R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pizzerie w Wieluniu
Autor Wiadomość
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 20:15   

A ja na dzień dzisiejszy najbardziej lubię pizzę z Edenu i Venecji. ;)

Kiedyś bardzo często zaglądałam do La Spezii(czy La Specii -> nie pamiętam jak się pisze :P ), ale przejechałam się na nich.
Po prostu zamówiłam pizzę przez telefon, a kiedy przyjechałam po jej odbiór okazało się, że pomylono zamówienia. Ale nie wszyscy byli o tym przekonani.
Widocznie chciano mnie i moją koleżankę, jak najszybciej zbyć stamtąd,
bo udowadniano nam, że to my zamówiłyśmy taką, a nie inną pizzę.
A wystarczyło tylko przyznać się do błędu.
Pan, który wyjaśniał z nami sprawę trochę pogrążył się wpajaniem, że nie ma żadnej pomyłki, chociaż nawet sosy dostałyśmy inne od zamawianych...
Wydaje mi się, że ze względu na zbliżającą się godzinę zamknięcia pizzerii zależało mu, aby jak najszybciej nas się pozbyć, a nasza właściwa pizza pojechała do kogoś innego. :?
I od tej pory raczej tam nie bywam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 20:59   

hajenleet napisał/a:

(w sumie to rzadko mi sie zdarza, ale bylem sam w domu przez tydzien, to nie bede gotowal; juz mialem do glizdy isc ^^),


Trzeba było przyjść :D :D podobno robie super pizze, nie raz namawiali mnie abym otworzyła własną pizzerię :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-07-31, 21:13   

W Wenecji podoba mi się to, że pizza może być w dwóch smakach (2 różne połówki) :P Nie wiem czy w innych pizzeriach skomponowaliby coś takiego, nie próbowałam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 21:15   

Wy naprawdę nie jedliście jak widać orginalnej włoskiej pizzy, że się tak Edenem zachwycacie :P Najbardziej włoską pizzę przypominała ta z nieistniejącego już Diabolo, później z Amfiteatru, a teraz jeśli miałbym wybierać i porównywać to jedynie ale też daleko - do Wenecji...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 21:18   

Ferbik napisał/a:
później z Amfiteatru


Tak, dobra była pizza z amfiteatru ale już to nie istnieje więc nie ma co wpsominać :P



Ferbik napisał/a:
Wy naprawdę nie jedliście jak widać orginalnej włoskiej pizzy


No nie wszyscy mieli okazję, niestety...


jestsuper, w edenie jest pizza, która ma każdą ćwiartkę inną :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-07-31, 21:18   

a mnie nie smakuje w amfiteatrze :| a włoską akurat jadłam...
DaGrasso wymiata i tak...ale w Wieluniu nie ma, a w Wawce mam pod blokiem :P
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-07-31, 21:21   

Ja jadłam włoska pizze o cienkim kilku milimetrowym ciescie ( twardym jak kamien),wysmarowana sosem pomidorowym i ułozonymi na nim kawałkami szynki lub innej wedliny. Szczerze piszac :D wole nasza polska pizze pieczona na drozdzach :) :P :P :P
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 21:22   

reniaa_25, pamiętaj że nie jestem kłębkiem świata i nie bierz tak wszystkiego do siebie :P A spalona pizza? Pewnie Ci Polaczek przyrządzał we Włoszech :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-07-31, 21:27   

Ferbik napisał/a:
A spalona pizza? Pewnie Ci Polaczek przyrządzał we Włoszech :P

no coz nie wiem kto ja robił :roll: ja jej nie kupowałam Ferbiczku :P
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 21:55   

jestsuper napisał/a:
W Wenecji podoba mi się to, że pizza może być w dwóch smakach (2 różne połówki) Nie wiem czy w innych pizzeriach skomponowaliby coś takiego, nie próbowałam

W BB nie ma z tym żadnego problemu. Zdarzało mi się nawet robić cała pizze w jednym smaku a jeden kawałek z niej w innym. Ponadto na życzenie moze byc tez pizza na cienkim cieście.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 22:43   

Ferbik napisał/a:
Wy naprawdę nie jedliście jak widać orginalnej włoskiej pizzy, że się tak Edenem zachwycacie :P Najbardziej włoską pizzę przypominała ta z nieistniejącego już Diabolo, później z Amfiteatru, a teraz jeśli miałbym wybierać i porównywać to jedynie ale też daleko - do Wenecji...


No i cóż z tego czy ktoś wie czy nie wie, jak smakuje pizza we Włoszech? Ważne, że wiemy która pizza, smakuje nam tutaj, na miejscu w Wieluniu i do tego sie odnosimy. Poza tym to kwestia smaku i gustu a chyba każdemu wolno mieć chyba własny??? Z własnych doświadczeń (a spędziłam we Włoszech prawie dwa lata) powiem że mnie też nie do końca przypadła do końca włoska pizza i wyżej sobie cenie smak pizzy w Edenie. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 22:46   

dianawiel napisał/a:
No i cóż z tego czy ktoś wie czy nie wie, jak smakuje pizza we Włoszech? Ważne, że wiemy która pizza, smakuje nam tutaj, na miejscu w Wieluniu i do tego sie odnosimy. Poza tym to kwestia smaku i gustu a chyba każdemu wolno mieć chyba własny??? Z własnych doświadczeń (a spędziłam we Włoszech prawie dwa lata) powiem że mnie też nie do końca przypadła do końca włoska pizza i wyżej sobie cenie smak pizzy w Edenie

To nie nazywaj w takim razie tego ciasta drożdżowego z Edenu z dodatkami pizzą , bo grzeszysz. To raczej zapiekanka. To tak, jakby ktoś zrobił spaghetti z makaronu świderki albo taghiatelle.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 22:58   

Mnie pizza w Edenie smakuje, a że tak sie tam nazywa wiec nie zamierzam jej nazwy zmieniać. Mnie osobiście bardziej smakuje niz cieniutkie, krowie placuszki jakie miałam okazje nie raz jeść w pobliżu Neapolu. Zresztą to chyba kwestia smaku i gustu a w tej gestii każdemu wolno mieć własny osąd, czyż nie?
_________________
Sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 23:30   

dianawiel napisał/a:
Mnie pizza w Edenie smakuje, a że tak sie tam nazywa wiec nie zamierzam jej nazwy zmieniać. Mnie osobiście bardziej smakuje niz cieniutkie, krowie placuszki jakie miałam okazje nie raz jeść w pobliżu Neapolu. Zresztą to chyba kwestia smaku i gustu a w tej gestii każdemu wolno mieć własny osąd, czyż nie?

Przecież ja nie mówię, że nie możesz mieć własnego gustu (nigdzie tak nie napisałem, jeśli tak to mnie popraw). Mówię tylko, że nazywanie czegoś pizza, to tak jak mówienie, że trabant 4-ro drzwiowy to limuzyna. Przepraszam za czepialstwo, ale nie lubię, jak ktoś robi z krowiej kupy placki ziemniaczane. Grzech w tradycji.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-01, 01:40   

Ferbik, równie dobrze mozna powiedziec, że prawdziwa pizza to tylko ta z sosem pomidorowym, serem i przyprawami (bo tak była pierwotnie robiona pizza) więc wszystkie pizze z dodatkiem wedlin, pieczarek czy ananasa to nie sa pizze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW