R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-24, 19:49
PKP - wątek o kolei w regionie
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-12-18, 23:32   PKP - wątek o kolei w regionie

Kod:
Nad pociągami kursującymi przez Wieluń znów zawisły czarne chmury. Wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy, który obowiązuje od 12 grudnia zniknęły kolejne kolejowe połączenia tym razem z Wielunia do Kępna.

A zatem z naszego miasta pociągiem można dostać się w coraz mniejszą liczbę miejscowości - w tej chwili jeszcze do Tarnowskich Gór i Katowic przez Herby Nowe.

Sprawą zlikwidowanych pociągów natychmiast zainteresowały się kolejowe związki, a także władze naszego miasta. W tej sprawie burmistrz wraz ze starostą rozmawiali z marszałkiem województwa łódzkiego. Rezultat rozmów nie jest jednak póki, co po naszej myśli, miejmy jednak nadzieję, że zlikwidowane kursy powrócą po nowym roku. Kwestia pociągów powraca, co jakiś czas jak bumerang. Jak zwykle wszystko rozbija się o pieniądze. Sprawa jednak nie jest jeszcze do końca przesądzona.

Pojawiła się propozycja, zagospodarowania terenu budynku przez miasto. Właścicielem obiektu jest PKP, lecz miasto mogłoby nim administrować. To duża powierzchnia, wymagająca też remontu i to nie małego. Na razie, więc wszystko zostanie po staremu.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl




Mnie się nie podoba to odcinanie Wielunia od bądź co bądź dotychczasowych połączeń kolejowych...
A co Wy uważacie w tym temacie :?:

kolej1d.jpg
Plik ściągnięto 417 raz(y) 81,58 KB

kolej2d.jpg
Plik ściągnięto 440 raz(y) 88,67 KB

kolej3d.jpg
Plik ściągnięto 405 raz(y) 88,44 KB

kolej4d.jpg
Plik ściągnięto 417 raz(y) 81,87 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-18, 23:37   

Szczerze powiedziawszy, to Wieluń nigdy nie miał w PKP żadnych strategicznych połączeń... spróbujcie dojechać pociągiem do Warszawy, Łodzi czy Wrocławia... miasto o liczbie mieszkańców bliskiej 30 tysięcy... kolej nic nie robi, żeby przyciągnąć klientów - nie mówię tu o klientach pojedynczych w postaci pasażerów, ale o klientach korzystających z transportu drogowego. Zadajmy sobie pytanie: dlaczego tak mocno rozwinął się w Polsce transport drogowy? Jedną z odpowiedzi napisałem parę zdań wyżej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2006-12-18, 23:38   

heh.... musze to chyba uznać za swoją porażkę osobistą... jeszcze nigdy nie jechałam pociągiem :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-18, 23:41   

Cytat:
heh.... musze to chyba uznać za swoją porażkę osobistą... jeszcze nigdy nie jechałam pociągiem



Słyszeliście to, toż to jak dla mnie nie do wiary... :shock:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2006-12-18, 23:47   

Cytat:
Słyszeliście to, toż to jak dla mnie nie do wiary...


dzisiejsza młodzież lata samolotami :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
riszir 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 158
Skąd: wrocław = wieluń
Wysłany: 2006-12-18, 23:53   

hasta napisał/a:
jeszcze nigdy nie jechałam pociągiem


a w pociągu? :P jeśli chodzi o podróżowanie pociągiem zimą to wydaje mi się że jest to doskonałe rozwiązanie... przynajmniej jest w wagonach cieplutko...
_________________
I była zgroza nagłych cisz! I była próżnia w całym niebie!
A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie?

"Chory diabeł potrafi być mnichem, a gdy poczuje się lepiej znów jest sobą"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2006-12-18, 23:54   

Banjohojo napisał/a:
a w pociągu?

no no :P łapiesz mnie za słówka :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-18, 23:56   

Cytat:
jeśli chodzi o podróżowanie pociągiem zimą to wydaje mi się że jest to doskonałe rozwiązanie... przynajmniej jest w wagonach cieplutko...



Kiedyś wracałem pociągiem z Tarnowskich Gór i właśnie w przedziale, w którym to się znajdowałem było tak nachajcowane, że okna musiały być pootwierane, ponieważ nie szło wyrobić :wink:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2006-12-19, 00:05   

Jaro napisał/a:
w przedziale, w którym to się znajdowałem było tak nachajcowane, że okna musiały być pootwierane, ponieważ nie szło wyrobić


chyba lepsze to niz mialoby byc zimno :wink: kurde... musze gdzieś sie wybrać pociągiem bo to przecież wstyd :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zap 
Dojeżdża PKSem
Pior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Gru 2006
Posty: 193
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2006-12-19, 00:11   

Gdyby przywrócili połączenie do Wrocławia, Łodzi itp. miast większość studentów (i nie tylko) skorzystałaby z miłą chęcią, tym bardziej że busy są notorycznie przepełnione. Był pomysł otwarcia połączenia do Wro w postaci 2-3 wagonów napędzanych silnikiem diesla ale... PKS straciłby klientów, z tego co mi wiadomo zadziałała administracja i tylko na samym pomyśle PKP poprzestało ;/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-19, 00:17   

Jak widać nie chcą zarabiać, aby tylko ten monopolista nie (słowo wymoderowano) zabardzo...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-12-19, 00:55   

Ja tam mam to gdzieś, kto by się tłukł pociągiem z prędkością 50 na h i co chwila przystanek... Nie wsponę że dworzec w Wieluniu w centrum to nie jest. Ja tam wole swojego dodża.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-12-19, 10:04   

kiedyś pisałem do PKP e-mail w sprawie uruchomienia bezpośredniego połączenia Wieluń-Wrocław. Odwaliłem kwiecisty esej o tym jak to ludzie cisną się w zapchanych autobusach i płacą ciężkie pieniądze za bilety. Niestety - w PKP chyba nie odbierają poczty :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-12-19, 10:12   

W zyciu jechalam 3 razy pociagiem :
-jak bylam mala mala :-) (gdzies na Slask)
- i ostatnio w czerwcu ( Lodz- Warszawa)
Naprawde bylam zaskoczona, komfort jazdy ulegl zmianie 8) , gdyby otworzyli polaczenie Wielun- Lodz byloby idealnie, na pewno bym skorzystala, to co dzieje sie w piatki czy w niedziele w autobusach. Jak to studenci ladnie okreslaja "jazda na glonojada" (dla niewtajemniczonych- jazda z maksymalnie przyklejona twarza do szyby :570: ) :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-19, 10:36   

Do Łodzi to chyba mało prawdopodobne...
Ale Wrocław, Poznań jak najbardziej. Fakt że do Wrocławia tylko chyba diesel może jechać, ale mimo wszystko przy dobrej organizacji bilet powinien być znacznie tańszy niż autobusowy. Co do odległości dworców- bez przesady, w Wieluniu dworzec kolejowy jest tylko kawałek dalej niż PKS, a przy zorganizowaniu wejścia od Stodolnianej to dla mieszkańców os. Wyszyńskiego i Stare Sady i tej części miasta byłby nawet chyba bliżej. We Wrocławiu i Poznaniu bez znaczenia. Ale wierzę że PKP nie jest zainteresowane.. bo zwykle tak jest że państwowe firmy bardziej zainteresowane są marnotrawieniem pieniędzy podatników, utrzymywaniem darmozjadów z ZZ i tym podobne a nie rzetelną i opłacalną pracą która sprzyjałaby rozwojowi firmy.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW