R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 21:41
Basen kryty
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-05, 20:03   Basen kryty

Cytat:
O tym jak wygląda kryty basen przy P.O.W. wie chyba każdy Wielunianin. Pocieszającym może być fakt, że niektóre miasta wielkości naszego nie mają w ogóle krytej pływalni. Ale na tym ów optymizm się, kończy.


Miejskie kąpielisko już dawno nadaje się do generalnego remontu. I choć na bieżąco prowadzone są prace modernizacyjne to nie wystarczy. Zresztą generalny remont nie ma już większego sensu - lepiej wybudować nowy, o wiele nowocześniejszy. Myślą o tym, zresztą nie od dziś władze miasta. Inwestycja nie powstanie naturalnie z dnia na dzień.

Koncepcja przebudowy krytej pływalni przy P.O.W., którą zaprezentowano radnym na ostatniej sesji RM rysuje się naprawdę ciekawie. Jej przedmiotem jest przebudowa, rozbudowa i budowa nowych części obiektu a w szczególności rozbiórka istniejącego budynku hali basenu z trybunami oraz samej niecki. W projekcie mowa jest również o modernizacji istniejących budynków sali gimnastycznej i pomieszczeń siłowni, szatni i sanitariatów oraz magazynów wraz z wymianą wszystkich instalacji i remontem wewnętrznym wszystkich okładzin i tynków oraz wyposażenia. Wiadomo, że baseny budowane obecnie są znacznie nowocześnie, zużywają mniej wody no i przede wszystkim kosztują mniej w utrzymaniu.

Nowy basen, będzie miał główną nieckę o wymiarach 25x12,5m. Znajdzie się również miejsce na dodatkowy zbiornik mieszczący w sobie liczne atrakcje - brodzik z funkcjami nauki pływania – 2 tory, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, leżanki do masażu oraz wolna rzeka z wymuszonym obiegiem wody. Nowy obiekt z trybunami wyniesionymi powyżej posadzki niecki basenu z zewnętrznym wejściem i zapleczem gastronomicznym zakłada również budowę nowej części budynku przystającej do budynku pływalni z kręgielnią oraz niezbędnym zapleczem sanitarno-szatniowym i gastronomicznym. Koszt tej naprawdę interesującej koncepcji jest też niemały - przynajmniej kilkanaście milionów złotych. Jednak powstanie takiego kompleksu to znaczna atrakcja nie tylko dla mieszkańców Wielunia, ale też najbliższego regionu.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl



No proszę. :grin:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-05, 20:28   

TVK WSM napisał/a:
Pocieszającym może być fakt, że niektóre miasta wielkości naszego nie mają w ogóle krytej pływalni.


Jakie elokwentne spostrzeżenie redaktora Zięby, Szkoda iż nie wspomniał że ościenne kilkukrotnie mniejsze miasta mają obecnie baseny o wiele lepsze od naszego (jak niespełna siedmiotysięczne Pajęczno czy Praszka), a i w Działoszynie się planuje=> http://www.dzialoszyn.pl/...ria&kat=24&a=9.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-05, 21:08   

Widziałem projekty w TVK. Pomarzyć fajna rzecz :) U nas odkrytego nie mogą doprowadzić do porządnego stanu a co dopiero myśleć o nowej inwestycji...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-11-05, 21:48   

Może popływamy za kilka lat w nowym basenie, albo dopiero najmłodsi forumowicze swoje dzieci tam przyprowadzą ;P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-06, 14:54   

hoho ho, toż to już zakrawa na aquapark a nie tylko kryty basen :shock:

ciekawe kiedy to sobie popływamy, jak na razie to ja dziś idę na nasz stary basen i mam nadzieje chociaż na ciepłą wodę :P
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-06, 16:31   

Cytat:
Może popływamy za kilka lat w nowym basenie, albo dopiero najmłodsi forumowicze swoje dzieci tam przyprowadzą ;P
Coś słyszałem w TVK, jak burmistrz Kaja mówił mniej więcej coś takiego: "...oczywiście ten projekt nie zostanie zrealizowany w tym roku, nie za dwa, za trzy, za cztery, pięć, sześć lat, no ale zostanie zrealizowany..." :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-06, 21:54   

Cytat:
nie zostanie zrealizowany w tym roku, nie za dwa, za trzy, za cztery, pięć, sześć lat, no ale zostanie zrealizowany..."


eee coś mi to przypomina tylko w odwrotnej kolejności

za rok za dzień za chwile......
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-08, 14:02   

siwy_ napisał/a:
Coś słyszałem w TVK, jak burmistrz Kaja mówił mniej więcej coś takiego: "...oczywiście ten projekt nie zostanie zrealizowany w tym roku, nie za dwa, za trzy, za cztery, pięć, sześć lat, no ale zostanie zrealizowany..." :D


Słyszałem to samo w TVK i wtedy uświadomiłem sobie w jakim mieście żyję... Zanim oni zaczną budowę to ja już pewnie się ożenię i będę miał dzieci :D
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-09, 21:56   

No cóż... jakoś mocno się obawiam takiej inwestycji realizowanej przez Urząd Miejski. Jak pokazuje doświadczenie niektórych miast, może to być źródłem poważnych obciążeń dla budżetu miasta - i to nie tylko w fazie budowy, ale przede wszystkim w fazie eksploatacji.
Np. pływalnia miejska w Skierniewicach w roku 2005 i 2006 generowała straty na poziomie 1,2 mln zł rocznie. Podobnie pływalnia miejska w Mogilnie (kujawsko-pomorskie). Oznacza to, że przeciętny mieszkaniec Mogilna za sam fakt istnienia pływalni w jego mieście zapłacił ca. 100zł rocznie. Oczywiście chcąc skorzystać z dobrodziejst tego atrakcyjnego obiektu musi zapłacić jeszcze każdorazowo bilet...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-11, 01:38   

ourson napisał/a:
No cóż... jakoś mocno się obawiam takiej inwestycji realizowanej przez Urząd Miejski. Jak pokazuje doświadczenie niektórych miast, może to być źródłem poważnych obciążeń dla budżetu miasta - i to nie tylko w fazie budowy, ale przede wszystkim w fazie eksploatacji.
Np. pływalnia miejska w Skierniewicach w roku 2005 i 2006 generowała straty na poziomie 1,2 mln zł rocznie. Podobnie pływalnia miejska w Mogilnie (kujawsko-pomorskie). Oznacza to, że przeciętny mieszkaniec Mogilna za sam fakt istnienia pływalni w jego mieście zapłacił ca. 100zł rocznie. Oczywiście chcąc skorzystać z dobrodziejst tego atrakcyjnego obiektu musi zapłacić jeszcze każdorazowo bilet...


Ja bym się tego nie obawiał, gdyż zarówno burmistrz, jak i wiceburmistrz podkreślali że nowy basen będzie TAŃSZY a w eksploatacji od obecnego m.in. dzięki temu, że nie będzie trzeba tak często wymieniać wody.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-11, 11:41   

Spooky napisał/a:
Ja bym się tego nie obawiał, gdyż zarówno burmistrz, jak i wiceburmistrz podkreślali że nowy basen będzie TAŃSZY a w eksploatacji od obecnego m.in. dzięki temu, że nie będzie trzeba tak często wymieniać wody.


Właśnie dlatego się obawiam - bo mówią to burmistrz i wiceburmistrz, którym niekoniecznie musi zależeć na długofalowym myśleniu o inwestycji. Oni wybudują, zbiorą pochwały i oklaski a potem to już się martwcie inni... Baseny o których pisałem są również niedawno budowane - Skierniewice 1997 a Mogilno 2004. Zakładam, że technologie są podobne do tych o których mowa przy inwestycji w Wieluniu.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-12, 00:54   

ourson napisał/a:
Właśnie dlatego się obawiam - bo mówią to burmistrz i wiceburmistrz, którym niekoniecznie musi zależeć na długofalowym myśleniu o inwestycji. Oni wybudują, zbiorą pochwały i oklaski a potem to już się martwcie inni... Baseny o których pisałem są również niedawno budowane - Skierniewice 1997 a Mogilno 2004. Zakładam, że technologie są podobne do tych o których mowa przy inwestycji w Wieluniu.


No właściwie to chyba nie oni wybudują, bo jak wszyscy wiemy nie jest to sprawa jednego, dwóch, trzech, czterech, pięciu ani sześciu lat...
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateuszqwe 
Słyszał o Wieluniu
Mateuszqwe


Wiek: 32
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 1
Skąd: brak
  Wysłany: 2007-11-15, 23:00   Basen

Ludzie wy się zastanówcie o czym wy wogóle mażycie!!! zanim ten basen wybudują to ja już zdążę ... :shock:

*w ogóle
*marzycie
Nie potrafisz pisać w normalnym kolorze i wielkości czcionki? Dziecko neostrady?
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-11-15, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-17, 14:56   

Mateuszqwe sądząc po twoim wieku to inni powinni się raczej martwić co będzie
Cytat:
zanim ten basen wybudują
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-11-21, 00:00   

Taaa słuchałam w radio wypowiedzi jednego z tych rządzących,powiedział "nie za rok ,nie za dwa,nie za pięć...." :shock: moze moje wnuki w nim popływają :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW