R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:50
POW czeka na remont
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-21, 21:51   POW czeka na remont

Mieszkańcy osiedla Wyszyńskiego w Wieluniu mają szansę jeździć po zmodernizowanej ulicy POW. Dzięki współpracy, jaką nawiązały Starostwo Powiatowe w Wieluniu, które jest zarządcą drogi i Urząd Miejski remont jej odcinka od ronda aż do przejazdu kolejowego ma szansę rozpocząć się już w przyszłym roku - zapewnia Andrzej Stępień - starosta wieluński.

Zobowiązanie, którego podjęło się miasto zostanie zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wykonane jesienią tego roku, co podkreślał podczas sesji burmistrz Mieczysław Majcher.

Ulica POW zostanie poszerzona, jednakże może być problem z położeniem po obu jest stronach chodnika.
Inwestycja z powodów finansowych została zaplanowana na 2 lata.

Źródło: RZW
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-21, 21:53   

Niech się zajmą modernizacją chodnika również i nie tylko na tym odcinku ale również od Staszica do placu Jagiellońskiego, bo jadąc z wózkiem dziecięcym to naprawdę nie lada wyczyn!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-09-21, 23:28   

Cytat:
Inwestycja z powodów finansowych została zaplanowana na 2 lata.


pobożne życzenie z czasem wykonania. Jak słuchałem w RZW chcą poszerzać jezdnię, przenieść mur cmentarza ewangelickiego i aby to zrobić będą ekshumować zwłoki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-21, 23:30   

waldex napisał/a:
Jak słuchałem w RZW chcą poszerzać jezdnię, przenieść mur cmentarza ewangelickiego i aby to zrobić będa ekshumować zwłoki.

Tylko po co? Po drugiej stronie ulicy wystarczy poszerzyć jezdnię i przesunąć lampy przy drodze. Spokojnie mają do dyspozycji 2m.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-22, 11:28   

Ferbik napisał/a:
Tylko po co? Po drugiej stronie ulicy wystarczy poszerzyć jezdnię i przesunąć lampy przy drodze. Spokojnie mają do dyspozycji 2m.


Widocznie bardziej wskazane jest przesunąć mur niż lampy.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bartek102 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 101
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-27, 13:37   

inteligenci którzy znają się na wszystkim! a nie pomyśleliście ,że dlatego roboty bedą prowadzone po stronei cmentarza ( ekshumacja zwłok, przestawienei muru ) ponieważ tak został już opracowany projekt techniczny ! czy wg was lepiej będzie wyrzucić go do kosza a w zwiazku z tym pieniazki i opracowywac nowy co zwiaze sie rowniez z nowym nakladem finansowym jak i z dodatkowym czasem?

najlepiej krytykowac! prawda?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-27, 13:48   

bartek102, rozumiem że projekt powstał zanim powstał cmentarz? Koszt stworzenia nowego projektu na pewno byłby o wiele tańszy, niż wykonanie przebudowy wg istniejącego.

Krytykujemy bzdurne pomysły bo mamy prawo mówić co nam się nie podoba.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bartek102 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 101
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-27, 14:25   

1) nie wiem czy zauważyłes ale oś drogi , gdybyśmy poprowadzili po linii prostej przebiega bardziej po stronie cmentarza niz tam gdzie wy proponujecie co powoduje ze nie tworzy sie sztucznego łuku --> zmniejsza się w ten sposob zagrozenei ruchu drogowego kołowego! pytanie o date powstania projektu uwazam za tendencyjne wiec nei odpowiadam
2) odnosnie ceny nowego projektu--> proponowalbym zapoznanie sie z cenami na rynku odnosnie projektowania od podstaw drogi! zapewniam Cie z cała stanowczoscia ze taniej jest wyburzyc mur i postawic nowy niz od nowa proejktowac odcinek drogi !

odnosnie krytyki --> owszem masz prawo --> ale proponowalbym rozsadna krytyka oparta na faktach, a nei twoich przemysleniach, bo krytykowac bezzasadnie mozna pytanie tylko po co .. ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-09-27, 14:34   

bartek102 napisał/a:
proponowalbym zapoznanie sie z cenami na rynku odnosnie projektowania od podstaw drogi! zapewniam Cie z cała stanowczoscia ze taniej jest wyburzyc mur i postawic nowy niz od nowa proejktowac odcinek drogi !


tu racja, w sklepie śrubka kosztuje 1 pln, a w przetargu państwowym 5 pln. I niech nikt mi kurde nie wciska, że nie zmowy między firmami co do cen.
Przypomina mi się fakt jak ogłoszono przetarg na dostawy broni do Iraku bodajże dla naszej armii, odrzucono jedną propzycję ze względu na dziwnie niski koszt (bo ceny nie odbiegały znacząco od cen broni dla np. firm ochroniarskich).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-27, 14:38   

bartek102 napisał/a:
1) nie wiem czy zauważyłes ale oś drogi , gdybyśmy poprowadzili po linii prostej przebiega bardziej po stronie cmentarza niz tam gdzie wy proponujecie co powoduje ze nie tworzy sie sztucznego łuku --> zmniejsza się w ten sposob zagrozenei ruchu drogowego kołowego!

No i co z tego? Jesli chodzi o przetargi na tego typu rzeczy, to wiadomo że rzadko wygrywa najlepszy projekt. Wystarczyło wyprofilować drogę tak, żeby zniwelować wysepkę do minimum. Masz kogoś w rodzinie, kto tworzył ten projekt albo jesteś jakoś z tym związany?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bartek102 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 101
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 13
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-27, 14:43   

nie jestem z tym zwiazany nie projektowal to nikt z rodziny staram sie byc obiektywny ! dla Ciebei wszystko jest takie proste, moze sie marnujesz? moze zajmie sie projektami ? wydaje mi sie ze wymyslili to madrzejsci niz Ty z calym szacunkiem , przynajmniej w tej dziedzinie!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-27, 15:19   

Projektuję w swojej dziedzinie i myślę, że całkiem nieźle mi to wychodzi.
Mogę mieć swoje zdanie, że pomysł realizacji tego projektu z wyburzaniem ściany cmentarza i ekshumacji zwłok uważam za poroniony? Dziękuję.
bartek102 napisał/a:
wydaje mi sie ze wymyslili to madrzejsci niz Ty

Nie przeczę, ale jednak tylko Ci się wydaje :) Nie chodzi tutaj o specjalizację w danej dziedzinie tylko o sprawy techniczne, które pozwolą mniejszym kosztem zadowolić społeczność. Utrudnieniem jest jedynie węższa droga, więc przebudowa tego odcinka powinna mieć na celu jego poszerzenie, a nie wyprostowanie. Jest wiele miejsc w Polsce, gdzie drogowcy bezmyślnie projektują pewne rozwiązania (patrz zdjęcie poniżej) vide wieś Jajczaki, gdzie drzewo stoi pośrodku drogi - w samym Wieluniu znalazłoby się kilka, więc nie zakładaj z góry, że akurat ten projekt, który w tej chwili chcą zrealizować jest tak kapitalny, bo ja mam całkiem odmienne zdanie na ten temat.

1297.jpg
Plik ściągnięto 113 raz(y) 287,29 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW