R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
WYPADKI NA DROGACH :(
Autor Wiadomość
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
  Wysłany: 2007-11-01, 21:49   WYPADKI NA DROGACH :(

Od środy, kiedy rozpoczęła się policyjna akcja "Znicz", na drogach zginęło 31 osób, w 272 wypadkach zostały też ranne 328 osoby, zatrzymano 646 nietrzeźwych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji.

W czwartek od północy do 18.00 w 67 wypadkach zginęło 7 osób, 90 doznało obrażeń, policjanci zatrzymali 249 pijanych kierowców.

Jak powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, dzień Wszystkich Świętych przebiega zdecydowanie spokojniej niż przedświąteczna środa.
Większość ofiar to piesi, dlatego policja ponawia apel do kierowców o ostrożną jazdę, a do pieszych, by nosili elementy odblaskowe i przestrzegali przepisów, nie wbiegając znienacka na jezdnię. - Zmrok zapada wcześnie, piesi, zwłaszcza na poboczach w terenie niezabudowanym często są zupełnie niewidoczni. Stąd nasz apel. Do kierowców - noga z gazu, do pieszych o elementy odblaskowe - powiedział Krzysztof Hajdas z zespołu prasowego KGP. Policja przypomina też, że w okolicach cmentarzy może być zmieniona organizacja ruchu, trzeba więc zwracać uwagę na oznakowanie.

Rzecznik komendanta stołecznego policji Marcin Szyndler powiedział że, w Warszawie 1 listopada mija bardzo spokojnie: "Od północy nocy do 14.00 doszło do trzech wypadków i 26 kolizji, nikt nie zginął".

Dodał, że ruch jest nadal utrudniony w rejonach cmentarzy. Największe korki tworzyły się przez cały dzień przy Cmentarzu Północnym (warszawskie Bielany) a przez to na drodze wyjazdowej na Gdańsk. - Na pozostałych trasach dojazdowych do stolicy nie ma większych utrudnień - podkreślił Szyndler.

Zaznaczył jednak, że zaczynają się już powroty. - Apelujemy do kierowców o ostrożność, uważajmy szczególnie na pieszych i rowerzystów - powiedział.

Na drogach jak co roku trwa akcja "Znicz". W przedświąteczną środę w 203 wypadkach drogowych zginęły 22 osoby, a 233 zostały ranne, zatrzymano 397 pijanych kierowców. Akcja, w której uczestniczy 10 tys. policjantów wspieranych przez żandarmów, zakończy się w niedzielę.

Funkcjonariusze kontrolują przede wszystkim prędkość pojazdów i trzeźwość kierowców. Sprawdzają też stan techniczny samochodów i sposób przewożenia dzieci.
Zrodło; Interia.pl
:( :( :(
_________________

Ostatnio zmieniony przez renia 2007-11-09, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-02, 01:47   

reniaa_25 napisał/a:
zatrzymano 646 nietrzeźwych kierowców

Ta informacja najbardziej mnie razi. :? Że też tyle osób pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę, kiedy ruch na drogach jest wyjątkowo wzmożony...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-02, 10:32   

reniaa_25 napisał/a:
zatrzymano 646 nietrzeźwych kierowców


Tylu złapano, a ilu kierowcom na podwójnym gazie się udało, i uniknęli konsekwencji niestety. :oops: :evil:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-02, 19:58   

Trzeba być chorym chyba, żeby pić podczas Święta Zmarłych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-02, 20:03   

smutne jest to myślenie, że mnie to nie dotyczy, wsiadając za kierownicę po alkoholu, przecież jest tyle kontroli na drogach w święta i taki ruch,

ludzie bez wyobraźni :evil:
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-11-02, 21:06   

siwy_ napisał/a:
Trzeba być chorym chyba, żeby pić podczas Święta Zmarłych


Czy to choroba :?: chyba, ale niestety podczas tego dnia rodzina sie spotyka, która nie widzi sie przez rok, a taka okazja spotkania w wiekszosci konczy sie kieliszkiem.
Smutne jest to, że ludzie wsiadaja po pijaku za kółko :!: Jeżeli taka osoba chce sie napic to powinna miec kierowce trzezwego, który by go odwiózł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-02, 21:45   

siwy_ napisał/a:
Trzeba być chorym chyba, żeby pić podczas Święta Zmarłych

Wytłumacz mi dlaczego? Czy to bezczeszczenie pamięci o zmarłych?
Trzeba być chorym, żeby na podwójnym gazie jeździć autem i to nie tylko w święto zmarłych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-02, 22:40   

Cytat:
Wytłumacz mi dlaczego? Czy to bezczeszczenie pamięci o zmarłych?

No, nie wiem, takie jest po prostu moje zdanie. To jest święto skłaniające do refleksji, zastanowienia, należy je przeżyć w powadze, na rozmowach o bliskich zmarłych etc. Alkohol raczej nie pomaga we wspominaniu zmarłych. Tak uważam. Z tym "chorym" to może przesadziłem. No a siadanie na gazie do auta to nie choroba tylko przestępstwo, często morderstwo też niestety.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-02, 22:42   

siwy_ napisał/a:
No a siadanie na gazie do auta to nie choroba tylko przestępstwo, często morderstwo też niestety.

Dla mnie to choroba, którą powinno się leczyć z całą surowością prawa.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-02, 23:14   

Piłem, nie jadę - prosta sprawa.
Wydaje mi się, że osobę, która w ten sposób postępuje nie można nazwać "chorą". Przecież myśli racjonalnie, kieruje się zdrowym rozsądkiem. A, że akurat na święto Wszystkich Świętych zjechała się rodzina niewidziana od dłuższego czasu i wypili trochę, bo dawno już nie mieli okazji, to chyba nie ogromne przewinienie.
Tym bardziej, że nikomu nie zrobili nic złego. Ważne, że w nietrzeźwym stanie nie wsiedli za kierownicę narażając nie tylko siebie, ale i resztę uczestników ruchu drogowego. Myślę, że dopóki nie stwarzają zagrożenia życia innych ludzi to wyłącznie ich życie, poglądy i morale. A pozostałym nic do tego.
siwy_ rozumiem Twój pogląd i szanuje go, ale chyba trochę za mocnego słowa użyłeś w odniesieniu do pewnej, całkiem zdrowej grupy naszego społeczeństwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-03, 12:10   

No dobra, za mocnego. Oczywiście nie chodziło mi o chorobę w sensie fizycznym tylko tak, jak piszesz o
karcia napisał/a:
poglądy i morale
. Ok, mogą wypić we WŚ (choć mnie uczono, że taka praktyka jest bardzo wątpliwa moralnie), ale od auta z daleka, bo w tej kwestii chyba nikt z nas nie ma wątpliwości :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-03, 15:53   

Ferbik napisał/a:
siwy_ napisał/a:
Trzeba być chorym chyba, żeby pić podczas Święta Zmarłych


Wytłumacz mi dlaczego? Czy to bezczeszczenie pamięci o zmarłych?


Tu chyba chodziło o to, że przy takiej migracji ludności podczas tego święta, a co za tym idzie ruch na polskich drogach jest ze trzy razy większy, trzeba być nieźle szurniętym, żeby wypuszczać się za „kółkiem” po kielichu.

Ferbik napisał/a:
Trzeba być chorym, żeby na podwójnym gazie jeździć autem i to nie tylko w święto zmarłych.


No właśnie :!: :!: :!: :evil: :oops: :?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-03, 23:02   

Jeszcze myślimy po polsku...
"To jest święto skłaniające do refleksji, zastanowienia, należy je przeżyć w powadze, na rozmowach o bliskich zmarłych etc."
ta wypowiedź siwy_'ego nikogo nie uraziła, chociaż w dalszym ciągu istnieje zgoda na tym forum, aby nazywać je po sowiecku "święto zmarłych".
Ale co będzie, kiedy Polacy się zamerykanizują i wyrzekną swojej tradycji na rzecz pogańskiego Halloween, zamiast równie pogańskich "Dziadów".
Wówczas w bezmyślnej zabawie będzie znacznie więcej okazji do "wypitki".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-04, 00:30   

A nikomu nie przyszło do głowy że tak samo jak pijani kierowcy winne są osoby które pozwalają im siąść za kierownicę - czyli zazwyczaj najbliższa rodzina...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-04, 10:53   

Cytat:
tak samo jak pijani kierowcy winne są osoby które pozwalają im siąść za kierownicę


zgadzam się, nie wiem czy żona widząca siadającego za kierownicę pijanego męża nie ma obaw, że dojadą bezpiecznie do domu???
dla mnie niepojęte, niech sama kieruje, albo zabroni pić, ostatecznie powinni zostać na noc, jest tyle możliwości..... dlaczego zawsze wybierana jest podróż po pijaku??
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW