z takimi, którym bardzo zależy na zachowaniu dobrej opinii. Dlatego to, że go poznałeś naprawdę wcale nie czyni Twoich wypowiedzi o nim bardziej wartościowymi. Z pewnego punktu widzenia może być nawet odwrotnie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 12:31   

Tomek napisał/a:
nawet najlepsze wrażenie może pęknąć po czasie jak bańka mydlana.


Tak jak to było właśnie w przypadku Rydzyka a ukazuje to doskonale reportaż, którym zaczyna się ów temat, w którym to można wysłuchać relacje osób, które można uznać za takie, które dobrze znały Rydzyka.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-06-07, 15:21   

Zygmunt Stary napisał/a:
Mi, słowo przepraszam przychodzi łatwo, ale nie wiem, jakbym się zachował, gdybym miał świadomość rzeczy taką, jaką ma o.Rydzyk. A z pewnością wie on więcej o powiązaniach na scenie politycznej ode mnie.
Ja wiedząc, tylko to co wiem, już byłbym skłonny do częstrzego niż o.Rydzyk formułowania tezy o "szambie" w różnych obszarach polityki. Zresztą duża część ludzi czyni to na co dzień, dlaczego zatem odmawiać tego prawa duchownemu.

Swój swojego broni...
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 17:48   

Rydzyk to specyficzny człowiek. Po obejrzeniu tego cyklu UWAGA, można powiedzieć że nie jest złym człowiekiem, a jego trudna sytuacja materialna w dzieciństwie z pewnością wyrobiła taki charakter.
Czasem zachowuje się nieco chamsko, jak z tym szambem. Jest antysemitą, choć wiele ludzi w Europie jest o to oskarżanych.

Co tu dużo pisać... Posiadać TV, Radio, Gazete i Uniwersytet to trzeba być przedsiębiorczym i wpływowym człowiekiem.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-08, 22:17   

Jaki jest naprawdę o.Rydzyk, ukazuje doskonale w/w reportaż, który to obejrzałem już jakiś czas temu w "Uwadze" z zaciekawieniem a jednocześnie rozgoryczeniem.
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-23, 07:33   Ludzie Rydzyka szkolą nauczycieli

A teraz zrobię mały EOT i wrzucę tu ciekawy artykuł, który ukazuje 'pranie mózgu' przez 'znanych' publicystów Radia Maryja i TV Trwam, czyli generalnie ludzi Rydzyka.

Cytat:

"Gazeta Wyborcza": Publicyści znani z Radia Maryja i TV Trwam uczyli pedagogów z Chełma, że świadkowie Jehowy to sekta, a największe zagrożenia dla młodzieży to horoskopy i wróżby.

Konferencja "Złudne uroki, czyli o sektach, subkulturach, wróżbach, horoskopach, magii..." odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Chełmie. Zorganizował ją wojewódzki ośrodek doskonalenia nauczycieli - podległy PiS-owskiemu marszałkowi województwa lubelskiego.

Siostra Michaela Pawlik występująca w TV Trwam opowiadała nauczycielom m.in. o zgubnych skutkach wiary w reinkarnację. Andrzej Wronka, publicysta znany z mediów o. Rydzyka i prezes stowarzyszenia Effatha, które tropi sekty i zagrożenia dla wiary, dał ostrzegawczy wykład o świadkach Jehowy.

- To była żenada, ale musieliśmy pójść. Dyrektorzy nas wysłali, odmowa szefowi nie byłaby mile widziana - mówi dziennikowi nauczycielka, która słuchała wykładów.

- Poziom merytoryczny był mizerny - dodaje nauczycielka z Zespołu Szkół Zawodowych w Chełmie (kilka lat temu zmagano się tu z werbunkiem uczniów przez sektę). - Padło kilka banalnych stwierdzeń, o których wie każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista - twierdzi.

A co sądzą pracownicy ośrodka doskonalenia nauczycieli? - Zapraszając prelegentów, kierowałem się ich fachowością i doświadczeniem - mówi Jan Ciepałowicz, konsultant ośrodka ds. religii i wychowania fizycznego. - Siostra Michaela i pan Wronka znają się jak chyba nikt w Polsce na tej tematyce - podkreśla rozmówca gazety.

Joanna Grochola, dyrektor ośrodka, twierdzi: - To sami nauczyciele w ankietach, które otrzymują, zamówili zorganizowanie takiej konferencji.

Organizatorzy tłumaczą: dzieci wyjeżdżają na kolonie, obozy wędrowne i pielgrzymki. Sekty często wykorzystują okres wakacji do werbunku młodych ludzi. Dlatego to świetny moment, żeby na lekcjach wychowawczych uczyć, jak się sekty ustrzec.

Opozycja w sejmiku wojewódzkim jest oburzona. Radny Jacek Czerniak (SLD) zażądał wyciągnięcia konsekwencji wobec kierownictwa ośrodka. "Badamy sprawę. Na razie powstrzymam się od decyzji i komentarzy" - mówi "Gazecie Wyborczej" marszałek województwa Jarosław Zdrojkowski (PiS).

Źródło: onet.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-06-23, 09:49   

Od takich zajęć z uczniami są pedagodzy szkolni a nie nauczyciele, którzy i tak pewnie nic nowego sie nie dowiedzieli, więc po co to szkolenie. Co do treści trudno oceniać :/

Jaro może jakiś komentarz, bo nie widzę go pod tekstem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-23, 10:56   

jestsuper napisał/a:
Jaro może jakiś komentarz, bo nie widzę go pod tekstem..


Ale jest nad tekstem, czytaj uważnie... :!:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-06-23, 13:32   

Upsss... sorry, zwracam honory :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-07-03, 18:25   

Dramatyczny list do papieża: o. Rydzyk krzywdzi prostych ludzi

"Prawdziwymi ofiarami ojca Rydzyka nie są obrażani przez niego biskupi, dziennikarze czy politycy. Największą krzywdę wyrządza prostym ludziom, którzy zawierzyli mu, że mówi w imieniu Kościoła. Bo właśnie każdą krytykę swojej osoby przedstawia on jako atak na Kościół" - pisze Tomasz Sakiewicz w liście do papieża Benedykta XVI.
List otwarty do Ojca Świętego Benedykta XVI znajduje się w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska".

"Pozwalam sobie napisać ten list zatroskany o polski Kościół, ale także o tych, którzy w ostatnich miesiącach podjęli bardzo nierówną walkę o ujawnienie prawdy o naszej niedawnej historii" - podkreśla Sakiewicz. Redaktor naczelny podkreśla, że "mądra i niezwykła decyzja (papieża - przyp. red.) ze stycznia tego roku uchroniła Polskę i polski Kościół przed cierpieniem i zgorszeniem, do jakiego musiałoby dojść, gdyby metropolię warszawską objął człowiek, który przez znaczną część swojego życia współpracował z komunistycznymi służbami specjalnymi".

"Twoje mądre decyzje nie spotkały się jednak ze zrozumieniem w całym polskim Kościele. Grupy wiernych, podburzone przez Radio Maryja, rozgłośnię ojca Tadeusza Rydzyka, jeszcze w dniu niedoszłego ingresu zaatakowały dziennikarzy" - pisze Sakiewicz.

"Od tygodnia na łamach »Naszego Dziennika«, pisma całkowicie lojalnego wobec ojca Rydzyka, drukowane są teksty zarzucające dziennikarzom »Gazety Polskiej« i garstce odważnych publicystów z innych mediów kłamstwa i manipulacje w sprawie arcybiskupa Wielgusa. Teksty te natychmiast zamieszczane są na stronie internetowej Radia Maryja" - pisze Sakiewicz i dodał, że w ostatnim czasie na łamach "Naszego Dziennika" ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego przyrównano "do oprawców z komunistycznej tajnej policji".

"Nie wiem, czym kieruje się ojciec Rydzyk. Wiem jednak, że miał okazję poznać prawdę i tę prawdę odrzucił. Miał okazję pojednać się z ludźmi, których ciężko skrzywdził, a zamiast pojednania wyrządza im nowe krzywdy. Władze zakonne nie reagują na jego kolejne czyny, nawet wtedy kiedy ubliża żonie prezydenta, najbardziej katolickiego spośród tych, których wybrali Polacy po 1989 r." - podkreśla redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

"Na podstawie kanonów 1364, 1369 i 1373 kodeksu prawa kanonicznego ośmielam się prosić o interwencję wobec działań ojca Rydzyka" - kończy swój list Sakiewicz.

Cały list Tomasza Sakiewicza do Benedykta XVI w najnowszym numerze "Gazety Polskiej".


Żródło:onet.pl



KTOS POWINIEN SIE ZAINTERESOWAC DZIALALNOSCIA OJCA RYDZYKA MACI W GLOWACH STARSZYM LUDZIOM, POSYLAJA PIENIADZE NA RADIO MARYJA A JA CHCIALABYM WIEDZIEC NA CO SA PRZEZNACZANE TE PIENIADZE.CZY NA DOZYWIANIE BIEDNYCH DZIECI,CZY NA POMOC UBOGIM RODZINOM,CZY MOZE SA PRZEZNACZANE NA HOSPICJA?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-03, 19:19   

na zachcianki Rydzyka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW