R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: mario's
2007-07-25, 18:47
"Bestialska nienawiść do Niemiec"
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-22, 10:35   "Bestialska nienawiść do Niemiec"

onet napisał/a:
"Brutalna strategia", "bestialska nienawiść do Niemiec", "władza blokowania" - tak postawę Polski na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli określa włoska prasa.
W obszernych relacjach i komentarzach wyraża się zdumienie słowami premiera Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że podczas dyskusji nad systemem liczenia głosów w Unii należy wziąć pod uwagę straty wojenne Polski.

"Corriere della Sera" przywołuje postać z dramatu "Martwe dusze" Mikołaja Gogola - Cziczikowa, który kupuje dusze zmarłych chłopów pańszczyźnianych. Największa włoska gazeta podkreśla, że wprawdzie Jarosław Kaczyński nie jest Cziczikowem, "ale także on przeinaczając literacką fantazję i tragiczną rzeczywistość historyczną, podąża z kreatywną logiką".

Przytaczając słowa premiera z wtorkowego wywiadu dla "Sygnałow Dnia" o tym, że gdyby nie wojna, ludność Polski liczyłaby obecnie 66 milionów, dziennik stwierdza: "Innymi słowy brat prezydenta nie prosi o nic innego, jak o wyrównawcze włączenie ponad 6 milionów zabitych, których Polska straciła w czasie konfliktu, przede wszystkim z rąk nazistów".

"Prawdę mówiąc jest logika w rozumowaniu premiera" - zauważa dziennik dodając następnie, że wojenna przeszłość jest dla Polski "ogromnym bólem, zapisanym krwią w DNA kraju, dobrem, które zawsze jest obecne".

"Polacy ubóstwiają czuć się osamotnieni przeciwko światu" - pisze największy włoski dziennik. Według gazety ambicje Europejczyków okazują się być więźniami historii, która nigdy nie mija.

Zarzucając Polsce antypolski i antyniemiecki nacjonalizm "Corriere della Sera" przypomina, że Unia Europejska "narodziła się, by przezwyciężyć wojny, a nie wywoływać je na nowo".

"La Repubblica" nazywa wypowiedź premiera Kaczyńskiego o stratach wojennych "najnowszą prowokacją". Postawę polskich władz autor niezwykle ostrego artykułu Andrea Tarquini określa mianem "czynnika K" od nazwiska braci Kaczyńskich.

"Nigdy wcześniej od 1945 roku w Europie, w której Adenauer, De Gasperi, Schuman, de Gaulle podyktowali konstytutywne wartości, rząd wybrany w wolnych wyborach nie używał tak agresywnego języka, pełnego bestialskiej nienawiści do Niemiec, państwa, które było zawsze lokomotywą europejskiej integracji" -stwierdza lewicowy włoski dziennik.

"Ostrzy, zdecydowani na wszystko"- dodaje gazeta pisząc o polityce władz w Warszawie i podkreślając, że jej inspiracją jest przekonanie, iż "przeszłość należy przeczytać jeszcze raz, a dawna nienawiść pomaga ukształtować przyszłość".

"Niech żyje niechęć między narodami, jeśli służy temu, by liczyć się więcej w Unii" - konstatuje sarkastycznie włoski publicysta.

Stwierdza: "Czynnik K atakuje już teraz prawie jak rakieta wyrwana spod kontroli. Cel jest podwójny: stać się jednym z Wielkich UE. I zmniejszyć rolę Berlina. Cel uświęca środki".


Czy nasz premier może się jeszcze bardziej kompromitować? Jak widać: może.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-06-22, 10:45   

Jak się ma półtorametrowego chomika za premiera i prezydenta to wszystko jest mozliwe :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-22, 12:58   

Ferbik napisał/a:
W obszernych relacjach i komentarzach wyraża się zdumienie słowami premiera Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że podczas dyskusji nad systemem liczenia głosów w Unii należy wziąć pod uwagę straty wojenne Polski.


Ja tez byłam zdumiona jak o tym w radiu usłyszałam! :evil: :evil:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-22, 16:09   

AAAAA jak!!! Szwedzi powinni nam płacić za potop, Niemcy za I i II WŚ... i Krzyżaków. Właściwie to wszyscy powinni nam płacić!!! Polska jest krajem uciśnionym od ponad tysiąca lat. :lol:
Ale się kaczorek zbłaźnił. Szkoda tylko, że przy okazji, z naszego kraju smieje się cały świat.
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-22, 18:03   

Gruba przesada...
Po 1-wsze już nawet pewna gazeta niemiecka doceniła starania rządu polskiego chyba der Spiegel. Bo w końcu Kaczyńscy walczą o pozycję Polski w tej wspólnocie europejskiej, a duża część lewackich gazet zachodnich, które tu Fernik zacytował, są w stanie jedynie nas krytykować i wymyślać bajki, że Kaczyńscy nienawidzą Niemiec itd.

Kaczyński ma niekiedy dziwne i niezrozumiałe wypowiedzi, ale część nich jest wyrywana z kontekstu a później publikowana w tak "obiektywnych" gazetach jak m.in. Gazeta Wybiórcza. Radziłbym spojrzeć inaczej na konflikt i dostrzec wreszcie że Kaczyński walczy o nasze dobro, czym jest system głosowania. A jak wiadomo, system pierwiastkowy jest lepszy od nicejskiego. Chociaż wg mnie najlepszym systemem głosowania była by ogólna zgoda i tyle. Wtedy interes każdego kraju wspólnoty będzie ważny i wszyscy będą się liczyć, a nie tylko duże państwa.

Skoro unia ma się rozszerzać, to musi się liczyć z równym traktowaniem każdego państwa.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-22, 18:23   

Tak, obiektywny jest, dajmy na to, konserwatyzm.pl, gdzie pan twierdzi, że ONRowcy nie mieli brunatnych koszul, tylko koszule khaki i wysyłał cały kraj do okulisty, podczas gdy koszule ONRowców, jeśli dla owego "rzetelnego dziennkarz(yny)a" nie są brunatne, to w uporze można powiedzieć: no tak, nie brunatne, ale sepiowe, russetowe czy w kolorze surowej umbry. Ewentualnie pan Korwin-Mikke, któremu się kiedyś przyśniło, że większość kobiet w służbie zdrowia to pielęgniarki, a lekarzami są tylko panowie, bo światły mistrz Prawdy i Niszczyciel Demokracji (którą uparcie gwiazdkuje) przeoczył parytet wprowadzony za czasów PRLu, bo panów było za mało i przespał przeskok z gospodarki industrialnej na gospodarkę wiedzy...

I nie widzę w tym systemie głosowania większego dobra - szczególnie, że Polska zyskuje w nim trochę dziesiątych procent, a tracą przede wszystkim INNE kraje (które, o dziwo, nie protestują). Ale, choroba, te "Szwaby" dostaną więcej.
_________________
Lexon - nauka języków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-22, 20:11   

Premier grubo przesadził, to faktycznie objaw jakiś fobii, choć wcześniej tak nie uważałem, ale po tych słowach trudno mieć wątpliwości.
Co do pierwiastka - to zwykła gra polityczna - PiS gra przed społeczeństwem. Pierwiastek to rzecz, która nie przejdzie, jestem tego pewien, zresztą PiS również.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-06-23, 09:27   

Ja rozumiem stanowisko Mateusza. 90% spoleczenstwa jest manipulowana przez srodki masowego przekazu, tak jak i Wy, drodzy forumowicze. Mozecie zgadzac sie, czy nie - to tylko moja opinia.

I nie mowcie, ze mnie zmanipulowali Kaczynscy, bo ja patrze na to zupelnie chlodno i doceniam to, co sie w naszym kraju zmienia na lepsze.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-06-23, 09:51   

Bardzo się cieszę że są młodzi ludzie którzy potrafią sami dostrzec naszą rzeczywistość a nie tylko opierać się na opiniach mediów.
Kto się trochę zna na polityce to wiedział że pierwiastek to tylko wysoka poprzeczka do negocjacji ale wszyscy wiemy że dżentelmen Kwaśniewski dałby pospać damie Merkel.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-23, 11:09   

Mateusz napisał/a:
A jak wiadomo, system pierwiastkowy jest lepszy od nicejskiego.


To ciekawa koncepcja, ale przecież system pierwiastkowy wg naszego rządu miał być kompromisem między system nicejskim, ultra-korzystnym dla Polski a systemem podwójnej większości, bardzo dla nas niekorzystnym. A więc system nicejski byłby dla nas najlepszy, zresztą odsyłam do rządowego dokumentu:
http://www.google.com/url...TBDspnErffH8b2Q

Co do materiałów prasowych - zawsze trzeba znaleźć jakiś środek - uważasz, że rzecznik prasowy rządu jest najbardziej wiarygodnym medium?

[ Dodano: 2007-06-23, 11:15 ]
hajenleet napisał/a:
Ja rozumiem stanowisko Mateusza. 90% spoleczenstwa jest manipulowana przez srodki masowego przekazu, tak jak i Wy, drodzy forumowicze. Mozecie zgadzac sie, czy nie - to tylko moja opinia.

I nie mowcie, ze mnie zmanipulowali Kaczynscy, bo ja patrze na to zupelnie chlodno i doceniam to, co sie w naszym kraju zmienia na lepsze.


A wiesz co jest zasługą Kaczyńskich a co nie? Bo ich zdaniem wszystko co jest lepsze, to ich zasługa, a wszystko co jest gorsze to wpływy agentury, szarej sieci i układów. Moim zdaniem nie jest dobze w 100% ufać relacjom mediów, ale ufać w 100% rzecznikom prasowym rządu to też głupota i naiwność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-23, 12:07   

Uważam że nie powinniśmy jako społeczeństwo polskie iść jak „barany” na rzeż, tylko dlatego że w Europie jest takie państwo jak Niemcy.
Już dzisiaj wiadomo że wojna o pierwiastek została w zasadzie przegrana, czego można się było spodziewać, chociażby dlatego że pani kanclerz zaczęła Nas zastraszać.
Może Kaczyńscy stawali okoniem nieudolnie, może, a raczej na pewno, ale mieli odwagę przeciwstawić się, i zaznaczyć że My Polska jesteśmy w Europie, i też powinniśmy być traktowani na równi, a nie z niższego szczebla. I tu przydałoby się całkowite poparcie narodu, a skoro mamy lepsze pomysły, to proszę...... a nie tylko anty, i wiecznie anty.
Wewnątrz, proszę bardzo mieszajmy się z błotem ile się da, ale poza „domem” powinniśmy tworzyć monolit nie do skruszenia, bo inaczej ……. .

Przeraża mnie fakt, że to o co walczyli nasi pradziadowie, czyli o wolność państwa, teraz zostaje pomału zaprzepaszczane, poprzez właśnie takie opinie, które krytykują walkę o swoje, w obliczu całej Europy. No cóż, takich czasów się doczekaliśmy :( .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-23, 13:22   

miko: dlaczego przegrana? System głosowania może wejść dopiero za 10 lat - może nie musi, bo jest szansa przy poparciu innych państw go odrzucić. Do tego czasu w mocy pozostaje system nicejski, który jest dla nas najlepszy i to jest duży sukces, przez 10 lat na pewno mnóstwo ustaw będzie realizowanych a my będziemy mieli na to duży wpływ.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-06-23, 16:39   

Na początek sprawa odszkodowań wojennych, mi sie to nie podoba(niezgodne z ideą UE) ale słyszałem też komentarze zachodnich politologów którzy mówili że jest to trudny i mocny argument do przebicia.

A teraz reszta spraw:
W pełni popieram słowa miko 005,
miko 005 napisał/a:
Przeraża mnie fakt, że to o co walczyli nasi pradziadowie, czyli o wolność państwa, teraz zostaje pomału zaprzepaszczane, poprzez właśnie takie opinie, które krytykują walkę o swoje, w obliczu całej Europy. No cóż, takich czasów się doczekaliśmy :(



Tomek napisał/a:
System głosowania może wejść dopiero za 10 lat - może nie musi, bo jest szansa przy poparciu innych państw go odrzucić. Do tego czasu w mocy pozostaje system nicejski
Nie system nicejski obowiązuje do 2009r.

mareks napisał/a:
Kto się trochę zna na polityce to wiedział że pierwiastek to tylko wysoka poprzeczka do negocjacji ale wszyscy wiemy że dżentelmen Kwaśniewski dałby pospać damie Merkel.
Właśnie i boli mnie to że nikt nie potrafi docenić wysiłku rządu, sukcesem jest dodanie sprawy systemu głosowania do porządku obrad dzięki staraniom Polski(okazuje się że jest to najważniejsza sprawa na tym szczycie), pokazanie sprawy w całej perspektywie. Życzę sukcesu. Chciałbym dodać że to "lewica"(SLD), opowiadała sie za przyjęciem niekorzystnej konstytucji.

maed, To nie temat o JKM i zachowaj dla siebie zdanie o tym polityku lub załóż inny temat gdzie będziesz mogła pisać te bzdury oderwane od rzeczywistości, pisać o tym czego Korwin nigdy nie powiedział lub powiedział w innym sensie.

maed napisał/a:
I nie widzę w tym systemie głosowania większego dobra - szczególnie, że Polska zyskuje w nim trochę dziesiątych procent, a tracą przede wszystkim INNE kraje (które, o dziwo, nie protestują). Ale, choroba, te "Szwaby" dostaną więcej.

Jak nie widzisz różnicy to poczytaj więcej, różnica jest ogromna między tymi systemami głosowania. Mi zależy na silnej pozycji w UE i dlatego popieram rząd, a na czym tobie zależy to nie wiem ale na pewno nie na tym...
miko 005 napisał/a:
Może Kaczyńscy stawali okoniem nieudolnie, może, a raczej na pewno, ale mieli odwagę przeciwstawić się, i zaznaczyć że My Polska jesteśmy w Europie, i też powinniśmy być traktowani na równi, a nie z niższego szczebla. I tu przydałoby się całkowite poparcie narodu, a skoro mamy lepsze pomysły, to proszę...... a nie tylko anty, i wiecznie anty.
Zgoda.

waldex, Co wnosi twój post do dyskusji...NIC!
Możemy się spierać na argumenty? Dlaczego jak rozmawiamy o polityce to jak niektórzy sa na nie to tylko potrafią opluwać i obrzucać błotem, żadnych argumentów.
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-23, 16:53   

maniekl napisał/a:
Tomek napisał/a:
System głosowania może wejść dopiero za 10 lat - może nie musi, bo jest szansa przy poparciu innych państw go odrzucić. Do tego czasu w mocy pozostaje system nicejski
Nie system nicejski obowiązuje do 2009r.


Taaa, ja nie wiem z jakich wy źródeł takie rewelacje bierzecie:

Przywódcy państw UE uzgodnili, że do 2014 roku będą obowiązywały dotychczasowe, korzystne dla Polski zasady głosowania w Radzie UE jakie przewiduje Traktat z Nicei. Dopiero potem zacznie obowiązywać system podwójnej większości państw (55 proc.) i obywateli (65 proc.) z eurokonstytucji. Przez trzy kolejne lata, do 2017 roku, każdy kraj będzie mógł zażądać powtórnego głosowania w systemie nicejskim i jeśli zbuduje mniejszość blokującą - decyzja nie zapadnie.

http://wiadomosci.onet.pl/1559377,11,item.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-06-23, 17:16   

Ne czytałem najnowszych wiadomości, tylko stosowałem się do daty z traktatu nicejskiego, jeśli tak to zwracam honor, mój błąd. Myślałem że piszesz o rożnych propozycjach jakie mogą zapaść a nie o rezultacie negocjacji.
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW