R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
2 nastolatki chciały sie zabic
Autor Wiadomość
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
  Wysłany: 2007-10-30, 21:39   2 nastolatki chciały sie zabic

Jak donosi "Super Express", nieszczęśliwie zakochana 15-latka z Domu Dziecka i jej koleżanka postanowiły się zabić. Nałykały się tabletek i poszły spać. Półprzytomne dziewczyny znalazł opiekun.
Tragedia miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek w Domu Dziecka w Chorzenicach pod Częstochową. Marta (15 l.) i Dominika (12 l.) zażyły przed snem leki o właściwościach psychotropowych, tabletki zapobiegające chorobie lokomocyjnej i środek przeciwgorączkowy - donosi "SE".

Niemal nieprzytomne dziewczynki znalazł opiekun. Zadzwonił na pogotowie. Marta trafiła do Kliniki Ostrych Zatruć w Sosnowcu. Jej stan jest dobry. Dominikę przewieziono na oddział pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Dziewczynka zachowuje się jak po zażyciu narkotyków. Cały czas jest odtruwana.

Jak informuje "Super Express", Wojciech Główczyński, dyrektor Domu Dziecka, o tragedii dowiedział się rano. - To był szok. Z tymi dziewczynkami nie miałem żadnych kłopotów - mówi. Dziewczyny mieszkały w Domu Dziecka od kilku lat. Pochodzą z biednych rodzin. Marta jest półsierotą, a jej matkę pozbawiono praw rodzicielskich.

Dyrektor Domu Dziecka przypuszcza, że do tragedii doszło, ponieważ 15-latka doznała zawodu miłosnego. Tak wynika z analizy SMS-ów w jej komórce. Młodsza Dominika prawdopodobnie postanowiła jej towarzyszyć - przypuszcza dyrektor Główczyński. Nastolatkami zajmie się psycholog.


Zródło; O2.pl
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-30, 22:05   

Cytat:
Pochodzą z biednych rodzin. Dyrektor Domu Dziecka przypuszcza, że do tragedii doszło, ponieważ 15-latka doznała zawodu miłosnego. Tak wynika z analizy SMS-ów w jej komórce


to ja nie wiedziałam, że biedne rodziny stać na komórki dla dzieci

ciekawi mnie na ile to rzeczywiście zawód miłosny a na ile młyn w głowie po obejrzeniu jakichś przygłupich filmów

proszę o więcej informacji, to naprawdę ciekawe
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-31, 14:31   

akirus napisał/a:
to ja nie wiedziałam, że biedne rodziny stać na komórki dla dzieci


A nie pomyślałaś, choć przez moment, że skoro te dziewczynki są wychowankami domu dziecka, to owa „komórka” mogła być darem od jakiegoś sponsora, bądź kogoś o dobrym sercu? Sama nie tak dawno okazałaś „dobroć” w stosunku do rodziny Stasiaków. I co, też się zdziwisz jak mimo biedy tam panującej, dzieciaki będą chodziły ubrane ponad ich stan finansowy?

akirus napisał/a:
ciekawi mnie na ile to rzeczywiście zawód miłosny a na ile młyn w głowie po obejrzeniu jakichś przygłupich filmów


Kiedyś na pewno sam będziesz ojcem dorastającej latorośli, wtedy zrozumiesz całe te zawiłości w toku myślenia takich małolatów. Nie będę tu mówił o tym, że sam przez to przechodziłeś będąc w tym wieku, ale i Ty i ja mając po 15 lat, stąpaliśmy po tym samym gruncie, czyli na „miękkich nogach”, które kształtowały się w zależności od okoliczności w danej chwili. Jeśli wiesz co mam na myśli, to zrozumiesz o czym piszę, jeśli nie, trudno.

akirus napisał/a:
proszę o więcej informacji, to naprawdę ciekawe


Ironia? Jeśli tak to musisz przyznać, że cały ten Twój post trochę chory jest, w odniesieniu do zaistniałego zdarzenia :oops: :shock: .

Ja, wyczyn tych dziewczynek, skomentuję tak; „głupi” wiek, głupie myślenie, a co za tym idzie, głupie działanie, trzeba mieć nadzieję że ktoś skutecznie naprowadzi te dzieciaki na „proste tory”. I jeszcze słowa uznania dla wychowawcy, mało który zainteresowałby się spokojnie leżącymi i „nie przeszkadzającymi” dzieciakami w takich ośrodkach jak domy dziecka itp.
No chyba, że położyły się spać w….. samo południe ;) , ale tam piszą że jednak w nocy :P .
Panu opiekunowi, dziękujemy :!: :!: :!: :lol: :lol:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez miko 005 2007-10-31, 15:24, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-31, 14:51   

miko 005 napisał/a:
Kiedyś na pewno sam będziesz ojcem dorastającej latorośli, wtedy zrozumiesz całe te zawiłości w toku myślenia takich małolatów.

miko 005, akirus to kobieta, żona i matka :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-31, 15:21   

Ferbik napisał/a:
miko 005, akirus to kobieta, żona i matka


No widzisz jak mnie ta wypowiedź wyprowadziła z równowagi ;)

Pewnie że tak, akirus to dziewczyna, ja już chyba drugi raz popełniam tą gafę związaną z tym nickiem :P :shock: .
akirus, przepraszam, bardzo przepraszam :oops: i obiecuję że już nigdy :!: (chyba :?: ;) ) nie pomylę się co do Twojej płci.
Niestety nie zmienia to całej reszty, do której się odniosłem w stosunku do Twojego postu :sad: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-10-31, 15:21   

miko 005 napisał/a:
I jeszcze słowa uznania dla wychowawcy, mało który zainteresowałby się spokojnie leżącymi i „nie przeszkadzającymi” dzieciakami w takich ośrodkach jak domy dziecka itp.
No chyba, że położyły się spać w….. samo południe , ale tam piszą że jednak w nocy .
Panu opiekunowi, dziękujemy



Może to nie na miejscu ale mam nadzieję, pan wychowawca nie wchodził do pokoju dziewczynek w środku nocy w innych zamiarach :twisted:
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-31, 18:12   

wiesz miko 005
ja tylko staram sie podchodzic do sprawy na chłodno i obiektywnie, bo pracuje w szole i wiem jak dzieciaki kłamią i udają, dlatego prosiłam o wiecej informacji bo ten post był krótki i mało w min informacji o samych dziewdzynach, ich charakterze i zachowaniu

[ Dodano: 2007-10-31, 18:14 ]
co do komórki faktycznie może tak być, dzięki za info
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-31, 19:05   

W głowie większości nastolatków panuje istny chaos, czasami nie potrafią oni uporać się z najprostszymi sprawami, przytłacza ich świadomość zbliżającego się dorosłego życia wymagającego odpowiedzialności i samodzielnego myślenia.
Nie usprawiedliwiam tutaj zamachów samobójczych młodych ludzi, ale chcę je trochę zrozumieć, chociaż ciężko mi pojąć, jak można czegoś takiego dokonać.
Te dziewczyny potrzebują teraz pomocy, wsparcia, uczucia, że są potrzebne, że ich życie ma sens, a nie świadomości jak bezsensownie myślą. Mam nadzieję, że w odpowiednim czasie zrozumieją swoją głupotę.

Przykro czytać o czymś takim, tym bardziej, że powodem próby samobójstwa był prawdopodobnie zawód miłosny 15-letniej dziewczny... Zbyt zaangażowała się w uczucie do drugiego człowieka i wybrała "najprosztszą" drogę na zwalczenie bólu. :?
Jeszcze bardziej przeraża mnie fakt, że dorośli ludzie, mający swoje domy, dzieci, także miewają myśli samobójcze, które nie tak rzadko wprowadzają w życie.

Należy pamiętać, że samobójstwo to nie jest akt odwagi, a zwykłe poddanie się, czy inaczej mówiąc tchórzostwo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-10-31, 19:19   

ta sytaucja pokazuje, że w Polsce brak jest Rodzinnych Domów Dziecka,
gdzie pod opieka "rodziców" jest co najwyżej kilkoro dzieci a nie 15-20,
można im okazac więcej wsparcia, miłości i uwagi i to 24 godziny na dobę,
dzieci należa po prostu do rodziny a nie są kolejnym wychowankiem w murach państwowej placówki

poza tym takie domy dziecka są tańsze, niż państwowe, a ile więcej orzyści
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-11-01, 00:48   

akirus napisał/a:
można im okazac więcej wsparcia, miłości i uwagi i to 24 godziny na dobę,

akirus, studiuje resocjalizacje i wiem z teoretyki, a nie z praktyki jeszcze jak to jest pracować w takich placówkach. Większość tych osób nie wie co to jest miłość i do każdej osoby obcej podchodzą z dystansem. Dlatego osoby, które nie potrafią porozmawiać z opiekunem i tym samym opiekun nie potrafi porozmawiać ( dotrzec do tych osób) takie sytuacje bedą sie działy :!: TO JEST BUNT NA CAŁY SWIAT I NA SAMYCH SIEBE :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-01, 20:57   

domyślam się Lesiu, dlatego nie ppieram państwowych domów dziecka, gdzie jest wychowawca a nie mama czy tata,

takie dzieci zamykają się na świat, bo w takich placówkach są jednymi z wielu, nikim szczególnym, potrzebują domu i rodzin zastępczych a nie wychowawcy i pokoju dzielonego z 5 ciorgiem innych wychowanków
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-11-02, 13:10   

Z drugiej strony... taki wychowawca w ośrodku nie ma łatwej pracy. Ma piecze nad 50 osobami, a nie nad 2-3 jak rodzice. Fizyczną niemożliwością jest obdarzyć miłością każdego dzieciaka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-11-02, 14:47   

akirus napisał/a:
domyślam się Lesiu, dlatego nie ppieram państwowych domów dziecka, gdzie jest wychowawca a nie mama czy tata,

takie dzieci zamykają się na świat, bo w takich placówkach są jednymi z wielu, nikim szczególnym, potrzebują domu i rodzin zastępczych a nie wychowawcy i pokoju dzielonego z 5 ciorgiem innych wychowanków


Tylko znaleźć taką ilość rodzinnych domów dziecka, które jeszcze spełnią wszystkie wymogi wcale nie jest łatwo, wręcz przeciwnie...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-11-02, 15:29   

bob_mistrz napisał/a:
Tylko znaleźć taką ilość rodzinnych domów dziecka, które jeszcze spełnią wszystkie wymogi wcale nie jest łatwo, wręcz przeciwnie...


NIestety, nie ma pieniędzy na utrzymanie juz tych istniejących placówek, a co dopiero otwieranie nowych :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-02, 18:17   

Cytat:
NIestety, nie ma pieniędzy na utrzymanie juz tych istniejących placówek, a co dopiero otwieranie nowych


kiedyś widziałam reportaż na temat rodzinnych domów dziecka, wynikało z niego, że są tańsze w utrzymaniu, a ile więcej korzyści....
niestety w naszym kraju taka polityka, to co dobre jeszcze nie dotarło zza granicy
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW