R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: red
2008-10-14, 21:58
Największy SALON GIER w powiecie wieluńskim
Autor Wiadomość
Przemek 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 32
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-25, 16:04   Największy SALON GIER w powiecie wieluńskim

Już na początku przyszłego miesiąca nastąpi wielkie otwarcie SALONU GIER na dworcu PKS.
Kilkanaście automatów, stoły bilardowe, cymbergaj, Dart-Lotki i ....
Proszę o Wasze opinie w tej sprawie.
_________________
Przemek
Ostatnio zmieniony przez karcia 2008-01-10, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-09-25, 16:52   

Jakis bar? Boxy? Muzyka? :>
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-09-25, 17:57   

Przemek napisał/a:
Już na początku przyszłego miesiąca nastąpi wielkie otwarcie SALONU GIER na dworcu PKS.
Kilkanaście automatów, stoły bilardowe, cybergaj, Dart-lotki i ....
Proszę o Wasze opinie w tej sprawie.

Dobry pomysł, szczególnie dla ludzi oczekujących dłuższy czas na swój autobus powrotny.
- Jak podejrzewam znajdować się to będzie na piętrze budynku PKS?
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-09-25, 18:58   

Salon gier na dworcu PKS, no nie powiem sprytnie to sobie ktoś wykombinował. Raz, za mojej szkolnej edukacji we wczesnych latach 80-tych, mieliśmy na dworcu właśnie, też salon gier. Czym te dwa salony będą się różniły od siebie, tylko jakością automatów do gry, wtedy prym wiodły, jak ja to nazywam „klipery”, dzisiaj mamy już inne, lepsze cuda elektronicznej zdobyczy. Ale nie o tym chciałem.

Kto wie, gdzie jest największe skupisko młodzieży szkolnej, poza szkołami oczywiście? No właśnie na wieluńskim dworcu PKS-u. Jest to swoisty punkt zborny, zarówno młodzieży dojeżdżającej do wieluńskich szkół, jak i tej dochodzącej do nich, tak było za mojej młodości i jeszcze wcześniej, i tak jest i będzie i nic na to nie poradzimy.
Teraz owe salony gier, czy one służą rozrywce, czy przede wszystkim są nastawione na zyski dla właścicieli tych punktów? Pewnie jedno i drugie, ale na pewno są swoistą wylęgarnią zła. Nie chciałbym w tym miejscu obrażać całej młodzieży oczywiście, ale teraz, z perspektywy czasu, z doświadczenia życiowego, w końcu z tego co mogłem zaobserwować właśnie w owych latach 80-tych, z całą stanowczością i przekonaniem twierdzę, że lokalizacja salonu gier na dworcu PKS-u, jest zjawiskiem złym, i przyczyni się w znaczny sposób do pogłębienia się i tak już niskiej kultury, co niektórej, chcę podkreślić to słowo, młodzieży. A młodzież, z pokolenia na pokolenie mamy niestety coraz trudniejszą.
I jak rozumiem intencje właścicieli salonu gier, bo zyski będą z racji tak dużego skupiska młodzieży w jednym miejscu, tak nie pojmuje, kto wydał pozwolenie na taką lokalizację, w takim punkcie właśnie, gdzie z jednej strony chcemy młodzieży spokojnej, stabilnej, etycznej, a z drugiej, otwieramy im sami, pod ich niemalże nosami przedsionek zła.

Ja nie twierdzę, że salony gier nie są potrzebne, ale nie skazujmy całej młodzieży na brak wyboru, bo będą tacy młodzi ludzie, którzy będą woleli omijać takie miejsca szerokim łukiem, niestety nie będą mogli tego uczynić, z racji chociażby tego że autobusami odjeżdżającymi z budynku dworca muszą wracać do swych domów po zajęciach szkolnych.

Nie chcę przytaczać przykładów, właśnie z lat 80-tych, z tego co tam na tym dworcu się działo i wyprawiało, za przyczyną działającego tam salonu gier. Poczekam na to co inni mają do powiedzenia, co sama młodzież sądzi o takiej lokalizacji, im się może wydawać, że bądź co bądź to fajnego punktu rozrywki. Ja parę takich złych incydentów, z którymi się zetknąłem w owych czasach, zbiorę do kupy i w dalszych postach postaram się je przedstawić.

W każdym razie, moje zdanie znacie co do usytuowania salonu gier na dworcu PKS.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-09-25, 22:42   

W sumie dobrze, że coś mam nadzieje porządnego tam będzie. Nie będziemy musiały z koleżankami latać przez całe miasto do kina na bilard i z powrotem na dworzec biegiem na autobus. To, że taki salon jest na dworcu nie jest wcale pomysłem złym z założenia jak to odebrałam po poście miko 005. Wolne pomieszczenia na piętrze naszego dworca zostały wykorzystane, a z tym od kilku lat było różnie. Przecież to nie jest pijalnia piwa, poza tym idzie i gra ten kto chce no i ... kto ma na to pieniądze. Jeśli PKS będzie miał nowe zyski może bilety troszkę stanieją :twisted: ale to chyba marzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-09-25, 23:14   

Już był taki salon, upadł rok temu, może w mniejszym wydaniu był, główną klientelę jednak stanowili bywalcy kawiarenki internetowej (część salonu gier). Źle nie wróżę, życzę sukcesu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Przemek 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 32
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-27, 17:09   MIKO 005

Miko, nie wiem dlaczego masz takie anty nastawienie, ja również w latach 80 odwiedzałem takie miejsca, lecz wyobraż sobie że od tego czasu duuuzo sie zmieniło. W tamtym okresie w salonach gier przebywały np. szaki wyłudzające pieniądze od młodszych i nikt tego nie pilnował..naszczęście tamte "ciemne "czasy minęły. Teraz w takich miejscach jest o wiele lepsza kultura, jest bezpieczniej ..zresztą sam zobacz zapraszam Cię
W tymże salonie nie będzie alkocholu a tym bardziej innych używek. Będą automaty dla małych dzieci, które znudzone czekaniem z rodzicami na opóżniony autobus, miło spędzą tutaj czas. A i młodzież znajdzie coś dla siebie...nie tylko "stare flippery". A i znajdzie się coś dla lubiacych hazard. Więc Miko, to tyle po krótce.
Teraz coś dla WALDKA, rok temu było w tym miejscu coś co tylko potocznie nazywało się Salon gier. A teraz powstanie SALON GIER z prawdziwego zdarzenia, również Cię zapraszam.
_________________
Przemek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-09-27, 17:30   

Przemek napisał/a:
Teraz coś dla WALDKA, rok temu było w tym miejscu coś co tylko potocznie nazywało się Salon gier. A teraz powstanie SALON GIER z prawdziwego zdarzenia, również Cię zapraszam.


tamten salon gier to taka szumna nazwa :P stało oże 5 automatów, chociaż za to bilard był :)
kiedyś tam zajrzę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syla 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
SuperStar



Pomogła: 7 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Gru 2005
Posty: 1063
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-27, 23:49   

Zobaczymy co z tego wyniknie, życzę powodzenia i zapewne tam zajrzę. Cieszy mnie fakt, ze nie będzie alkoholu, bo nie będą złazić się menty (w zamian mogą złodzieje) no ale jestem dobrej myśli... :wink:
_________________
SUCCESS UNLIMITED
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-09-29, 16:04   

Od kiedy start dokładnie? Jakie wyposażenie? Stawki gier w automatach? Jakiś bilard, piłkarzyki także?

Cytat:
A ja jestem za- tylko sie obawiam reakcji radnego miejskiego z LPR pana WS
oj będzie sie działo na sesji

jeśli są wszystkie pozwolenia to może sobie jedynie pogadać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-29, 16:57   

a mnie się zdaje, że może zwiększy się liczba wagarów w szkole, ponieważ znając młodzież zamiast na lekcje będzie wolała przebywa w tym salonie gier.
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
szwagier 
Czytał o Wieluniu
szwagier admina :P


Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 38
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-09-29, 20:00   

dzięki jenusia za pomysł gdzie wagarowac ;p
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-29, 23:01   

stefan123 napisał/a:
A ja jestem za- tylko sie obawiam reakcji radnego miejskiego z LPR pana WS
oj będzie sie działo na sesji

A co ma do tego Rada Miejska ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-09-30, 11:12   

jestsuper napisał/a:
.....poza tym idzie i gra ten kto chce no i ... kto ma na to pieniądze.


Słuszna uwaga, ten kto ma pieniądze. To odwieczny problem, tamtych i dzisiejszych czasów. A gry wciągają, każdy to wie, to jak takie małe uzależnienie. I co zrobić jak, np. jest jeszcze chęć pogrania, a tu zabrakło kasy? Wystarczy wyjść na teren dworca i poszukać po prostu „frajerów”, od których wyrwie się parę groszy. Teren dworca PKS, nigdy do bezpiecznych nie należał, teraz ryzyko dostania po nosie, bądź pozbycia się „drobniaków”, zwiększy się jeszcze bardziej.

Być może Przemek masz rację, mówiąc że tamte „ciemne” czasy minęły, oby tylko nie okazało się że te dzisiejsze, są jeszcze „czarniejsze” od tamtych. Ale to już czas pokaże ;) .
W takim razie ja już przestaję pisać anty na temat usytuowania tegoż salonu, bo wierzyć trzeba że wszystko będzie OK.
Ale jedna rzecz nie daje mi jeszcze spokoju, a mianowicie;

Przemek napisał/a:
Będą automaty dla małych dzieci... i znajdzie się coś dla lubiacych hazard


No właśnie, nieletni i hazard, czy mógłbyś pokrótce wyjaśnić jak rozwiązaliście ten problem? Chyba że są to dwa odrębne pomieszczenia, wtedy zwracam honor :) .

I życzę powodzenia, a bywalcom miłej i bezpiecznej zabawy 8) :lol: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Przemek 
Czytał o Wieluniu



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 32
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-03, 12:21   

Miko, chyba juz dawno nie byłeś na dworcu PKS...więc proponuję Ci sie tam przejść. Tam jest bezpieczniej niż w centrum Wielunia. Ochrona cały cas "krąży"po całym dworcu.
A gry hazardowe są dostępne od 18 lat...chyba że dorosłym również wygłosisz mowę na ten temat, ale to juz Twoja sprawa. Pocieszę Cię tylko, że jeszcze nie dostaliśmy zezwolenia na te "złe" maszyny jak to nazywasz.
Ale ogłaszam: SALON GIER NA DWORCU PKS OD DZIŚ ZOSTAJE OFICJALNIE OTWARTY, ZAPRASZAM WSZYSTKICH.
_________________
Przemek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW