R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńska policja i straż miejska
Autor Wiadomość
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-08-14, 09:11   Wieluńska policja i straż miejska

Witam
Ostatnio jechałem w dzień targowy z ulicy Wojska Polskiego w kierunku ul. Joanny Żubr. Sam nie wiem co mnie napadło, by wybrać drogę przez Zieloną. Zawsze uważałem, że najgorsza jest ul. Św. Barbary, jeżeli zaparkowane na ulicy i chodniku w taki ruchliwy dzień samochody które szczelnie blokują innym przejazd. Na Zielonej okazało się, że jest jeszcze gorzej. Pomimo zakazu parkowania i postoju, od ul. WP ciągną się zaparkowane samochody aż do targowicy, a przy sklepie Domator oprócz sklepowego auta, na środku ulicy stoi... POTYKACZ Domator`a!
Nie rozumiem również, dlaczego przejeżdżający ulicą radiowóz nie zareagował na takie parkowanie, czy ludzie przyjeżdżający na rynek i tak parkujący samochód są jakoś uprzywilejowani? Może jednak Policja i Straż Miejska mają lepszą zabawę wlepiając mandaty niewinnym kierowcom, którzy przez ofiary nie znające przepisów doprowadzają do zagrożenia na drodze i licznych kolizji. Ludzie zróbmy coś z tym, bo samochodów jest coraz więcej, parkingi są ale niektórym szkoda kilku złoty na parkingowe.
Ponadto Znaki i przepisy drogowe dotyczą wszystkich, a przed domatorem nie ma koperty, na której może być parkowany samochód, poza tym ten sklep ma chyba Parking?

Może Nasze władze pomyślą o tym problemie, zanim dojdzie do prawdziwego nieszczęścia przez opieszałość Straży M. i Policji?
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-14, 10:21   

Potwierdzam,nawet dzisiaj byłam z dzieckiem i to zakrawa na pomstę do nieba,przejście z jednej części rynku na drugą jest prawie niemozliwe.kierowcy sie gimnastykują ,żeby kogos nie potrącić ,a ludzie gimnastykują sie by przejść nie rozjechanym....Policja no cóż,woli być tam gdzie mniej roboty np na Barycz i łapać każdego kto sie tam zatrzyma....ech...do pierwszej tragedii....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-08-15, 10:10   

ale na Zielonej zakaz nie obowiązuje w dni targowe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-15, 11:05   

Popieram żeby Policja i Straż Miejsca coś z tym zrobiła. Podobnie jest na ul. 18 stycznia koło Apteki. Obecnie ta ulica jest remontowana, a leniwi ludzie stają na zakazie(zaczyna sie on od ul. Sadowej aż do piewszego zjazdu w osiedle Stare Sady w stronę Rudy) lub blokują wjazd do posesji. Policja również nic z tym nie robi. Ostatnio wlaśnie przez takiego parkującego na zakazie koło Apteki miałbym kolizję bo nie widziałem jadącego auta od strony miasta. Potem się dziwią wszyscy że jest tak dużo kolizji i wypadków.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-15, 17:56   

majk-el napisał/a:
ale na Zielonej zakaz nie obowiązuje w dni targowe.


Mylisz się majk-el. Dzisiaj miałem ponownie okazję jechać tą uliczką i sprawdziłem. Stoi znak jak byk o zakazie postoju i parkowania w dni targowe w godzinach,- chyba od 6-12. Niestety przejeżdżając nie zauważyłem dokładnie tej pory.
Tak więc następnym razem, może wykorzystam to i dryndnę po tych naszych policmajstrów ;) .
Ludzie zróbmy coś z tym, bo naprawdę Wieluń stanie w korku, a widzę że problem jest dość szeroko zakrojony w naszym mieście.
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-15, 18:32   

Może właśnie, policja i straż miejska ma przymykać oczy na ten bałagan. Bo czy tam jest miejsce żeby założyć parking, podejrzewam że nie. I tak życie swoje, przepisy swoje, a interes się kręci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-15, 20:23   

Maru popieram Cię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
kami1227 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 99
Skąd: lututów
Wysłany: 2007-08-16, 07:40   

jameswoo napisał/a:
Ludzie zróbmy coś z tym, bo naprawdę Wieluń stanie w korku, a widzę że problem jest dość szeroko zakrojony w naszym mieście.

Dokładnie! Ja we wtorki i w piątki choćby ktoś mi płacił, do Wielunia nie pojadę. Nie tylko nie można przejechać ale nawet przejść... Możesz sobie co najwyżej pojeździć w koło w poszukiwaniu miejsca do parkowania :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-16, 14:36   

jak się zna wielunskie zakamarki to się zaparkuje nawet niedaleko rynku :P w dzień dyszla :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-16, 16:33   

Nie wiem czy jestem dobrze poinformowany, ale ta rozbudowa placu z tyłu targowiska, ma na celu wyeliminować właśnie handel na starej części targu. A to rozwiąże problem ruchu samochodowego i pieszego na drodze dzielącej oba place. A sam stary plac, być może zostanie wykorzystany na miejsca parkingowe.

Ale zanim tak się stanie, tym którzy są częstymi klientami na wieluńskim targowisku proponuję uzbroić się w: cierpliwość, wyrozumiałość, opanowanie i dużo uśmiechu na twarzy, ten czasami czyni cuda :D ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 09:22   

A najlepiej na rynek to iść na nogach. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 09:26   

czarny napisał/a:
A najlepiej na rynek to iść na nogach.


Masz rację :D
Ja przeważnie na nóżkach chodzę :D a gdy wybieram się samochodem to parkuję na parkingu. Wolę zapłacić te kilka złotych za parking niż szukać miejsca gdzieś na ulicy..
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
czarny 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 09:35   

Wieluń jest juz tak zakorkowanym miastem że lepiej sie przespacerować. Osobiście wole jazde autem ale jak mam się meczyć w korkach, to wolę iść na noogach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ntr81 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 11:03   

Ja mieszkam na Zielonej i to w tej części, na której obowiązuje zakaz postoju i pakowania. Niestety wszystkie szmoty parkują mi tuż przed bramą lub nie pozwolą mi wjechać lub wyjechać z posesji. Chyba się wezmę za dzwonienie po straż Miejską lub Policję, bo rzeczywiście Jameswoo ma 100%, ta ulica to koszmar w święta dyszla, a wieśniaki które przyjeżdżają ten dzionek świętować mają w d..pie wszelkie zakazy i przepisy drogowe. Jesli chodzi o parkingi, to są one na końcu Zielonej i to chyba nawet trzy ogromne place. Niestety te święte krowy wolą zaoszczędzić nieco grosza, więc pomogę im chyba opłacić super drogo te "Wsiockie" sposoby parkowania.

Pozdrawiam wszystkich kierowców kupili prawko za mendel jaj i kilo kaszany! Życzę wielu, wielu mandatów za parkowanie (może się sam do nich przyczynię)!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 16:27   

ntr81 napisał/a:
ta ulica to koszmar w święta dyszla, a wieśniaki które przyjeżdżają ten dzionek świętować mają w d..pie wszelkie zakazy i przepisy drogowe. ............ Niestety te święte krowy wolą zaoszczędzić nieco grosza, więc pomogę im chyba opłacić super drogo te "Wsiockie" sposoby parkowania. Pozdrawiam wszystkich kierowców kupili prawko za mendel jaj i kilo kaszany!


Myślę, że bardzo byś się zdziwił, gdybyś personalnie sprawdził ile tych żle parkujących, to „wsiowe” auta, a ile z tych aut należy do „mieszczańskiej” społeczności ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW