R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Administrator
2010-02-14, 18:16
Komunikacja miejska
Autor Wiadomość
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-13, 15:07   

hasta napisał/a:
Spooky, zdarzyło się kilka razy... Nie wspominając już o tym jak kilka razy w ogóle autobus nie przyjechał ;)


No to trzeba wziąć się za tą komunikację miejską, trzeba to doprowadzić do jakiegoś standardu. Może niech Urząd Miasta się tym zajmie? A nie tylko cieszyć się, że autobusy w mieście w ogóle są, bo takie myślenie do niczego nie doprowadzi - w każdym mieście wielkości Wielunia jest komunikacja miejska.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-14, 16:06   

Ja komunikacją miejską jezdze bardzo często i jakoś nie narzekam, jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby autobus nie przyjechał bądź kierowca nie zatrzymał się na jakimś przystanku..
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-15, 11:10   

Mniejsza o to, skoro hasta tak mówi, to znaczy że taki problem istnieje. Nie da się zresztą oprzeć wrażeniu, że w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej można by wiele poprawić. Szkoda, że nikt nie próbuje wprowadzać żadnych zmian...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-14, 18:16   

O przystanki nadal będzie dbało miasto

Aż 3,5 tys. zł wydaje miasto miesięcznie na utrzymanie przystanków autobusowych. I nie ma szans by to się nie zmieniło.
Pytanie, kto powinien sprzątać przystanki komunikacji miejskiej, podzieliło ostatnio radnych. Choć przepisy mówią, że obowiązek ten spoczywa na przewoźniku, miasto płaci za sprzątanie z własnej kieszeni. To zdaniem niektórych radnych, pieniądze wydawane zbyt lekką ręką.
- Przepisy regulują kto powinien sprzątać przystanki, tymczasem prywatna firma zarabia na tym pieniądze - wytyka radna Anna Rozmarynowska.
Radni zastanawiali się też, gdzie kończy się przystanek i dokąd sięga obowiązek jego sprzątania. Zdaniem władz miasta, taniej i racjonalniej wychodzi, gdy płaci się bezpośrednio za sprzątanie przystanków, niż przekazuje na to pieniądze przewoźnikowi. Tym bardziej, że z przystanków komunikacji publicznej korzysta nie tylko PKS, ale i prywatni przewoźnicy.
- Obowiązujący przepis o sprzątaniu przystanków zawarliśmy w specyfikacji przetargowej podczas wyłaniania przewoźnika. Jednak firma tak skalkulowała to w kosztach, że były one zbyt wysokie - tłumaczy burmistrz Mieczysław Majcher. - Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy koszty sprzątania z usług przewoźnika i pokryjemy je sami.
Zdaniem burmistrza tak jest nie tylko taniej, ale też bardziej przejrzyście. Z przystanków komunikacji publicznej korzysta bowiem kilku przewoźników. Nie można egzekwować obowiązku utrzymania czystości tylko od jednego z nich.
- A co będzie, gdy zmieni się przewoźnik? Problem sprzątania pozostanie - podsumowują radni.

Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
obowiązkowy 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 83
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 10:20   rozkład jazdy komunikacji miejskiej

Czy ktoś może mi powiedzieć, gdzie w internecie znaleźć rozkład ZKM Wieluń???
Jest jedna strona, ale nie da się zobaczyć np. ul. Kaliskiej lub Wojska Polskiego...?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 10:55   

Obawiam się, że rozkładu komunikacji miejskiej w Internecie nie znajdziesz. Sam kiedyś szukałem, z marnym skutkiem. Nawet jeśli gdzieś jest, to na pewno nieaktualny.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
paewl 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 123
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-05-18, 11:03   

http://www.pks-wielun.pl/www/content/view/177/179/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-03, 13:30   

Od 1 lipca część kursów linii G jeździ przez ul. Wiśniową (osiedle za szpitalem) zamiast, jak dotąd, przez ul. Szpitalną. Ciekawostka natomiast jest taka, że na ul. Wiśniowej nie ustawiono żadnego przystanku! Autobus więc jedzie zmienioną trasą, ale nie może po drodze nikogo zabrać, bo nie ma przystanku! Dano mieszkańcom osiedla za szpitalem autobusy, ale mogą sobie tylko na nie popatrzeć jak przejeżdżają, bo przystanku już im nie wybudowano :lol: Dla mnie to jest komiczne i żałosne zarazem. Po co w takim razie autobus jeździ Wiśniową? Tylko nadkłada drogi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-03, 13:33   

Spooky napisał/a:
Obawiam się, że rozkładu komunikacji miejskiej w Internecie nie znajdziesz. Sam kiedyś szukałem, z marnym skutkiem. Nawet jeśli gdzieś jest, to na pewno nieaktualny.



http://www.pks-wielun.pl/...gory/11/34/179/

tylko nie wiadomo w którym miejscu dokładnie jest przystanek na danej ulicy !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-03, 13:38   

yampress, paewl już dawno dał link do tego rozkładu :) Pomijam zresztą fakt, że rozkład jazdy na tej stronie jest nieaktualny (ostatnio nastąpiła zmiana rozkładu, a na stronie jest nadal ten stary).

Ale problem o którym napisałem w ostatnim poście, dotyczy czego innego :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-07-23, 08:47   

Miejskie autobusy nie chcą wozić powietrza

Miejskie autobusy jeżdżą już według nowego rozkładu. Dzięki zmianom komunikacja ma być efektywniejsza.

Choć niedawna zmiana jest pierwszą o takiej skali od wielu lat, obyło się bez rewolucji. Ograniczono się bowiem do korekt czasów odjazdów autobusów i niewielkich zmian w przebiegu tras. Jeden z nowych przystanków pojawił się na przykład przy ul. Wiśniowej.

- Zmiany wprowadziliśmy na tych liniach, które były wystarczająco elastyczne - tłumaczy Waldemar Kluska, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej UM. - Ponadto niektóre kursy zostały skrócone, tak żeby nie było wożenia tzw. "powietrza" w autobusach.

Prace nad nowym rozkładem trwały kilka miesięcy. Pomogła w nich powołana specjalnie na tę okazję komisja, w której zasiadło dwoje radnych miejskich. Swoje propozycje mogły zgłaszać zakłady pracy, szkoły, przewodniczący osiedli, sołtysi, a także zwykli mieszkańcy. Wniosków wpłynęło sporo i pracujący nad rozkładem mieli nie lada orzech do zgryzienia.

- Interesy mieszkańców są rozbieżne, dlatego nie wszystkim mogliśmy dogodzić. Chcieliśmy wyjść przede wszystkim naprzeciw oczekiwaniom osób, które autobusami dojeżdżają do pracy - dodaje Kluska.

Jeśli któryś z kursów w nowym kształcie okaże się niewypałem, to niewykluczone, że za jakiś czas dojdzie do kolejnej korekty.

Źródło: Dziennik Polska
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-02-01, 18:03   


Zachęcam do wypełnienia ankiety dotyczącej funkcjonowania wieluńskiej komunikacji miejskiej. Być może dzięki jej wynikom jakość usług się poprawi. Jest mojego autorstwa.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2011-02-01, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-01, 18:20   

Mrówek napisał/a:
Zachęcam do wypełnienia ankiety dotyczącej funkcjonowania wieluńskiej komunikacji miejskiej. Być może dzięki wynikom jakość usług się poprawi.

Mrówek, ta ankieta to owe 10-11 pytań? No chyba że coś mi umknęło :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2011-02-01, 18:22   

Tak to tylko te pytania. Spodziewałeś się wielkiej, skomplikowanej na 30 pytań?
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-02-01, 18:59   

Mrówek napisał/a:
Tak to tylko te pytania. Spodziewałeś się wielkiej, skomplikowanej na 30 pytań?

Nie, ale sam powiedz jak np. ewentualna mapka trasy, czy dobrze zabezpieczona tablica informacyjna może poprawić jakość usług. Dla mnie istotne były by pytania w kwestii np., czy rozkład jazdy autobusów jest dla mnie zadowalający, bo co z tego, że jedzie miejski rano, jak ja i tak z niego nie skorzystam bo generalnie spóźnię się do pracy. I tak samo jest z ... . Kończę o 14.00, na przystanku mogę być gdzieś 14.20 a autobus odjeżdża o 14.05 . Tak samo jest z drugiej zmiany.

Właśnie takich pytań się spodziewałem, a nie tylko czysto kosmetycznych. Wygląda na to że dalej będę niestety bardzo rzadkim klientem miejskiej komunikacji, a szkoda bo w dobie drogiego paliwa, pewnie chętniej bym przesiadł się na miejski środek lokomocji ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW