R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: mario's
2007-07-25, 18:47
"Bestialska nienawiść do Niemiec"
Autor Wiadomość
MadTreXx 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 29
Skąd: xxx
Wysłany: 2007-06-24, 09:46   

Szczyt szczytem , nasz sukses czy Niemec, sukcesem. Ale nie moge znieść jak nasz rząd mówi że to co osiągnęli jest najlepsze dla nas i że to ogromny sukces. Nie chce byc sceptyczny ale załatwiliśmy sobie raczej taką chwilową marchewkę. W Tv pisali "Bitwa o Pierwiastek", a tu co nasi chcieli strzelać z pistoletu w czołg. Btw nie bardzo rozumiem polskiej polityki wobec UE, walczymy o swoje i to jest OK. ALe nie porównujmy sie do Niemców (nie zebysmy byli gorsi), to oni są dłuzej w Unii, to ich jest 80mln i to oni daja najwiecej pieniedzy w budżet Unii. Ledwo co weszliśmy do UE a panoszymy sie jak Kaczki.. i chcemy rządzić wszystkimi. Jak tak dalej pójdzie to przez Polskę całą ta unia sie zawali, a wtedy to już bedzie za późno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-24, 11:03   

maniekl, nie, nie widzę większego dobra. Przedstaw mi wykresy, które przemawiają zdecydowanie na korzyść pierwiastka, bo wbrew Twoim sugestiom zarówno o nim czytałam, jak i dyskutowałam o tym na ćwiczeniach, ale bardzo chętnie dowiem się czegoś z "godnych polecenia" źródeł, które nie należą do układu...

I to nie ja piszę bzdury o Korwinie, tylko Korwin pisze bzdury o rzeczach, o których nie ma pojęcia, a mogę przeczytać na jego blogu, co mi bardzo ułatwia punktowanie. Ja tylko odpowiadam na zarzuty Mateusza, że mamy złe źródła informacji. Osoby, które to twierdzą, zazwyczaj mają jakieś dziwne zapatrywania na źródła "nieskażonych lewackością" informacji, więc napisałam mu ledwie parę linijek sugerując, że to, co dla niego jest "wiarygodnym" źródłem informacji dla mnie nie jest wartym niczego, gdy zawiera w sobie tyle błędów rzeczowych.
_________________
Lexon - nauka języków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-24, 16:26   

maed
Te info o brunatnych koszulach to nie wiem skąd wytrzasnęłaś, muszę Cię zawieść ale nie wchodzę na strony typu konserwatyzm.pl, ponieważ ich obiektywizm jest taki jak gdybym wchodził na stronę socjalizm.pl. System pierwiastkowy jest lepszy bo wzmocni pozycję krajów małych i średnich w stosunku do tych dużych i nie wiem nad czym tu myśleć więcej.

Po 2-gie pokaż wg Ciebie najbardziej wiarygodne i obiektywne źródło informacji?? Wg mnie takimi gazetami, magazynami są Neewswek i Dziennik. A Gazeta Wybiórcza jest prze ze mnie nie lubiona z różnorakich powodów, nie tylko tego że jest lewacka i koszerna. Tylko że w sporze dot. drogi S8 była nieobiektywna do kwadratu.

Tomek
Ciekawa teoria spiskowa: Wszystko co dobre - PiS, wszystko co złe: układ itd.
Chciałbym jednak zauważyć, że mimo tego co pisze Gazeta Wybiórcza i część forumowiczów, to PiS zrobił coś dobrego dla kraju, bynajmniej więcej zrobił dobrego niż złego i z pewnością jest lepszy niż SLD.
-----
Madtrex
To że Niemcy ładują dużo kasy do budżetu to nic jeszcze nie znaczy. Skoro nas przyjęli do wspólnoty to widocznie plusy naszego przyjęcia przeważyły nad minusami. Cała ta unia to chory twór, tysiące urzędników zastanawiających się nad błahymi sprawami np. komfortu pasażerów w samolotach, wymyślania limitów mleka i *** wie czego jeszcze...
Nieefektywne wydawanie mld euro na system Galileo, którego projekt powstał ze 4lata temu i póki co nic się nie wydarzyło a wciąż jest za mało pieniędzy na jego powstanie.

Unia to socjalistyczny twór, który początkowo miał być wspólnotą wolnego handlu a zmierza ku czemu innemu.

Hiszpańska opozycja o szczycie: Polska broniła interesów Hiszpanii
Cytat:

Lider największej hiszpańskiej partii opozycyjnej, prawicowej Partii Ludowej (PP), Mariano Rajoy wyraził wdzięczność rządowi polskiemu za "obronę interesów Hiszpanii" podczas szczytu UE w Brukseli.

- Dzięki polskiemu rządowi Hiszpania odzyskała wagę i głosy w Radzie UE, które miała za czasów premiera Jose Marii Aznara - powiedział Rajoy po szczycie. Jego obszerną wypowiedź cytuje w niedzielę w wydaniu internetowym madrycki dziennik "El Pais".

Lider opozycji skrytykował obecny rząd socjalisty Jose Luisa Rodrigueza Zapatero za "zrezygnowanie z głosów, wynegocjowanych wcześniej przez PP".

Rajoy: Razem z Polską wygrała Hiszpania

- Polska nie zrezygnowała z obrony swoich interesów i wygrała batalię, a razem z Polską wygrała ją Hiszpania, gdyż mamy podobną liczbę ludności, a co za tym idzie, taką samą liczbę głosów w Radzie UE - wyjaśniał Rajoy.

- Pomimo tego, że Hiszpania zrezygnowała ze swoich głosów, mamy je dzięki Polsce - dodał.
R
ajoy przyznał, że sytuacja była inna podczas negocjowania funduszy europejskich. - Wtedy Polska nie broniła interesów Hiszpanii, tylko swoich własnych, co jest oczywiste - powiedział.



Chociaż ktoś mądry docenił starania polskiego rządu.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-24, 19:18   

Mateusz napisał/a:
Tomek
Ciekawa teoria spiskowa: Wszystko co dobre - PiS, wszystko co złe: układ itd.

Chciałbym jednak zauważyć, że mimo tego co pisze Gazeta Wybiórcza i część forumowiczów, to PiS zrobił coś dobrego dla kraju, bynajmniej więcej zrobił dobrego niż złego i z pewnością jest lepszy niż SLD.
[/quote]
Gazety Wyborczej nie czytuję, nie twierdzę również (i nie przypominam sobie aby ktoś tutaj tak twierdził), że SLD było lepsze. Chciałbym jednak usłyszeć od Ciebie co takiego dobrego zrobili?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-06-25, 19:40   

Wiele rzeczy można wytłumaczyć starczą demencją ale..
Cytat:
"Były minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek wyraził opinię, że wystosowana przez kanclerz Angelę Merkel na szczycie UE w Brukseli groźba izolacji Polski i rozpoczęcia konferencji rządowej bez naszego kraju "była dobrą nauczką" dla polskich władz.
W opublikowanej w niedzielę rozmowie z dziennikiem "La Repubblica" profesor Geremek powiedział, że w przeciwieństwie do obecnego rządu Polacy są zwolennikami Unii.

Mówiąc z uznaniem o negocjacyjnym talencie, uporze i cierpliwości niemieckiej kanclerz, polski eurodeputowany zwrócił jednocześnie uwagę na to, jak trudne było to zadanie, gdyż - jak podkreślił - "na rząd składają się wszelkiego rodzaju populistyczne tendencje".




maed, może JKM mówi bzdury ale ty piszesz jeszcze większe w tak ważnym temacie jak ten...co ma jakiś tam dodatek telewizyjny do UE...
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-25, 19:57   

maniekl - był to fragment rozmowy mojej z Mateuszem o prasie i innych mediach, co zresztą jest wyraźnie zaznaczone przez to, że ma samo zgasnąć i jest dyskusją skierowaną do Mateusza - jest to zaznaczone poprzez odwołanie się do niego w kolejnej linijce po słowach "samo zgaśnie". I nie są to bzdury, tylko opinie na temat prasy, które nie są kategorycznymi sądami na temat rzeczywistości, tylko wyrażeniem opinii. Jeśli nie było widać, od początku tematu część moich postów była skierowana do Mateusza i była związana z mediami. Przykro mi, że nie zaznaczyłam tego tak wyraźnie, że odczytałeś to jako mój komentarz do samej sprawy - następnym razem postaram się wyraźniej zaznaczać fragmenty skierowane do innych użytkowników dotyczące innych tematów.

Jeśli zaś chodzi o główną dyskusję, to uważam, że Geremek nie cierpi na demencję starczą - choćby ze względu na zdolności językowe, które jako jedne z pierwszych w tym schorzeniu ulegają zaburzeniu - podczas gdy Geremek nadal potrafi władać płynnie co najmniej dwoma językami :wink: nie wspominając o braku istnienia innych objawów. Ba, uważam, że jest to słuszna uwaga. I mam wrażenie, że gdyby *inny kraj* odstawiał taki teatrzyk, dla przykładu podajmy Niemcy z Merkel, której się coś uwidziało, to każdy Polak poparłby takie podejście do sprawy. Ale, niektórzy widzą drzazgę w oku brata swego, a belki w swoim nie widzą.
_________________
Lexon - nauka języków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-25, 20:35   

Tomek
Ehh nie mam pamięci zbyt dobrej... Ale z ostatnich dobrych rzeczy jakie PiS zrobił to m.in. :
obniżenie składki rentowej(SLD próbuje teraz to zawetować, a w trakcie głosowania wstrzymało się - głupie nieco i niezdecydowane)

Cóż ogólnie polityka zagraniczna PiS jest prowadzona dobrze. Kaczyńscy dbają o interes Polski, mimo tego ci wypisują chamskie gazety niemieckie i inne zachodnie lewackie pisma.

Co do gospodarki to PiS robi to lepiej niż SLD, ale i tak dla mnie człowieka o liberalno-konserwatywnych poglądach wychodzi źle...

Zawsze można podziękować A. Sterzyńskiej i PiS że monopol TeleKomuny(TP SA) się skońćzył i mamy większą konkurencyjność na rynku. SLD się nie kwapiło tego robić bo w końcu sami sprywatyzowali TP i to w niejasny sposób(nie było "licytacji publicznej" - jawnej dal wszystkich, tylko łapówki)

maed
Proponuje poczytać na forum temat o S8, tam jest wzmianka o chamstwie Gazety Wyborczej / Wybiórczej. 2-ga sprawa - Nie trzeba kupować gazety, żeby móc ją czytać :)

maniekl


Geremek jest głupi. Bawi się w rząd emigracyjny w parlamencie europejskim i zamiast mówić dobrze o Polsce, to tylko przynosi wstydu nam. A wątpię że większość Polaków popiera wspólnotę. Część Polaków nie ma zdania, część dzięki mediom uważa ze unia to zbawienie dla Polski, a część ludzi wie na czym polega ta "kupa" biurokracji.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-06-26, 10:41   

maed napisał/a:
Ba, uważam, że jest to słuszna uwaga. I mam wrażenie, że gdyby *inny kraj* odstawiał taki teatrzyk, dla przykładu podajmy Niemcy z Merkel, której się coś uwidziało, to każdy Polak poparłby takie podejście do sprawy. Ale, niektórzy widzą drzazgę w oku brata swego, a belki w swoim nie widzą.
Tu sie z Tobą nie zgadzam. Dlatego że Geremek po pierwsze nie poparł starań Polski o silniejszą pozycje w UE, po 2-gie poparcie dla izolacji Polski na arenie międzynarodowej jest hańbiące. Ten człowiek zrobi wszystko nawet jeśli cena bedzie osłabienie Polski.
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-26, 13:04   

Mateusz napisał/a:
Tomek
Ehh nie mam pamięci zbyt dobrej... Ale z ostatnich dobrych rzeczy jakie PiS zrobił to m.in. :
obniżenie składki rentowej(SLD próbuje teraz to zawetować, a w trakcie głosowania wstrzymało się - głupie nieco i niezdecydowane)


Fajnie, ale to mały sukces, przypominam, że SLD (którego wcale nie jestem zwolennikiem) obniżało już znaczniej bardziej podatki, np. CIT.

Cytat:

Cóż ogólnie polityka zagraniczna PiS jest prowadzona dobrze. Kaczyńscy dbają o interes Polski, mimo tego ci wypisują chamskie gazety niemieckie i inne zachodnie lewackie pisma.


Popierałem ich w stanowisku wobec pierwiastka, ale to nie oznacza, że cała polityka zagraniczna jest prowadzona dobrze, wycofywanie naszych ambasadorów pod pozorem konsultacji, Fotyga, która na każdym spotkaniu sprawia wrażenie naprutej, czy tarcza antyrakietowa o której Kaczyński nawet do dzisiaj nie potrafi powiedzieć co nam daje, absencja naszych przedstawicieli na wielu różnych zagranicznych spotkaniach z nieuzasadnionych przyczyn to gorzej niż miernota.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW