R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Co PiS dzisiaj spieprzyło
Autor Wiadomość
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-15, 02:41   

Krool50 napisał/a:
Umowa z fundacją ojca Rydzyka jest wiążąca - mówi minister Maciej Nowicki

Jeżeli Pan Minister tak mówi to nie zna polskiego prawa.
Zgodnie z kodeksem cywilnym "Umowa jest nieważna jeżeli została zawarta z naruszeniem prawa"
Po prostu PO woli stracic kase, nie swoją zresztą, niż iśc na wojnę.

Nie wiemy jak jest naprawde. Takie cytowanie wprost przepisów KC jest zbytnim uproszczeniem. Być może zapisy umowy weszły już w życie i nie można się z nich wycofać lub byłoby to zbyt kosztowne dla Skarbu Państwa - tego nie wiemy.


Postanowiłem dodać w tym miejscu przebieg dzisiejszej Rady Gabinetowej. Szczerze mówiąc (choć pewnie nie każdy w to uwierzy) chciałem dziś wpisać zwołanie Rady Gabinetowej w temacie "Co PiS zrobiło dobrego" (czy jakos tak) ale rano nie miałem na to czasu (naprawde). I chyba całe szczęście, bo po jej przebiegu doszedłem do wniosku, że cały ten cyrk zrobiony przez prezydenta w związku z RG miał na celu tylko i wyłacznie "skarcenie" PO i nie miał służyć ratowaniu służby zdrowia. A szkoda, bo temat slużby zdrowia powinien byc załatwiony ponad podziałami partyjnymi... :(
Ostatnio zmieniony przez red 2008-01-19, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-19, 10:36   

Jak Kaczyński kłócił się z Tuskiem - zapis Rady Gabinetowej

Polecam lekture fragmentów stenogramów z posiedzenia Rady Gabinetowej. Utwierdza mnie ona w tym, że Kaczyńscy to mali ludzie którzy chcą zaspokoić swoje chore ambicje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-01-19, 12:58   

red napisał/a:
Utwierdza mnie ona w tym, że Kaczyńscy to mali ludzie którzy chcą zaspokoić swoje chore ambicje.


No jak widać, każdy będzie tak interpretować teks, żeby to „jego” było na wierzchu.

Ja szczerze powiedziawszy, nie dopatrzyłem się jakiejś mani wielkości u prezydenta Kaczyńskiego w tych wypowiedziach. Prezydent zadał konkretne pytanie, do konkretnej, odpowiedzialnej za dany resort osoby, pytanie, na które nie dostał wyczerpującej odpowiedzi. To co usłyszał, było niczym innym jak przedwyborczymi słowami pana Tuska, „wierzę że”; że będzie dobrze, że się uda itp.

Cytat:
My nie wiemy, czy mamy każdy szczegół dopracowany idealnie, ale jesteśmy po kilkudziesięciu dniach, przygotowaliśmy pakiet ustaw, który pokazuje, że mamy determinację i wolę zmian tego dramatycznego stanu rzeczy, który zastaliśmy, a nie, który wytworzyliśmy. (...)


My nie wiemy, czy mamy każdy szczegół dopracowany idealnie……. mamy determinację i wolę zmian tego dramatycznego stanu rzeczy, jeśli takie słowa padają z ust premiera, człowieka który powinien tylko i wyłącznie wprowadzać w życie ustawy zapewniające prawidłowe działania, a nie na zasadzie; „jak się uda, to będą żyć”, to właśnie to powinno budzić w społeczeństwie polskim trwogę.

Mnie intryguje inna sprawa, ta sytuacja w mrocznym świetle pokazuje nam całą prawicę Rzeczpospolitej Polskiej. Tylko własne dobro, ogół nie liczy się wcale.
Dlatego trochę nie rozumiem wstawienia tego wątku w temacie Co PiS dzisiaj spieprzyło, ja winę widzę po obu stronach.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-19, 17:27   

miko 005 napisał/a:
No jak widać, każdy będzie tak interpretować teks, żeby to „jego” było na wierzchu.

Może i troche racji. Ale zauważ, że prezydent nie jest bez winy:

Ale Panie Premierze, ja przy całym szacunku, to jednak Rada Gabinetowa jest posiedzeniem Rady Ministrów pod przewodnictwem prezydenta. Więc pozwoli Pan, że oczywiście zakładając, że Pan może odpowiedzieć na każde pytanie zamiast ministrów, to będę jednak prosił o odpowiedzi konkretnych ministrów.

Jednak chciałbym raz jeszcze zwrócić uwagę, że to gremium działa pod przewodnictwem prezydenta i w takim razie proszę bardzo Panią Minister o to, żeby Pani Minister była łaskawa odpowiedzieć na pytanie.

Chwileczkę, Panie Premierze. Ja rozumiem, że Pan jest przyzwyczajony do prowadzenia Rady Ministrów, to rozumiem, natomiast to, ale niech Pan przyjmie, że w tym przypadku (...) przewodniczy prezydent. Nie pamiętam, żeby w tych radach gabinetowych, w których miałem z premierem Marcinkiewiczem, tego rodzaju kłopot występował.

Panie Premierze, to naprawdę nie jest wiec polityczny. Ja po raz ostatni, tak, ja po raz ostatni udzielam, udzieliłem Panu głosu w trakcie tego posiedzenia. Przykro mi, ale niestety nie potrafi Pan z tego zrezygnować.

...raz jeszcze z przykrością muszę powtórzyć (...) że Rada Gabinetowa działa pod przewodnictwem prezydenta.


Toż to gorzej niz w szkole... :D

Jak patrze na ten stenogram to mam obawy czy przy takim "współdziałaniu" prezydenta i PO będzie można coś w Polsce zmienić na lepsze...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-28, 10:21   

Przede wszystkim zarzuty o niepoinformowanie Prezydenta o katastrofie w trakcie żaloby - kompletna żenada.

http://wiadomosci.wp.pl/w...=1201511715.225
Cytat:
Zlecenie na 660 tysięcy złotych z publicznych pieniędzy załatwił sobie za rządów PiS, znany ze wstawiania się za inwestycjami ojca Tadeusza Rydzyka, profesor Mariusz-Orion Jędrysek. Wykorzystał do tego pełnione przez siebie stanowisko głównego geologa kraju i zarazem wiceministra ochrony środowiska - ustali "Dziennik".


Najpierw prof. Jędrysek wpadł na pomysł, że należy wydać serię monografii geologicznych. Następnie osobiście wnioskował o ich sfinansowanie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. A na koniec wyznaczył sam siebie na koordynatora prac.


REKLAMA Czytaj dalej



20 września 2007 r. ówczesny minister środowiska Jan Szyszko wyznaczył Jędryska na redaktora naczelnego serii monograficznej. Prof. Jędrysek dostał tę pracę oczywiście nie jako wiceminister, który ją wymyślił, ale jako profesor Uniwersytetu Wrocławskiego. Wynagrodzenie? Sama koordynacja prac wyceniona została na ponad 660 tys. zł brutto.

11 października ubiegłego roku Mariusz-Orion Jędrysek wysłał z własną pozytywną opinią wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska o sfinansowanie w całości tego projektu. Szacuje przy tym, że wszystko będzie kosztowało państwo blisko 3,5 mln zł.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-28, 16:22   

Typowa wykształciuchowa mentalność obecna gdzieś od rozbiorów Rzeczpospolitej. Cała wschodnia granica nie tylko Polski, ale i Unii Europejskiej zablokowana, kierowcy ponoszą milionowe straty, a ten dywaguje o tym co jest mało istotne. Rozmawia sobie o (słowo wymoderowano) Maryny... Donek już dawno powinien zwołać sztab kryzysowy, ale wolał leżeć w królewskim łożu, bo pewnie myślał, że problem sam się rozwiąże jako, że cuda miały być.

Tak w ogóle to Lupę Tygodnia wam TVN likwiduje, bo pewnie nie ma się już z czego śmiać, a z Donalda przecież nie będą. Oglądałem wczoraj to śmiali się z robaczków. Także jak to się mówi - przypuszczalnie wyczerpały się twórcze możliwości programu. Jeszcze z pół roku to SK będzie raz w tygodniu, ale co tam - przecież to nic nie oznacza. :twisted:
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-01-28, 16:52   

Tomek napisał/a:
Przede wszystkim zarzuty o niepoinformowanie Prezydenta o katastrofie w trakcie żaloby - kompletna żenada.


Faktycznie żenada, a na dodatek spotęgowana jeszcze tym, iż okazuje się, że tak naprawdę to pan prezydent Kaczyński nie został powiadomiony przez „własnych” ludzi. Bo przecież Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, podlega prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej.
Ta próba kopania „dołka” pod Urząd Premiera i samą Platformę Obywatelską, totalnie nie wyszła, ale polskie stare przysłowie mówi wyraźnie;
- kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada :D :twisted: :twisted: :shock:

Jeśli zaś chodzi o sprawę pana Jędryska, no cóż, nie On pierwszy, nie tylko PiS, ale wszyscy, i wszędzie niestety garną do siebie ile się da i jak się da. Ten problem nie jest tylko polskim problemem, to się wydarzyć może w każdym zakątku świata.
A co my możemy zrobić w takiej sytuacji? Wbrew pozorom dużo, bo możemy np. w następnych wyborach parlamentarnych, głosować na takie ugrupowanie, które zapewni nas ( o ile oczywiście nie skłamie :evil: ), że zmieni ordynację wyborczą i prawo; karne, cywilne i najważniejsze polityczne, które takich ludzi jak p. Jędrysek, będzie skutecznie eliminowało z każdej sfery życia publicznego.
Boję się tylko, że takiej opcji politycznej niestety jeszcze bardzo długo nikt nie „odkryje” :x .

PS. Szczerze mówiąc, nie rozumiem mojego „przedmówcy”, czyli Dementi` ego, ten post znalazł się pod właściwym adresem?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-28, 18:09   

miko 005 napisał/a:
Szczerze mówiąc, nie rozumiem mojego „przedmówcy”, czyli Dementi` ego, ten post znalazł się pod właściwym adresem?
Naturalnie, że tak. Mówię o tym, że zamiast polemizować o rzeczach istotnych to się bajdurzy o rzeczach nieistotnych. Nasz Prezydent puścił małego bąka - że tak powiem - a wszyscy próbują to powąchać, aby odgadnąć co jadł. Cała sytuacja byłaby jeszcze zrozumiała gdyby faktycznie nie było ważniejszych tematów do rozmowy. W kraju nie dzieje się dobrze, a uwaga jest skupiona nie w tym miejscu co trzeba.

W związku z nie najlepszą sytuacją w kraju polecam nawet dobry tekst z pod pióra dziennikarza do tej pory raczej patrzącego przychylnym okiem na PO - Gdzie ci obrońcy demokracji? Tekst porusza naprawdę wiele tematów, więc warto go przeczytać.
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-01-28, 19:01   

Dementi napisał/a:
Naturalnie, że tak. Mówię o tym, że zamiast polemizować o rzeczach istotnych to się bajdurzy o rzeczach nieistotnych. Nasz Prezydent puścił małego bąka - że tak powiem - a wszyscy próbują to powąchać, aby odgadnąć co jadł.


To wytłuszczone zdanie nominuję do "Złotej Czcionki" ;) :D :D
Ale poważniej już, to;

Dementi napisał/a:
Cała sytuacja byłaby jeszcze zrozumiała gdyby faktycznie nie było ważniejszych tematów do rozmowy. W kraju nie dzieje się dobrze, a uwaga jest skupiona nie w tym miejscu co trzeba.


No właśnie, nie w tym miejscu co trzeba. Bo pamiętać musisz o jednym, puszczonego jak to nazwałeś bąka przez prezydenta, rozdmuchał na cały kraj sam „puszczalski”. I jak potrafisz wyciągać wnioski, to dojdziesz do takiego, który pokaże jasno kto w dobie złych czasów w Polsce, zajmuje się „bajdurzeniem”.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez red 2008-01-29, 18:28, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-28, 21:03   

Dementi napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Szczerze mówiąc, nie rozumiem mojego „przedmówcy”, czyli Dementi` ego, ten post znalazł się pod właściwym adresem?
Naturalnie, że tak. Mówię o tym, że zamiast polemizować o rzeczach istotnych to się bajdurzy o rzeczach nieistotnych. Nasz Prezydent puścił małego bąka - że tak powiem - a wszyscy próbują to powąchać, aby odgadnąć co jadł. Cała sytuacja byłaby jeszcze zrozumiała gdyby faktycznie nie było ważniejszych tematów do rozmowy. W kraju nie dzieje się dobrze, a uwaga jest skupiona nie w tym miejscu co trzeba.

W związku z nie najlepszą sytuacją w kraju polecam nawet dobry tekst z pod pióra dziennikarza do tej pory raczej patrzącego przychylnym okiem na PO - Gdzie ci obrońcy demokracji? Tekst porusza naprawdę wiele tematów, więc warto go przeczytać.


Myślisz, że istotniejsze od tego, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego nie potrafi poinformować Prezydenta o istotnych sprawach jest mniej ważne od prostestów garstki celników, co im ukrócono możliwości brania łapówek? Nie sądzę. Ciekawym jakby to wyglądało w okolicznościach wojny. Tragedia!!!
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2008-01-28, 22:31   

miko 005 napisał/a:
To wytłuszczone zdanie nominuję do „ Złotej Czcionki” ;) :D :D
Dziękuję, aczkolwiek nie wiem czy ta nieopisanie wspaniała nagroda będzie dla mnie satysfakcjonująca. :smile:

miko 005 napisał/a:
No właśnie, nie w tym miejscu co trzeba. Bo pamiętać musisz o jednym, puszczonego jak to nazwałeś bąka przez prezydenta, rozdmuchał na cały kraj sam „puszczalski”. I jak potrafisz wyciągać wnioski, to dojdziesz do takiego, który pokaże jasno kto w dobie złych czasów w Polsce, zajmuje się „bajdurzeniem”.
No tak, ale wąchać chyba tego nie trzeba? Bardziej rzeczowo za chwilę...

Tomek napisał/a:
Myślisz, że istotniejsze od tego, że Biuro Bezpieczeństwa Narodowego nie potrafi poinformować Prezydenta o istotnych sprawach jest mniej ważne od prostestów garstki celników, co im ukrócono możliwości brania łapówek? Nie sądzę. Ciekawym jakby to wyglądało w okolicznościach wojny. Tragedia!!!
Myślę, że to nie jest sprawa warta tego, aby znalazła swoje miejsce w debacie publicznej. Po prostu Lech Kacz puścił w towarzystwie bąka, a reszta całkiem niepotrzebnie się tym zajmuje. Otóż niewątpliwie tego typu sprawa powinna być załatwiona, ale za kurtyną, a nie na głównej scenie, ponieważ są sprawy w tej chwili znacznie ważniejsze niż zaspanie przy telefonie jakiegoś państwowego urzędnika. Przecież, aby rozwiązać ten problem wystarczy tylko kogoś posadzić na stałe przy telefonie i nic nad to. A tu krzyk, wszyscy komentują jakby nie wiem co to było. Także dla mnie i myślę, że dla rządu też znacznie ważniejsza jest sprawa z celnikami na wschodniej granicy, czy choćby całkowicie niezrozumiała decyzja Pawlaka. :smile:
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Ostatnio zmieniony przez red 2008-01-29, 02:28, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 18:26   

onet napisał/a:
Ministrowi Ziobrze grozi nawet kilkanaście lat więzienia

Ministrowi Ziobro i jego podwładnym może grozić nawet do kilkunastu lat więzienia. Powodem jest przechowywanie i przenoszenie informacji niejawnych w komputerach bez specjalnych zabezpieczeń i bez zachowania zasad ujętych w ustawie - podaje radio TOK FM.
Radio powołuje się na opinię pułkownika Krzysztofa Polskowskiego, byłego oficera nieistniejących już WSI, który tłumaczy, że były minister sprawiedliwości mógł wprowadzać do swojego służbowego laptopa informacje niejawne, ale nie mógł wynosić go z ministerstwa. - Ustawa mówi również jednoznacznie o tym, w jaki sposób można przenosić takie informacje. Nieprzestrzeganie zasad ma bardzo konkretne skutki - podkreślił Polskowski.

Niedawno minister Ziobro w wywiadzie dla "Dziennika" przyznał, że robił w swoim laptopie notatki w sprawach objętych tajemnicą


Dawno się tak nie uśmiałem :)
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-06, 20:09   

gregg napisał/a:
onet napisał/a:
Ministrowi Ziobrze grozi nawet kilkanaście lat więzienia

Ministrowi Ziobro i jego podwładnym może grozić nawet do kilkunastu lat więzienia. Powodem jest przechowywanie i przenoszenie informacji niejawnych w komputerach bez specjalnych zabezpieczeń i bez zachowania zasad ujętych w ustawie - podaje radio TOK FM.
Radio powołuje się na opinię pułkownika Krzysztofa Polskowskiego, byłego oficera nieistniejących już WSI, który tłumaczy, że były minister sprawiedliwości mógł wprowadzać do swojego służbowego laptopa informacje niejawne, ale nie mógł wynosić go z ministerstwa. - Ustawa mówi również jednoznacznie o tym, w jaki sposób można przenosić takie informacje. Nieprzestrzeganie zasad ma bardzo konkretne skutki - podkreślił Polskowski.

Niedawno minister Ziobro w wywiadzie dla "Dziennika" przyznał, że robił w swoim laptopie notatki w sprawach objętych tajemnicą


Dawno się tak nie uśmiałem :)


Parodia po raz kolejny(kiedyś sprawa agentury Oleksego na rzecz Moskwy) kiedy to ważny minister zostaje posądzony... A sprawa Kaczmarka jeszcze nie wystygła.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 10:19   

onet napisał/a:
Rząd PiS umorzył długi partii Kaczyńskiego - "one były wirtualne"


"Gazeta Wyborcza": Cztery dni po przegranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach minister skarbu Wojciech Jasiński umorzył prawie 700 tysięcy złotych długów Porozumienia Centrum, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego. Była to jedyna decyzja o umorzeniu długów, jaką minister skarbu podjął w zeszłym roku.
Kto wystąpił z wnioskiem o umorzenie długów PC? Nie wiadomo. W aktach sprawy nie ma takiego wniosku. Jasiński nie pamięta. Według niego to była błaha sprawa. Ale na pewno nie był to Jarosław Kaczyński. Marek Suski, poseł PiS, jeden z likwidatorów PC twierdzi, że nie wiedział, iż długi są umorzone. Nie przypomina sobie, żeby o to występował.

"Bo akurat dostałem to na biurko"

- Umorzyłem tę sprawę po wyborach, bo akurat wtedy dostałem ją na biurko, twierdzi Jasiński. - Te wierzytelności były nie do ściągnięcia, bo PC nie ma majątku. Sprawdzałem, czy sprawa jest czysta, bo byłem pewien, że będą chcieli mi to wyciągnąć. Te długi powinny być umorzone jeszcze za SLD. Ale tego nie zrobili, żeby mieć czym w nas walić.

- PiS zachował się tak jak wcześniej SLD, który umorzył długi swojej poprzedniczki SdRP, mówi Grażyna Kopińska z Fundacji Batorego. - Ale wtedy PiS głośno protestował.

Umorzenie długów PC analizują prawnicy

- Trzeba zastanowić się, czy decyzja ministra Jasińskiego nie zaszkodziła skarbowi państwa - uważa Kopińska. Umorzenie długów PC już analizują prawnicy Ministerstwa Skarbu. Porozumienie Centrum, pierwsza partia Jarosława Kaczyńskiego, ideowy poprzednik PiS, zlikwidowane zostało dopiero na kilka tygodni przed rozwiązaniem rządu Kaczyńskiego - w sierpniu 2007 r. Partia zostawiła po sobie długi, wściekłych wierzycieli i kilkadziesiąt kilogramów dokumentów (złożonych w Archiwum Akt Nowych), pisze "Gazeta Wyborcza".

Putra: to były długi wirtualne

- Początek polskiej demokracji był trudny. Wiele partii rozwijało się bardzo spontanicznie. Długi Porozumienia Centrum były tak naprawdę wirtualne – powiedział w Radiowej Jedynce Krzysztof Putra (Prawo i Sprawiedliwość).

Wicemarszałek Sejmu zaznaczył jednak, że jest to pewna przenośnia. Podkreślił stanowczo, że były one "nieściągalne".

Tak się robi interesy :evil:
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-02-14, 11:27   

Czy długów partii nie powinni spłacać jej założyciele? Ktoś ma wiedzę na ten temat?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW