R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Niebezpieczny ZUGiL
Autor Wiadomość
mikeeee 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 45
Dołączył: 20 Wrz 2006
Posty: 38
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-30, 09:07   

...jestem pracownikiem ZUGiL SA i widzę bardzo dużo....
_________________
...do tych pagórków leśnych, do tych łąk zielonych...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 09:56   

Pytałem o Koronę, a nie o Zugil.
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-30, 10:09   

gregg napisał/a:
...w Koronie tez piją...
piją ,pija jeden ze zwolnionych z Korony ,pracuje w Wieltonie,co najciekawsze pił z kierownikiem który potem w starchu o własny tyłek doprowadził do jego zwolnienia,zresztą widzę w jakim stanie czasem wraca sasiad......
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 11:45   

edzia i odziu, Proszę Cię bardzo cytuj prawidłowo... To nie ja napisałem to co cytujesz. :?

To w jakim stanie wraca sąsiad nie świadczy o tym że pił w pracy.
Jeszcze jedno... Ludzie którzy są zwolnieni za picie dostaja dyscyplinarkę. Idąc do nowego pracodawcy próbuja sie wybielić. Opowidają takie historie że włosy dęba stają...
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-30, 13:48   

żadko mają dyscyplinarkę bo pracodawca idzie na rękę,pije w pracy bo jak wytłumaczyć że prace kończy o 14 ej a wraca pijany 10 po,sorrki za błędne cytowanie,dziwnie brinisz tej Korony czyżbyś był tam pracownikiem?Mało tego Korona słynie z przyjmowania pracowników na chwilówki po czym zwalnia bez powodu(unika w ten sposób kosztów)Ludzie pracuja ponad siły i traktowani są jak ścierwa....nie zadko za sprawą brygadzistów...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2007-07-30, 15:04   

gregg napisał/a:
Spytam z ciekawości. Skąd to wiesz???

Bo mój ociec tam pracował i wiem, że on sam tam tez pił
edzia i odziu napisał/a:
Ludzie pracuja ponad siły i traktowani są jak ścierwa....nie zadko za sprawą brygadzistów...

nieprawda, nie jest tak źle, mojemu bratu nawet na rękę ze zmianami poszli, by mógł studiować zaocznie.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 16:20   

edzia i odziu, Sorki edzia i odziu ale nie mogę tych bzdur które wypisujesz zostawić bez komentarza.

edzia i odziu napisał/a:
pije w pracy bo jak wytłumaczyć że prace kończy o 14 ej a wraca pijany 10 po
Prosta sprawa... wychodzi z roboty obala z kumplem pod kioskiem flaszkę i idzie do domu.

edzia i odziu napisał/a:
Mało tego Korona słynie z przyjmowania pracowników na chwilówki po czym zwalnia bez powodu(unika w ten sposób kosztów)
Korona w ostatnich 3 latach podwoiła zatrudnienie. Jeżeli chodzi o koszty to zwalnianie pracownika i przyjmowanie nowego to są dodatkowe koszty a nie ich unikanie (ubranie pracownika, szkolenie itd.) Poczytaj trochę o ekonomice przedsiębiorstw...

edzia i odziu napisał/a:
Ludzie pracuja ponad siły i traktowani są jak ścierwa....nie zadko za sprawą brygadzistów...
Jeżeli dla Ciebie zwrócenie uwagi pracownicy żeby pakowała czyste wyroby (pomimo że ciągle robi cos innego) to traktowanie "jak ścierwo" to gratuluję poczucia humoru. Co do pracy ponad siły to pracownicy pracują równe 8 godzin w warunkach spełniających wymagania kodeksu pracy. Porównaj to sobie z pracą np. na budowie to wtedy wyjdzie ci co oznacza praca ponad siły...

I teraz ostatnia odpowiedź na pytanie:
edzia i odziu napisał/a:
dziwnie brinisz tej Korony czyżbyś był tam pracownikiem?

Zgadza sie jestem pracownikiem. Pracuję już prawie 7 lat i stąd wiem że to co piszesz to tylko plotki wyssane z palca.

Zwolnienia dyscyplinarne za alkohol? Czy 10 osób zwolnionych dyscyplinarnie za picie w pracy (od początku roku) to dużo??? Jak komuś nie zależy na pracy to dla niego żaden straszak...
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-30, 16:36   

złośliwy jesteś,i troszkę sorrki ale "ślepy"dobra z innej beczki,post dłuzszy bo znowu usuniesz,pracuje tam ktoś z mojej rodziny ,zresztą nie jedna osoba,ktoś nawet był brygadzistka,wybacz ale niezła z niej (słowo wymoderowano) była.Owszem w rodzinie nawet ok,ale opinię w pracy miała straszną.Druga osoba pije w pracy a nie po pracy i nie wciskaj kitów ze staje pod sklepem ,bez żartów ale albo nie na twojej zmianie ,albo poprostu nie wiesz,W Wieltonie tez pili,szczególnie na noicnych zmianach,maszyny sie "psuły"a chłopaki odsypiali w kącie do 5,30.Tak niestety jest w wielu zakładach,bo faktycznie albo komuś nie zależy na pracy albo jest wpływowy.Nie licz na to ze będę rzucała nazwiskami, tylko po to by coś ci udowodnić ,wiem też że kilka znajomych mi osób samych sie zwolniło bo nie mogły strawić dokładnie jak napisałam,traktowania człowieka jak ścierwo....i juz bez komentarza bez względu na to co napiszesz....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-30, 16:39   

miko 005 napisał/a:
fachowcy z prawdziwego zdarzenia odchodzą do lepiej płatnych firm

...które najczęściej znajdują się za granicą.

Jaro napisał/a:
fakt natychmiast zgłosić policji w celu ustalenia, czy faktycznie jest pijany czy nie

Coraz więcej zakładów pracy zakupuje alkomaty.
Kiedy coś takiego jest na miejscu pracownicy zaczynają się bać
pracodawcy mającego możliwość sprawdzenia w każdej chwili w jakim stanie się znajdują.

Co do opisanych wyżej sytuacji, jestem zszokowana tym do czego może doprowadzić "żądza pieniądza" i strach o utratę posady.
Widocznie poszkodowani pracownicy często boją się przegranej i idą na rękę pracodawcom, z którymi nie mają siły walczyć o swoje prawa. :?
straszna niesprawiedliwość...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 16:42   

edzia i odziu napisał/a:
złośliwy jesteś,i troszkę sorrki ale "ślepy"dobra z innej beczki,post dłuzszy bo znowu usuniesz

Nie ja usunąłem Twój post.
Ta osoba o której piszesz (pijąca) najprawdopodobniej nie została przyłapana... ale wszystko do czasu. :D
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-30, 16:46   

gregg napisał/a:
Ta osoba o której piszesz (pijąca) najprawdopodobniej nie została przyłapana... ale wszystko do czasu.
alez ja też tak myslę,jestem absolutnie przeciwna piciu w pracy i takich powinno się wyrzucać od razu :D kurcze miałam nie komentować ,pomocy to forum mnie uzalezniło :P
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bluesally 
Słyszał o Wieluniu
bluesally


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-30, 16:50   

edzia i odziu napisał/a:
złośliwy jesteś,i troszkę sorrki ale "ślepy"dobra z innej beczki,post dłuzszy bo znowu usuniesz,pracuje tam ktoś z mojej rodziny ,zresztą nie jedna osoba,ktoś nawet był brygadzistka,wybacz ale niezła z niej (słowo wymoderowano) była.Owszem w rodzinie nawet ok,ale opinię w pracy miała straszną.Druga osoba pije w pracy a nie po pracy i nie wciskaj kitów ze staje pod sklepem ,bez żartów ale albo nie na twojej zmianie ,albo poprostu nie wiesz,W Wieltonie tez pili,szczególnie na noicnych zmianach,maszyny sie "psuły"a chłopaki odsypiali w kącie do 5,30.Tak niestety jest w wielu zakładach,bo faktycznie albo komuś nie zależy na pracy albo jest wpływowy.Nie licz na to ze będę rzucała nazwiskami, tylko po to by coś ci udowodnić ,wiem też że kilka znajomych mi osób samych sie zwolniło bo nie mogły strawić dokładnie jak napisałam,traktowania człowieka jak ścierwo....i juz bez komentarza bez względu na to co napiszesz....


Ręce mi opadają jak czytam coś takiego.

Do Gregg: chyba nie powinieneś wchodzić w dyskusję z osobą, która pisze takie bzdury. Ona zawsze będzie mądrzejsza od Ciebie, chociaż to Ty pracujesz w Koronie 7 lat. Ona będzie wiedzieć lepiej, od znajomego znajomego albo od tej suki o której pisze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-30, 17:30   

Picie alkoholu w pracy to dość częste zjawisko... Część szefów reaguje dość ostro na takie incydenty, a część przymyka oczy, bo ważne jest to, żeby robota szybko szła i pracownik był pozytywnie nastawiony do niej.

Znam przypadki w jednej firmie budowlanej, co paru gości najpierw w trakcie pracy szło po wódkę do pobliskiego sklepiku, tak że szef prosił sprzedawcę, aby nie sprzedawał tym osobom alkoholu. Ale i na to znalazł się sposób, pracownicy zaczęli sobie sami przynosić alkohol w plecakach... Później 1-go z nich wyrzucił z roboty, a 2-giemu dał ostatnią szansę.

Albo jak u jednego gościa na podwórku trwały pewne roboty budowlane. To jeden z pracowników szukając przedłużki w piwnicy właściciela, znalazł kilkadziesiąt butelek wina własnej roboty...(Nie muszę pisać, co dalej było)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-30, 17:47   

bluesally napisał/a:
Ręce mi opadają jak czytam coś takiego.
to ze on pracuje w Koronie tyle lat nie znaczy ze wszystko wie,najczęściej jest tak że "dowiadujesz sie o wszystkim ostatni"
bluesally napisał/a:
Ona zawsze będzie mądrzejsza od Ciebie,
nie wymądrzam się tylko piszę to co słyszałam,jakoś kiedy bym nie rozmawiała z osobami tam pracującymi czy kimś kto pracował nikt z nich o Koronie nie ma dobrego zdania.
bluesally napisał/a:
Ona będzie wiedzieć lepiej, od znajomego znajomego albo od tej suki o której pisze.
tak najczęsciej ludzie dowiadują sie o czymkolwiek ,właśnie od kogoś ,przez kogoś ,oczywiście zawsze takie informacje trzeba brać z poprawką bo albo ktos coś zapomniał i dodał nowy wątek itp ale jest takie powiedzenie"w każdej plotce jest ziarnko prawdy"nic z niczego sie nie bierze..... :roll:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 10:44   

gregg napisał/a:
edzia i odziu, Sorki edzia i odziu ale nie mogę tych bzdur które wypisujesz zostawić bez komentarza.

A dasz sobie rękę uciąć? Zapytam - macie na hali telewizję przemysłową? Ja wiem, że jeszcze za dawnych czasów w firmie w której pracowałem też wszystkim się wydawało, że jest cacy, nikt nie pije (no zdarzało się złapać ochroniarzom pojedyncze przypadki), etc. Ale to jest sen. Gdy zainstalowali wreszcie system telewizji przemysłowej na całym terenie firmy wyszły takie rzeczy, że włosy dęba stają. Ludzie potrafili zostawiać maszyny bez opieki, żeby sobie pospać gdzieś w kącie. Ba nawet teraz cwaniakują i szukają miejsc, gdzie nie sięga kamera;-) Nie jesteś w stanie upilnować ludzi innymi ludźmi bez profesjonalnego monitoringu, bo musiałbyś każdemu pracownikowi przydzielić "anioła stróża". Dlatego dziwi mnie Twoja pewność, że akurat w Koronie "wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą i jest fajnie".

A co do tego:
Cytat:
Korona w ostatnich 3 latach podwoiła zatrudnienie. Jeżeli chodzi o koszty to zwalnianie pracownika i przyjmowanie nowego to są dodatkowe koszty a nie ich unikanie (ubranie pracownika, szkolenie itd.) Poczytaj trochę o ekonomice przedsiębiorstw...

To prawda, ale co z tego? Nie słyszałeś o firmach, które tak robią?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW