R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Transmisje obrad Rady Miejskiej... i...
Autor Wiadomość
kaowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 226
Skąd: z podziemia
  Wysłany: 2007-06-19, 19:39   Transmisje obrad Rady Miejskiej... i...

V-ce burmistrz Kaja - straaaaasznie komiczny człowiek. Jego mimika, gestykulacja, zachowanie wywołuje u mnie salwy śmiechu połączone z irytacją. Ten człowiek po prostu wchodzi do .... bez mydła. Podczas całej sesji zwłaszcza jak mówi Burmistrz, kiwa znacząco głową udając mądrego. Na każde zdanie burmistrza kiwa twierdząco i udaje, że wie o co chodzi. Bardzo mnie to irytuje... ... czy Wy też macie swoje ulubione typy w naszej radzie ??? !!!;)


"...Burmistrz z v-ce Burmistrzem w restauracji. Podchodzi do nich kelner i pyta :
- co podać ?
- ziemniaki, schabowy i kapustę - odpowiada Burmistrz,
- a przystawka ? - pyta z kelner
- Przystawka to samo - odpowiada Burmistrz..." !!!;)


Nowe zdania rozpoczynamy pisząc je z dużych liter.
Odnosi się to min. do tematu topicu.
Podobnie z dużych liter piszemy nazwy urzędów, organizacji itp.
Poprawione.
J.
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2008-06-08, 15:52, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bluesally 
Słyszał o Wieluniu
bluesally


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-20, 21:21   Re: transmisje obrad rady miejskiej... i...

kaowiec napisał/a:
i v-ce burmistrz Kaja - straaaaasznie komiczny człowiek. Jego mimika, gestykulacja, zachowanie wywołuje u mnie salwy śmiechu połączone z irytacją. Ten człowiek po prostu wchodzi do .... bez mydła. Podczas całej sesji zwłaszcza jak mówi Burmistrz, kiwa znacząco głową udając mądrego. Na każde zdanie burmistrza kiwa twierdząco i udaje, że wie o co chodzi. Bardzo mnie to irytuje... ... czy Wy też macie swoje ulubione typy w naszej radzie ??? !!!;)


Bardziej niż miny (chociaż trafne spostrzeżenie), irytuje mnie zachowanie Pana Majchera i Pana Kaja. Zachowują się tak jakby wiedzieli wszystko najlepiej. A reszta to uczniaki, którzy nic nie wiedzą i cały czas trzeba ich łajać i pouczać.
A jeszcze bardziej irytuje mnie forma łajania. Chamskie odpowiedzi, żenująco niski poziom odpowiedzi, odpowiedzi typu to my mamy rację a jak nie mamy to patrz punkt pierwszy, a wy to chłopki jesteście matołki, głupki i ciemnogród.
Mam nadzieję że następne trzy lata szybko zlecą i tych Panów już nie zobaczymy w następnej Radzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kaowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 226
Skąd: z podziemia
Wysłany: 2007-06-21, 18:09   

Pozostałych rola polega na tym, że są... ... i tyle. Rzeczywiście, tylko kilku radnych nieraz powie co nieco, zgłosi uwagę, wypowie się (niekoniecznie na temat). Pozostali siedzą i myslą...myślą i siedzą, a jak trzeba podnoszą tylko rękę do góry. Jeden to nawet pozwolił sobie na małą drzemkę - tylko miał pecha, bo usiadł sobie koło takiego, który czasami coś powiedział, a wtedy kamerka uwidaczniała jak ciężko pracuje Pan Radny na sesji !!!;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-09, 21:27   

A ja ostatnio widziałem Kaję(jeśli się nie mylę - taki lekko łysawy gość jadący zieloną Skodą). Jak jechał przez skrzyżowanie i rozmawiał przez komórkę, co jest karalne. Powinienem coś z tym zrobić ??
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-06, 16:35   

Witam serdecznie
Ostatnia sesja Rady Miejskiej a szczególnie ostatni punkt jej przebiegu czyli zapytania i wolne wnioski to prawie hit sezonu.
Pan Władysław Zagrodnik zwraca sie z prośba o zajęcie stanowiska i pomoc w sprawie warunków pracy jakie panują w zakładzie pracy Korona a dotyczące pracowników czyli ludzi.
Pan Zagrodnik próbował powiedzieć że wygrał proces w Sądzie , chodziło o sformułowanie ,,obóz pracy Korona'' a Pan Okrasa stwierdza , że miasto czyli gmina nie ma udziałów w tej firmie i nic mu do tego! odbiera głos człowiekowi który jeszcze w okresie gdy Pan Okrasa używał zdobyczy ludzkości marki pampers ,pomagał ludziom.
Panie Przewodniczący
Rada to nie prywatna własność i tu układy biznesowe nie maja prawa mieć miejsca a ludzie to nie przedmioty tylko podmioty.
Przypominam ze piastując funkcje Przewodniczącego Rady oprócz statutu Gminy powinien Pan kierować się Konstytucją RP która mówi o godności czyli o Prawach Człowieka w których jest mowa rowniez o pracy i warunkach w jakich ta praca sie ma odbywać.Te prawa obowiązują również Pana.
Przypominam ze funkcja Pana jest służebna dla społeczeństwa i jeżeli już w takim języku sie poruszamy to na Radzie powinien Pan reprezentować ,,interesy'' społeczeństwa.
Idąc za Pana wystąpieniem na tej sesji oczywiście ma Pan racje wszyscy mogą was dzięki mediom widzieć i słyszeć no i właśnie to widza i słyszą jaki jest Pana stosunek do spraw społecznych.Mam nadzieje ze wyciągną wnioski co do tego i sowicie Pana za to wynagrodzą
W moim przekonaniu z takim stosunkiem do spraw społecznych nie powinien Pan ani chwili dłużej piastować funkcji Przewodniczącego i radnego zarazem.Myślę ,że po przemyśleniach taką właśnie Pan podejmie decyzję zgodnie z własnym sumieniem
Pozdrawiam serdecznie
Z poważaniem
XYZ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-06, 18:21   

XYZ, wydaje mi się że takimi sprawami zajmuja sie specjalnie powołane do tego instytucje jak Państwowa Inspekcja Pracy. W skrajnych przypadkach prokuratura. Rada Miejska nie ma żadnych uprawnień w tym temacie czy się to komus podoba czy nie.
Równie dobrze można na sesji Rady Gminy wnioskować o podwyżke rent i emerytur.
Zresztą umowa o prace ma dwie strony i zawsze osoba niezadowolona (pracodawca lub pracownik) może ją wypowiedzieć.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-06, 19:39   

XYZ napisał/a:

Pan Zagrodnik próbował powiedzieć że wygrał proces w Sądzie , chodziło o sformułowanie ,,obóz pracy Korona'' a Pan Okrasa stwierdza , że miasto czyli gmina nie ma udziałów w tej firmie i nic mu do tego!


XYZ - Czy miastu nie jest wstyd brać co miesiąc pieniądze od "obozu pracy" ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-06, 19:53   

XYZ napisał/a:
Witam serdecznie
Ostatnia sesja Rady Miejskiej a szczególnie ostatni punkt jej przebiegu czyli zapytania i wolne wnioski to prawie hit sezonu.
Pan Władysław Zagrodnik zwraca sie z prośba o zajęcie stanowiska i pomoc w sprawie warunków pracy jakie panują w zakładzie pracy Korona a dotyczące pracowników czyli ludzi.
Pan Zagrodnik próbował powiedzieć że wygrał proces w Sądzie , chodziło o sformułowanie ,,obóz pracy Korona'' a Pan Okrasa stwierdza , że miasto czyli gmina nie ma udziałów w tej firmie i nic mu do tego! odbiera głos człowiekowi który jeszcze w okresie gdy Pan Okrasa używał zdobyczy ludzkości marki pampers ,pomagał ludziom.
Panie Przewodniczący
Rada to nie prywatna własność i tu układy biznesowe nie maja prawa mieć miejsca a ludzie to nie przedmioty tylko podmioty.
Przypominam ze piastując funkcje Przewodniczącego Rady oprócz statutu Gminy powinien Pan kierować się Konstytucją RP która mówi o godności czyli o Prawach Człowieka w których jest mowa rowniez o pracy i warunkach w jakich ta praca sie ma odbywać.Te prawa obowiązują również Pana.
Przypominam ze funkcja Pana jest służebna dla społeczeństwa i jeżeli już w takim języku sie poruszamy to na Radzie powinien Pan reprezentować ,,interesy'' społeczeństwa.
Idąc za Pana wystąpieniem na tej sesji oczywiście ma Pan racje wszyscy mogą was dzięki mediom widzieć i słyszeć no i właśnie to widza i słyszą jaki jest Pana stosunek do spraw społecznych.Mam nadzieje ze wyciągną wnioski co do tego i sowicie Pana za to wynagrodzą
W moim przekonaniu z takim stosunkiem do spraw społecznych nie powinien Pan ani chwili dłużej piastować funkcji Przewodniczącego i radnego zarazem.Myślę ,że po przemyśleniach taką właśnie Pan podejmie decyzję zgodnie z własnym sumieniem
Pozdrawiam serdecznie
Z poważaniem
XYZ


Sorry, ale jak czytam takie bzdety to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Pracuję w Koronie 7 lat. Przez ten okres dużo rzeczy widziałem i przeżyłem ale nie dam złego słowa powiedziec na tą firmę. Według mnie firma spełnia wszelkie wymagania kodeksu pracy.
Red ma całkowitą rację od takich stwierdzeń jest PIP.

XYZ jeszcze jedna mała prośba. O ile wiesz coś o sprawie to prosze napisz jakiekolwiek uzasadnienie (jakich praw nie spełnia Korona itd) jeżeli natomiast nie wiesz nic to lepiej nie pisz bzdur.
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-07, 20:17   

Witam Serdecznie
Bardzo sie ciesze Gregg ze znalazles bardzo dobra firme ktora spelnia wszystkie normy Kodeksu Pracy.Radze poszezyc swa wiedze o takie slowa jak mobing i inne dotyczace sfery niematerjalnej zycia ludzi i ich relacji.

Drogi Red
Mimo iz reprezentujemy odmienne poglady od poczatku naszej znajomosci bardzo cie cenie i twoje uwagi.
Zgadzam sie z toba takie mechanizmy wladzy istnieja ale czy nie uwazasz ze oprocz przepisow istnieje tez takie doznanie jak wrazliwosc na ludzkie sprawy?
Tym bardziej ze sprawuje sie funkcje tak zaszczytna i dotyczaca rowniez spraw spolecznych,a skoro ktos odwazyl poruszyc sie jeszcze ten problem tzn ze on istnieje !
i wypadalo by do niego sie ustosunkowac (jest wiele metod)a nie zbyc czlowieka wystepujacego w imieniu czesci obywateli, probujacego cos zrobic i zwrocic uwage na problem.Postawa Pawla Okrasy przypomina mi pewien mechanizm(bardzo aspoleczny) ze czlowiek ma sluzyc gospodarce!
otoz nie gospodarka jest wytworem czlowieka i jemu wraz z jego mechanizmami powinna sluzyc czego nie mozna zastosowac w Polsce.To fakt wielu kregom zalezy w tym kraju aby tak to funkcjonowalo bo wtedy mozna robic co sie chce!
Jeszcze jedna rzecz sprawa Korony to temat nie od dzis posiadam na ten temat odpowiednia wiedze zajmowalem sie ta sprawa ale wybaczcie obowiazuje mnie tajemnica

Pozdrawiam wszystkich
XYZ

*poszerzyć
*mobbing
*niematerialnej
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-10-07, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-07, 21:11   

XYZ napisał/a:
Witam Serdecznie
Bardzo sie ciesze Gregg ze znalazles bardzo dobra firme ktora spelnia wszystkie normy Kodeksu Pracy.Radze poszezyc swa wiedze o takie slowa jak mobing i inne dotyczace sfery niematerjalnej zycia ludzi i ich relacji.

XYZ napisał/a:
Jeszcze jedna rzecz sprawa Korony to temat nie od dzis posiadam na ten temat odpowiednia wiedze zajmowalem sie ta sprawa ale wybaczcie obowiazuje mnie tajemnica

Dziwne, że nie było żadnej sprawy o mobing. Jeżeli twierdzisz że takie zjawisko w Koronie istnieje to pomóż tym ludziom i złóż pozew. Przeciez taki pozew jest przeciwko konkretnym osobom więc w czym problem?
Zasłanianie się tajemnicą ciekawa rzecz. Po błędach ortograficznych (nie wynikających z braków polskich znaków) wnioskuję że nie jesteś prawnikiem więc jaka tajemnica Cię obowiązuje???
W dalszym ciągu czekam na przykłady... może wtedy coś się wyjaśni.

*mobbing
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-10-07, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-07, 22:29   

Witam serdecznie
Szkoda ze sie nie rozumiemy !
Ja wcale nie twierdze ze tam jest mobbing to ty powiedziales.Mobbing istnieje na calym swiecie ale jest bardzo trudny do udowodnienia. Ja pragne zasygnalizowac fakt jak piastowane stanowisko moze zmienic czlowieka ,chyba ze jest sie pozbawionym pewnych cech lub nie chce sie widziec problemu .W mojej ocenie to blad eliminujący czlowieka z takiego stanowiska.
Bardzo cie przepraszam Gregg za bledy bardzo mi przykro!
Co bys zrobil z czlowiekiem piastujac urzednicze stanowisko gdyby zwrocil sie do ciebie na pismie (z takimi bledami jak moje) w waznej zyciowej sprawie -tez potraktowal bys go tak jak mnie?.Szkoda jednak ze nie umiesz sluchac ludzi co maja ci do przekazania a kierujesz sie tylko pisownia w ocenianiu ,chociażby ich zawodu.Latwo cie wyprowadzic w pole!
Pozdrawiam
XYZ

[ Dodano: 2007-10-07, 22:43 ]
Witam
Chcialem dodac jeszcze jedna rzecz .Chcialbym poznac wasza opinie na temat posiedzen Sesji Rady Miejskiej co sadzicie na ten tamat jakie macie spostrzeżenia.Tylko blagam nie piszcie o ludzkich minach jakie robia itp. to bardzo prostackie!!!!!!!
Pozdrawiam
XYZ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-08, 19:11   

Witam !
Panu XYZ nie podobało się prowadzenie ostatniej sesji Rady Miejskiej. Skierował pod moim adresem zarzuty. Postaram się na nie odpowiedzieć, ale również prosić o skonkretyzowanie swoich zarzutów.

XYZ napisał/a:
Pan Władysław Zagrodnik zwraca sie z prośba o zajęcie stanowiska i pomoc w sprawie warunków pracy jakie panują w zakładzie pracy Korona a dotyczące pracowników czyli ludzi.

Proszę sprecyzować jakie stanowisko powinna – pańskim zdaniem – zająć Rada Miejska w powyższej sprawie, by Pan był zadowolony ?
XYZ napisał/a:
Przypominam ze piastując funkcje Przewodniczącego Rady oprócz statutu Gminy powinien Pan kierować się Konstytucją RP która mówi o godności czyli o Prawach Człowieka w których jest mowa rowniez o pracy i warunkach w jakich ta praca sie ma odbywać.Te prawa obowiązują również Pana.
Przypominam ze funkcja Pana jest służebna dla społeczeństwa i jeżeli już w takim języku sie poruszamy to na Radzie powinien Pan reprezentować ,,interesy'' społeczeństwa.

Używa Pan wielu ogólników o godności człowieka, Konstytucji, Prawach Człowieka etc. Ładnie się to czyta, ale proszę o skonkretyzowanie pojęcia „interes” społeczeństwa ? Czy chodzi Panu o interes Pana Zagrodnika, Pana Gregg-a, czy jeszcze kogoś innego ?
XYZ napisał/a:
Idąc za Pana wystąpieniem na tej sesji oczywiście ma Pan racje wszyscy mogą was dzięki mediom widzieć i słyszeć no i właśnie to widza i słyszą jaki jest Pana stosunek do spraw społecznych

Pisze Pan o moim stosunku do spraw społecznych. Proszę powiedzieć co Pan wie o moim stosunku do sprawa społecznych ? Ja w powyższej sprawie głosu nie zabierałem. Odsłuchałem dzisiaj ten fragment sesji i nic o sprawach społecznych panujących w Koronie nie mówiłem !!! Mówiłem tylko, że Rada Miejska nie ma PRAWA ingerować w wewnętrzne sprawy prywatnych podmiotów z wyjątkiem spółek w których posiada udziały.
XYZ napisał/a:
Rada to nie prywatna własność i tu układy biznesowe nie maja prawa mieć miejsca a ludzie to nie przedmioty tylko podmioty

Czy Pan mi zarzuca „układy biznesowe” z firmą Korona ?
XYZ napisał/a:
W moim przekonaniu z takim stosunkiem do spraw społecznych nie powinien Pan ani chwili dłużej piastować funkcji Przewodniczącego i radnego zarazem

Szanowny Panie ! Jeżeli Pan uważa, że nie powinienem piastować funkcji radnego i Przewodniczącego to może Pan tego dokonać już teraz. Odsyłam do ustawy o samorządzie gminnym. Tam Pan znajdzie informacje o procedurze odwołania radnego.
XYZ napisał/a:
Postawa Pawla Okrasy przypomina mi pewien mechanizm(bardzo aspoleczny) ze czlowiek ma sluzyc gospodarce!

Kiedy ja powiedziałem lub wykazywałem postawę, że „człowiek ma służyć gospodarce” ? Nigdy nic takiego nie powiedziałem i nie wykazywałem postawy, która miałaby potwierdzić Pańską tezę.
XYZ napisał/a:
odbiera głos człowiekowi który jeszcze w okresie gdy Pan Okrasa używał zdobyczy ludzkości marki pampers ,pomagał ludziom

Proszę powiedzieć w jaki sposób Pan Zagrodnik (jako funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej) „pomagał” ludziom w przeszłości, bo głosy o działalności tego Pana są podzielone...
Reasumując, informuję, że sesję Rady Miejskiej to nie Hyde Park, gdzie każdy będzie mógł mówić o wszystkim. Rada Miejska - dopóki będę jej Przewodniczącym - nie będzie zajmowała się sprawami, które nie są wpisane w jej kompetencje !!!

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-09, 00:28   

Witam Panie Przewodniczacy
Tak to prawda .Jestem badrzo rozgoryczony tym co sie stalo.Nie podobało mi się jak potraktował Pan Pan Zgrodnika.Najpierw udziela mu Pan głosu, a później go odbiera.Dlaczego nie chce Pan słuchać ludzi?Nie zawsze będą oni wszystko rozumieć,nie zawsze rozumieć pewne obowiązujące zasady.Skoro jednak zwracaja sie do wladz lokalnych to o czymś to świadczy,chcą być wysłuchani.Na sesji Rady Miasta jest Pan Przewodniczącym ale cały czas również człowiekiem ,głową rodziny itd.czy odrzucając choć na chwilę tą tzw. władzę nie uważa Pan ,że w takich sytuacjach głos człowieka sygnalizującego pewien problem społeczny nie jest ważniejszy od budowania chodnika na ulicy Y.?
Ja nie wiem tak do końca (przypuszczam Pan też)o jaką konkretnie pomoc chodziło Panu Zagrodnikowi,ale to nie powód by mu przerywać.

,,Proszę sprecyzować jakie stanowisko powinna – pańskim zdaniem – zająć Rada Miejska w powyższej sprawie, by Pan był zadowolony ? ''

Odpowiadając na Pańskie pytanie
Należało go wysłuchac do końca a później wyrazic pogląd,nie znamy do końca sensu tej wypowiedzi ale może należało go zaprosić na swój dyżur wysłuchać wyjaśnić pewne sprawy i pomóc jeśli zachodziłaby taka potrzeba.
Nie moge konkretnie odpowiedzieć bo nie jestem Panem nie wiem czym kieruję się Pan w życiu?

,,Używa Pan wielu ogólników o godności człowieka, Konstytucji, Prawach Człowieka etc. Ładnie się to czyta, ale proszę o skonkretyzowanie pojęcia „interes” społeczeństwa ? Czy chodzi Panu o interes Pana Zagrodnika, Pana Gregg-a, czy jeszcze kogoś innego ?,,

Szanowny Panie dla mnie ,,interes społeczny'' to dobro społeczne szeroko rozumiane,to jego pragnienia, potrzeby i komfort psychiczny dnia jutrzejszego ,to najkrócej jak sie da opisać .
Nie uważam by Pan Zagrodnik pragnął załatwić własne sprawy, proszę pamiętać że od wielu lat był Przewodniczącym osiedla ,słuchał problemów społecznych działał i działa w Społecznym Komitecie Ochrony Praw Człowieka i codziennie wiele swojego czasu prywatnego poświęca sprawą społecznym.
Prosze więc o odrobine życzliwości ludzkiej bo napewno wiele moglibyśmy się i Pan i ja od niego jeszcze nauczyć!

,,Pisze Pan o moim stosunku do spraw społecznych. Proszę powiedzieć co Pan wie o moim stosunku do sprawa społecznych ? Ja w powyższej sprawie głosu nie zabierałem. Odsłuchałem dzisiaj ten fragment sesji i nic o sprawach społecznych panujących w Koronie nie mówiłem !!! Mówiłem tylko, że Rada Miejska nie ma PRAWA ingerować w wewnętrzne sprawy prywatnych podmiotów z wyjątkiem spółek w których posiada udziały. ,,

Odpowiadam:
Co ja wiem o Pańskim stosunku do spraw społecznych?otóż ja go widzę jaki on jest w Pana wykonaniu dzięki TVK WSM i myśle ze powinien go Pan szybko zmienić!

,,Czy Pan mi zarzuca „układy biznesowe” z firmą Korona ? ''

Nic Panu nie zarzucam.Nawet jeżeli Pan je posiada to Pańska prywatna sprawa dopóki nie wykraczaja one poza przepisy prawa polskiego. Tylko chciałem Panu dac do zrozumienia jak Pan tak sie kurczowo trzyma zasad ze jak pan powiedział :

,,Rada Miejska nie ma PRAWA ingerować w wewnętrzne sprawy prywatnych podmiotów z wyjątkiem spółek w których posiada udziały.

To zastanawiam sie co by było gdyby przysłowiowa Kowalska miała problem w swoim miejscu zamieszkania(społeczność lokalna ) a Rada nie miała by tam swych udziałów !
i jeszcze jedna dygresja.Chciał Pan zostać Burmistrzem.Kogo chciał Pan przyjmować w każdy poniedziałek(skargi i wnioski) w swoim gabinecie tylko udziałowców?!

,,Szanowny Panie ! Jeżeli Pan uważa, że nie powinienem piastować funkcji radnego i Przewodniczącego to może Pan tego dokonać już teraz. Odsyłam do ustawy o samorządzie gminnym. Tam Pan znajdzie informacje o procedurze odwołania radnego.''

Nie jestem zwolennikiem częstych zmian to szkodliwe dla społeczeństwa.Tak taką mam opinie na ten temat że nie powinien Pan dłuzej piastować takiego stanowiska z takim podojściem do spraw .
Może się mylę ale moim przywilejem jest to że w momencie kiedy zdecydował się Pan na ten scenariusz kariery bycia osobą publiczną musi Pan sie nauczyć z pokorą słuchać co społeczeństwo ma Panu do przekazanie czasami niestety i nawet w formie nie przyjaznych w Pana ocenie uwag!

,,Proszę powiedzieć w jaki sposób Pan Zagrodnik (jako funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej) „pomagał” ludziom w przeszłości, bo głosy o działalności tego Pana są podzielone...
Reasumując, informuję, że sesję Rady Miejskiej to nie Hyde Park, gdzie każdy będzie mógł mówić o wszystkim. Rada Miejska - dopóki będę jej Przewodniczącym - nie będzie zajmowała się sprawami, które nie są wpisane w jej kompetencje !!!,,

W dzisiejszej dobie pomówień oczernień radze dobrze obserwować nie patrzyć gdzie kto należy tylko oceniać jakim jest człowiekiem ...po ich owocach ich poznacie"
no i kierować się sercem również
I znowu ta postawa
,,dopóki będę jej przewodniczącym........''

Moze nim Pan być długo wszystko zależy tylko od Pana.Jezeli stanie sie znowu Pan tym Pawłem Okrasą którego ja znałem kilka lat temu i zacznie Pan słuchać ludzi i czasami naginając trochę suche przepisy pozwoli im Pan czasami wyżalić się,bo prosze pamiętać ze dopóki ludzie do Pana przychodzą(jako przedstawiciela władzy Lokalnej) i mówią o swoich problemach to wielki skarb tzn ze obdarzają Pana jakimś zaufaniem ,jeżeli natomiast przestana widząc takie zachowanie to już bedzie po Panu.

A ja wtedy z radością powiem tak:
To człowiek który umie słuchac ludzi i uczyć się od nich też .Jest Przewodniczącym Rady twardo trzyma się przepisów ale jest również człowiekiem wrażliwym na sprawy ludzkie,społeczne.

Pozdrawiam Cię
Panie Przewodniczący
Pawle Okrasa

Z powazaniem
XYZ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kaowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 226
Skąd: z podziemia
Wysłany: 2007-12-08, 22:56   

[ Dodano: 2007-10-07, 22:43 ]
...Tylko blagam nie piszcie o ludzkich minach jakie robia itp. to bardzo prostackie!!!!!!!
Pozdrawiam
XYZ[/quote]

Mowa ciała...język ciała...komunikacja niewerbalna czasami więcej potrafi powiedzieć o rozmówcy niż tysiące wypowiedzianych przez niego słów - jeżeli odgadywanie i czytanie z gestów mimicznych rozmówcy są cechą prostaków to muszę powiedzieć, że należę do tego typu ludzi. Sądząc po Twojej niezbyt górnolotnej wypowiedzi zaliczasz się pewnie do pokolenia GG-czy, gdzie twarz rozmówcy zastępuje Ci ekran monitora, ale to nie upoważnia Cię do ignorancji i negowania czegoś, czego nie potrafisz zrozumieć !!!;)

A co do pierwszej części wypowiedzi - zgadzam się - też jestem ciekaw jakie są Wasze spostrzeżenia co do sesji i ich"aktorów" !!!;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-12, 22:02   

Dzisiaj oglądałem po raz pierwszy, mieszkam od niedawna, kablową telewizję Wielunia. Pokazywałi posiedzenie powiatu czy gminy. Była mowa o budowie aqua parku w Wieluniu.
Ciekawe przedsięwzięcie. Gdzie to ma powstac?
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW