R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2011-09-14, 22:29
'Wieczna Miłość'
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-21, 14:41   'Wieczna Miłość'

Cytat:
Nie można zbyt wcześnie wybudować pomnika "Wieczna Miłość", bo trzeba poinformować świat o jego idei - przekonywał w Wieluniu Wojciech Siudmak.


Artysta spotkał się z przedstawicielami władz samorządowych i lokalnego biznesu, by omówić etapy dalszej budowy - a w zasadzie promocji - pomnika "Wieczna Miłość".

"Wieczna Miłość" to nie sam monument, a raczej początek wielkiej, międzynarodowej akcji mającej na celu współpracę w zakresie edukacji, sztuki i nauki oraz rozwinięcie i przekazanie idei harmonii, tolerancji, pokoju.

Burmistrz Mieczysław Majcher sugerował, by rozpocząć prace przy budowie pomnika, wówczas mieszkańcy i potencjalni sponsorzy zainteresują się jego ideą. Artysta stwierdził jednak, że zbyt szybkie wybudowanie monumentu spowoduje, że świat przestanie o nim mówić i dlatego najbliższe działania powinny być skierowane nie na budowę samego pomnika, ale na promocję całego projektu. Na to potrzeba jednak pieniędzy, ale o tym skąd je wziąć na spotkaniu nie było mowy.

Tego samego dnia Wojciech Siudmak wziął udział w uroczystym podsumowaniu "Tygodnia Wielunia", które odbyło się w Gimnazjum nr 2. Idea "Wiecznej Miłości" była inspiracją dla uczniów klas pierwszych, którzy poznawali przesłanie projektu oraz historię i tradycję naszego miasta.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl



Co myślicie, czy zgadzacie się z W. Siudmakiem w kwestii aby zbyt wcześnie nie wybudować pomnika "Wieczna Miłość", czy macie inne zdanie :?:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-21, 14:43   

Jaro napisał/a:
Co myślicie, czy zgadzacie się z W. Siudmakiem w kwestii aby zbyt wcześnie nie wybudować pomnika "Wieczna Miłość", czy macie inne zdanie

Myślę, że przez ten czas odkąd postawili podest pod pomnik było wystarczająco dużo czasu. Ja się osobiście nie zgadzam.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-21, 14:47   

Napisałem już kiedyś co myślę o samym W. Siudmaku jak i o jego dziele (nie mam zamiaru się powtarzac).

Dla mnie ten pomnik równie dobrze może w ogóle nie powstac i z tego powodu płakał nie będę.

Ale to tylko moja, osamotnina opinia z którą pewnie nikt się nie zgodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-05-21, 20:32   

stefan_pol napisał/a:
Ale to tylko moja, osamotnina opinia z którą pewnie nikt się nie zgodzi.

I tu się mylisz. Ja również mam takie samo zdanie na ten temat.
Nie wiem, ile będzie kosztował ten pomnik, ale z całą pewnością można by było wykorzystać te pieniądze w lepszy i korzystniejszy sposób.
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-03, 21:46   Gdzie stanie

Cytat:
Gdzie stanie Wieczna Miłość znanego na całym świecie wieluńskiego artysty Wojciecha Siudmaka? Teoretycznie miejsce jest już wybrane. W praktyce okazało sie, ze rozwiązanie tej kwestii może zająć nawet rok. Teren, na którym miała stanąć rzeźba nie ma bowiem uregulowanego stanu prawnego. Gmina nie jest właścicielem działki - więc póki co, nie ma mowy o darowiźnie czy sprzedaży.

Alicja Tarkowska z Fundacji Arkana XXI, która złożyła wniosek o przekazanie bądź sprzedanie za symboliczną złotówkę terenu obawia się reakcji sponsorów: "gmina nie dysponuje żadnym tytułem prawnym do terenu, który przyznaliście Państwo Fundacji w użytkowanie, nie ma żadnego zabezpieczenia ani dla nas, ani dla sponsorów, ani dla korpusu dyplomatycznego".

Zaskoczony całym zamieszaniem jest burmistrz Wielunia Mieczysław Majcher. Jego zdaniem gmina nie obiecywała, że przekaże czy sprzeda za symboliczną złotówkę teren pod rzeźbę: "przede wszystkim, żeby była jasność, nigdy nie było mowy o przekazaniu gruntów pod budowę pomnika "Wieczna Miłość" w formie darowizny czy sprzedaży - mówi burmistrz Majcher. My podchodzimy do działek, których są setki, których właścicielem jest gmina i w przypadku, gdy inwestycja czy powiedzmy wniosek o sprzedaż dotyczy konkretnej działki my wówczas sprawdzamy jej stan prawny."

"Nie moża poprzestawać na promowaniu samej idei. Za słowami muszą iść czyny - dodał autor rzeźby Wojciech Siudmak, który podczas ostatniej sesji po raz kolejny prosił władze o pomoc. "Musimy działać teraz szybko, bo pewien etap został już zamknięty, ten artystyczny, ten literacki i nawiązane zostały kontakty. Teraz musimy szybko działać, prawie jak taka duża agencja promocji, musimy promować ten projekt".


Rzeźba Wieczna Miłość to symbol piękna, pokoju i harmonii uniwersalnej. Jej powstanie to początek międzynarodowej współpracy w zakresie edukacji, sztuki i nauki.

Źródło: http://www.radiozw.com.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-04, 13:49   

Jaro napisał/a:
Teren, na którym miała stanąć rzeźba nie ma bowiem uregulowanego stanu prawnego. Gmina nie jest właścicielem działki

ten kawałeczek parku przy Królewskiej nie należy do gminy?? cholera nie wiedziałem... :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-09, 19:50   Eksmisja WDK-u

Puls Wielunia napisał/a:
Wygląda na to, że dni Wieluńskiego Domu Kultury w budynku przy ulicy Krakowskie Przedmieście 5 są policzone. Wprawdzie trwa tam remont, ale po jego zakończeniu dawna cerkiew stanie się Muzeum Pamięci Ofiar Rozpętanej w Wieluniu II Wojny Światowej oraz Centrum Światowych Inicjatyw Pokoju.

Okolice Wieluńskiego Domu Kultury to jeden wielki plac budowy. Obok niego wyburzono nie tak dawno przedwojenną kamienicę. Trwa jeszcze porządkowanie placu, remontowane są chodniki. W błędzie są ci, którzy myślą, że WDK przeżywa swój renesans. Po remoncie ta placówka będzie musiała opuścić mury, w których - pod rożnymi nazwami - mieściła się przeszło 60 lat. W tym miejscu powstanie muzeum. Jego osią ma być idea pomnika „Wieczna Miłość” autorstwa Wojciecha Siudmaka i działalność Stowarzyszenia Rodzin Wieluńskich.

Zdziwienia tym pomysłem nie kryje dyrektor WDK - Henryk Gajęcki, który twierdzi, że nie dostał żadnego pisma, które nakazywałoby wyprowadzkę placówki. Zresztą oficjalnie mówi się o remoncie Wieluńskiego Domu Kultury, a nie o przygo-towywaniu go pod nową jednostkę.

- Sprawa zmiany siedziby Wieluńskiego Domu Kultury nie trafiła jeszcze pod obrady Rady Miejskiej, a tylko ona jest władna nas stąd wyrzucić. Wszelkie prowadzone negocjacje i ustalenia są zakulisowe - oburza się dyrektor Henryk Gajęcki.

- Decyzja zostanie wydana w odpowiednim czasie - twierdzi burmistrz Mieczysław Majcher. Gospodarz miasta potwierdza, że w budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 powstanie muzeum, a prowadzony remont ma być ukończony przed 14 czerwca, kiedy to będzie miała miejsce prezentacja pomnika „Wieczna Miłość”.

- Nie będzie to muzeum samego pomnika, choć będzie on stanowił jego centralną część, ale w tym miejscu chcemy zgromadzić wszystkie inicjatywy dotyczące działania Wielunia na rzecz pokoju - tłumaczy burmistrz.

O tym, czy tak się stanie zdecydują radni miejscy. Wszystkie zmiany statutu, w tym również siedziby placówki, wymagają formy uchwały. Sprawą zajęli się już członkowie komisji oświaty i - jak twierdzi Mieczysław Majcher - pomysł ten został „pozytywnie i dobrze” przyjęty.

Czasu nie ma zbyt wiele, bo do otwarcia planowanej wystawy pozostały nieco ponad dwa tygodnie. Kiedy Wieluński Dom Kultury zacznie się pakować, nie wiadomo, bo wprost o przeprowadzce nikt nie mówi. Sprawa wydaje się jednak przesądzona, a placówka kultury ma być przeniesiona do kina „Syrena”, gdzie - jak zapowiada burmistrz - powstanie w przyszłości Wieluńskie Centrum Inicjatyw Kulturalnych. Kiedy ta „przyszłość” nastąpi? Prawdopodobnie po remoncie kina, ale tego jeszcze nie rozpoczęto. Do tego czasu placówka będzie musiała funkcjonować w okrojonej formie. Wygląda więc na to, że zmiany czekają nie tylko budynek, ale też zasady funkcjonowania Wieluńskiego Domu Kultury. Na razie niektóre zajęcia odbywają się w Klubie Nauczyciela.

- To są propozycje nie do przyjęcia, zarówno jeden jak i drugi obiekt jest nieprzystosowany do działalności, jaką prowadzimy - ubolewa dyrektor Henryk Gajęcki.

Jego sceptycyzmu nie podziela burmistrz Mieczysław Majcher, który w obliczu starań Wielunia o Pokojową Nagrodę Nobla, widzi potrzebę wyeksponowania symbolu harmonii i piękna, czyli „Wiecznej Miłości”. Czy jego wizję zagranicznych wycieczek tłumnie odwiedzających budynek przy ul. Krakowskie Przedmieście 5 podzielą radni, dowiemy się prawdopodobnie już 6 czerwca.

(mk)

źródło: http://www.pulswielunia.eu/

RZW napisał/a:
Idea podzieliła radnych.
2008-06-06

Idea "Wiecznej Miłości" podzieliła wieluńskich radnych. W efekcie nie powstanie kolejny oddział wieluńskiego muzeum. Radnych nie przekonały argumenty artysty Wojciecha Siudmaka, który chciał pod tym szyldem utworzyć także Centrum Międzynarodowych Inicjatyw Pokojowych.

Jedenastu samorządowców, którzy byli przeciw, miało zastrzeżenia przede wszystkim, do działań władz gminy.
Ich zdaniem po pięciu przespanych latach nagle na siłę w kilka miesięcy władze chcą stworzyć centrum, które ma promować Wieluń przez lata.
A na taki sposób realizacji tego projektu Rada po prostu się nie zgadza.

Michał Kiczka
źródło: http://www.radiozw.com.pl/


Ja za to chętniej widział bym pomnik Siudmaka przy Krakowskim Przedmieściu obok WDK-u np w miejscu wyburzonej kamienicy (poza obrębem murów obronnych). No ale chyba wolą taką maszkarę (w mojej opinii będzie to maszkara jeżeli postawi się ją między ratuszem, dawnym zamkiem a ruinami kościoła św Michała) blisko ratusza. A jeżeli już pan Siudmak tak bardzo chce się promować/eksponować to na siedzibę swojego muzeum proponuję Mu ratusz - przecież przez wakacje burmistrz działa na "pół gwizdka" więc można go na ten okres przenieść ;) do któregoś z dwóch innych budynków UM (do "popówki" lub "zamku")

[ Dodano: 2008-06-09, 21:05 ]
Dla tych dla których dzieła Siudmaka są genialne tylko dlatego że Siudmak jest "sławny"
użyję porównania - "Moda na Sukces" jest rozpoznawalna w wielu krajach świata, a "Klan" czy "Na wspólnej" podobają się milionom polskich widzów i czy dlatego mam twierdzic iż są to ambitne produkcje i mam tracic czas na oglądanie tego kiczu i badziewia - dla mnie to odpowiedniki tv tego dzieła. Ludzie mają różne gusta, i nie należy zabraniac ustawiania takich rzeźb, ale ustawienie tego monumentu w obrębie murów obronnych nazywam barbarzyństwem. To już trzecia tragedia jaka spotyka architekturę starówki - pierwszą był nalot z 1939 roku, drugą budownictwo lat 50tych - 60-tych w centrum (osiedle okólna, "rozbudowa" zamku, "tęcza" itd) trzecim tragicznym epizodem jest ten pomnik.
Ostatnio zmieniony przez Stefan 2008-06-10, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
fordo 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: skomlin
Wysłany: 2008-06-09, 22:18   sztuka?

dla mnie żenujące było to co usłyszałem na komisji oświaty Rady miejskiej od pana Siudmaka. Szanuję jego dokonania ale jego stwierdzenie cytuję "panowie na 14-tego mam nagranie z tv polonia i co ja mam im powiedzieć?" jest żenujące i wg mnie artysta strzelił sobie w piętę, to tak jakby żurawski w piątek powiedział identyczny bełkot w odniesieniu do meczu z Niemcami, Jak tak można olewać za przeproszeniem ludzi i decydować jako pewnik że rada podejmie decyzje zgodne z zamierzeniami?!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2008-06-10, 10:02   

Myślę, że najlepszą i najtańszą lokalizacją dla "muzeum Siudmaka" będzie istniejące muzeum. Pamiętam jak przed kilku laty właśnie w związku z wystawą Siudmaka na prośbę B. Abramka liczbę etatów zwiększono o 2. Wystawa się skończyła a etaty pozostały. Ile miasto będzie jeszcze płacić za prywatne fanaberie różnych lokalnych kacyków?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-06-10, 10:13   

stefan_pol o drogach to masz może i jakieś pojęcie, ale o sztuce to już może sie nie wypowiadaj więcej, bo stosując porównanie do "mody na sukces" kompromitujesz sie na całej linii. mamy gościa, który może nam wypromować miasto na szeroką skalę, a jest traktowany jak intruz. no dalej, wylewajcie swe frustracje, nie przeszkadzajcie sobie. życze udanych pseudointelektualnych wypocin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2008-06-10, 10:20   

Nie przeceniaj Ryba tej promocji. Można to zrobić taniej. Pamiętam jak *Wlazło miał promować miasto aż z tego tytułu dostał ogródek na placu Legionów na specjalnych zasadach :grin:


*Wlazły
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2008-06-10, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-10, 10:25   

Ryba jak dla mnie to on się promuje kosztem miasta....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-10, 10:49   

stefan_pol może i przesadził, ale nie da się ukryć że cała sprawa zaczyna wyglądać coraz gorzej... Kilka lat temu Pan Siudmak deklarował, że wszystkie koszty związane z pomnikiem zostaną pokryte z wpłat sponsorów - miasto ma jedynie zapewnić grunt po tą "inwestycję" - teraz się okazuje, że różne państwowe i samorządowe instytucje mają współfinansować ten projekt. Pytanie brzmi : po co? Jaką promocją dla miasta będzie ten pomnik? Może wspomną o nim w telewizji... może.... A później znajdzie się w przewodnikach po Ziemi łódzkiej... I tyle. Koniec. Naprawdę te pieniądze można wydać lepiej... A już propozycja urządzenia muzeum w całym budynku zajmowanym przez WDK to jakiś absurd...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Ostatnio zmieniony przez ourson 2008-06-11, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2008-06-10, 11:00   

Administrator napisał/a:
Ryba jak dla mnie to on się promuje kosztem miasta....


A przy okazji jeszcze ktoś w mieście się wypromuje - nowy etat, nowe biurko. Wszystko by było w porządku, gdyby takie sprawy przebiegały normalnym tokiem a nie nagle, prawie po cichu.
"Nie chcem ale muszem" przypomnieć kto się wypromował przy okazji ostatniej wystawy Siudmaka w muzeum wieluńskim. Otóż pod pretekstem obciążenia pracą w związku z Siudmakiem powołano po cichu, bez żadnej informacji etat bibliotekarza dla kochanki dyrektora Abramka http://www.wielunmiastko.webpark.pl/etaty.html .
Z tego co wiem, stosunki w muzeum między pracownikami a kochanką są napięte, dyrektor musi w końcu iść na emeryture i trzeba gdzieś trwalej osadzić kochankę bo ta posada jest mało pewna.
Może to spekulacje ale takie dziwne działania, jak wprzypadku "muzeum Siudmaka" budzą wątpliwości bo ludzie się już wielokrotnie sparzyli.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-10, 15:55   

A co oni chcą w tym mieście promować? I jakim kosztem? Pora sobie uświadomić że to miasto jest tylko trochę większą wioską...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW