R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2011-09-14, 22:29
'Wieczna Miłość'
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-10, 16:06   

ryba, no to mamy dwie skrajne opinie o twórczości Siudmaka - moją "prawie odbiorcy sztuki" (tak mnie nazwałes między wierszami swojej wypowiedzi) oraz drugą Twoją - "prawie dziennikarza, prawie gazety" (możliwe że tak odbierasz niektóre moje posty).

Zrozum też że nie jestem przeciwnikiem budowy pomnika w Wieluniu a jedynie przeciwny jego lokalizacji w obrębie murów obronnych (niezależnie za jak mało wartościowy uważam sam ten pomnik). W obręb murów ten pomnik pasuje jak do sportowego oldtimera (mam na myśli samochód) nowoczesny i rozbudowany sprzęt grający albo jak nieprzymierzając świni siodło.

[ Dodano: 2008-06-10, 22:10 ]
P.S.
Celowo przerysowałem sytuację próbując uświadomic niektórym iż nawet bycie "Siudmakiem" nie upoważnia do niszczenia przestrzeni publicznej

red napisał/a:
A co oni chcą w tym mieście promować? I jakim kosztem?

Miasta należy promowac - zwłaszcza te nieduże z w miarę ciekawą historią jak Wieluń, Łowicz i Sieradz a nawet te najmniejsze jak Wieruszów czy te z na pozór monotonną historią jak Bełchatów czy Zduńska Wola - tylko przy okazji nie należy podejmowac tak szkodliwych dla przestrzeni starówki decyzji jak lokalizacja tego pomnika. Wiadomo że mało kto (prawie nikt) celowo z zagranicy do takich miast przyjeżdża, ale moim zdaniem warto promowac miasto nie tylko pod "turystę" ale również w celu większej rozpoznawalności marki tzn nazwy miasta.


No i trochę nie na temat ....
A co do tych "wrażliwych na sztukę" urzędników etc opakowujących wszystkie budynki styropianem ( w związku z kosztami ogrzewania jest to uzasadnione) - to zadbajcie chociaż o kolorystykę - patrz gryzące się kolory exbudowlanki lub jeszcze gorzej dobrane na bloku 24 na Starych Sadach)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2008-06-10, 22:27   

A w zasadzie to do czego ta promocja miasta?
Jeśli będzie się tu dobrze żyło ludzie i tak to zauważą, zostaną i dojadą.
Jeśli będzie się dobrze prowadziło interesy bo warunki prawne, lokalizacyjne będą dobre to przyjdzie biznes, bo to zauważy.
Jeśli będą ciekawe zabytki to przyjadą turyści bo będzie to oczywiste.
A co będzie jak powstanie "muzeum Siudmaka"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-06-11, 15:02   

Cytat:
ryba, no to mamy dwie skrajne opinie o twórczości Siudmaka


Nie wiem skąd wniosek, że nasze opinie na ten temat są skrajne. Ja tylko protestuję przeciwko wrzucaniu twórczości Siudmaka do szufladki co się zwie "jedzmy g..wno, miliony much nie mogą się mylić", bo taki jest sens Twojego jakże wysublimowanego porównania do telewizyjnych tasiemców. Ale przecież to, że jestem przeciwny takiemu postawieniu sprawy nie oznacza, że jestem skrajnie odmiennego zdania, bo między czarnym a białym jest jeszcze miejsce na inne kolory. Poza tym samo porównanie jest absurdalne, bo prace Siudmaka są raczej przeznaczone dla wąskiego grona odbiorców.
Rozumiem, że jego osoba może Cię irytować czy coś, ale czy musi się to kończyć całkowitym dezauwowaniem jego pracy, docenianej przez krytyków sztuki?
Niszczenie przestrzeni publicznej? Znów się nie zgodzę, ale to oczywiste, bo taki ogląd sprawy wprost wynika z oceny pomnika.

Cytat:

A co oni chcą w tym mieście promować? I jakim kosztem? Pora sobie uświadomić że to miasto jest tylko trochę większą wioską..


Chodzi o wykorzystanie tragicznej historii miasta, jakkolwiek brzdko to brzmi. Inne miasta, które symbolizują jakieś tragiczne zdarzenie z przeszłości, wykorzystują ten fakt, jak na przykład Hiroszima. To wcale nie jest głupi pomysł.

Cytat:
Pytanie brzmi : po co? Jaką promocją dla miasta będzie ten pomnik? Może wspomną o nim w telewizji


Przecież pomnik to tylko jeden z elementów całego przedsięwzięcia. Poniżej wklejam tekst z uchwały przedstawionej ostatnio przez burmistrza, której zresztą radni nie przyjęli. Może trochę rozjaśni Wam to, że tu nie chodzi o postawienie pomnika i czekanie na efekty, tylko o działania na szeroką skalę. Możemy się spierać czy to ma sens, ale spierajmy się w uczciwie nakreślonym kontekście:

Cytat:
Wieluńskie Centrum Międzynarodowych Inicjatyw Światowego Projektu Pokoju „Wieczna Miłość” oraz Muzeum Pamięci Pierwszych Ofiar rozpoczętej w Wieluniu II wojny światowej mieścić się będą w murach dawnej cerkwi przywracając jednocześnie tej sakralnej budowli należną jej godność.

Będzie to miejsce, gdzie dawni i obecni mieszkańcy Wielunia, zapoznają się nie tylko z własną historią z okresu wojny , ale także z rodzącymi się tutaj później ideami, inicjatywami i pokojowymi projektami daleko wybiegającymi w przyszłość.

Dla wielu turystów, miejsce to będzie symbolicznym źródłem i powrotem do korzeni , biorąc pod uwagę licznych rozproszonych po świecie Wielunian oraz ich rodziny.
Jedną z dewiz tego unikalnego Muzeum i Centrum jest cytat Alberta Einsteina
„Pokój nie może być
utrzymany siłą.
Może być osiągnięty
jedynie przez zrozumienie”.

I. Do działalności „Muzeum Pamięci” należeć będzie przekazanie zebranych w formie aktywnej ciągle uzupełnianej wystawy, rozproszonych pamiątek osobistych dokumentów, listów, nagrań dźwiękowych, świadectw po barbarzyńsku zamordowanych mieszkańcach podczas hitlerowskiego napadu na bezbronny Wieluń 1 września 1939 r. o godz. 4.40.

„Stowarzyszenie Rodzin Wielunia”, które powstało z inicjatywy Wojciecha Siudmaka, będzie mogło regularnie uzupełniać zebranymi dokumentami tą stałą wystawę.

II. Do działalności Centrum Międzynarodowych Inicjatyw Światowego Pokoju „Wieczna Miłość” należeć będzie stworzenie swoistego forum dla rodzących się pozytywnych i oryginalnych inicjatyw na rzecz pokoju, W związku z powyższym, zgodnie z W związku z powyższym, zgodnie z w różnych dziedzinach nauki i sztuki.

Stałe i czasowe wystawy pokażą: reportaże, fotografie, filmy, podarunki z okresu przygotowań budowy Projektu, oraz jego rozwoju i realizacji w świecie.

Znajdą tu miejsce makiety, prototyp rzeźby „Wieczna Miłość”, szkice przygotowawcze do rzeźby, szczegółowy opis Projektu i teksty słynnych osobistości, wystawa kopert ilustrowanych przez artystów z całego świata.

Centrum inicjatyw, stanie się miejscem corocznych spotkań, światowej sławy osobistości, naukowców i intelektualistów.
Będą mogli się tutaj podzielić refleksją na temat poszukiwań, badań i osiągnięć naukowych, mających na celu pokojowe wykorzystanie potencjału ludzkiej myśli oraz nowych form pokojowego współistnienia.

To właśnie tutaj zapadną późniejsze decyzje o wyborze laureata Polskiej Nagrody Pokoju. Tutaj prowadzone będą przygotowania kandydatury Wielunia do Pokojowej Nagrody Nobla w 2009 roku.


Cytat:
Ryba jak dla mnie to on się promuje kosztem miasta....


Ale po co mu to niby? Człowiek, który znany jest na arenie międzynarodowej, promuje się w 30-tysiecznym mieście? Trochę to nielogiczne.
Skąd w ogóle to przekonanie, że to jest "jego" muzeum i "jego" sprawa? Ma przepraszać za to, że jest znany i poważany? Że ma mnóstwo kontaktów? Przecież ten gość pozyskał do komitetu honorowego np. Beatę Tyszkiewicz. Zdajecie sobie sprawę, jak ciężko jest takie coś zrobić? I co, mam uwierzyć w to, że robi to dla promocji własnej osoby, że siądzie sobie z panią Tyszkiewicz na ławce w wieluńskim parku, pocmokają razem nad pięknem pomnika a potem będą chodzić starówką, żeby wszyscy klaskali i podziwali? "Ja jestem Siudmak Wojciech, postawiłem wam pomnik, więc padnijcie do stóp"? Ludzie, trochę elementarnej uczciwości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-11, 16:16   

Ale przecież nikt nikomu nie broni działalności na rzecz pokoju... Pan Wojtek Siudmak, jako znany na całym świecie artysta, co tak mocno podkreśla ryba, z powodzeniem znajdzie przecież sponsorów aby zrealizować cały ten Projekt. Na tą chwilę nie widzę żadnego problemu w tym, aby zebrane pamiątki, dokumenty i inne eksponaty wystawić na terenie MZW - tam naprawdę można na to znaleźć miejsce. A kiedy już pomnik powstanie, zebrane zostanie mnóstwo eksponatów to można myśleć o nowej siedzibie...

tak mogłoby być gdyby Pan Wojciech Siudmak rzeczywiście był tak znanym i szanowanym artystą. Tymczasem jest to po prostu jeden z wielu artystów którzy gdzieś, kiedyś mieli swoje 5 minut. Teraz trzeba znaleźć sobie nowe miejsce - więc czemu nie wrócić do Wielunia, swojego rodzinnego miasta i nie wyciągnąć kasy z samorządu... przecież tak jest najłatwiej...

ryba napisał/a:
Chodzi o wykorzystanie tragicznej historii miasta, jakkolwiek brzdko to brzmi. Inne miasta, które symbolizują jakieś tragiczne zdarzenie z przeszłości, wykorzystują ten fakt, jak na przykład Hiroszima. To wcale nie jest głupi pomysł.


Co to za porównanie? Najpierw oburzasz się na nieadekwatne porównania które poczynił stefan_pol a teraz sam takiego dokonujesz...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-11, 16:25   

stefan_pol napisał/a:
dla mnie to odpowiedniki tv tego dzieła.


ryba, może i Siudmak zaczyna mnie irytowac i może przsadziłem porównując to jedno dzieło (pomnik) do tasiemców ..... ale z centrum miasta od 1939 roku robi się zlepek nie do końca pasujących do siebie obiektów (czasami nawet "się gryzących") jak np: klasycystyczny ratusz, wpół klasycystyczny zamek, socrealistyczny pomnik "pogromcom hitleryzmu", suralistyczny pomnik "Wieczna Miłośc" - nie wszystkie style do siebie pasują - a już na pewno między barokowe, klasycystyczne czy gotyckie obiekty nie wstawiałbym obiektów socrealistycznych czy surrealistycznych bo możliwe że za kilkadziesiąt lat będziemy mieli podobny problem z "wieczną miłością" co obecnie z tzw "dwoma smutnymi" -ale historia pokaże kto miał rację może to będziesz akurat Ty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2008-06-11, 18:27   

Cenna uwaga Ourson: sprawą wybuchu wojny zajmowało się z założenia od ponad 40 lat i nadal to robi MZW. Ma zbiory pamiątek, ma nagrania, ma wspomnienia. Sprawą tą zajmuje się także WTN z prof. Olejnikiem i jego wspaniałymi publikacjami. Materiały są znane, publikowane i wykorzystywane na wiele sposobów. Jak na razie nie powaliło to na kolana pozostałej części świata a powiem nawet, zainteresowanie jest skromne więć nie ma co dublować tematu a zwłaszcza zwiększać wydatków miejskich, wpychać się przed ludzi którzy to już zrobili, no i poprawiać dobrego :D .

Myślę, że świetną inicjatywą byłoby zajęcie się tematem poprzedniego ustroju, zebranie pamiatek, nagrań i dokumentów bo to temat dość dziewiczy, słabo poznany, bardziej aktualny. I powołać centrum do walki z totalitaryzmami czego w przeciwieństwie do pomysłu p. Siudmaka jeszcze nie ma, oczywiście za prywatne pieniądze.
Jeżeli chodzi o pokaz twórczości Siudmaka to o ile się nie mylę jego prace ma już w swoich zbiorach muzeum więc będzie to kolejny dubel. (Swoją drogą to ciekaw jestem ile prac jest w muzeum - może, któryś radny to sprawdzi) O ileż taniej jest wystawić projekt pomnika wieczna miłość i kosztorys w tej placówce. Przy okazji można zbadać w sposób prawdziwy opinię wielunian zanim się w ich imieniu podejmnie decyzję.

No i najważniejsza chyba jest tu uwaga Stefan_pola - obyśmy kiedyś nie przeklinali tej inwestycji na średniowiecznej starówce jak bloków i tęczy bo efekt będzie odwrotny a zamiast występować przeciwko bestialskiemu zniszczeniu miasta dzieło pan S. dorzuci swoje ziarenko do dzieła zniszczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fanzie 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 8 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2008
Posty: 420
Piwa: 5/8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-12, 08:09   

osobiście jestem za utworzeniem „Muzeum Pamięci” lecz nie kosztem istniejącego WDK. Myśle że to może pomóc wypromować Nasze Miasto, które chociażby ze względów historycznych tego wymaga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-12, 08:20   

fanzie napisał/a:
osobiście jestem za utworzeniem „Muzeum Pamięci” lecz nie kosztem istniejącego WDK. Myśle że to może pomóc wypromować Nasze Miasto, które chociażby ze względów historycznych tego wymaga

Chyba piszesz posty nie czytając powyższych. Mama w poście powyżej Twojego opisał, dlaczego taka inicjatywa nie ma najmniejszego sensu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-12, 10:02   

A tak z ciekawości tylko


Co było w WDK wczoraj ?? Jest coś dzisiaj organizowane ?? A może jutro ??


Tak naprawdę to przecież tam się nic nie dzieje

Miesiąc temu ogłaszali że mają wystawę monet i widokówek. Poszedłem.

Widokówek może z 30 - jedna witryna

Monet może kilkadziesiąt - jedna gablota - czas oglądania może 2 minuty

Może zatem pomysł wykorzystania budynku nie taki zły
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2008-06-12, 10:40   

Basteks - z tego co wiem to wystawiennictwo nie jest główną działalnością WDK i jest organizowane przez osoby prywatne na ich koszt. WDK przewidziany jest do żywszej działalności. Jak sie rozejrzysz to może zauważysz, że są tam koła zainteresowań, koncerty, spotkania tematyczne. WDK od wielu lat organizuje 2 duże imprezy cykliczne, wiesz może jakie? Ma marginesie makiete pomnika Siudmaka będziesz też oglądał 2 min.

Tak namarginesie to jest jeszcze jeden temat słabo rozpoznany, wręcz unikany, bez pamiątek i nagrań a związany z II woj. św. - wypędzenia i grabież mienia. Może małe centrum wypędzonych :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-06-12, 13:51   

Cytat:
Ale przecież nikt nikomu nie broni działalności na rzecz pokoju... Pan Wojtek Siudmak, jako znany na całym świecie artysta, co tak mocno podkreśla ryba, z powodzeniem znajdzie przecież sponsorów aby zrealizować cały ten Projekt.


Twój problem polega na tym, że wydaje Ci się, że całe to przedsięwzięcie służy zaspokojeniu egoistycznych pobudek Siudmaka, co w moim przekonaniu jest tropem fałszywym. Piszesz, że nikt nie broni. Przecież tu nie o chodzi o pozwolenie, tylko o zaangażowanie się miasta w ten projekt, bo do cholery nie będzie on służył tylko Siudmakowi, tylko całej społeczności wieluńskiej. Ale skoro twierdzisz, że cały ten ambaras służy wyciągnieciu kasy z samorządu, to ja dyskusji już dłużej z Tobą prowadził nie będę. Trwaj w swoim przeświadczeniu, przypisuj intencje jakie chcesz, mam to gdzieś.
Aha, porównanie jest jak najbardziej adekwatne. Wrześniowy atak na Wieluń został w świetle prawa uznany za ludobójstwo. Bez tego zresztą nie byłoby w ogóle tematu

Cytat:
Jak na razie nie powaliło to na kolana pozostałej części świata a powiem nawet, zainteresowanie jest skromne więć nie ma co dublować tematu a zwłaszcza zwiększać wydatków miejskich, wpychać się przed ludzi którzy to już zrobili, no i poprawiać dobrego .


Wyobraź sobie, że prof. Olejnik wyraził już nie raz poparcie dla działań Siudmaka. A wiesz dlaczego? Bo zdaje sobie on sprawę, że praca historyków jest niewystarczająca, bo wydanie w nakładzie 3 tysięcy egzemplarzy publikacji traktującej o zniszczeniu Wielunia ma nikłe pole rażenia i interesuje tylko garstkę wybranych. I taki jest naturalny stan rzeczy, pewnych barier naukowiec nie przeskoczy. I właśnie z tego powodu potrzebne są działania na o wiele szerszą skalę, takie jak na przykład Siudmaka właśnie, kogoś z nazwiskiem i szerokimi kontaktami. Twierdzenie, że to jest dubel świadczy o głębokim braku zrozumienia tematu

Cytat:
Chyba piszesz posty nie czytając powyższych. Mama w poście powyżej Twojego opisał, dlaczego taka inicjatywa nie ma najmniejszego sensu.


Aha, czyli mamy traktować wypowiedzi użytkownika mama jako aksjomaty nie podlegające dyskusji (niby z jakiego powodu?), a jeśli ktoś ma zdanie odmienne, to ma siedzieć cicho? Wow, teoria dyskusji na miarę wielun.biz

Jeśli chodzi o sam budynek WDK, to zgodnie z zamierzeniami władz miasta, wcześniej czy później ta instytucja zostanie przeniesiona do siedziby kina. Zdaniem wielu osób jest to rozsądne rozwiązanie. Osobną kwestią jest działanie burmistrza (czytaj: brak odpowiedniego przygotowania przenosin domu kultury) w tej materii, co zresztą stało się powodem, dla którego radni nie przyjęli uchwały

Stefan_pol, w ostatnim poście Twoje uwagi zupełnie inaczej wyglądają, są nawet cenne.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-12, 22:02   

A tak wogóle to o co chodzi?
Chyba brak jest kumunikacji społecznej.
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2008-06-12, 22:33   

Odnoszę wrażenie Ryba, że uważasz nas za głubszych bo nie pojeliśmy słodkiej tajemnicy jaką niesie ze sobą inicjatywa p. Siudmaka. Za nic masz nasze argumenty ale o swoich nie wspominasz. (Nie licze cytowanej mowy - trawy inicjatorów)

ryba napisał/a:
... tu nie o chodzi o pozwolenie, tylko o zaangażowanie się miasta w ten projekt, bo do cholery nie będzie on służył tylko Siudmakowi, tylko całej społeczności wieluńskiej.


1. No to napisz Ryba proszę w jaki oryginalny sposób będzie on służył społeczności wieluńskiej?
2. Napisz jakie korzyści przyniesie zniszczenie starówki pomnikiem i promenadą?
3. Napisz co miało dać lepszego mieszkańcom - centrum Siudmka od przewidzianego do wyrzucenia WDK lub ograniczenia jego działalności? (lepiej oglądać gablotki niż uczyć się w kołach zainteresowań?)
4. Napisz co da w kółko rozpamiętywanie dramatu września na korzyść zacierania pamięci o wypędzeniach, o zbrodniach komunizmu?
5. Napisz co da lepszego upieranie się przy lokalizacji "centrum i pomnika Siudmaka" na starówce?
6. Co nowego wniesie takie centrum po działaniach prof. Olejnika, WTN, MZW, TPW itd. poza dodatkowymi kosztami?
7. Napisz dlaczego Siudmak z kolegami nie mogą działać np. przy muzeum czy gminnym centrum promocji, zacząć coś na własny koszt, udowodnić że ich intencje są szczere a działania bezinteresowne, tylko muszą od razu mieć własne stołki i zacząć od - za przeproszeniem - udoju gminy?
8. Dlaczego to wszystko odbywa się tak po cichu, za plecami mieszkańców?
9. Napisz co upoważnia ludzi związanych z centrum Siudmaka do lekceważenia np. dyr. Gajęckiego?

Tylko krótko i rzeczowo, bez mydlin jeśli potrafisz. Przekonaj podatników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-06-13, 09:55   

Ale ja nie czuję się w obowiązku przekonywania kogokolwiek. Wydaje mi się, że wprowadziłem do dyskusji kilka elementarnych informacji, starałem się sprostować kilka kwestii, wprowadzić przewciwwagę dla pochopnego mieszania z błotem Siudmaka i tyle. Są pewne granice, których jako osoba stojąca na zewnątrz przekraczał nie będę. Krótko mówiąc: nie mam zamiaru spalać się w imieniu tego projektu, bo to nie mój projekt. Ba! Ja sam mam wątpliwości co do tego przedsięwzięcia, ale w sytuacji, w której nie zostawia się na Siudmaku suchej nitki, poczułem się w obowiązku pewne rzeczy wyprostować, bo raczej sobie on na to nie zasłużył. Może wyślij te pytania wprost do Siudmaka albo do ratusza, może ktoś odpowie.
_________________
Conversations don't get any better as you get older
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2008-06-13, 10:09   

Rybo raczej nikt nie odpowie maluczkim. Komunikacja słaba. :D
Co do p. Siudmaka to nikt go tu nie chce mieszać z błotem a jedynie broni miasta. Ja sam lubię twórczość malarską tego artysty co nie znaczy, że będę popierał inicjatywy, które w tej formie - lokalizacja, sposób postępowania i koszty - uważam za złe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW