R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Polityk (Polak) - Wasza ogólna charakterystyka
Autor Wiadomość
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-07-27, 15:15   

hiszpan napisał/a:
Hajenleet, co Polska zyskała za rządów PiS-u?


- Jeszcze 10 lat w Radzie Unii Europejskiej obowiązywać będzie sposób głosowania według tzw. systemu niecejskieg
- Wynegocjowanie bezterminowego obowiązywania tzw. kompromisu Joaniny (a nie tylko do 2014 roku, jak było pierwotnie planowane)
- Umocenienie pozycji Polski i reklama ojczyzny na swiecie (przez USA uznany za najdynamiczniej rozwijajacy sie kraj obok Indii)
- Rozwoj gospodarczy

Cos bardziej namacalngo:
- Euro 2012
- Wreszcie ruszyla budowa drog, ktora obiecaywaly wszystkie rzady po kolei
- Spadek bezrobocia (ta, piszcie swoje ceregiele o emigracji)
- Twarde stanowisko wobec Niemiec i Francji

I prosze Cie, wymien swoje, ktore straciles ;s

hiszpan napisał/a:
Wieluń czerwony.. Co ty wypisujesz :?:



Wybory samorządowe Wieluń 2002 ( http://wybory2002.pkw.gov...1709/index.html )

SLD stoi na rowni z lokalna partia.

Mialem gdzies starsze wyniki, ale nie moglem znalezc.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-07-27, 17:03   

hajenleet napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Hajenleet, co Polska zyskała za rządów PiS-u?


- Jeszcze 10 lat w Radzie Unii Europejskiej obowiązywać będzie sposób głosowania według tzw. systemu niecejskieg
- Wynegocjowanie bezterminowego obowiązywania tzw. kompromisu Joaniny (a nie tylko do 2014 roku, jak było pierwotnie planowane)
- Umocenienie pozycji Polski i reklama ojczyzny na swiecie (przez USA uznany za najdynamiczniej rozwijajacy sie kraj obok Indii)
- Rozwoj gospodarczy


1. System nicejski - myślę, że dalsze obowiązywanie tego systemu nie jest zasługą PiS-u.

2. Kompromis z Joaniny.
Mam nadzieję, że umowa dżentelmeńska w sprawie kompromisu Joaniny dojdzie do skutku, ale to naprawdę nie jest najważniejsza sprawa - powiedział w TVN 24 Maciej Łopiński

OLAF OSICA: Blokowanie, czyli ten kompromis z Joaniny, który został przyjęty wiele lat temu, on jest wpisany i funkcjonuje normalnie w Unii Europejskiej. Tutaj strona unijna mówi, że oczywiście Polska ma i zawsze miała prawo powoływania się na ten kompromis, ale kompromis ten mówi to co mówi, czyli to jest zapisane, że można przez rozsądny czas odwlekać decyzje. Natomiast Polska uważa, że prezydencja niemiecka zgodziła się na wzmocnienie kompromisu z Joaniny poprzez wydłużenie tego rozsądnego czasu do dwóch lat. Tyle, że nigdzie tego nie ma na piśmie (...)

3. "Umocenienie pozycji Polski i reklama ojczyzny na swiecie (przez USA uznany za najdynamiczniej rozwijajacy sie kraj obok Indii)" - co ja mogę napisać.. To totalne bzdury. Nie wiem, może i USA uznało nas za najdynamiczniej rozwijający się kraj obok Indii, ale to nie jest zasługą PiS-u po pierwsze, po drugie USA szukało i szuka nadal frajerów którzy walczą w ich imieniu na swoich frontach, więc ich polityka wydaje się być racjonalna. Tylko szkoda, że wiz nam nie zniosą, jak kiedyś obiecywali. Czyżby już nie potrzebowali tak naszej pomocy, jak wcześniej :?:

4. Rozwój gospodarczy, który jest obecnie w Polsce nie jest zasługą PiS-u. I zapamiętaj sobie to raz na zawsze.



hajenleet napisał/a:
Cos bardziej namacalngo:
- Euro 2012
- Wreszcie ruszyla budowa drog, ktora obiecaywaly wszystkie rzady po kolei
- Spadek bezrobocia (ta, piszcie swoje ceregiele o emigracji)
- Twarde stanowisko wobec Niemiec i Francji.


1. Jeśli zasługą PiS-u jest to, że zostaliśmy organizatorami Euro 20012 to ja jestem z innej planety. PiS to ma teraz wielki problem z Euro. Może między innymi dlatego, tak bardzo chcą doprowadzić do wcześniejszych wyborów.

2. Budowa dróg. Przejedź się autostradą A-2 to przekonasz się, jak wygląda droga zwana autostradą. Z Poznania koleinami dojedziesz do Warszawy. Zresztą nie będę sięgał daleko. Weź siądź w auto i jedź wyremontowaną drogą w kierunku Częstochowy (z Wielunia). Daje jej jeszcze dwa lata na kompletne zrujnowanie.

3. Spadek bezrobocia jest spowodowany przede wszystkim emigracją. Zastanów się ile osób z Twojej rodziny wyjedża za granicę, albo ile jest tam na stałe. Z mojej ok. 70/80% (wyłączając babcie :D ). A w województwach przygranicznych na zachodzie jest jeszcze ciekawiej. Oczywiście ludzi wyjeżdżających musi ktoś zastąpić. Dzięki temu, że wyjeżdżają jedni, drudzy mają pracę. Ale ci drudzy pracują, bo muszą. Często po 12/14 godzin 6 dni w tygodniu. Dzięki PiS-owi mamy faktycznie luksus.

4. Jakie "zwycięstwa" odniósł PiS z Francją i Niemcami :?: Z Niemcami na dzień dobry widzę jedną porażkę, ale nie mam czasu na szukanie informacji na ten temat.

hajenleet napisał/a:

Wybory samorządowe Wieluń 2002 ( http://wybory2002.pkw.gov...1709/index.html )

SLD stoi na rowni z lokalna partia.

Mialem gdzies starsze wyniki, ale nie moglem znalezc.


To są wyniki do Rady Gminy. Znajdź wyniki do parlamentu. Sorry, ale nie mam czasu na szukanie. PiS miał większość w Wieluniu. Jestem pewien.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-07-27, 17:19   

Mowie o starszych wyborach ;]
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-27, 21:43   

hajenleet napisał/a:

- Rozwoj gospodarczy

Hint: cykle gospodarcze.
Żeby uprzedzić następny argument - inwestycje, może laicy nie zdają sobie z tego sprawy, ale decyzje o najpoważniejszych inwestycjach są podejmowane na wiele lat wcześniej i rządy Kaczyńskich niewiele tu zmieniają.
hajenleet napisał/a:

Cos bardziej namacalngo:
- Euro 2012

To jest sukces? 1. Sukcesem będzie to jak uda nam się przygotować. 2. Jeżeli w ogóle nas nie wykluczą.
hajenleet napisał/a:

- Wreszcie ruszyla budowa drog, ktora obiecaywaly wszystkie rzady po kolei

Większość tych zbudowanych, było zaczętych jeszcze przed Kaczyńskimi.
hajenleet napisał/a:

- Spadek bezrobocia (ta, piszcie swoje ceregiele o emigracji)

Ale przecież przyczyna spadku bezrobocia była opisana choćby w raporcie Kalaty (to propo Twich "ceregieli"). Sporo zlikwidowanego bezrobocia (ale nie większość) to również nowe miejsca pracy, ale tu znów odeślę do cyklów gospodarczych.
hajenleet napisał/a:

- Twarde stanowisko wobec Niemiec i Francji

To jest sukces??? Wydaje mi się, że o sukcesie to będzie można mówić tu za parę lat, jak nam to bokiem nie wyjdzie, na razie to można tu mówić co najwyżej o dobrej postawie.

Nie twierdzę, że SLD rządziło lepiej, tylko pisanie o tym, że dzięki Kaczyńskim "słońce jeszcze świeci" to są właśnie "ceregiele".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-07-27, 22:06   

Pisalem to na szybko, bo hiszpan odpowiada pytaniami na pytanie ;s
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-28, 00:17   

Myślę, że postawa Posła Pawłowca świadczy o tym, że są jeszcze uczciwi politycy i są granice, których przekraczać nie można, a granicą tą jest uczciwa postawa wobec polskiej racji stanu.
Gdy uważamy, że ktoś w naszym przekonaniu szkodzi Polsce, wówczas trzeba zaprotestować, nawet za cenę utraty posady ministerialnej.
Możemy być dumni, bo to poseł z naszego regionu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-07-28, 09:39   

Zygmunt Stary napisał/a:
Myślę, że postawa Posła Pawłowca świadczy o tym, że są jeszcze uczciwi politycy i są granice, których przekraczać nie można, a granicą tą jest uczciwa postawa wobec polskiej racji stanu.


(...)Posadę stracił sekretarz stanu w UKIE, Daniel Pawłowiec. Wyleciał, bo napisał list, w którym napadł na szefową polskiej dyplomacji. Żądał publicznych wyjaśnień, jak to się stało, że szczyt Unii Europejskiej w Brukseli został przedstawiony jako polski sukces, a tymczasem - według niego - jest zupełnie odwrotnie.

Młody polityk Ligi Polskich Rodzin zarzucał, że resort spraw zagranicznych w ogóle nie informuje o ustaleniach dotyczących traktatu, który ma zastąpić unijną konstytucję. A sam traktat jest zupełnie niepotrzebny - podkreślił Pawłowiec w swoim liście.

Tego było już za wiele dla premiera Jarosława Kaczyńskiego, który zdymisjonował Pawłowca z funkcji sekretarza stanu w UKIE. Wicepremier Przemysław Gosiewski tłumaczy, że nie było innego wyjścia, bo przedstawiciel LPR zachował się po prostu nielojalnie.

"Ta krytyka jest nieprawdziwa, a po drugie pan Pawłowiec nie wyrażał swego stanowiska wcześniej wobec swojej przełożonej czy na kierownictwach resortu. Dopiero podjął pewien atak medialny teraz, kiedy są pewne trudności w koalicji i za to został zdymisjonowany. Nie możemy sobie pozwolić na zwykłą ludzką nielojalność" - podkreślał Gosiewski.

Oburzona dymisją Pawłowca jest LPR. Wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski uznał, że odwołanie młodego polityka Ligi to unikanie dyskusji na ważne tematy międzynarodowe. Dodał, że sprawa jeszcze się nie skończyła, bo o tej niespodziewanej dymisji będą rozmawiały władze LPR.

Z kolei sam Pawłowiec skarży się, że o swoim odwołaniu dowiedział się z mediów, bo do 8 sierpnia jest na urlopie. Zdymisjonowany sekretarz stanu w dodatku podtrzymuje wszystko, co napisał w swoim liście.

Bartłomiej Bajerski, IAR



Czyn chwalebny, ale sławy nie przynoszący.
Jak skomentujecie zachowanie naszego PiSowskiego premiera w tym przypadku :?: (pytanie przede wszystkim do zwolennika PiS-u Zygmunta Starego :) )
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-28, 12:33   

Zygmunt Stary napisał/a:
Myślę, że postawa Posła Pawłowca świadczy o tym, że są jeszcze uczciwi politycy i są granice, których przekraczać nie można, a granicą tą jest uczciwa postawa wobec polskiej racji stanu.
Gdy uważamy, że ktoś w naszym przekonaniu szkodzi Polsce, wówczas trzeba zaprotestować, nawet za cenę utraty posady ministerialnej.
Możemy być dumni, bo to poseł z naszego regionu.


Popieram, tym bardziej nie rozumiem zupełnie reakcji zacietrzewionego premiera. Opinia publiczna również domaga się jasnego przedstawienia nam jaki jest naprawdę wynik negocjacji, natomiast premier traktuje nas jak małe dzieci - "to sukces i basta!", na pytanie co ustalono można się jedynie narazić na dymisję. To jest chore.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-30, 17:53   

Zygmunt Stary napisał/a:
Myślę, że postawa Posła Pawłowca świadczy o tym, że są jeszcze uczciwi politycy i są granice, których przekraczać nie można, a granicą tą jest uczciwa postawa wobec polskiej racji stanu.
Gdy uważamy, że ktoś w naszym przekonaniu szkodzi Polsce, wówczas trzeba zaprotestować, nawet za cenę utraty posady ministerialnej.
Możemy być dumni, bo to poseł z naszego regionu.


Jarek Kaczyński nie lubi, jak ktoś oficjalnie wytyka mu błędy...

Hiszpan
Przecież Zygmunt Stary jest zwolennikiem LPR a nie PiS ??
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-30, 20:39   

Mateusz napisał/a:

Hiszpan
Przecież Zygmunt Stary jest zwolennikiem LPR a nie PiS ??


ZS raczej nie ma klapek na oczach, jeśli chodzi o sympatie partyjne, któregoś razu przyznał mi rację co do mojej krytyki osoby Romka ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-07-30, 20:48   

Mateusz napisał/a:

Hiszpan
Przecież Zygmunt Stary jest zwolennikiem LPR a nie PiS ??


Mylisz się. Zygmunt Stary jak do tej pory popiera jedynie PiS :!:

Zygmunt Stary napisał/a:
Polityka w pierwszym rzędzie powinna cechować wizja.
Taką spójną wizję, moim zdaniem, przedstawił jak do tej pory jedynie Jarosław Kaczyński.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-30, 21:16   

Tomek:
Dziękuję za te słowa. Rzeczywiście nie mam klapek na oczach.
To, że do tej pory głosowałem na LPR od momentu jego powstania, nie oznacza, że nie mogę żywić sympatii do polityków innych partii i to od lewa do prawa.
Do Andrzeja Aumillera miałem sympatię, wówczas kiedy był w UP i teraz, kiedy jest w Samoobronie.
Zachowanie Jarosława Kaczyńskiego względem Pawłowca skomentuję następująco:
Uważam, że Kaczyński postąpił źle, a gdyby LPR wykorzystała tę sytuację (Pawłowiec za Giertycha, układ z Markiem Jurkiem i powstanie partii Rzeczpospolita Prawych Polskich Rodzin z udziałem PSL Piast), to by się Kaczyński mocno przejechał.
Nie zmienia to mojego sądu w sprawie wizji państwa przedstawionej przez Kaczyńskiego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 19:31   

Ja tam na PiS i LPR bym nie głosował, bo jest tam dużo socjalistów, którzy by tylko podwyższali podatki i bezmyślnie rozrzucali publiczne pieniądze...
Ale rzeczywiście, nikt mądry nie jest "betonem" i głosuje na tych co mu odpowiadają. A nie z przyzwyczajenia ciągle na tych samych.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-31, 20:04   

Tak sobie niekiedy patrzę na tych z różnych partii i co rzuciło mi sie w oczy...LPR,PIS,SAMOOBRONA to jacyś tacy niewyjściowi,ani wygląd,ani klasa,ani wysłowić sie nie potrafią (takie chłopki :D ),natomist PO widać u nich tą klase ,wykształcenie i ogólnie tacy inni....a moze to tylko ja mam takie wrażenie :D

[ Dodano: 2007-07-31, 20:06 ]
I wcale nie piszę tego dlatego ze jestem za PO ...he he a jestem i zawsze byłam...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-07-31, 20:35   

Tak się złożyło, że również nie przyłożyłem ręki do tego, co teraz wyprawiają nasi wybrańcy.
Byłem wówczas za granicą. Mogłem za to poznać wizję przyszłości Polski, jaką przedstawiły tamtejsze media.
Jakimś dziwnym zdarzeniem losu sprawdza się co do joty.
Podobnie jak słowa Jana Kochanowskiego: "Nową przypowieść Polak sobie kupił, że przed szkodą i po szkodzie głupi". I to jest aktualne do dzisiaj.
Takie oto refleksje mnie nachodzą, jak patrzę na obecną scenę polityczną.
Moim zdaniem wszyscy "byli" już się dawno zużyli. Tak to jakoś mi wyszło do rymu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW