R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Samobójstwo dwunastolatki
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-23, 07:59   Samobójstwo dwunastolatki

Dwunastoletnia Magda powiesiła się w rodzinnym domu. Zdaniem babci zabiła się, bo nie mogła wytrzymać z matką i siostrą alkoholiczkami. Policja i prokuratura nie wykluczają, że dziewczynka odebrała sobie życie, bo zatraciła się w wirtualnym świecie bajek. Uwierzyła, że będzie szczęśliwa, gdy spotka się z ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Do tragedii doszło w Bytomiu. Magda mieszkała tam z matką i 20 - letnią siostrą Adrianną. Kobiety codziennie piły alkohol, sprowadzały pijanych, obcych mężczyzn i urządzały awantury. 12-letnia Magda siedziała w pokoju obok.

- W tym mieszkaniu w ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadzono trzy interwencje policji, ponieważ matka i siostra zmarłej Madzi piły - mówi Adam Jakubiak z policji w Bytomiu.

Magda zanim się powiesiła napisała na ścianie tekst:

"W imię Boże nieczyste dusze umarłych zostaną odesłane na wieczne potępienie. Amen".

Zostawiła też list, którego treści prokuratura nie chce na razie ujawnić.

- List jest takim podsumowaniem oglądanych przez nią programów telewizyjnych. Opisuje tam swojego wirtualnego bohatera Hellinga. Stwierdza, że chce do niego iść, bo tam będzie szczęśliwa - informuje Iwona Bruzda, z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.

Babcia Magdy, Rozwita Dutkiewicz twierdzi, że przez lata próbowała wyrwać wnuczkę z alkoholowego, patologicznego domu. Jej córka - a matka Magdy - piła od 18. roku życia. Nie pozwalała pani Rozwicie na spotkania z wnuczkami. Kobieta przez lata pisała błagalne pisma do urzędów o pomoc dla dziewczynki.

- Pisałam do prokuratury i sądu. Wszędzie są prośby moje prośby. Magda była już pobita w wieku czterech lat. Matka biła po głowie, aby nie było śladów - twierdzi pani Rozwita, babcia zmarłej Magdy.

Instytucje, które znały sprawę tłumaczą, że próbowały dać szansę Iwonie D. - matceMagdy, aby zerwała z nałogiem. Była pod opieką kuratora sądowego. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zobowiązała ją też do leczenia odwykowego. Kobieta nigdy nie przestała jednak pić.

- Kurator chodził tam systematycznie. Ze wszystkich sprawozdań, które są w aktach sprawy wynika, że pokój dziewczynki był zadbany. Miała komputer, zabawki, podręczniki szkolne i zeszyty - mówi Krzysztof Zawała z Sądu Okręgowego w Katowicach.

Na pogrzeb Magdy jej matka i siostra przyszły pijane. Mieszkańcom Bytomia puściły nerwy. Chcieli zlinczować słaniające się, pijane kobiety. *

źródło...

http://interwencja.interia.pl/news?inf=913645


obejżałam ten program i jestem wstrząśnięta...brak mi słów... :(

Magda_miala_lat_1643981.jpg
Plik ściągnięto 18615 raz(y) 6,58 KB

_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefis 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 8
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-23, 08:17   

Dokladnie..brak słów...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-05-23, 11:06   

Szkoda dziecka ...

[ Dodano: 2007-05-23, 11:07 ]
Nawet na pogrzeb przyszły pijane SKANDAL
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-23, 13:48   

edzia i odziu napisał/a:
Ze wszystkich sprawozdań, które są w aktach sprawy wynika, że pokój dziewczynki był zadbany. Miała komputer, zabawki, podręczniki szkolne i zeszyty

Jak widać komputer i zabawki nie wystarczyły.Mi sie wydawało,że ta matka jest nie w pełni sprawna umysłowo,ona jakby wogóle nie zdawała sobie sprawy z tego co sie stało.Włożyła dziewczynce do trumny obrazek tego hellinga...A po tym programie zaczęłam sie zastanawiać jak daleko mamy prawo kontrolować nasze dzieci....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-23, 15:41   

z każdą chwilą coraz mniejsze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-24, 09:59   

Istnieje poważny problem w podjęciu decyzji: odebranie, czy pozostawienie praw rodzicielskich - rodzicom z rodzin patologicznych.
Nie ma tu "złotego środka". Każda decyzja w jedną, czy drugą stronę rodzi poważne konsekwencje.
Myślę, że o słuszności decyzji decyduje profesjonalizm działania ośrodka pomocy społecznej, wzajemna współpraca i współdziałanie wszystkich pracowników oraz ostateczna decyzja kierownika tego ośrodka.
Wszędzie zdarzają się błędy.
edzia i odziu napisał/a:
Magda mieszkała tam z matką i 20 - letnią siostrą Adrianną. Kobiety codziennie piły alkohol, sprowadzały pijanych, obcych mężczyzn i urządzały awantury. 12-letnia Magda siedziała w pokoju obok.

Ta sytuacja jest na dłuższy okres nie do wytrzymania. Frustracja musi znaleźć ujście.
Agresja, będąca skutkiem tej frustracji skieruje się na zewnątrz lub do wewnątrz...
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie [í] i wybacz nam nasze winy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-24, 10:43   

W tym konkretnym przypadku,kiedy babcia tyle razy szukała pomocy,zgłaszała do sądu itd...wymiar sprawiedliwości zawiódł ,bo podszedł do sprawy powierzchownie-przecież dziecko wszystko miało....mimo pijaństwa w dopmu,libacji alkoholowych z przygodnymi facetami,Jest mnóstwo rodzin gdzie panuje bieda ,ale jest miłość,poczucie bezpieczeństwa,brakuje tylko rzeczy materialnych ,żywności...i z takich rodzin dzieci są zabierane bez zastanowienia.Dlaczego???Dlaczego państwo woli płacić za pobyt tego dziecka w placówce ,a nie da tych pieniędzy tej rodzinie???Być może pozwoliłoby to takim rodzinom stanąć na nogi,wiadomo jak jest ,w starym ,brudnym ubraniu nie pójdziesz szukać pracy,nawet pójście do fryzjera (koszt około 15 zł)wiele da,pierwsze wrażenie też jest wazne dla pracodawców,wiara w siebie(świadomość tegbo ze lepiej się wygląda,moze sprawić cuda.Nasze państwo jest chore i nie ma nadziei na szybkie wyleczenie,podobne przypadki będą ,jak nie więcej...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-05-24, 15:26   

Nigdy nie zrozumiem "dorosłych" nie potrafiących docenić skarbu jakim są ich pociechy :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-24, 23:34   

edzia i odziu napisał/a:
i z takich rodzin dzieci są zabierane bez zastanowienia.

edzia i odziu napisał/a:
Nasze państwo jest chore i nie ma nadziei na szybkie wyleczenie

Czy znasz może takie przypadki, czy wydajesz sąd oparty na innych podstawach?
Była niedawno taka sprawa małżeństwa, którym odebrano dzieci, bo nie mieli odpowiednich warunków materialnych (życiowych), czy ta jednostkowa i bulwersująca sprawa była podstawą Twego sądu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-25, 08:52   

Zygmunt Stary napisał/a:
Czy znasz może takie przypadki, czy wydajesz sąd oparty na innych podstawach?
udajesz że nie wiesz czy naprawdę nie wiesz??? :shock: To są setki przypadków a nie jednostkowe przypadki,widać w telewizji,słychać w radio,mozna przeczytać w gazetach.Mało rodzin wie jak sobie poradzić z taką niesprawiedliwością,nigdzie nie zgłaszają bo nawet nie wiedzą gdzie,nie ma im kto pomóc.Osobiście również znam takie przypadki,potrzebujesz dowodów?
A słyszałeś moze o powiedzeniu"lepsza najgorsza matka niz najlepszy ojciec"?W ponad 90% opieka nad dzieckiem przyznawana jest matce,bo albo sędziowie olewają sprawę i nie chce im się zagłębić w życie rodziny,albo panie sędziny kierują się wspólnotą jajników.To też uwazasz za jednostkowe?Ja tu próbowałam zwrócić uwagę na lenistwo i nieudolność Polskich sądów i myślę ze dobrze wiesz jak jest...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-05-28, 08:54   

Nie żyje dziecko, tego się już niestety nie da zmienić ale pozostałe sprawy na pewno tak, a mianowicie.

Cytat:
"W imię Boże nieczyste dusze umarłych zostaną odesłane na wieczne potępienie. Amen".


Skąd u dwunastoletniej dziewczynki wzięły się takie mocne słowa ? Albo ten pozostawiony list ?

Cytat:
List jest takim podsumowaniem oglądanych przez nią programów telewizyjnych. Opisuje tam swojego wirtualnego bohatera Hellinga. Stwierdza, że chce do niego iść, bo tam będzie szczęśliwa - informuje Iwona Bruzda, z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.


Winna za tą niepotrzebną śmierć, niewątpliwie jest matka tej dziewczynki. Ale czy ona sama? Pomijam już tu kwestię alkoholu. A zwróciliście uwagę na to że nikt słowem nie odezwał się na temat owych bajek, które to podobno wykreowały u tej dziewczynki jej wewnętrzny własny świat.

Daleki jestem od bronienia matki tego dziecka, ale przypadki alkoholu w rodzinach są mnogie, a jednak małe dzieci nie targają się na własne życie z tego powodu, chociaż by dlatego że nie mają o tym zielonego pojęcia.

Zatem, może skupmy się na tym co nasze dzieci oglądają, co lub kto wpływa na ich wyobraźnię, psychikę. Ja szczerze mówiąc oglądając niektóre filmy, czy bajki dla dzieci jestem w szoku, tam pokazuje się po prostu wszystko.

Gdyby to zależało ode mnie, na ławie oskarżonych posadził bym i matkę i …… twórców, niektórych programów dla dzieci czy młodzieży.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-28, 15:20   

miko 005 napisał/a:
Zatem, może skupmy się na tym co nasze dzieci oglądają, co lub kto wpływa na ich wyobraźnię, psychikę.

też jestem za. rodzice nieraz dla świętego swojego spokoju posadzą dziecko przed telewizorem i nawet okiem nie łypną na to co ogląda ich pociecha. a niektóre bajki z pozoru nie szkodliwe mogą spowodować, że dziecko ma pomysły nie z tej ziemi.

cyt:
"List jest takim podsumowaniem oglądanych przez nią programów telewizyjnych. Opisuje tam swojego wirtualnego bohatera Hellinga. Stwierdza, że chce do niego iść, bo tam będzie szczęśliwa - informuje Iwona Bruzda, z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-05-30, 08:26   

miko 005 napisał/a:
Daleki jestem od bronienia matki tego dziecka, ale przypadki alkoholu w rodzinach są mnogie, a jednak małe dzieci nie targają się na własne życie z tego powodu, chociaż by dlatego że nie mają o tym zielonego pojęcia.


Uwierz miko że dzieci są w stanie wymyślić masę potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Wiadomym jest, że nie uchroni się dziecko przed wszystkimi, ale wpajanie pozytywnych wartości, okazywanie miłości i zainteresowania, bycie konsekwentnym, oraz nie tylko karanie, ale i NAGRADZANIE dziecka są według mnie kluczem do dobrego i efektywnego wychowania.

Jeśli nie popełniają samobójstwa, to wychodzą z domu, później wielka akcja szukania dziecka i znajdowane jest martwe w rzece, albo zgwałcone przez pedofila :!: :!: :!:
Dziecko w ten sposób prosi o pomoc, prosi o zainteresowanie się nim. Według mnie należy dziecku zorganizować tak czas (jeśli nie potrafi samemu), żeby i mieć możliwość sprawdzenia z kim się spotyka/ bawi (na podworku), jakie książki czyta, jakie filmy/ bajki ogląda. Typowy wizerunek rodziny : rodzice w kuchni / pokoju, dzieci osobno w swoich pokojach. Brak jakiejkolwiek komunikacji, zainteresowania. Do tego dochodzi alkohol i mamy takie efekty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
chemiczna 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 32
Dołączyła: 13 Lis 2006
Posty: 26
Skąd: księżyc
Wysłany: 2007-05-30, 09:46   

Paranoja, co się zaczyna dziać. Dziecko kształtuje wciąż swoją psychikę, potrzebuje wzoru do naśladowania. Nie mogła nim zostać matka, nie mogła siostra, zostały bajki.

pa-ra-no-ja
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW