R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Co PiS dzisiaj spieprzyło
Autor Wiadomość
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-12-22, 10:35   

Może zróbmy konkurs na czytanie ze zrozumieniem... 1. Pytanie kogo miał na myśli autor poniższego tekstu nazywając go ćwokiem:

Tomek napisał/a:
Tak się potrafią tłumaczyć tylko największe sieroty. Naprawdę, dużo bardziej ceniłbym umiejętność przyznania się do błędu, ale ćwoki najwyraźniej mają zbyt dużó kompleksów.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-22, 11:22   

Ciekawe jak jest różnica pomiędzy ćwokiem, a prostakiem? A za prostaka dostałem ostrzeżenie! Co sie dzieje na tym forum jest niedopuszczalne. Monopartyjne kierownictwo nie dopuszcza do głosu ludzi z odmiennymi poglądami. Ostrzeżenia są naprawdę wyrazem walki z przeciwnikiem.
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-22, 11:27   

Ferbik tak uczciwie jeśli za prostaka ostrzeżenie to za ćwoka też.

Ja wiem, że to prywatne forum i możecie robić co chcecie, ale niedługo nie będzie z kim rozmawiać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-22, 15:01   

tomow napisał/a:
Ciekawe jak jest różnica pomiędzy ćwokiem, a prostakiem? A za prostaka dostałem ostrzeżenie! Co sie dzieje na tym forum jest niedopuszczalne. Monopartyjne kierownictwo nie dopuszcza do głosu ludzi z odmiennymi poglądami. Ostrzeżenia są naprawdę wyrazem walki z przeciwnikiem.


tomow, nie wiem czy zauważyłeś, ale to jest forum prywatne. Może w Twojej głowie takie sformułowanie jak "własność prywatna" niewielkie ma znaczenie, ale przybliżając Ci nieco jego znaczenie podpowiem, że dopuszczalne jest tu wszystko na co pozwoli właściciel. Nie wiem kogo nazwałeś prostakiem, ale ja miałem na myśli tylko urzędników kancelarii prezydenta, co zresztą wynika z kontekstu i co podtrzymuję, bo jak inaczej można nazwać takie partolenie wszystkiego po kolei?
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-12-22, 15:05   

mareks ty o nazywaniu w obraźliwy sposób kogokolwiek, nie powinieneś się w ogóle wypowiadać... Nie chcę Ci przypominać ile razy sam obraziłeś np. mnie...

tomow ja widzę różnicę w adresatach tych dwóch zwrotów... i to zasadniczą...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-22, 15:27   

tomow napisał/a:
Ciekawe jak jest różnica pomiędzy ćwokiem, a prostakiem? A za prostaka dostałem ostrzeżenie! Co sie dzieje na tym forum jest niedopuszczalne. Monopartyjne kierownictwo nie dopuszcza do głosu ludzi z odmiennymi poglądami. Ostrzeżenia są naprawdę wyrazem walki z przeciwnikiem.


Tomek nazwał ćwokami urzędników kancelarii prezydenta, co wynika z kontekstu i z jego późniejszych wyjaśnień. Ma do tego pełne prawo - są urzędnikami publicznymi i z racji wykonywania swoich czynności narażają się na publiczną krytykę.

Ty natomiast nazwałeś prostakiem Red'a i za to Ferbik dał ci ostrzeżenie.


Tak jak ktoś napisał forum jest prywatne, ale naprawdę nie możesz mi zarzucać że nie dopuszczem do głosu osób o innych poglądach. Najlepszym przykładem niech będzie założony przez Ciebie temat "Forum Młodych PiS". Nikt nie usunął tego tematu ani nie przesunął do działu ogłoszenia, gdzie tak naprawdę jest jego miejsce.
Podobnie wygląda sprawa z tematem : "Co PO dzisiaj spieprzyło?" - nikt nie kasuje wypowiedzi z tego tematu, ani nie zamyka całego tematu.

To że zwolennicy PO mają tu liczebną przewagę nie jest wynikiem działań administracji tylko wolnego wyboru każdego z nas. Powiem więcej - aby wyrównać ,jak to powiedziałeś, monopartyjność kierownictwa proponuję Zygmuntowi nominację na moderatora działu "Polityka pozaregionalna". Jeżeli Zygmunt wyrazi tylko ochotę w tym temacie, zostaną mu nadane stosowne uprawnienia.

A co do ostrzeżeń to z okazji świąt przygotowałem niespodziankę :mikolaj:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-22, 16:26   

Administrator napisał/a:
A co do ostrzeżeń to z okazji świąt przygotowałem niespodziankę

Amnestia? :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-22, 17:27   

red napisał/a:
Administrator napisał/a:
A co do ostrzeżeń to z okazji świąt przygotowałem niespodziankę

Amnestia? :D

Albo świąteczny ban dla każdego ;-)
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-12-22, 19:44   

Tomek napisał/a:
Albo świąteczny ban dla każdego ;-)
a co Wy się tak tych banów boicie? :P
Ja osobiście cieszę się z wystawionej kandydatury Zygmunta 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-12-22, 20:45   

Zygmunt zostanie moderatorem to dostaję bana na dzień dobry :D :D , a tak na serio to nawet ciekawy pomysł... :>
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-07, 12:38   Wniosek ws. wydatków ekipy Lecha Kaczyńskiego w prokuraturze

Cytat:
Wniosek w sprawie niegospodarności urzędników Ratusza w okresie, gdy prezydentem stolicy był Lech Kaczyński, został złożony w warszawskiej prokuraturze okręgowej - poinformował zastępca dyrektora gabinetu prezydenta stolicy Jarosław Jóźwiak.

Jak wyjaśnił, chodzi o uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa m.in. przez ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego oraz Andrzeja Urbańskiego, Jarosława Skrzypka, Roberta Drabę. W wyniku przeprowadzonej w Ratuszu kontroli wykryto nieprawidłowości dotyczące wydawania funduszy reprezentacyjnych przez urzędników miejskich na ponad 1 mln 900 tys. zł.

Jóźwiak dodał, że nieprawidłowości te zostały wykryte przy okazji kontroli przeprowadzonej w 2007 roku, która dotyczyła sprawy zamawianych przez urzędników Ratusza sondaży opinii publicznej m.in. preferencji wyborczych.

Wino na Festiwalu Programów Religijnych


Zarzuty sformułowane przez Gronkiewicz-Waltz dotyczą niezgodnego z prawem wydawania funduszy reprezentacyjnych przez prezydenta, jego zastępców i innych urzędników. Tylko na lunche, konferencje i bankiety wydano ponoć poza odpowiednimi procedurami ponad milion złotych. W 2004 r. prawie 700 zł wydano na wino podawane podczas konferencji "Ubóstwo i niesprawiedliwość". W tym samym roku kupiono alkohol za 2 tys. zł na… Festiwal Programów Religijnych. Doniesienie do prokuratury dotyczy też bezprawnego zniszczenia dokumentu (grozi za to do dwóch lat więzienia). Chodzi o listę osób, które na koszt miasta pojechały na pogrzeb Jana Pawła II. Według prawników ratusza, wśród 180 uczestników opłaconej przez ratusz pielgrzymki mogli być (oprócz oficjalnych przedstawicieli) także członkowie rodzin urzędników - podaje serwis wprost.pl.

– Koszty tego przedsięwzięcia obciążyły budżet miasta na kwotę 420 tys. zł. Na szczęście listę pasażerów udało się zabezpieczyć w straży granicznej i przedstawimy ją jako dowód w sprawie – mówi jeden ze współpracowników ratusza.


Jakubiak odpiera zarzuty



- Nie było żadnej niegospodarności. Prezydent Gronkiewicz-Waltz i jej kontrolerzy uważają, że faktury były źle opisywane. Nie zgadzam się z tym - mówi była dyrektor biura prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego Elżbieta Jakubiak. - To doniesienie dotyczy takiej kwoty, że musi obejmować rachunki, które były płacone za kombatantów na przykład w czasie 60 rocznicy Powstania Warszawskiego. Więc tutaj jestem bardzo spokojna. Nie popełniliśmy żadnego przestępstwa - mówi Radiu Zet minister Elżbieta Jakubiak.

Źródło: onet.pl




Zobaczymy jak się prokuratura ustosunkuje do w/w zarzutów.
"Ubóstwo i niesprawiedliwość" 8)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-01-07, 19:57   

Jaro napisał/a:
W tym samym roku kupiono alkohol za 2 tys. zł na… Festiwal Programów Religijnych.


hahaha, widocznie na trzeźwo się nie dało...

Cytat:
"Ubóstwo i niesprawiedliwość" 8)


Prawie jak prawo i sprawiedliwość :D

Zobaczymy jak ustosunkuje się do tego prokuratura, choć mam jakieś złe przeczucia...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-11, 10:05   

http://wiadomosci.onet.pl/1671442,11,item.html
Cytat:

"Dziennik": Paweł Kowal, młoda gwiazda PiS i były wiceszef MSZ, współpracował z WSI, ale jego nazwisko nie figurowało w raporcie z likwidacji tych służb. O jego kontaktach ze służbami wojskowymi wiedzieli od 2006 roku Lech Kaczyński i Zbigniew Wassermann.
Kowal był przez WSI uznawany za tajnego współpracownika o pseudonimie "Pallad". Wiceszef klubu parlamentarnego PiS zaprzecza współpracy z "wojskowymi", ale przyznaje, że miał kontakty z WSI, czyli ze służbą, która według lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego była wielkim zagrożeniem dla polskiej demokracji. Kowal, dziś wiceszef klubu parlamentarnego PiS, unika mówienia wprost o swych doświadczeniach z WSI. Zasłania się tym, że podpisał zobowiązanie do zachowania tajemnicy - pisze "Dziennik".


Kowal: nie współpracowałem
- Jeśli WSI mnie zarejestrowały jako TW, to chyba przestępstwo. Na pewno nie miały podstaw. Mówię twardo: nigdy nie doszło do współpracy ze służbami. Nie przekazywałem informacji, bo skąd miałem je akurat wtedy czerpać. Zwróciłem się już do odpowiedniego ministra o odtajnienie dokumentów, które mnie dotyczą, jeśli takie istnieją - powiedział "Dziennikowi" Paweł Kowal.

- Byłem kilkakrotnie nagabywany. Powiem tak: nie zawsze człowiek ma świadomość tego, z kim rozmawia. W tych nagabywaniach, w moim przekonaniu, nie zostało z ich strony przekroczone prawo. Ale mogę o czymś nie wiedzieć - dodał polityk PiS.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-11, 20:01   

http://wiadomosci.onet.pl/1671917,11,item.html

Cytat:
Ojciec Tadeusz otrzyma od Unii Europejskiej 27 milionów złotych na odwierty w poszukiwaniu wód geotermalnych. Minister środowiska przyznał, że choć urzędnicy z PiS złamali procedury przyznając duchownemu dotacje, jest już za późno, by odkręcić sprawę.
- Umowa z fundacją ojca Rydzyka jest wiążąca - mówi minister Maciej Nowicki. - Fundacja otrzyma pieniądze, a konsekwencje mogą być wyciągnięte jedynie w stosunku do pracowników funduszu - tłumaczy.

Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski dodaje, że przyznawanie dotacji odbywało się w pośpiechu. Najpierw, w lutym 2007 roku fundacja Lux Veritatis dostała 12 mln zł, a później, w październiku, kolejne 15 mln zł. Gawłowski twierdzi, że nie można dawać takich dotacji w ratach. Jednorazowo należy pokrywać koszty całego przedsięwzięcia - informuje serwis dziennik.pl.

Gawłowski podkreślił, że decyzja o przyznaniu drugiej transzy zapadła na ostatnim, przed zmianą rządu, posiedzeniu rady nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. A to oznacza, że - jego zdaniem - decyzja była polityczna.

- Poza tym osoby, które podpisywały umowę do dzisiaj nie dostarczyły, stosownych pełnomocnictw, a w każdym razie w dokumentach, które znajdują się w NFOŚ ich nie ma - zaznacza Gawłowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Krool50 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 312
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-11, 20:41   

Umowa z fundacją ojca Rydzyka jest wiążąca - mówi minister Maciej Nowicki

Jeżeli Pan Minister tak mówi to nie zna polskiego prawa.
Zgodnie z kodeksem cywilnym "Umowa jest nieważna jeżeli została zawarta z naruszeniem prawa"
Po prostu PO woli stracic kase, nie swoją zresztą, niż iśc na wojnę.
_________________
S. J. Lec
Czasami ciemno od skrzydeł anielich
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW