R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciąża, porody, macierzyństwo....
Autor Wiadomość
Tina 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 224
Skąd: K-ce\Wieluń
Wysłany: 2008-06-05, 20:02   

Dziękuję za gratulacje, a to zdjęcia mojej Sandrusi.

kwiecień 2008 024.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 43,56 KB

kwiecień 2008 039.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 33,73 KB

kwiecień 2008 037.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 46,72 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izaura 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 189
Skąd: prawie Wieluń ;)
Wysłany: 2008-06-05, 20:12   

Śliczny bobasek i piękne imie. :)
_________________
Is there a chance?
A fragment of light at the end of the tunnel?
A reason to fight?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-06-05, 20:35   

Monika mała super :)
gratulacje :)
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-06-06, 19:36   

Jaka słodka................ :) gratuluję
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2008-06-08, 00:32   

śliczna!! :-) ehh....i nie ma nic piękniejszego niż szczęśliwa twarz takiego maleństwa;-)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-10, 11:56   

Troszkę zmieniłam tytuł tego tematu, gdyż na forum jest sporo mam :grin:

Tu można pisać o wszystkim związanym z ciążą, z porodem i z macierzyństwem. Myślę że mogłybyśmy się tu dzielić swoimi doświadczeniami.
ja oczywiście będę sobie czytać gdyż niestety nie mam w tej materii doświadczenia :( a chciałabym...
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-10, 12:00   

Przed chwilką przeczytałam taki oto artykuł:

Cytat:

Kopacz: poród boli? I dobrze! Ma boleć!
Kopacz wkurzyła już Polki dwukrotnie: "cesarki" i "ciążospis". Teraz twierdzi, że Polski nie stać na cywilizowane, znieczulone porody dla swych obywatelek. Ale to nic. Przecież "natura" chce, by Polki bolało.

To nie jest tak, że Polkom odbija z dobrobytu i mają jakieś fanaberie. O refundację znieczulenia podczas porodu zaapelowało do Ewy Kopacz Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Ale minister zdrowia wie lepiej.

Otóż "Dziennikowi" Ewa Kopacz mówi wprost, uwaga: Polski nie stać na to, by zapewnić rodzącym standard europejski. Nie ma pieniędzy. Nie ma lekarzy anestezjologów.

Szpitale musiałyby zapewnić pacjentkom obsługę anestezjologów w zakresie o wiele większym niż obecnie. A jak wiemy, anestezjologów jest zbyt mało. Taka decyzja byłaby być może dobrze przyjęta, ale nie mogłaby być realizowana przez szpitale.

Hm, pomyślmy. Skoro nie ma anestezjologów, to może trzeba ich po prostu... zatrudnić? Ach, pieniędzy nie ma? To może powinniście zacząć oszczędzać? Skoro nie stać was na opiekę nad rodzącymi Polkami, może nie angażujcie się w militarne awantury na całym świecie? Może nie okupujcie dalekich krajów?

Jeden Irak kosztował ponad miliard. Nie dał nam nic. Ile to znieczuleń dla rodzących Polek? Może rodzące Polki są jednak ważniejsze od katechizacji w szkołach, kapelanów w straży pożarnej, niezliczonych muzeów wojen i powstań?

Takie podejście to ewidentne łamanie praw pacjentek. Pacjenci mają prawo do takich standardów leczenia, jakie umożliwia współczesna medycyna, a zadaniem naszego państwa jest to im zapewnić. Robi to większość krajów zachodniej Europy, a także Czesi, Słowacy czy Węgrzy.

Tyle prof. Tomasz Niemiec z PTG. Ale w Polsce - jak w każdym szanującym się bantustanie - są dwie kategorie rodzących. Pozamedyczne. Mianowicie - bogate i biedne. Te pierwsze są w stanie zapłacić 700 złotych za znieczulenie. Te drugie, jak chce Pismo Święte, "w bólach rodzić będą". I tak ma być. Ewa Kopacz:

Poród to fizjologia i tak nas, kobiety stworzyła natura, że pewne rzeczy powinny się odbywać jej siłami.

Ciekawe, kogo jeszcze pani minister pouczy w ten sposób. Czy pacjentom wymagającym by-pasów powie, że tak ich stworzyła natura? Czy chorym na raka wyjaśni, że pewne rzeczy powinny się odbywać siłami natury? Bo rząd nie ma pieniędzy?

Wciąż słyszymy, jakim to potężnym, kwitnącym i znaczącym w świecie krajem jest Polska. Coś tu się nie zgadza. Skoro tak jest - dlaczego na nic nie ma pieniędzy? Bo wszystko idzie na popisywanie się? Katarzyna Stasiak (26) powinna o tym pamiętać, gdy skarży się na "upokorzenia". Powinna czuć dumę.

Mogę nie mieć pojedynczego pokoju z klimatyzacją, odpłatnej położnej na każde skinienie. Ale kazać mi cierpieć tylko dlatego, że mam dochody poniżej średniej, to niehumanitarne.

Pozostaje lewe skierowanie na poród ze znieczuleniem. Ciekawe, ile coś takiego kosztuje. I czy Ewa Kopacz wie, jak wydajnie konserwuje medyczną korupcję. Swymi XIX-wiecznymi teoriami o "naturze" i "fizjologii". Ich praktyczne działanie poznała Dorota Zielińska (30).

Podczas porodu męczyłam się ponad osiem godzin, prawie mdlałam, błagałam lekarzy o coś, co da mi ulgę. Ale słyszałam tylko: tak ma być.

Jednak gdy mąż powiedział w końcu, że zapłacą za znieczulenie, prawa natury w cudowny sposób uległy zmianie. Nie są bogaci. Pożyczali od dziadków. Na drugi raz będą mieli lewe skierowanie.

Bo pozostaje lewizna i korupcja. Skoro rząd ma ważniejsze sprawy od swych obywateli. Których, mówiąc dosadnie - ma w (słowo wymoderowano).


źródło: www.pardon.pl

Co o tym sądzicie?
Ja uważam że znieczulenie powinno być refundowane i myślę że większość z was się ze mną zgodzi.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-10, 19:31   

glizda napisał/a:
Ja uważam że znieczulenie powinno być refundowane i myślę że większość z was się ze mną zgodzi.


Ja jestem jeszcze młoda, głupia i mam jeszcze dużo czasu do macierzyństwa, ale jeśli kobieta rodzi przez 8 godzin, a czasami dłużej, w wielkich męczarniach i bólu, to chyba jej się należy JEDNO GŁUPIE ZNIECZULENIE?! Przecież TYLE ludzi płaci TYLE pieniędzy co miesiąc na składki zdrowotne, a tymczasem co się z nimi dzieje? Jeszcze trochę a kobiety będą wolały wyjechać za granicę na poród - koszty wyjdą porównywalne..

A poza tym.. Tak narzekają że jest spadek liczby urodzonych dzieci, że jest taki niż demograficzny, zmiana modelu rodziny bla bla.. Ale jeśli oni będą TAK robić, to ja nie chcę myśleć kto będzie pracować na moją emeryturę. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 17:16   

W moim przypadku znieczulenie nie było potrzebne, bo poród był szybki i łatwy. Nie czułam bólu i nawet przez myśl mi nie przeszło żadne znieczulenie.
Ale to co wymysla pani minister to wstyd i hańba. I Polska śmie nazywac siebie cywilizowanym krajem europejskim????
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Panterka 
Moderator
żona admina :)



Pomogła: 25 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 30 Maj 2007
Posty: 559
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 18:40   

Akurat Ty akirus mialaś szczęście, a wyobraź sobie że ja co chwilę mdlałam z bólu i wszystko bym oddała za znieczulenie. Pani minister jest jakaś niepoważna, zresztą nie tylko ta pani minister....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-15, 18:44   

2 razy rodziłam i niestety nie pamiętam momentu kiedy ,maleństwo pojawiło sie na swiecie.Pierwszy poród koszmar,pod koniec byłam juz tak wymęczona ze traciłam przytomność i malucha musieli mi wypychac .Drugi miałam króciutki ale z bólu tez straciłam przytomność.To jest sadyzm ,móc pomóc i nie zrobic tego.Przy byle wyrywaniu zeba dostajemy znieczulenie,a tutaj ....chyba lubia patrzec i chełpic sie czyimś bólem....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 15:56   

Panterka napisał/a:
ja co chwilę mdlałam z bólu i wszystko bym oddała za znieczulenie


edzia i odziu napisał/a:
byłam juz tak wymęczona ze traciłam przytomność i malucha musieli mi wypychac


Takie historie to by trzeba spisać i wysłac do poczytania pani minister. Niewiele kobiet ma takie szczęście jak ja i wsponima poród jako coś powiedzmy miłego. A tak w ogóle, czy pani minister ma dzieci, bo jakoś mi umknęło? Bo gada takie bzdury, jakby nigdy na porodówce nie była.
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-16, 16:00   

mogła być, tylko jak minie ileś tam lat to człowiek zapomina jak to było źle, a może po prostu rodziła w czasach kiedy miała chody albo dała w łape, kiedyś było dużo łatwiej...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Ostatnio zmieniony przez AnnBlue 2008-10-20, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW