R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Niebezpieczny ZUGiL
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 14:34   

gregg napisał/a:
Jeżeli chodzi o koszty to zwalnianie pracownika i przyjmowanie nowego to są dodatkowe koszty a nie ich unikanie (ubranie pracownika, szkolenie itd.)

Akurat w tak dużej fimie nie jest to argument. Ubranie robocze jest własnościa pracodawcy więc zwalniany pracownik musi sie z niego rozliczyc. A jego ciuchy może dostać nowy pracownik. Jesli chodzi o szkolenia, to w dużej firmie sa do tego specjalne komórki. I naprawde nie ma znaczenia czy szkolenie BHP odbywa sie dla 10 pracowników czy dla 30.
Oczywiście dużo łatwiej zwalnia się kadre niewykwalifikowaną. Doświadczonego pracownika szkoda zwolnić, dlatego pracodawca często przymyka oczy na jego wybryki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 15:45   

red napisał/a:
Oczywiście dużo łatwiej zwalnia się kadre niewykwalifikowaną. Doświadczonego pracownika szkoda zwolnić, dlatego pracodawca często przymyka oczy na jego wybryki.


dokładnie. bo gdzie potem doświadczonego pracownika szukać. a nauczenie go też kosztuje i pieniedzy i czasu pracodawcy a czasami i nerwów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-07-31, 19:45   

EDIT: Nie zauwazylem dalszych stron : o

To co kazdy robi predzej czy pozniej wyjdzie na jaw. Takie numery w Zugilu, czy w Koronie (o ktorych pierwsze slysze) nie beda trwaly wiecznie i odpowiednie osoby poniosa kare.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-08-01, 01:50   

hajenleet napisał/a:
To co kazdy robi predzej czy pozniej wyjdzie na jaw.


Ale przed kim ma coś wychodzić na jaw :?: Przecież wszystkim obecna sytuacja jest na rękę. Pracownicy mogą pić - dla nich ok. (czy ktoś w ogóle zastanawiał się nad tym dlaczego duża grupa ludzi pije alkohol w pracy, czyli prawie codziennie :?: ) Pracodawcy nie zaopatrują pracowników w odpowiedni sprzęt ochronny itp w zamian za przymykanie oczu na pijaństwo i inne "rozrywki" - grunt, że ma kto pracować - więc dla nich także nie ma problemu. Wszyscy są "szczęśliwi"..

hajenleet napisał/a:
Takie numery w Zugilu, czy w Koronie (o ktorych pierwsze slysze) nie beda trwaly wiecznie i odpowiednie osoby poniosa kare.


Dużo wody w Wiśle upłynie, zanim cokolwiek zmieni się w takich miejscach pracy, gdzie oszczędność na pracownikach jest priorytetem. Gwarantuję Wam, że gdy zarobki w zakładzikach podobnego typu dojdą do 20 zł/h, to sytuacja się znacznie poprawi. Tylko kiedy to nastąpi.. :?:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-08-01, 19:35   

Nie boj sie, zobaczysz, ze po takich "interwencjach" jak to forum informacja ta przeniesie sie na lokalne gazety (niewatpie, ze redaktorzy wizytuja forum w poszukiwaniu newsow) i nadejda zmiany.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-01, 19:48   

hajenleet napisał/a:
Nie boj sie, zobaczysz, ze po takich "interwencjach" jak to forum informacja ta przeniesie sie na lokalne gazety (niewatpie, ze redaktorzy wizytuja forum w poszukiwaniu newsow) i nadejda zmiany.


nie sądze, że tak się stanie. przecież to ogólnie wszystkim wiadomo, że tak jest w zakładach i to nie jednym więc to nie jest żadna nowość
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-08-01, 21:57   

Teej, rzeczywiscie (chyba) jestem idealista i optymista ;) No coz ;]
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pilnik666 
Dojeżdża PKSem
.bębenekman.



Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 103
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-08-02, 13:46   

tak czytam wasze wypowiedzi i chyba za bardzo się podnieciliście. Sprawa jest prosta, to co się dzieje w zugilu nie dzieje się od roku czy dwóch. Ta firma w taki sposób działa od x lat, jezeli chodzi o wypadki i przyjęcia oraz straszenia pracowników. Po za tym prostego kowalskiego nie stać na bój sądowy z taką firmą jak Zugil, nic im nie udowodni a wyczyszczą go z pieniążków aż miło. Jeżeli chodzi o picie trunków wyskokowych, no to chyba na ten temat nie trzeba się wypowiadać, polak potrafi, wierzcie mi :) . Taka sytuacja nie jest tylko w zugilu bo jest tak w większości takich firm i najlepsze że wszyscy o tym mówią, a sprawy i tak się rozchodzą po kościach, jak w polityce hehehe, pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-08-02, 13:52   Re: Niebezpieczny ZUGiL

miko 005 napisał/a:
Podobno jakieś złe fatum krąży nad jednym z największych naszych zakładów, a mianowicie nad ZUGiL-em....

Odpowiedział krótko; tam liczy się tylko to, żeby było dużo zrobione i szybko, a kwestia bezpieczeństwa schodzi na dalszy plan. Ludzie, którzy próbują pracować w zgodzie z przepisami BHP, są traktowani jako osoby stwarzające problemy...


Nie fatum tylko sam sobie odpowiedziałeś niżej pisząc "ma być zrobione i szybko" ale do tego dochodzi jeszcze jakość wyrobu ;) to już nieważne "się zamaluje, zaspawa itd itp"
Ludzie pracujący zgodnie z przepisami BHP są "niereformowalni" (tak ostatnio usłyszałem) i takich ludzi sie zwalnia.
Przykre ale prawdziwe

Maru napisał/a:
Przypadki takie są ukrywane, gdyż w przypadku wystąpienia wypadku, kierownictwo działu nie otrzyma premi miesięcznej, a prawdopodobnie i częściowo kwartalnej.


Hahahha, jakiej premii ?? tam premii nie było od zeszłego roku :evil:
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-08-02, 14:42   Re: Niebezpieczny ZUGiL

nebiz napisał/a:
"się zamaluje, zaspawa itd itp"


w końcu ZUGIL posiada certyfikowany System Zarządzana Jakością :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 15:25   

pilnik666 napisał/a:
picie trunków wyskokowych


Gdzieś Ty się pilnik nabawił takiej kultury ? :D :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-08, 21:43   

Tomek napisał/a:
pilnik666 napisał/a:
picie trunków wyskokowych


Gdzieś Ty się pilnik nabawił takiej kultury ? :D :D


podpatrzył pijanych zombie w miejscu pracy :]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pilnik666 
Dojeżdża PKSem
.bębenekman.



Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 103
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 11:54   

Ano Zugil uczy pokory i ładnego zachowania hehehehehe jedna wielka masakra po prostu, dziwie się że ta firma jeszcze prosperuje
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 15:47   

Dla mnie to jest w ogóle nie do pomyślenia, że można pić w miejscu pracy; takich to bym bez chwili wahania zwolnił. Dobrze, że wielu takich "pracowników" pojechało sobie na zachód.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 20:11   

siwy_ napisał/a:
Dla mnie to jest w ogóle nie do pomyślenia, że można pić w miejscu pracy; takich to bym bez chwili wahania zwolnił. Dobrze, że wielu takich "pracowników" pojechało sobie na zachód.


to nie takie proste pozwalniasz pracowników z doświadczeniem przyjmiesz ludzi z ulicy i upadek twojej firmy gwarantowany
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW