R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńska ciuchcia....
Autor Wiadomość
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-07-26, 17:08   

Ferbik napisał/a:
Ile bym dał, żeby tamte czasy wróciły...


I ja również. Dość często jeździłem tą ciuchcią do Mokrska lub Chotowa. Jaka to była frajda! Pamiętam przygodę, gdy pewnego razu spóźniłem się na pociąg. Już wchodziłem na peron i zobaczyłem tylko, jak ostatni wagon opuszczał teren dworca. Nie pozostało mi nic innego, jak udać się w podróż pieszo. Ścieżką obok torów. Doszedłem wówczas do Chotowa i dalej "odbiłem" w kierunku Maręży. Bo właśnie tam się udawałem.
A to było..... oj, nie pamiętam kiedy. To bardzo odległa przeszłość. W każdym bądź razie wówczas chodziłem jeszcze do podstawówki.
Jestem wdzięczny, że przywołaliście ten temat. Dzięki temu we wspomnieniach powróciła moja młodość. Z łeżką w oku.
Byc może to zaważy o mojej decyzji, aby jeszcze w te wakacje odwiedzić Wieluń. Dawno tam nie byłem.

Sedecznie Was Wszystkich pozdrawiam.

*w każdym razie
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2008-02-15, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-26, 19:14   

cogito napisał/a:

Byc może to zaważy o mojej decyzji, aby jeszcze w te wakacje odwiedzić Wieluń. Dawno tam nie byłem..



Daj znać kiedy się pojawisz, komitetu powitalnego pewnie nie będzie ale.... . Miło będzie Cię spotkać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-26, 19:54   

Ja pamiętam jak przez mgłę jak z klasą z naszą wychowawczynią wybralismy sie na wycieczkę właśnie tą ciuchcią :D :D To było tak dawno...
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-26, 20:02   

Ferbik napisał/a:
Ile bym dał, żeby tamte czasy wróciły...


pojeżdziłoby się Ferbik ciuchcią :P
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Nowak (W) 2007-07-26, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Asiunia 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Cze 2007
Posty: 170
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-26, 21:51   

Zazdroszcze tym co pamiętają tą ciuchcie i tym którzy nią jezdzili, też bym chciała tu sobie powspominać o niej, a jakby nie ten temat to bym sie nawet o tym nie dowiedziała, że taka była. Pytałam rodziców o nią, to mama nawet nie wiedziała o jej istnieniu, a tata wiedział ale nie jechał ani razu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-26, 23:15   

Widzisz Asiunia, co można się dowiedzieć od rodowitych Wieluniaków :) , jest jeszcze tu na forum wiele fascynujących tematów z historii naszego miasta, które też warto sobie od czasu do czasu odświeżyć a i niejednokrotnie zabłyśniesz ciekawą wiedzą przed swoimi rówieśnikami.
Pozdrawiam i naprawdę masz czego żałować, że nie miałaś nigdy tej okazji jeździć tą ciuchcią, frajda była niesamowita :grin:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-13, 18:44   

Grzesiu przeslij mi na katamir@wp.pl dokładne w większej rozdzielczości zdjątko jakw załączniku. Chyba wiem gdzie zrobiono to zdjęcie. Wszysko wskazuje na Wieluń. Postaram się wydobyć z niego nieco szczegółów króre pomogą ostalić miejsce fotografowania. Podaj ewentualnie nr Mlodego Technika (bo odnoszę wrażenie, że tam było publikowane zdjęcie), możemam ten egzemlarz.

pkp.jpg
Plik ściągnięto 263 raz(y) 34,33 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-11-27, 17:28   

pojawił się model Px 48 z oznaczeniem m.in. 1770 - czyli tej ciuchci co stoi jako pomnik w Praszce


więcej zdjęc tu http://www.modelik.pl/ind...gale_mist_30_07
a sam model jest do nabycia w wydawnictwie Modelik http://www.modelik.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
roxygosia 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 50
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 2
Skąd: kiedys z Wielunia
Wysłany: 2007-11-30, 15:43   


Czesc, to moj pierwszy post na tym forum. Ja tez pamietam ciuchcie ale glownie ze tej strony ze strasznie kopcila! Dom moich rodzicow stal tuz kolo torow i zawsze po przejezdzie ciuchci w domu bylo czuc dym. Pamietam jak mama zawsze narzekala ze firanki trzeba prac co miesiac bo tak sie brudzily od tego dymu :D Ale pamietam tez wycieczki szkolne na grzyby i spacery wzdluz torow - byla tam kiedys fajna sciezka - stare dobre czasy gdy nikt sie wtedy nie bal chodzic nawet po zmroku do parku itp. Tak wiec koniec wielunskiej ciuchci ogladalam z okna naszego domu. Zaluje tylko ze nie zrobilam jej zadnych zdjec, ale kto wtedy mial aparat i kto by pomyslal ze pewnego dnia bede z nostalgia wzdychac za kopcaca ciuchcia?!
I przy okazji chce dodac ze to bardzo fajny pomysl z tym forum. Od paru juz lat mieszkam za granica i brakowalo mi miejsca gdzie mozna poczytac o wydazeniach w Wieluniu az natknelam sie na ta strone!
pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-02-03, 15:48   

W planach na najbliższe lata (2008-15) jest odtworzenie trasy naszej kolejki poprzez stworzenie ścieżek rowerowych w obrębie gminy Mokrsko, jest już to ujęte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, i wkrótce miejmy nadzieję plany przerodzą się w czyny :)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2008-02-03, 16:30   

O! :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-03, 17:29   

Kilka parowozów zostało zezłomowanych, kilka stoi sobie jako eksponaty. Ten z Praszki nie wygląda najlepiej, ale jeden prezentuje sie bardzo ładnie:

(fotke ukradłem ze strony http://www.tabor.wask.pl/...z.php?&id=50676

Px48-1764_1, Krotoszyn, 24.07.2005, foto Tomislaw Czarnecki.jpg
Plik ściągnięto 258 raz(y) 209,51 KB

 
   
Długi 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 99
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-06, 12:59   

http://wiadomosci.onet.pl/77297,8,5,pokaz.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-09, 22:48   

Ciuchci niestety nie pamiętam ale dużo niej słyszałam :grin:
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jakub 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 1
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 2008-03-10, 21:29   

Witam! Jestem miłośnikiem kolei z Kluczborka. Kilka razy wybrałem się rowerem na zwiedzanie śladów po kolejce w okolicach Praszki i miejscowości Kowale. Trochę tego, wbrew pozorom, się zachowało; zdjęcia z września 2006 roku:

Most kolejki między stacjami Praszka Wąskotorowa a Praszka Zawisna


Budynek stacji Praszka Wąskotorowa i fragment toru, na którym stał kiedyś Px, który stoi teraz w okolicach rynku.


Były przejazd kolejowy przy stacji Praszka Wąskotorowa (widok w stronę Kowali)


Wyraźnie zarysowany nasyp kolejki w miejscowości Kowale


Miejsce, w którym kończą się tory linii Olesno - Praszka, w tle widoczny most z pierwszego zdjęcia. Domyślam się, że tory kolejki biegły tak, jak chodnik.


Jeszcze taka ciekawostka z tematyki wąskich torów - do niedawna istniała kolejka zakładowa o rozstawie 600 mm w cegielni Boroszów (linia Praszka - Olesno). Miała mniej więcej 1 km, prowadziła od zakładu do wyrobiska gliny. Do dzisiaj zachowały się fragmenty torów, wyciągarka, wagoniki. Ciekaw jestem, czy istniały/istnieją jeszcze inne tego typu kolejki na tym terenie. Mogę zamieścić fotki z Boroszowa, tego co się zachowało, jeśli chcecie, drodzy forumowicze. Pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW