R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Harcerze w Drobnicach
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-27, 21:13   Harcerze w Drobnicach

Cytat:
Harcerskie "czuwaj" zabrzmiało po raz 22 w lasach Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Na tzw. "łysym brzegu" w Drobnicach wypoczywało w dwóch turnusach prawie 15 harcerzy z Głubczyc.


Miniony poniedziałek był dniem militarnym. Do obozu zjechało wojsko, policja i straż pożarna. Oprócz pogadanek o bezpieczeństwie odbył się też pokaz lania wody i prezentacja sprzętu.

Obóz w Drobnicach to ponad hektar lasu. Podczas słonecznych dni jest tam miło i spokojnie, ale podczas deszczu to prawdziwy obóz przetrwania. Harcerze nie tracą jednak animuszu, wypełniają swoje obowiązki bez względu na warunki atmosferyczne.

W dzień militarny harcerzy odwiedziły nie tylko służby mundurowe, ale także ludzie, którzy przyczynili się do powstania obozu i na co dzień pomagają w jego funkcjonowaniu. Z rąk harcmistrza Ryszarda Kańtocha i burmistrza Głubczyc Adama Krupy specjalne podziękowania odebrali m.on. poseł Mieczysław Łuczak, wicestarosta Janusz Antczak i wójt Osjakowa Jarosław Trojan.

Harcerstwo choć czasy świetności ma już za sobą, ciągle przyciąga młodzież. Chętnych na obozy nie brakuje.

Harcerze z Głubczyc powrócą na ziemie wieluńską już za rok. Obóz będzie miał jednak nieco zmienioną formę - obozu wędrownego.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl



Czuwaj :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-27, 21:18   

Jaro napisał/a:
Na tzw. "łysym brzegu" w Drobnicach wypoczywało w dwóch turnusach prawie 15 harcerzy z Głubczyc.

W dwóch turnusach tylko 15 harcerzy? To nas więcej jeździło na tzw. "kwaterkę" czyli rozkładanie namiotów :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-07-27, 21:39   

kiedyś, pare ładnych lat do tyłu , jak byłem na imprezce w Drobnicach to koło północy ,jak mielismy dobrze w czubie, chcieliśmy tym harcerzykom w nocy flage za....ć (ukraść, rąbnąć, skroić itd.) ... ale się pomysł nie powiódł ... czujnie jej pilnowali ...


proszę o stonowanie wypowiedzi i nie używanie mało cenzuralnych słów!!
zwłaszcza, że jest sporo odpowiedników :D
forum to nie rynsztok!!
GN(W)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz Nowak (W) 2007-07-28, 07:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-27, 21:40   

MAR-COM, to może zagramy z nimi w capture the flag ?? :DDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-07-28, 07:39   

co do liczby to też nie wydaje mi się to za dużo :D :D :D
może to literówka i miało być 150 osób?? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-07-28, 09:19   

Cytat:
może to literówka i miało być 150 osób??

Zgadza sie, w tekscie jest blad. Ogladalam relacje w TVK WSM i przebywa tam 150 harcerzy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-28, 09:49   

Często na stronie .tvk.wsm występują błędy, trudno to czasami korygować nie posiadając odpowiednio innych informacji.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-28, 11:31   

No i z tego co słyszałam to ostatni obóz,podobno organizatorzy nie moga sprostać powaznym wymaganiom sanitarnym..... :?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-07-29, 12:37   

Wyjątkowo w tym temacie spotkała się historia z turystyką.
Dawno, dawno temu również atrakcyjnym miejscem obozów harcerskich był Krzeczów.
Były to zupełnie inne czasy. Wymogi sanitarne też inne. Latrynę stanowił poziomy drążek zamocowany do dwóch koziołków, nad wykopanym dołem. Aby sprostać podstawowym wymogom sanitarnym, za wodę w spłuczce służyła saperka i garść piasku. Później uroczyście dołek zakopywano. Przy tym spiewano specjalny hymn na cześć latryny. Jego słów dziś już nie pamiętam.
Oczywiście honorem było zarówno pilnowanie swojej flagi, jak i zabranie flagi z sąsiedniego obozu.

To były czasy...............
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
puSia 
Przejeżdżał przez Wieluń
gentleman <3


Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: ss ;]
Wysłany: 2007-07-29, 13:01   

bardzo dobre miejsce na obozy jest też w Załęczu Wielkim. raz mi się zdarzyło być tam, choć tylko na biwaku, ponieważ należę do ZHP. a biwak był organizowany przez moją szkołę.
_________________
"Informacja nie jest wiedzą. Wiedza nie jest mądrością. Mądrość nie jest prawdą.
Prawda nie jest pięknem. Piękno nie jest miłością. Miłość nie jest muzyką. Muzyka jest najlepsza..."- Frank Zappa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-07-29, 13:59   

właśnie - a może ktoś by podał ile jest teraz w Wieluniu drużyn harcerskich, gdzie szukać komendy, kontaktu z nimi, co harcerze robią, może mają jakieś fajne akcje o których warto poinformować???
kiedyś komenda Hufca była na Krakowskim Przedmieściu, tam gdzie teraz Urząd Skarbowy (chyba - jak się mylę to proszę mnie poprawić)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-29, 19:29   

Grzegorz Nowak (W), mam kontakt z kimś z hufca wieluńskiego, tylko muszę odkurzyć :)
Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
kiedyś komenda Hufca była na Krakowskim Przedmieściu, tam gdzie teraz Urząd Skarbowy (chyba - jak się mylę to proszę mnie poprawić)

Dokładnie :) Na sali, która w tej chwili służy do przyjmowania petentów odbywały się zbiórki i posiedzenia :) Sam byłem jako gnojek na paru :D
W tej chwili o ile mi wiadomo siedziba hufca mieści się przy ul. Kilińskiego (przy RZW).
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
puSia 
Przejeżdżał przez Wieluń
gentleman <3


Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 92
Skąd: ss ;]
Wysłany: 2007-07-29, 21:10   

Cytat:
właśnie - a może ktoś by podał ile jest teraz w Wieluniu drużyn harcerskich, gdzie szukać komendy, kontaktu z nimi, co harcerze robią, może mają jakieś fajne akcje o których warto poinformować???
kiedyś komenda Hufca była na Krakowskim Przedmieściu, tam gdzie teraz Urząd Skarbowy (chyba - jak się mylę to proszę mnie poprawić)

oficjalnych drużyn jest jeżeli się nie mylę 6. jest też jeszcze parę próbnych. ja jestem w 13 Wieluńskiej Drużynie Harcerzy Starszych.
jak już Ferbik wspomniał hufiec znajduje się koło RZW.
aktualnie większość harcerzy z mojej drużyny jest na obozie w Jastrzębiej Górze.
W roku szkolnym najczęściej organizowane są biwaki i zapraszani są zaprzyjaźnieni harcerze z Łodzi, Łasku, Zduńskiej Woli oraz z Ostrowa Wlkp.
Uczestniczymy także w różnych uroczystościach, np. 3 maja czy 1 września.
_________________
"Informacja nie jest wiedzą. Wiedza nie jest mądrością. Mądrość nie jest prawdą.
Prawda nie jest pięknem. Piękno nie jest miłością. Miłość nie jest muzyką. Muzyka jest najlepsza..."- Frank Zappa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-07-29, 21:56   

to jednak jest hufiec w Wieluniu???
bo poszperałem w sieci i znalazłem info że w 2004 został rozwiązany a pozostałą strukturę podporządkowano pod Łask
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-30, 09:13   

Kiedyś całym mózgiem hufca był jak dobrze pamiętam....Kisiel go nazywaliśmy (nie pamiętam dokładnie)ale jak też dobrze pamiętam miał poważny wypadek i nie wiem co sie z nim dzieje.Byłam kiedyś Harcerką :D ,byłam na obozie międzynarodowym w Załęczu :D fajnie było :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW