R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2008-07-16, 08:02
Pomocy! Nieprzespane noce czyli pytanie do mam
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-11, 11:28   Pomocy! Nieprzespane noce czyli pytanie do mam

Mam malutkie pytanie i zwracam się z nim przede wszystkim do mam :)

Co zrobić aby 12-miesięczne dziecko przesypiało całą noc??
Ten problem mnie nie dotyczy ale mojej siostry. biedna nie wyrabia już i fizycznie i psychicznie.
Może macie jakieś wypróbowane sposoby. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-11, 11:39   

Nie ma jednego dobrego sposobu, wszytsko zalezy od dziecka . Jedne dzieci przesypiaja cale noce inne budza sie kilkakrotnie. Ja cale szczescie nie mialam takiego problemu bo Hubert po prostu w pewnym momencie przestal sie budzic w nocy. Wydaje mi sie ze najwazniejsze jest aby dziecko mialo ustalony tryb dnia. Posilki, drzemka, wieczorna kapiel wszytsko o ustalonych godzinach. Najwazniejsze zeby dziecko przed pojsciem spac bylo wyciszone. I nie mozna czekac az dziecko zasnie z wyczerpania. Z doswiadczenia wiem ze moj synek jak byl juz bardzo zmeczony to bylo mu ciezej zasnac i spal niespokojnie. Mam nadzieje ze jakos pomoglam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-11, 20:00   

panterka ma dużo racji, ustalony rytm dnia to podstawa, o tej samej porze powinno się dziecko kąpać i kłaśc spać i dobrze jest mu poczytać przed snem, poedziec chwilke aż nie zaśnie, wtedy czuje się bezpieczne i śpi spokojniej,

wieczorem nie bawić sie i nie szaleć bo to utrudni zaśnięcie, przemęczone dziecko trudniej zasypia i gorzej śpi w nocy

kiedyś Zuzia miała też taki okres, że się budziła i w dodatku przychodziła do nas spać, ale to samo przeszło, dobrze jest poświęcić dziecku więcej uwagi w dzień
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-11, 20:45   

Dzięki dziewczyny! Mam nadzieję,że te porady choć troszkę pomogą mojej siostrze :)
Lena jest bardzo żywym dzieckiem i właśnie bardzo trudno u niej o wyciszenie się wieczorem :?
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-12, 09:22   

:D Glizda ale dużo też zależy od dziecka...Moja 5 latka od 12 miesiąca nie budziła sie w nocy, ale moja 3-latka nie przespała chyba jeszcze ani jednej....potrafi obudzić się o 2 w nocy żeby spytać czy słonie śpią na stojąco bo przecież nie ma takiego dużego łóżka (wcale nie żartuje :D ). Mimo że obie są wieczorem wyciszone, mają stały rytm dnia ale różne charakterki :P Także życze powodzenia :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tina 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 224
Skąd: K-ce\Wieluń
Wysłany: 2007-10-17, 11:02   

Mój synek wstawał w nocy kilkakrotnie prawie do 2 roku. Teraz przesypia cale noce, ale tamten czas byl dla mnie wyczerpujacy.
Rytm dnia byl ustalony, tylko karmienie nocne trwalo tak dlugo.


Pozdrawiam...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-22, 14:28   

panterka napisał/a:
Nie ma jednego dobrego sposobu, wszytsko zalezy od dziecka . Jedne dzieci przesypiaja cale noce inne budza sie kilkakrotnie.
Zgadzam sie z Panterką,moje dziecko znowu jak było karmione piersią czyli do 9 miesiąca to przesypiało całe noce,potem odstawione na butelke do 2 roku życia wstawało w nocy na jedzenie trzy razy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-31, 10:24   

Problem juz rozwiązany :D odbyło się to troszkę drastycznie, gdyż siostra po wizycie u dentysty z powodu bólu zęba musiała brać antybiotyk, wiec nie było mowy o karmieniu. Dwie noce były tragiczne i ciach...już po kłopocie. Mała już nie woła cyca :)
Obydwie odżyły w końcu,jak się okazało mała miała niedowagę gdyż piła dużo mleka siostry a pokarm raczej niewartościowy był. teraz malutka przesypia całe noce, zaczyna przybierać na wadze. Siostra zaczyna się wysypiać i nie chodzi już taka rozdrażniona :)

Dziękuję jeszcze raz kobietki za dobre rady :grin:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-12-31, 14:38   

z dziećmi tak jest, ale czasem to wina nas - rodziców, że nie potrafimy im czegoś odówić,

wszystko dobre co się dobrze kończy :)
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW