R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: glizda
2008-01-03, 13:33
Jaki jest naprawdę ojciec Rydzyk
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-18, 12:31   Jaki jest naprawdę ojciec Rydzyk

To jaki jest ojciec dyrektor Rydzyk wiemy ze słyszenia.
Jedni go chwalą inni karcą, jaki jest naprawdę, co się o nim mówi - zobaczcie sami jaki reportaż przygotowała telewizja TVN na temat ojca dyrektora Rydzyka.

Gorąco polecam i zapraszam na godzinną podróż, którą najlepiej zacząć oglądać po kolei od pierwszego odcinka, natomiast po obejrzeniu zapraszam do dyskusji.


1) http://youtube.com/watch?...related&search=

2) http://youtube.com/watch?...related&search=

3) http://youtube.com/watch?...related&search=

4) http://youtube.com/watch?...related&search=

5) http://youtube.com/watch?...related&search=

6) http://youtube.com/watch?...related&search=

7) http://youtube.com/watch?...related&search=
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-06, 08:36   

Widzę, że temat choć interesujący nie spotkał się do tej pory z żadnym odzewem, a szkoda. Zapraszam jednak dalej do dyskusji.

Ponieważ temat dotyczy Pana Rydzyka, dokładam coś z ostatniej chwili:


Cytat:
Rydzyk ma przeprosić za porównanie do szamba

Ojciec Tadeusz Rydzyk powinien publicznie przeprosić żonę prezydenta za wypowiedziane w marcu obraźliwe słowa "Nie nazywajmy szamba perfumerią". Tak postanowiła powołana przez Episkopat Rada Programowa Radia Maryja - dowiedział się DZIENNIK.


Mimo że Rada sformułowała swoją opinię już kilka tygodni temu, do tej pory dyrektor Radia Maryja nie zastosował się do jej wskazań. "Wyraziliśmy dezaprobatę i uznaliśmy, że były to słowa niewłaściwe. Żona prezydenta powinna zostać przeproszona" - powiedział DZIENNIKOWI współprzewodniczący Rady, ks. prof. Jerzy Troska z Poznania.

Ks. Troska dodał, że ponieważ słowa te zostały wypowiedziane publicznie, ojciec Rydzyk powinien przeprosić w ten sam sposób, czyli na antenie radia. Dyrektor Radia Maryja użył obraźliwych słów 8 marca, krytykując w ten sposób prezydentową za podpisanie apelu o niezmienianie zapisów konstytucji w sprawie ochrony życia. Apel powstał z inicjatywy dziennikarek, które Maria Kaczyńska zaprosiła na spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Troska uzasadniając decyzję Rady Programowej, przypomina, że sformułowania o. Rydzyka nie mieszczą si w kanonie moralności chrześcijańskiej. I dodaje: "Nie ulega wątpliwości, że takie słowa nie powinny paść, niezależnie od różnicy poglądów nawet w bardzo ważnej sprawie, która była poruszona w czasie tego spotkania. Zasada poszanowania drugiego człowieka mającego inne poglądy obowiązuje zawsze".

Jednocześnie zwrócił uwagę, że Rada, której celem jest czuwanie nad programem rozgłośni i dbanie o przestrzeganie przez nią zasady autonomii państwa i Kościoła, nie ma środków przymusu. Gremium to nie ogłasza publicznie efektów swojej pracy. Protokoły z posiedzeń przekazuje przewodniczącemu Zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi, który reprezentuje Episkopat, oraz prowincjałowi redemptorystów, do których należy toruńska rozgłośnia. Prowincjał przekazuje je dyrektorowi Radia Maryja. "Teraz ruch należy do o. Rydzyka, pozostaje nam oczekiwać na to, co zrobi" - podsumowuje ks. Troska.

Abp Głódź nie chciał komentować stanowiska Rady. Pytany przez nas, czy Zespół Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja powinien wpłynąć na o. Rydzyka, odparł: "Ojciec Rydzyk wie, co ma zrobić. To jest sprawa między nim a prezydentem Kaczyńskim. Na pewno się pogodzą".

Także inny członek zespołu, metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski, podkreśla, że sprawa jest oczywista: "Żona prezydenta została obrażona i powinna zostać przeproszona, ale to leży w rękach o. Rydzyka".

Abp Tadeusz Gocłowski zwraca uwagę, że strona kościelna zrobiła w tej sprawie to, co mogła: Rada Programowa Radia Maryja wyraziła dezaprobatę wobec słów o. Rydzyka i zaleciła przeproszenie osoby obrażonej. Nie ma jednak środków administracyjnych, aby to wyegzekwować. "Jedyny realny wpływ na o. Rydzyka ma prowincjał redemptorystów" - komentuje metropolita gdański.

Tymczasem zachowaniem o. Rydzyka nadal jest oburzony prezydent Lech Kaczyński. "U nikogo na świecie nie będę tolerował obrażania mojej żony" - stwierdził stanowczo w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost". Dodał, że do tej pory nie udzieli i nadal nie zamierza udzielić wywiadu Radiu Maryja. Jednoznacznie stwierdził, że oczekuje przeprosin. "Nie ma wątpliwości, że w tej sprawie granice zostały przekroczone" - tłumaczy prezydent.

Tymczasem o. Rydzyk nie pali się do wyrażenia skruchy i uderzenia się w pierś przed Pierwszą Damą. Takie postępowanie redemptorysty nie dziwi bp. Pieronka, który jako sekretarz generalny Episkopatu w latach 90. negocjował umowę z toruńską rozgłośnią i nigdy nie ukrywał krytycznego stosunku wobec niektórych aspektów działalności Radia Maryja.

"Ojciec Rydzyk nie robi nigdy niczego, co mogłoby być dostosowaniem się do woli Episkopatu, nie znam takiego gestu z jego strony, on postępuje zgodnie z tym, co sam uważa za słuszne" - mówi wprost bp Pieronek. Odnosząc się do samych słów o. Rydzyka, stwierdza: "Jest to zachowanie nielicujące z rozgłośnią, która określa się jako katolicka".

Źródło: dziennik.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-06-06, 09:23   

Wierzę w Boga
modlę się ale tylko w domu i nie chodzę do kościoła nie słucham księży dla mnie to banda obłudników i oszustów. Rydzyk Jest ....
ojciec rydzyk powinien wybrac sie na misje do Iraku ,Iranu lub Afganistanu przynajmiej na 10 lat .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-06-06, 13:45   

Nim podejmiecie dalszą dyskusję o panu Rydzyku, to najpierw uwzględnijcie fakt, że rozgłośnia RM była trampoliną do władzy obecnej władzy.
http://forum.gazeta.pl/fo...7235&w=63544099
I nadal tam odbywają sie liczne dyskusje na tematy daleko odbiegające od spraw duchowych.
Zgodnie z Konkordatem jest to "ewidentny" przykład rozdziału Kościoła od państwa.
Działa to na zasadzie półprzewodnika, czyli tylko w jedną stronę.
Obrany kierunek przewodzenia: państwo w kierunku Kościoła (co do finansów).
W kierunku przeciwnym silna zapora z tym, że przewodzi tylko w określnych sytuacjach jak np. przekazywanie wytycznych.
Tak oto rodzą się na naszych oczach autorytety.
Siać, siać... przepraszam: brać, brać przykład z Góry ( tego od Lednicy).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-06, 14:21   

wielunianka napisał/a:
modlę się ale tylko w domu i nie chodzę do kościoła

to prawdziwa wiara raczej nie jest...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-06-06, 18:46   

wielunianka napisał/a:
Wierzę w Boga
modlę się ale tylko w domu i nie chodzę do kościoła nie słucham księży dla mnie to banda obłudników i oszustów. Rydzyk Jest ....
ojciec rydzyk powinien wybrac sie na misje do Iraku ,Iranu lub Afganistanu przynajmiej na 10 lat .


hahaha nie rozsmieszaj mnie :D
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-06, 18:47   

wielunianka
modlę się ale tylko w domu i nie chodzę do kościoła nie słucham księży dla mnie to banda obłudników i oszustów. Rydzyk Jest ....
ojciec rydzyk powinien wybrac sie na misje do Iraku ,Iranu lub Afganistanu przynajmiej na 10 lat .

z ust mi to wyjęłaś :wink:

[ Dodano: 2007-06-06, 19:51 ]
siwy
dlaczego uważasz, że jak nie ide do kościoła to nie wierzę :?:
Bóg jest wszędzie: w nas , naszych bliskich, przydrożnym drzewie, słońcu....
a w kościele sa księża, którzy coś tam mówią ale sami inaczej robią
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-06-06, 18:56   

A nie wiesz, ze tylko przez Kosciol nasza wiara staje sie istotna i tylko przez niego mozemy zostac zbawieni? Przez jednostkowe przyklady ksiezy nie wpadajmy w paranoje, bo zalosne robia sie niektore nagonki. Pedofilow chodza tysiace po swiecie, a jak stanie sie nim ksiadz, to juz wielka tragedia (nie popieram, zeby jakis infantylny forumowicz nie odebral tego w ten sposob).
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-06, 19:24   

wolę nie mieć z księżami do czynienia, bo to złodzieje i wyłudzacze pieniędzy (a wiem to i owo) niech sie wezmą do pożądnej roboty i podatki płacą, a tych z powołaniem to już na prawdę mało zostało, jak mi polecisz jakiegos to będę do kościoła chodzić
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 34
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-06-06, 19:32   

Masz dziwne podejscie. Zreszta kwestia Twojego sumienia. Nie zbaczajmy z tematu ;s.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-06, 19:49   

życie mnie nauczyło, ale ok trzymajmy sie tematu
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-06, 20:35   

Nie odbiegajcie od tematu, temat dotyczy pana Rydzyka. 8)

A oto jak Rydzyk odniósł sie do wyroku powołanej przez Episkopat Rady Programowej Radia Maryja:


Cytat:

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie przeprosi Marii Kaczyńskiej za to, że nazwał jej spotkanie z dziennikarkami "szambem". - Za co mam przepraszać? Mówiłem prawdę! - bronił się na antenie swojej stacji szef Radia Maryja – informuje dziennik.pl.

- Ja prawdę mówię i mam za to przepraszać? No, ludzie! - w ten sposób Rydzyk skomentował stanowisko Rady Programowej Radia Maryja. Biskupi wcześniej zwrócili się z apelem do redemptorysty by ten przeprosił prezydentową za jedną ze swych wcześniejszych wypowiedzi - podaje dziennik.pl.

Chodzi o słowa: "Nie nazywajmy szamba perfumerią". Była to reakcja szefa Radia Maryja na podpisanie przez prezydentową apelu o to, by nie zmieniać przepisów w konstytucji dotyczących życia poczętego.

Źródło: onet.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-06-06, 22:09   

Cóż, zatem ja nazwę to pokrótce - buractwo ;)
To w przedszkolu wręcz uczono jak się przeprasza.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 09:08   

Jaki jest naprawdę Ojciec Tadeusz Rydzyk, najlepiej można ocenić, kiedy się z nim osobiście spotka i porozmawia. Ponieważ miałem taką możliwość, to sądzę, że mam prawo do oceny.
Ale gdzieś już na tym forum się tym dzieliłem, więc nie mam ochoty się powtarzać.
Biorę zresztą od jutra do września urlop od pisania na forum. Dlatego będę odpowiadał, lub pisał wyłącznie na priva.
Pozdrawiam
ZS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 09:12   

Zygmunt Stary napisał/a:
Dlatego będę odpowiadał, lub pisał wyłącznie na priva.



Szkoda, że nie odpowiesz nam na łamach forum, wielu z forumowiczów w tym i ja z chęcią bym wysłuchał Twoich opinii dotyczących pana Rydzyka, zwłaszcza po ostatnich politycznych incydentach.
Ale cóż, wolny wybór.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW