R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2007-12-11, 18:35
Praca na wakacje
Autor Wiadomość
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-11, 13:34   

Jeśli komuś zależy na pieniążkach na wakacje to ja polcam sady, truskawki itp. Sama kilka lat temu tak robiłam. jak się ma -naście lat to szybko się zarobi parę groszy, trzeba tyklo popytać na wsiach albo na rynku.
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2007-06-12, 17:37   

W przetwórni wiele moich znajomych pracuje, może niema jakiś wygórowanych stawek, a praca nie jest taka lekka, ale o wiele więcej się zarobi niż w hurtowni układając towar na pułkach.


*półkach
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2007-06-12, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-06-12, 22:51   

należy też pamiętać, że wybierając się do urzędu pracy trzeba mieć skończone 18 lat... inaczej odeślą z kwitkiem :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-14, 16:01   

No ja byłam w tym roku na truskawkach i po jednym dniu zrezygnowałam... za marne grosze płacą :/ dobrze ze miałam darmowy transport, bo gdyby nie to to połowę tego co zarobiłam musiałabym przeznaczyć na dojazd.
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2007-06-20, 11:09   

Dodano: 2007-06-20, 02:14
Słyszałem ogłoszenie w RZW, że Hufiec Pracy w Wieluniu, ul. Śląska 23 dysponuje ofertami pracy dla młodzieży.

[ Dodano: 2007-06-20, 02:14 ]
Słyszałem ogłoszenie w RZW, że Hufiec Pracy w Wieluniu, ul. Śląska 23 dysponuje ofertami pracy dla młodzieży.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-06, 20:42   Jest praca dla młodzieży

Cytat:
Ochotniczy Hufiec Pracy podobnie jak w poprzednich sezonach na czas wakacji przygotował wiele ciekawych ofert pracy dla uczącej się młodzieży. Zresztą to jedyna placówka w Wieluniu, która takowymi dysponuje.


Wystarczy tylko przyjść i zapytać o odpowiednie dla siebie zajęcie. Na pewno coś się znajdzie. W banku ofert jest m.in. praca w ogrodnictwie. Sporą popularnością zwłaszcza wśród młodych chłopców cieszą się również prace remontowo-budowlane. Tu można zarobić naprawdę konkretne pieniądze. Młodzi ludzie oczekują przynajmniej 5 złotych na godzinę. Okazuje się zatem, że praca czeka na człowieka. Coraz częściej pracodawcy poszukują pracowników, ale nie mogą ich znaleźć. Dowodem na to są choćby wiszące od wielu już tygodniu ogłoszenia na marketach czy w prywatnych firmach. Brakuje specjalistów, choć to już odrębny problem.
W OHP po znalezieniu odpowiedniej oferty wystarczy już tylko wypełnić odpowiednie dokumenty. OHP proponuje młodzieży również szereg ciekawych szkoleń z różnych dziedzin a także naukę języków obcych. Wspomniane szkolenia są bezpłatne. A zatem młodzi ludzie nie są bez szans. Co prawda dorywcze prace nie są na ogół zbyt dobrze płatne, pozwolą jednak przynajmniej na czas wakacji nieco odciążyć domowy budżet.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-07, 20:55   

Ja tam sobie niezłą pracę znalazłem. Za miesiąc mam 1500zł około, transport bezpłatny, napoje za darmo. A praca w miarę znośna.
W przyszłym roku będę miał 4miesiące wakacji(koniec 3 klasy LO) i 18 lat na karku, więc nic tylko wyjeżdżać za granicę. A język niemiecki i angielski w miare umiem, to z pewnością znajdzie się praca za co najmniej 10euro/h (fizyczna).

[ Dodano: 2007-07-07, 20:57 ]
Muszę jeszcze dodać, że praca wakacyjna jest świetną motywacją do nauki. :)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-07, 21:56   

Mateusz napisał/a:
Ja tam sobie niezłą pracę znalazłem. Za miesiąc mam 1500zł około, transport bezpłatny, napoje za darmo. A praca w miarę znośna.


No to pochwal się co to za praca??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-07, 22:03   

Marta
Fizyczna co prawda(na budowie, remotach, układanie chodników i takie pierdoły), więc kobiety odpadają. Ale koledzy z pracy mówią, że jak na "miastowego" to b. dobrze sobie radzę. I w dodatku śmieją się, mówiąc "Patrz na niego. Poszedł na odrę a jak skończył" (jednak ja jeszcze nie skończyłem)

Jeśli Cie intresuje jakaś lekka praca, to układanie towaru w sklepach jest, tyle że płacą słabo - 4łz/h w Sedalu. Ale jak będziesz robiła w nocy, układając towar, to możesz zarobić 8zł/h.

Pracę w polu(truksawki, ogórki itd.) sobie odpuść całkowicie, bo to wyzysk i harówka niewarta niczego... Tylko głupi robi za kilka zł. w polu.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-07-07, 22:30   

Mateusz napisał/a:
Tylko głupi robi za kilka zł. w polu.

Nie głupi, a potrzebujący. Przemilcz, jeżeli nie potrafisz się wypowiedzieć choć raz nie obrażając przy okazji połowy świata.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-07, 22:42   

A jaka jest prawda?? Mówię tu o pracy w Polsce za jakieś 4zł/h i taka jest prawda.
W dodatku nie znam nikogo, kto by tak pracował. To jest wyzysk i nazywajmy rzeczy po imieniu.

[ Dodano: 2007-07-07, 22:46 ]
W dodatku jest taki wybór pracy w Polsce, że wszędzie brakuje rąk do pracy.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-07, 23:02   

Mateusz napisał/a:
A jaka jest prawda?? Mówię tu o pracy w Polsce za jakieś 4zł/h i taka jest prawda.
W dodatku nie znam nikogo, kto by tak pracował. To jest wyzysk i nazywajmy rzeczy po imieniu.

[ Dodano: 2007-07-07, 22:46 ]
W dodatku jest taki wybór pracy w Polsce, że wszędzie brakuje rąk do pracy.


w Chinach przeciętnie tyle się zarabia na dzień przy dobrych wiatrach a Ty je chwalisz za liberalizm, zdecyduj się. Pracodawcy płacą tyle, za ile znajdą się pracownicy. To jest jedna z zasad kapitalizmu. Jeśli nie znajdą za 4 PLN, to podniosą, żeby znaleźć pracowników i zarobić w ogóle. Jeśli nie będzie się im opłacać to zamkną interes i będą robić coś innego. To jest wyzysk, ale dopóki ludzie godzą się z własnej woli za tyle pracować to nie ma w tym nic złego. Kapitalizm kolego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-08, 08:59   

Ty się naucz czytać najpierw to pogadamy...
Napisałem wcześniej że w Chinach jest większy liberalizm niż w Niemczech, w Chinach łatwiej jest założyć firmę niż w Niemczech i w dodatku tempo rozwoju gospodarczego jest wyższe.

A to że z Chin nie można wyjechać to powoduje te i inne skutki. W dodatku w Chinach niewiele osób ma wyższe wykształcenie, zatem pozostała część chwyta się pracy jaką znajdzie.
Dobrze że wiesz co to kapitalizm, a wiesz co to liberalizm(wolność)?
To fakt że mogę z np. Polski bez problemu wyjechać do innego kraju i zarabiać tam pieniądze, w Chinach tak nie ma. Rozstrzelali by Cię natychmiast, jakbyś próbował granicę przekroczyć.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-08, 11:17   

Mateusz napisał/a:
Ty się naucz czytać najpierw to pogadamy...
Napisałem wcześniej że w Chinach jest większy liberalizm niż w Niemczech, w Chinach łatwiej jest założyć firmę niż w Niemczech

Hmmm...
http://www.chiny.verico.pl/text/text-pl-155.php
Cytat:

Procedury założycielskie

Proces jest mocno zbiurokratyzowany i długotrwały .Jako absolutne minimum należy przyjąć:

Zebranie następujących dokumentów i dokonanie następujących czynności:

- tłumaczenie dokumentacji firmy matki
- weryfikacja tłumaczeń
-uzyskanie dokumentacji właściciela nieruchomości i jej weryfikacja
- przygotowanie raportu Biura Ochrony Środowiska
- przygotowanie raportu wykonalności / feasibility report/
- aplikacja i rejestracja WFOE
- rejestracja WFOE w Urzędzie Podatkowym
-otwarcie rachunków bankowych
- aplikacja o licencję importowo/eksportową
- aplikacje o pozwolenia na pracę i wizy pobytowe dla personelu zagranicznego
- rejestracja w Urzędzie Celnym

Taki zakres usług jest z reguły oferowany przez niektóre strefy i niedrogich prawników.

Poniżej podajemy listę zagadnień, wymagających szczególnej uwagi i troski inwestora.
Załatwienie ich warto powierzyć w ręce wyspecjalizowanych i uznanych firm doradczych.


1.Sprawdzenie praw do użytkowania nieruchomości.
Procedura due diligence przeprowadzona w zakresie zagadnień prawnych powinna upewnić inwestora w kwestii własności terenu oraz czy teren może być użytkowany w zakresie przewidzianym w związku z inwestycją.

2. Sprawdzenie mediów.
Procedura due diligence powinna sprawdzić, czy Strefa jest rzeczywiście w stanie dostarczyć media , których potrzebuje inwestor i czy np. nikt nie kradnie energii na koszt inwestora.

3.Oszczędności podatkowe.
Odpowiednie sformułowania w dokumentach założycielskich firmy umożliwiają dokonanie znaczących oszczędności w podatkach.

4.Rola związków zawodowych.
Jeśli zatrudnionych w firmie jest więcej niż 25 pracowników, maja oni prawo założyć związek zawodowy. Warto z góry zabezpieczyć się na różne ewentualności z tym związane i określić minimalny poziom finansowania działań związkowych oraz zakresu działania związku
.
5.Kadra kierownicza
Warto poznać prawo pracy i rolę przypisywaną w nim poszczególnym stanowiskom np.prezesa czy dyrektora generalnego, minimalnej długości umowy o prace dla średniego personelu itp.

6.Inwestycja kapitału zakładowego.
Można zainwestować kapitał w zakład, urządzenia, gotówkę i własność intelektualną. Dobór proporcji określonych części tej inwestycji wymaga specjalistycznej wiedzy i znajomości realiów miejscowych. Poziom zarejestrowanego kapitału określa poziom odpowiedzialności inwestora w firmie o statusie Ltd. Jeśli występuje potrzeba inwestowania dużego kapitału, jak zminimalizować poziom tej odpowiedzialności.? Ten i inne podobne dylematy pomoże rozstrzygnąć specjalistyczna firma doradcza.

7.Repatriacja zysków
Zwyczajowo jest ona możliwa w układzie rocznym po dokonaniu audytu. Istnieje jednak sposób na to aby transfer zysków następował co kwartał.

8. Strategia wyjścia.
Warto wcześniej zaplanować działania, które trzeba będzie podjąć jeśli wszystko pójdzie bardzo źle i trzeba będzie zlikwidować firmę. Jest to bardzo istotne, choćby z tego powodu, że decyzję o likwidacji- zgodnie z prawem Chin – podejmuje lokalna władza administracyjna a nie inwestor. Również w tym zakresie pomoże wyspecjalizowana firma doradcza

Faktycznie ... widzę, że wiesz o czym piszesz ...

Cytat:
i w dodatku tempo rozwoju gospodarczego jest wyższe.

Co się wcale na dobrobyt w Chinach nie przekłada ;-)

Cytat:

A to że z Chin nie można wyjechać to powoduje te i inne skutki.

Nie można wyjechać? Powiedz to około 30 osobom zatrudnionym w firmie w której pracuję w Niemczech, na niemieckich umowach. Mało tego, co jakiś czas nawet lecą do domu odwiedzić rodziny.

Cytat:

Dobrze że wiesz co to kapitalizm, a wiesz co to liberalizm(wolność)?
To fakt że mogę z np. Polski bez problemu wyjechać do innego kraju i zarabiać tam pieniądze, w Chinach tak nie ma. Rozstrzelali by Cię natychmiast, jakbyś próbował granicę przekroczyć.

Ja daleki jestem jednak od nazywania ludzi, którzy pracują za 4 PLN/h głupimi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-08, 11:27   

Mateusz napisał/a:
Pracę w polu(truksawki, ogórki itd.) sobie odpuść całkowicie, bo to wyzysk i harówka niewarta niczego... Tylko głupi robi za kilka zł. w polu.


A ja będąc nastolatką pracowałam w polu w wakacje, zbierałam truskawki, ziemniaki... I byłam zadowolona, gdyz miałam swoje pieniążki. A nie uważam się za głupią tylko za osobę ,która żadnej pracy się nie boi i która woli ciężko pracować niż siedzieć w domku na tyłku i nic nie robić!
Więc czasami najpierw pomyśl zanim cokolwiek napiszesz.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW