R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Co PiS dzisiaj spieprzyło
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-05-26, 14:50   

cogito napisał/a:
Przypomnę Jana Kochanowskiego: "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi".

cogito, nie bardzo rozumiem dlaczego zacytowałeś tą ... myśl akurat w kontekście mojego wpisu. W którym miejscu; "No i zaczęło się ... straszenie społeczeństwa. Co to będzie jak PiS będzie", dostrzegasz moje uwielbienie i moją chęć do PiS-u, czy też tęsknotę do dojścia tej partii do ponownej władzy?

Stwierdziłem obiektywnie, że nadchodzą czasy wyborów i zaczyna się straszenie przeciwnikiem, pewnie za chwilę będzie to obustronne straszenie, a nawet zacznie straszyć każdy każdego.
Ja zamiast tego czekam na konkrety ze strony kandydatów. Niestety pewnie to czekanie będzie nadaremne, bo nasza polityka jest jaka jest.

Mnie wygrana PiS-u do szczęścia potrzebna nie jest. Już gdzieś to pisałem, że gdy PiS dojdzie do władzy, to grozi nam "europejskie odosobnienie", bo władze PiS-u zadarły już chyba ze wszystkimi wielkimi w Europie.

Zastanawia mnie akurat jedno, czy PiS będzie miało większość do rządzenia w państwie. Jak tak patrzę na aktualne szanse pozostałych ugrupowań, które mogą wejść do parlamentu, to nie widzę "sojusznika" dla PiS-u. No chyba, że znowu niezawodne PSL będzie następną kadencję w rządzie :twisted:
Wybory parlamentarne, które zakończą się wygraną PiS-u, w takim stosunku jak przedstawiają to teraz sondaże, mogą zakończyć się jedynie tak; opcja pierwsza - to o czym pisałem powyżej koalicja tylko z PSL-em, opcja druga - pomimo wygranej PiS-u rząd będą tworzyły partie przegrane ;) i opcja trzecia, najbardziej chyba realna w tym przypadku - mamy ponowne wybory w bardzo krótkim czasie.

Do wyborów parlamentarnych mamy jeszcze sporo czasu, może wyskoczy na polityczne salony twór nowy, który przyciągnie do siebie zdesperowanych obywateli. A historia pokazuje, że zdesperowany Polak potrafi zaskakiwać (Stan Tymiński).
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-27, 00:12   

Dziwne że nasz tomow nawet słowem sie nie zająknął o wczorajszym spotkaniu (jak przegapiłem to przepraszam )
Pis-iory rządziły troszke i każdy widzial jak było, hmmm permanentna inwigilacja :P
Do tej pory nie moge pojąc jak takie (słowo wymoderowano) agenciory Tomasze mogą nasz kraj reprezentwoać i głos zabierać. W mojej głowie sie to nie mieści. Błaszczaków, macierewiczów jeszcze dam rade bo oni tylko szczekają i tyle z tego. Ale gdzie pogpierdalacze w sejmie. Dla takich ludzi won z zycia publicznego...
Ostatnio zmieniony przez red 2013-05-27, 09:46, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2013-05-27, 10:38   

bAN napisał/a:
hmmm permanentna inwigilacja :P


Czułeś się inwigilowany? A co powiesz na wszystkie ustawy związane z ograniczeniem swobody w Internecie przez aktualną władzę?

Ktoś Ci czegoś do głowy nakładł.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bAN 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 438
Piwa: 19/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-27, 10:53   

odpowiedz mi tylko kto rozpoczął te szopki z wyprowadzaniem skutych ludzi przy blasku fleszy.
a jakie to ustawy powprowadzali teraz które tak Ci itnernet ograniczają. wymień no z pięć chociaż.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tomow 
Ma stragan na targu


Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 525
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-27, 11:11   

bAN napisał/a:
Dziwne że nasz tomow nawet słowem sie nie zająknął o wczorajszym spotkaniu (jak przegapiłem to przepraszam )


Nic nie pisałem, bo zjazd był zamknięty dla osób z zewnątrz. Chętnie odpowiem na Wasze pytania z tym związane, ale raczej nie w tym wątku, bo to o czym mielibyśmy rozmawiać na pewno zostanie tu odebrane jako OFFTOPIC :-)
_________________
Publicystyka Idea Polityka: www.tomaszmatynia.wordpress.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-05-27, 11:18   

tomow, ja w innym wątku czekam na podanie skrótu trasy Walichnowy - Piotrków Tryb ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2013-05-27, 16:57   

miko 005 napisał/a:
cogito napisał/a:
Przypomnę Jana Kochanowskiego: "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi".

cogito, nie bardzo rozumiem dlaczego zacytowałeś tą ... myśl akurat w kontekście mojego wpisu. W którym miejscu; "No i zaczęło się ... straszenie społeczeństwa. Co to będzie jak PiS będzie", dostrzegasz moje uwielbienie i moją chęć do PiS-u, czy też tęsknotę do dojścia tej partii do ponownej władzy?

Drogi Miko, wyrwałeś mnie do odpowiedzi więc wyjaśniam, że nie miałem nic złego na myśli. Trafnie oceniłeś obecną sytuację, więc przytoczyłem tę przypowieść, ponieważ rosnące słupki wskazują, że nasze społeczeństwo nie pamięta nieodległej przeszłości pod rządami PiS-u.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-10, 12:16   Wyłudzają nasze pieniądze!!!

Głośno się zrobiło ostatnio o, można chyba śmiało stwierdzić aferze z wyjazdem do Madrytu trzech prominentów z PiS-u. Nie będę wdawał się w szczegóły, bo tych aż nadto na każdej informatycznej stronie internetu i stacjach TV.
W każdym normalnym czasie i tutaj pewnie byłaby dyskusja w tym temacie, ale ten czas nie jest tak do końca normalny. Jesteśmy tuż przed wyborami samorządowymi, a PiS popiera przecież Pawła Okrasę kandydata na burmistrza Wielunia. Kandydata, który cieszy się tu na tym forum sporym zaufaniem, może stąd właśnie owa dziwna cisza w sprawie madryckiej :shock:
Zresztą dlaczego ja się dziwię, skoro cały ten świat dziwny jakoś jest :razz: Ten wątek; Co PiS dzisiaj spieprzyło założył ni mniej ni więcej tylko ktoś, kto dzisiaj jest pośrednio popierany przez PiS (bo nie przeszkadzają sobie nawzajem w okręgach wyborczych). Ot taki sobie paradoks; jestem przeciwko, a jednocześnie razem z ... . :roll: :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-10, 12:30   

miko 005, uwielbiam Twoje teorie spiskowe :twisted:

To musi być grubsza sprawa z tymi wyborami samorządowymi skoro już od półtora roku nikt nie robił wpisów w tym wątku... aaaa bym zapomniał... były wpisy prawie codziennie, ale red każdy usuwał w ciągu max 5 minut i dlatego nikt nic nie zauważył ;)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-10, 12:37   

ourson napisał/a:
miko 005, uwielbiam Twoje teorie spiskowe :twisted:

Popatrz, a przecież nie jestem z PiS-u :D
A całą resztę ourson, tłumacz sobie jak chcesz, albo jak Ci jest wygodnie :razz: W końcu demokrację mamy i każdy może się wypowiedzieć.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-10, 12:53   

miko 005, gdybyś wykazał się choć odrobiną dobrej woli to sprawdziłbyś listy wyborcze dokładniej (bo podobno przeczytałeś je wszystkie) i doczytałbyś wtedy, że red ma kontrkandydata z PiS w swoim okręgu :wink:

Co do sprawy "madryckiej" - kogoś to jeszcze dziwi? Przecież co i rusz mamy kolejne newsy - a to poseł PSL twierdzi że jak w 5 osobowym samochodzie jedzie 5 osób to jest tłok i dlatego należy zakupić nowe limuzyny dla większego komfortu posłów. A to szef NBP zaprasza na prywatną kolację kolegów i reguluje rachunek z kasy NBP a tutaj posłowie PiS wykorzystali kolejną nadarzającą się okazję. Naganne i co z tego? Czy dyskutowanie o tym ma jakikolwiek sens? Fakt jest faktem, każdy wyciąga swoje wnioski.

Ciekawe jest tylko to, że w skali kraju Cię to razi (skoro poruszasz ten wątek) a w skali Wielunia jak burmistrz urządza sobie wycieczki na oglądanie tulipanów czy wycieczkę do Francji dla współpracowników to widzisz w tym sens... ale jak napisałeś - wszystko można sobie tłumaczyć jak komu wygodnie :wink:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2014-11-10, 13:23   

ourson napisał/a:
miko 005, gdybyś wykazał się choć odrobiną dobrej woli to sprawdziłbyś listy wyborcze dokładniej (bo podobno przeczytałeś je wszystkie) i doczytałbyś wtedy, że red ma kontrkandydata z PiS w swoim okręgu :wink:

Fakt i to nawet w trzech okręgach tak się dzieje :!: :!: :!: Przepraszam, faktycznie przegapiłem, moja wina. Ale tak to jest jak chce się człowiek wykazać jednak odrobiną dobrej woli i zaufać ludziom. Przecież jasno się deklarowali;
Cytat:
W wyborach do Rady Miejskiej w Wieluniu oba komitety nie będą sobie wchodzić w drogę. W okręgach, w których będą startować osoby z listy KWW Pawła Okrasy, nie zobaczymy kandydatów PiS. I na odwrót.

Źródło - http://wielun.naszemiasto...al,t,id,tm.html

Pewnie tyle samo wart jest deklarowany program wyborczy obu ugrupowań :twisted:

ourson napisał/a:
Ciekawe jest tylko to, że w skali kraju Cię to razi (skoro poruszasz ten wątek) a w skali Wielunia jak burmistrz urządza sobie wycieczki na oglądanie tulipanów czy wycieczkę do Francji dla współpracowników to widzisz w tym sens...

Mam nadzieję, że się chociaż solidnie z tych wojaży rozliczył z kasą miejską. No chyba że zadeklarował wyjazdy pojazdami mechanicznymi, a dla oszczędności na benzynie pojechał ... wozem konnym. Obrok kosztuje zdecydowanie mniej, mógł więc jeszcze sporo zarobić na tych wyjazdach.

Myślę, że moje podejście do afery madryckiej jest już znane. Dalsza przepychanka słowna nie ma sensu, tym bardziej że możemy tak aż do ciszy wyborczej ;) Dlatego EOT
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-11-10, 15:24   

miko 005 napisał/a:
Fakt i to nawet w trzech okręgach tak się dzieje :!: :!: :!:
miko 005 napisał/a:
Pewnie tyle samo wart jest deklarowany program wyborczy obu ugrupowań :twisted:


Czyli w 85,7% warunek został spełniony. Gdyby tak wszyscy (szczególnie Ci na szczeblu krajowym) swój program wyborczy w 85,7% wypełniali to świat byłby taki piękny :-)

miko 005 napisał/a:
Mam nadzieję, że się chociaż solidnie z tych wojaży rozliczył z kasą miejską. No chyba że zadeklarował wyjazdy pojazdami mechanicznymi, a dla oszczędności na benzynie pojechał ... wozem konnym. Obrok kosztuje zdecydowanie mniej, mógł więc jeszcze sporo zarobić na tych wyjazdach.


Tak jak napisałeś - możesz to sobie tłumaczyć w dowolny, wygodny dla Ciebie sposób. Nic mi do tego :-) Ale to jest mniej więcej tak jak z dofinansowaniem kocertu Madonny w Warszawie. Niby 6mln złotych rozliczono prawidłowo... ale czy należy się z tego powodu cieszyć i udawać że nic się nie stało?

A w sprawie "madryckiej" - jedynym pocieszeniem jest fakt, że wydaje się że PiS zachowa się tak jak przystało i po prostu delikwentów wyrzuci ze swoich szeregów. Przynajmniej jeden pozytyw :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Eagle 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 104
Piwa: 6/5
Skąd: Skomlin
Wysłany: 2014-11-12, 21:12   

No i wyrzucili ich. A można było przecież nagrodzić. Oszukali, to fakt...
Ale patrząc na to z drugiej strony...
Gdyby pojechali samochodami, to nie byłoby afery, a pieniądze z kasy państwa i tak poszłyby te same, czyż nie? :roll: A oni zaoszczędzili na biletach, cel osiągnęli i przy okazji załatwili wczasy rodzinie.
Wnioski
Piątka z polityki ekonomicznej.
Piątka z polityki prorodzinnej.
Piątka z kreatywności.
Pozbywać się takich posłów!? :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-03, 17:01   PIS, lotnisko, piwo i posłanka Gosiewska

Cytat:
Awantura na lotnisku. Posłanka PiS "po jednym piwie" chciała wstrzymać lot

Małgorzata Gosiewska z Prawa i Sprawiedliwości awanturowała się w święta z obsługą lotniska w Charkowie - pisze "Super Express". Według gazety, posłanka spóźniła się na odprawę i chciała wstrzymać lot. Świadkowie twierdzą, że była pod wpływem alkoholu. - Miałam za sobą jedno piwo - tłumaczy Gosiewska.

Jak pisze "Super Express" do incydentu doszło 25 grudnia na lotnisku w Charkowie. Małgorzata Gosiewska spóźniła się na odprawę samolotu z Charkowa do Kijowa. Chciała wstrzymać lot, ale obsługa nie chciała o tym słyszeć. Wtedy zaczęła krzyczeć, że Polacy pomagają Ukraińcom, a ci nie chcą nawet samolotu na chwilę zatrzymać - twierdzi informator gazety.

Informację o zajściu z Gosiewską potwierdził "Super Expressowi" rzecznik MSZ. - Dotarły do mnie informacje o tym incydencie na lotnisku w Charkowie, ale nie chcę komentować tej sprawy - powiedział Marcin Wojciechowski.

Sama Gosiewska, w rozmowie z dziennikiem, powiedziała, że spóźniła się 25 grudnia na lotnisko w Charkowie. Na miejscu przekonywałam obsługę, że 5 minut po odprawie to nie jest tragedia, ale nie posłuchano mnie. Dlatego dopłaciłam kwotę i poleciałam do Kijowa drugiego dnia świąt, czyli 26 grudnia - mówi. Na pytanie, czy była pod wpływem alkoholu, odpowiedziała: - Każdy z nas jest człowiekiem. A w dodatku to był pierwszy dzień świąt. Miałam za sobą jedno piwo.

http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html
Czy polscy politycy nabawili się jakiegoś defektu mającego związek z samolotami, lotniskami itp? :roll:

Zmieńcie święte prawo lotniska, bo ja ... Gosiewska jestem, z polskiego kraju, to my Wam pomagamy, a Wy ... ех собаки :twisted:
Jedno piwo - jak polityk oficjalnie przyznaje się do jednego piwa, to spokojnie można kilka dorzucić, tych nieoficjalnych :twisted:

Posłanka Gosiewska bardzo krytykuje opieszałość jakiej mają się dopuszczać obecne polskie władze w sprawie ewakuacji z Donbasu mieszkańców polskiego pochodzenia. Jak się okazuje, sama jednak robi wszystko aby całą dyplomację szlag trafił. A co tam i tak potem zwali winę na premier Kopacz i ministra Schetynę :roll:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW