R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2012-11-25, 21:07
NEOTECH w Wieluniu
Autor Wiadomość
marek1960 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 19:28   NEOTECH w Wieluniu

Ruszyła modernizacja hal fabrycznych dla koreańskiej firmy Neotech z Bełchatowa. Czy ktoś z forumowiczów wie, kiedy ruszy produkcja? A może ktoś z Was już tam pracuje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 20:08   

Ja tam pracuje, dzial kontrola jakosci. Produkcja teoretycznie ma ruszyc za miesiac, praktycznie nie sadze zeby sie w takim czasie udalo cos zrobic. Najwiekszym problemem jest to, ze pracownikami rzadza koreanczycy, ktorzy po polsku nie umieja nic, po angielsku tylko paru cos lapie. Nie mowie w tym momencie o tych ktorzy pracuja w biurach. I sprobujcie sie dogadac z takim na migi o co mu chodzi. Ciezko jest, ale wesolo chociaz;) Ogolnie to teraz jest tam balagan, ale prace posuwaja sie jakims cudem do przodu. Ale zanim zostana przeszkoleni wszyscy pracownicy to minie sporo czasu. Jesli ktos ma jeszcze jakies pytania to w miare mozliwosci odpowiem:)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-07-31, 20:21   

Słyszałam, że jak na razie można składać podania o pracę, kilka dni później jest się wzywanym na rozmowę kwalifikacyjną, a kiedy ruszy praca zakładu mają poinformować telefonicznie. Przynajmniej tak było w przypadku znajomych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 20:50   

Podania mozna skladac, rozmowa jest pare dni po zlozeniu. I to zalezy kiedy przyjma bo ciagle nowi ludzie przychodza. Do mnie zadzwonili w dzien rozmowy i mysle, ze dopoki nie ruszy produkcja to ciagle beda nowych przyjmowac. Choc w sumie teraz to pomaga sie przy remoncie hali, czyszczeniu wtryskiwarek albo skrecaniu wozkow na ktorych maja byc przewozone obudowy.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marek1960 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-31, 22:26   

[quote="syd"]Ja tam pracuje, dzial kontrola jakosci.

Dzięki za info. A co lub kogo kontolujesz?Wszak produkcja nie ruszyła...
Z koreańczykami bywa różnie ale ogólnie jest to pracowity naród.Co do bariery językowej - mogliby się nauczyć po polsku, wszak to oni są pracodawcami w naszym kraju.Moim skromnym zdaniem,gdy szef koreańczyk i nic po polsku nie umie,to należałoby nauczyć brygadzistów po koreańsku.Przecież tylko brygadziści zą tzw. pomostem między szarą eminencja a bossem.
Słyszałem,że ma być zatrudnionych masa ludzi - a jak koreańczycy rozwiążą sprawy socjalne takiej rzeszy ludzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-01, 06:04   

Jest jeszcze pare osob ktore sa pomostem miedzy szefostwem a robotnikami. I ludzie w biurach przewaznie znaja choc troche angielski, gorzej jesli chodzi o robotnikow. Ale mysle ze z czasem naucza sie troche mowic po polsku albo angielsku. Niektorzy caly czas chodza z notesikami i spisuja polskie slowka:)
Co do tego co kontroluje... Na razie nic. Jeszcze nie ma podzialu na stanowiska, wszyscy robia to samo (to co napisalem wyzej). Jak ruszy produkcja to bede kontrolowal jakosc gotowych wyrobow. Firma wyslala nas nawet na szkolenie do LG Electronics we Wroclawiu (jedna z najwiekszych firm produkujacych telewizory LCD na swiecie).
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marckan 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 39
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 48
Skąd: WLN
Wysłany: 2007-08-01, 09:01   

Hehe :)

Widzę SYD, że zaczynacie tak jak zaczynali chłopaki z Wrocławia.

Polecam link:
Jak otwierałem fabrykę LG

Powodzenia i przygotuj się na sporą dawkę humoru :)

Rozmawiałem ostatnio z dyrektorem na Polskę, całkiem miły człowiek no i po angielsku bez problemu można się z nim dogadać.

Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-01, 10:54   

niesamowity artukuł ,a autor wydałby niezłą ksiązkę ,super pisze i super sie czyta,no to powodzenia przyszłym pracownikom tej firmy w Wieluniu :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-01, 17:13   

No u nas jak na razie tak zle nie jest... Akurat ci Koreanczycy z ktorymi pracuje sa w porzadku, dzisiaj nawet nam paczki kupili;p Ale kilku podobnych do tych z tekstu wyzej sie znajdzie. Zobzczymy jak to bedzie...
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marek1960 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-01, 22:29   LG w Wieluniu

niesamowity artukuł ,a autor wydałby niezłą ksiązkę ,super pisze i super sie czyta,no to powodzenia przyszłym pracownikom tej firmy w Wieluniu .

Sam zamierzam przyjąć się do tej fabryki, hehe może też coś napiszę.
Dziś byłem na rozmowie i z tego co proponują - a proponują niewiele - no nie wiem, zastanowie się jeszcze.Nie mniej za życzenia dziękuję.
Co do koreanczyków - wiedziony ciekawością wszedłem na jedną z hal. Wyraźny podział narodowościowy, no może nie ma tego w grupie Słowacy - Polacy.Niemniej Koreańczycy śmieją się z naszych, jak tym coś się nie uda. (słyszałem).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marsal 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 43
Skąd: wielun
  Wysłany: 2007-08-02, 20:05   

neotech szantarzuje pracowików że jak nie będą zostawać po godzinach pracy to po okresie próbnym zostaną zwolnieni

*szantażuje
*pracowników
Nie razi Cię to???
Ferbik
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-08-02, 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
max48 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 58
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-02, 21:37   NEOTECH w Wieluniu

Jak to rozumieć???
NEOTECH w Wieluniu dopiero się rozwija, mają tylko puste hale i pare urządzeń, które niby działają. A co z tym szantażem? Ciebie szantażują??? W jaki sposób?
_________________
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia (nocy).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marek1960 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 22:38   Re: NEOTECH w Wieluniu

max48 napisał/a:
Jak to rozumieć???
NEOTECH w Wieluniu dopiero się rozwija, mają tylko puste hale i pare urządzeń, które niby działają. A co z tym szantażem? Ciebie szantażują??? W jaki sposób?


Jak pisał tak pisał. Nie słowa są ważne ale treść. Zarzut poważny ale musi być potwierdzony.Kto jeszcze tam pracuje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-03, 10:08   

marsal napisał/a:
neotech *szantarzuje pracowików że jak nie będą zostawać po godzinach pracy to po okresie próbnym zostaną zwolnieni


*szantażuje
*pracowników


Proszę o potwierdzanie takich informacji :!:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marsal 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 43
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-08-03, 16:23   

słyszełem rozmowe jak jeden z koreańczyków tłumaczył mojemu koledze ze jak nie zostanie to jego umowa skończy sie w pażdzierniku jeśli kogoś uraziłem to przepraszam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW