R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: mario's
2007-07-25, 18:47
Kwaśniewski na czele nowej lewicy
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-06-04, 15:56   

maniekl napisał/a:
ja porostu wyciągam wnioski z tego co czytam, nie przechodzę obojętnie obok tak poważnych zarzutów i nieporozumień, konfliktów interesów, większość z tego co napisałem to informacje podane właśnie przez prokuraturę



Proszę więc o podawanie źródeł takich informacji.
Swoją drogą dziwne to bardzo, że prokuratura nie postawiła nikomu z Kwaśniewskich zarzutu o tak poważne przestępstwo...


Zygmuncie Stary, natomiast Ciebie proszę o szersze rozwijanie swoich postów a nie tylko puste cytaty.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-04, 17:31   

Jaro zarzucił mi, że wklejam teksty, a osobiście nie ustosunkowuję się do nich.
Uważam wszakże, że tylko wówczas, gdy wszystkie za i przeciw weźmie się pod uwagę, można wydać sąd o sprawie, czy osobie.

Aleksander Kwaśniewski jest dzieckiem PZPR-u. I wszystkiego, co PZPR ze sobą niósł.
Wyobraźmy sobie taką hipotetyczną sytuację:
Przychodzi młody człowiek do redakcji ogólnopolskiego periodyku studenckiego i mówi, że skończył studia i chce zostać redaktorem naczelnym tego tygodnika. No to synku pokaż dyplom. - Niestety dyplomu nie mam bo się jeszcze nie obroniłem.
No to w takim razie:[...] - Zostaniesz redaktorem naczelnym ITD.
Oczywiście, że tak nie było.
Ale jeżeli nie tak to jak?
Dlaczego młody Aleksander Kwaśniewski jako swoją pierwszą pracę "po studiach" otrzymuje redaktora naczelnego ITD?
Kto dzielił stanowiskami i za jakie zasługi?
Na pewno nie miało to nic wspólnego z demokracją. I nikt z moich kolegów kończących wówczas studia na taką posadkę nie mógł liczyć.
Wiem dobrze, co wówczas robili aktywiści SZSP i jakie "przekręty szły...". Jakimi kwotami i na jakie cele dysponowali.
Za jaką cenę można było zostać aktywistą SZSP? Ludzie uczciwi takiej ceny płacić nie chcieli.
Ale nawet bycie donosicielem nie wystarczało wówczas do otrzymania takiej "fuchy", jaką otrzymał Kwaśniewski.
Trzeba było mieć odpowiednie koneksje rodzinne i towarzyskie, aby być "przy elicie", czyli wśród najbardziej wiernopoddańczych Związkowi Sowieckiemu i plujących na Polskę towarzyszy.
Nigdy nie potrafiłbym spojrzeć z szacunkiem na działaczy SZSP tworzących ówczesną elitę. Dlatego Kwaśniewskiego widzę również wśród tej młodzieży "chlającej na umór i rzygającej" w pałacach pamiętających czasy świetności Polski.
Bo mogli, bo PZPR im na to pozwalał. Rwącej wszystko co się nawinie na zlotach i "dożynkach".
Nowa "elita" bez szacunku do historii, do wartości, do godności człowieka i do Boga.
Raz jeden byłem z tą młodzieżą na takim zlocie i wystarczy mi odrazy do tego i do siebie, że się tam znalazłem - do końca życia. Marnotrawstwo i zgnilizna niepojęta. Ale nam wówczas wszystko było wolno, bo byliśmy "towarzyszami". Bo do nas przyjeżdżał Gierek, z nami się spotykał...
Trzeba było być kanalią, żeby "tamto życie" polubić. A Kwaśniewski, Oleksy, Miler, Jaskiernia, Janik i inni... Widać im to odpowiadało...
Nie można tamtego odkupić, bez wstydu, a Kwaśniewski wstydu nie ma...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-04, 17:46   

Cytat:
Kto dzielił stanowiskami i za jakie zasługi?



A teraz mamy uczciwie z konkursów i same fachmany.

Szczególnie w ministerstwie rolnictwa i edukacji.

Zygmuncie Stary - nic się nie zmienia tylko inna ekipa przy korycie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-06-04, 18:57   

Basteks,jest taka różnica że Zygmunt pisze o faktach z autopsji a Ty niestety masz wiadomości tylko z mediów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-04, 19:38   

siwy_ napisał/a:
A dla mnie Kwaśniewski jest tyle samo wart co Kaczor. Za miłą fasadą, przemyślanym sympatycznym image kryje się PZPRowski karierowicz. Kaczyński jest przegięciem w jedną stronę - maniakalna kontrola nad obywatelami, a Kwaśniewski w drugą - tworzenie nieczystych powiązań polityczno-biznesowych i tolerowanie przestępstw. Poza tym jak Kwaśniewski jest prawdziwą lewicą, to ja jestem chyba Hefalump. Także z mojej strony byłemu Panu Prezydentowi życzę szczerze od serca WSZYSTKIEGO NAJGORSZEGO Pzd


SLD i lewica to dwa sprzeczne słowa. Gdyby SLD było lewicą, to by nie prywatyzowało państwowych firm. A w dodatku gdyby było uczciwe, to nie ustawiałoby tych prywatyzacji np. tp s.a. dla France Telekomu, PZU. Mimo że nie jestem anstysemitą, to na żyda głosować nie zamierzam.

Jak tak popatrzyć na głupie wypowiedzi forumowiczów typu: Ja zagłosuje na LiD, bo jest to dobra partia. Ludzie są tak głupi i naiwni, że zapominają co było przed 4 laty. I na tym właśnie polega sukces SLD(LiD). Wmówić coś społeczeństwu albo po raz kolejny obiecać.

Najpierw hołota głosuje na SLD(40% poparcia), później na Samoobronę i PiS. A później SLD zmienia nazwę, żeby bardziej nowocześnie brzmieć, tak że głupi lud zapomni o wszystkim oraz o powiązaniach z komuną. I tak w kółko. Ludzie zapominają o tym, że przeciwko politykom SLD w ciągu ostatnich lat jest prowadzone ponad 200 prokuratorskich postępowań. Polak(wyborca) głupi przed szkodą(wyborami) i po szkodzie(wyborach).

Kwaśniewski to karierowicz, ale b. sprytny człowiek. Jak widać nawet taśmy Gudzowatego nie dały nic do myślenia społeczeństwu. Żeby po takich kombinacjach znaleźć masy wyborców, to trzeba rzeczywiście umiejętności. Kwaśniewski - cudowne dziecko lewicy.
Olechowski, Frasyniuk, Borowski, Cimoszewicz, Olejniczak - Wierzą w Kwaśniewskiego i idą za nim z naiwności lub myślą, że jadą na tym samym wózku.

Piechota, Ostrowska, Jędykiewicz, Czerniawwski, Jędrzejczak, Grześkowiak, Nowkakowski, Kaczmarek, Ungier, Huszcza, Kurczuk, Soboka, Rywin, Długosz, Jagiełlo, Matusewicz, Pęczak, Brzostkowski, Szarawski, Blida, Szteliga, Pogan, Nawrat, Adamik, Szarawski, Majchrowski. -- Ubezpieczenie Elektrowni Opole, wykorzystywanie bezprawnie państwowych pieniędzy, fabryka osocza, lobbing, nepotyzm, korupcja...

Kwaśniewski razem ze swoją hołotą, niech sp...(idzie) do puszczy, tam gdzie jest Cimoszewicz. Jeszcze tam wysłać Leppera(chama i świnię), żeby był w swoim towarzystwie.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-04, 20:02   

1.
Mateusz napisał/a:
Najpierw hołota głosuje na SLD



2.
Mateusz napisał/a:
Jeszcze tam wysłać Leppera(chama i świnię)




Grzeczniej proszę i bądź mniej trywialny w swych deliberacjach :!:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-04, 21:50   

basteks i Mateusz:
Teraz mamy władzę z naszego wyboru, z naszego, tzn. tych, którzy w wyborach uczestniczą, którzy wybierają, którym nie jest to wszystko jedno. Mogą się mylić wybierając źle, ale na pewno nie zasługują Mateusz na miano hołoty. Uważam, że to miano bardziej przynależy tym, którzy nie są zdolni do dokonania wyboru, którzy lekceważą takie pojęcie jak "dobro wspólne" i w poszanowaniu mają jedynie "swój interes".
Jednak spojrzenie na "dobro wspólne" z pozycji "swego własnego interesu" nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie, lepiej, a przede wszystkim realniej identyfikujemy wówczas, co dla nas jest naprawdę ważne.

Mateusz napisał/a:
SLD i lewica to dwa sprzeczne słowa.

Z tym się zgadzam. Lewica postkomunistyczna to dzisiaj libertynizm (walka z wartościami i papugowanie wzorów, które przyniosły opłakane skutki dla cywilizacji zachodniej).

Lewicowcem natomiast był w moim przekonaniu Kardynał Wyszyński, który z olbrzymią troską odnosił się do skutków przedwojennego kapitalizmu, który krytykował ówczesne społeczeństwo za doprowadzenie do strasznej plagi bezrobocia, który wreszcie w powojennej rzeczywistości Polski dostrzegał sporo plusów, niestety zmarnotrawionych przez butnych i pysznych komunistów.
Dzisiaj podobną butę dostrzegam w wypowiedziach Tuska, Senyszyn, Napieralskiego, Niesiołowskiego, Wierzejskiego, Andrzeja Fedorowicza czasem Michała Kamińskiego.
Do niedawna tak wypowiadał się Lepper i Giertych.
Kwaśniewski nigdy nie dał po sobie poznać, czy wierzy w to co mówi? Czy może bardziej wierzy w skutek tego co mówi?
Chyba jednak zarówno brak szczerości, jak i manipulowanie elektoratem za pomocą słowa, nie przynosiło nikomu żadnych korzyści, poza samym Kwaśniewskim.
Z szacunkiem odnoszę się do Rokity, Gadzinowskiego, Kalisza, Zdrojewskiego, Bosaka, czasem Kurskiego. Lubię posła Mańkę i jeszcze ufam Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Samoobrona nie jest moim idolem, ale wdzięczny jestem, że popiera ona dzisiaj zmiany, które w dłuższym planie będą z korzyścią dla Polski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 06:52   

Cytat:
Samoobrona nie jest moim idolem, ale wdzięczny jestem, że popiera ona dzisiaj zmiany, które w dłuższym planie będą z korzyścią dla Polski.

Święta naiwności. Przecież oni to robią tylko dla immunitetów i tego typu korzyści! Naprawdę wierzysz w to, że SO chce coś zmieniać dla Polski?!
Cytat:
Z szacunkiem odnoszę się do Rokity
Który popełnił czyn, od którego tylko mord jest gorszy?
Cytat:
Gadzinowskiego, Kalisza

Wygadani, to fakt, ale to przecież stare komuchy!
Cytat:
czasem Kurskiego

Tu pozostaje mi współczuć
Cytat:
ufam Jarosławowi Kaczyńskiemu

No, ale chyba tylko wtedy jak nie kłamie, co? :P

[ Dodano: 2007-06-05, 06:54 ]
a Bosak szczerze mnie urzekł gdy tłumaczył, że chłopaki z MW, podnosząc rękę w geście podobnym do "Heil Hitler" czy też jak kto woli do "salutu rzymskiego ;) " to tak naprawdę piwo zamawiali ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 09:24   

Tomek napisał/a:
Naprawdę wierzysz w to, że SO chce coś zmieniać dla Polski?!

Nie ważne, czy wierzę, ważne, że to robi. Dlaczego? To też mnie wiele nie obchodzi.
Za jaką cenę? To i owszem. Mam prawo wiedzieć i oceniać koszty.
Słowa wypowiadane w zacietrzewieniu politycznym, są różne i nie należy przywiązywać do nich zbytniej wagi. Ważne są w polityce jedynie ostateczne efekty, które najlepiej oceniać z pewnego dystansu, w pewnej perspektywie czasowej.
A Tomku okazujesz się "niezbyt uczciwy", cytując wybiórczo moje opinie, a nawet próbujesz, jak w przypadku Bosaka je wyśmiewać.
A postaw się na jego miejscu i spróbuj tak kompetentnie jak on wypowiadać się na tematy serwowane niejednokrotnie z zaskoczenia.
Nie wiesz, jak było naprawdę, nie byłeś na imprezie na której miano jakoby wyciągać ręce w geście "faszystowskiego" pozdrowienia, a gotowy jesteś do jednoznacznych ocen.
Ja nie wiem, a podobnie jak w przypadku "tubisiów" uważam, że należy to zbadać i tyle...
Zachowujesz się Tomku, jakbyś był "ideologicznie nakręcony".
Ty uważasz, że "tubisiów" badać nie należy, a "faszystowskie gesty" były i jest to oczywiste. Czy nie dostrzegasz w tym podwójnej moralności?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 14:15   

Nie stanie się tragedia, jeśli Kaczor będzie wykorzystywał SO jako maszynkę do głosowania, jak jest obecnie (nie wiem, czy został wprowadzony w życie jakikolwiek pomysł SO??... na szczęście...[jak cos to mnie poprawcie]). W tej kwestii trochę szacun dla Kaczyńskiego, że potrafi ich wykorzystywać w sejmie do głosowań, nie przeprowadzając przez izbę projektów Leppera. Ale oczywiście nie umniejsza to temu, że jest niezwykle naganną postawa PiSu, że w ogóle przestępców(czyt. SO) dopuściła do władzy. Mam nadzieję, że inni przestępcy (czyt. SLD czy LiD teraz) też nie wrócą nigdy do władzy. Poza tym zgadzam się z całością postu Mateusza może oprócz:
Mateusz napisał/a:
Mimo że nie jestem antysemitą, to na żyda głosować nie zamierzam.
- to jest Mateusz trochę antysemityzm :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 18:38   

No może jednak. Jednak osoba, taka jak Kwaśniewski budzi niemiłą opinię nie tylko o sobie, ale o narodowości(pochodzeniu). Ciekawe tylko czemu sie wstydzi swojego pierwotnego nazwiska??

W obecnym świecie Polakom próbuje się wmówić, że są antysemitami. Często lewicowa prasa francuska czy hiszpańska robi jakieś mądre artykuły o polskich obozach itd. Żydzi odegrali pozytywną rolę w Polsce chociaż zdarzały się drobne wyjątki.

Ludzie narzekają na polityków, a do wyborów się nie chciało chodzić, jak wspomniał Zygmunt Stary.

Wg mnie demokracja nie jest najlepszą formą rządów, ponieważ umożliwia ona politykom, mediom manipulacje opinią publiczną. A przykłady jej nieudolności to m.in. Rzeczpospolita XVIII wieku, ukrzyżowanie Jezusa(głupi przykład, ale daje do myślenia, że obcy urzędnik/dostojnik Piłat chciał uwolnić Jezusa, a lud chciał go ukrzyżować), Sokratesa, którego decyzją ludu skazano na śmierć, zdobycie przez NSDAP ok. 30% poparcia w wyborach. Można by wymieniać w nieskończoność...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 18:48   

Mateusz:
Obawiam się, że się na Ciebie rzucą!
3-maj się.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-05, 18:51   

Mateusz napisał/a:
No może jednak. Jednak osoba, taka jak Kwaśniewski budzi niemiłą opinię nie tylko o sobie, ale o narodowości(pochodzeniu). Ciekawe tylko czemu sie wstydzi swojego pierwotnego nazwiska??

Oświeć mnie bo nic o tym nie wiem
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 19:06   

Mateusz napisał/a:
Ludzie narzekają na polityków, a do wyborów się nie chciało chodzić
z tym się zgadzam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-05, 19:26   

Maru napisał/a:
Mateusz napisał/a:
No może jednak. Jednak osoba, taka jak Kwaśniewski budzi niemiłą opinię nie tylko o sobie, ale o narodowości(pochodzeniu). Ciekawe tylko czemu sie wstydzi swojego pierwotnego nazwiska??

Oświeć mnie bo nic o tym nie wiem

Maru jak mieszkałem u pewnej pani na stancji to twierdziła że Kwaśniewki nazywał się kiedyś Sztolcman i był Żydem. Ale codziennie o piątej rano budziło mnie u tej babki radio Ma ryja rozpuszczone na cały regulator.

Mateusz i Zygmunt jestescie żałośni...
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW