R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Co PiS dzisiaj spieprzyło
Autor Wiadomość
asNawrot 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-05-06, 13:06   

500+ spoko ale czy serio nasz kraj na to stać?
musimy poczekać, wydaje mi się ze do końca roku powinniśmy zobaczyć jakieś skutki wdrożenia tego programu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2016-05-06, 17:04   

Jedynym dotychczasowym skutkiem na który zwróciłem uwagę, jest większa ilość "tatusiów" pod budką z piwem na moim osiedlu. Zapewne są/będą też i pozytywne zachowania, jednak póki co ich nie dostrzegam.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-05-07, 06:37   

hiszpan napisał/a:
Jedynym dotychczasowym skutkiem na który zwróciłem uwagę, jest większa ilość "tatusiów" pod budką z piwem na moim osiedlu. Zapewne są/będą też i pozytywne zachowania, jednak póki co ich nie dostrzegam.


500+ redukuje i zarazem mnoży nędzę. Taki swoisty paradoks.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
starszy pan 
Dojeżdża PKSem
zawsze spokojny


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 240
Otrzymał 15 piw(a)
Skąd: przybył do Wielunia
Wysłany: 2016-05-08, 01:48   

.
mcdek napisał/a:


500+ redukuje i zarazem mnoży nędzę.




Jak to łatwo napisać :
... " 500+ redukuje i zarazem mnoży nędzę. " ...


Z mojej strony kilka słów :

Nie wnikam w Twoje popieranie czy negowanie danej opcji partyjnej (PO PIS czy inna)
Nie wiem ile masz dzieci ...
Nie wiem jaki jest Twój status majątkowy ...
Nie wiem o Tobie wielu rzeczy ...
I nie chcę wiedzieć ..

Ale wiem jedno ...
Z racji pracy mam kontakt z setkami biednych ludzi którym się ... "nie przelewa' ...
I możesz mi wierzyć lub nie ale dla nich program 500 + - nie mnoży nędzy



Ps.
Zawsze podkreślam, że jetem stary i głupi - i moje zdanie można spokojnie ... "olać z grubej rury "


Pozdrawia - starszy pan
(kto wie czy jeden z najstarszych na tym Forum )




.

.
_________________

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
rafał1972
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-05-08, 07:03   

starszy pan napisał/a:
.

Nie wnikam w Twoje popieranie czy negowanie danej opcji partyjnej (PO PIS czy inna)
Nie wiem ile masz dzieci ...
Nie wiem jaki jest Twój status majątkowy ...
Nie wiem o Tobie wielu rzeczy ...
I nie chcę wiedzieć ..

Ale wiem jedno ...
Z racji pracy mam kontakt z setkami biednych ludzi którym się ... "nie przelewa' ...
I możesz mi wierzyć lub nie ale dla nich program 500 + - nie mnoży nędzy


No tak, tylko, że 500+ nie spada z nieba. Za PiS abonament, droższe towary z tytułu podatku handlowego, mniejszą ilość inwestycji z tytułu rosnących kosztów kredytu (podatek bankowy), mniejsze wpływy z PIT z powodu uciekania w szarą strefę zapłacą najpierw ci biedniejsi, a potem wszyscy. Ten program to łapówka polityczna na którą nas zwyczajnie nie stać. Rodzina która utrzymuje się z datków nie jest mocną rodziną i nie o taki model chodzi jeśli w tym kraju kiedyś ma być dobrze. Za komuny też wszystko było za darmo i co? Jak się skończyło - wszyscy wiemy. Pewnie, że z punktu widzenia konsumenta fajnie jest dostać zastrzyk gotówki. Przyszłościowo jednak ten program nas uwsteczni.
_________________

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
FYC
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-06-09, 01:50   

MojoPamir napisał/a:
Ja bynajmniej absolutnie nie przyjmuje argumentu, że 500+ poprawi dzietność. Dzieci, poza skrajną patologią chcą mieć osoby z innych pobudek, niż dla 500złotych polskich.

Poprawi. Dla kobiet liczy się bezpieczeństwo socjalne. Matka z dzieckiem może dzisiaj liczyć na jakieś 1600zł plus dodatek mieszkaniowy i inne rzeczowe benefity. Za nicnierobienie. Nigdy tak dobrze nie było :)
W ogóle dla 50-70% kobiet z prowincji jedynym celem w życiu jest urodzenie dziecka, w tym sensie, że mają w d. pracę zarobkową. Dalej to już proza życia na zasadzie "jakoś to będzie". 500+ wpisuje się w to prowincjonalne życie bardzo dobrze. Tam zresztą jest kierowane.
_________________

 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2016-06-12, 15:09   

mcdek napisał/a:
(...)Matka z dzieckiem może dzisiaj liczyć na jakieś 1600zł plus dodatek mieszkaniowy i inne rzeczowe benefity. (...)


mcdek, 1600 zł jakim tytułem ? Plus jakie dodatki ? Nic tylko siedzieć na kocią łapę w takich czasach ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2016-06-13, 11:53   

hiszpan napisał/a:
mcdek napisał/a:
(...)Matka z dzieckiem może dzisiaj liczyć na jakieś 1600zł plus dodatek mieszkaniowy i inne rzeczowe benefity. (...)


mcdek, 1600 zł jakim tytułem ? Plus jakie dodatki ? Nic tylko siedzieć na kocią łapę w takich czasach ;)


Mops 2x540, 500+, dodatek mieszkaniowyz Mops - kilkaset zł, zasiłki celowe. :) Generalnie nie opłaca się pracować :wink: A już na pewno nie za 1000zł.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-01-26, 17:42   

Czeka nas świetlana przyszłość. Z jednej strony rozwój nowoczesnego górnictwa, a z drugiej walka ze smogiem.
Szydło: w 2018 roku zacznie się rozwijać nowoczesne górnictwo
Cytat:
2018 będzie rokiem, w którym zacznie się rozwijać nowoczesne polskie górnictwo - zapowiedziała premier Beata Szydło. Szefowa rząda wzięła udział w konferencji z ministrami infrastruktury i energii.

Oczywista oczywistość, że winni są poprzednicy. Dobra zmiana zaczęła od wspierania toruńskiej geotermy.
Ministerstwo Środowiska: poprzedni rząd odpowiedzialny za smog w Polsce
Cytat:
W opinii ministra Szyszko w wielu miastach w walce ze smogiem mogłyby pomóc ekologiczne źródła energii i ciepła. Jako przykład podaj Toruń, w którym rozwijana będzie geotermia. Według informacji ministerstwa, jeden otwór wydobywczy geotermii mógłby zaspokoić całoroczne zapotrzebowanie na ciepłą wodę dla ok. 200 tys. mieszkańców, a w okresie silnych mrozów zapotrzebowanie na ciepło dla blisko 20 tys. osób.

A wszystko zawdzięczamy jednemu człowiekowi.
Jarosław Kaczyński człowiekiem wszech czasów
Cytat:
"Nie byłoby tej wolnej Polski bez Jarosława Kaczyńskiego" - Jacek Karnowski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-27, 21:30   

Prawie połowa Polaków nie popiera ani opozycji, ani rządu.
Więc co zatem?
Zobaczymy jak długo przetrwa zachwyt PiS-em jak już do końca roztrwoni dorobek polaków ostatniego ćwierćwiecza.
Najważniejsze jednak, aby wzmocniła się opozycja i to idealnie nie tylko ta liberalna PO/Nowoczesna ale i powstała prawdziwa socjaldemokracja jak na zachodzie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-27, 22:03   

Socjaldemokracja jest, tylko nie wiem dlaczego nie ma w PL poparcia. Tzn wiem, postulaty są sprzeczne z nauczaniem Kościoła.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-29, 20:22   

To dopiero szlagier ! 8)
Telewizję reżimową, czy też propagandową TVPiS już mają w całkowitym władaniu, teraz czas na niezależną stację, po prostu brak słów...


Cytat:
PiS chciał kupić TVN24?
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z Amerykanami, przedstawicielami Scripps Networks Interactive, do którego należy TVN. Chciał odkupić od nich stację i stworzyć jej nową wersję wzorowaną na kanałach takich jak Al-Dżazira czy Russia Today - podaje „Newsweek”.


O takim spotkaniu poinformował „Newsweek” polityk bywający u Kaczyńskiego. - Myśleliśmy o przejęciu TVN 24. Mówię to zupełnie poważnie. Docierało do nas, że Amerykanie, którzy kupili kanały TVN, nie mają do nas uprzedzeń i że można się z nimi dogadać. Nasz plan był propaństwowy. Kupić stację informacyjną o dobrej renomie i stworzyć jej angielskojęzyczną wersję, coś na wzór Al-Dżaziry czy Russia Today. Prezes szybko to podłapał, nawet rozmawiał o tym z Amerykanami. Jego pierwsze spotkanie umawiał znany warszawki lobbysta, a rozmowa odbyła się na neutralnym gruncie – powiedział. Dodał jednak, że propozycja Kaczyńskiego została odrzucona.

Co na to Amerykanie? Potwierdzili, że rozmawiali z polskimi politykami. Tak odpowiedzieli Newsweekowi: - Przedstawiciele Scripps spotkali się ze wszystkimi głównymi siłami politycznymi zaraz po transakcji. Były to zapoznawcze spotkania wynikające z faktu, że SNI jest amerykańską firmą względnie nową na polskim rynku.

Przedstawiciele Scripps Networks Interactive podkreślili również, że nie zgłaszały się do nich z konkretnymi ofertami żadne spółki skarbu państwa. Zapewnili też, że stacja TVN24 na pewno nie zostanie sprzedana.


W styczniu 2016 roku o „rozpoczęciu prac nad stworzeniem stacji Poland24 wzorowanej na BBC World, France 24, Russia Today czy Al-Dżazira” mówił natomiast Jacek Kurski, prezes TVP.

Pierwsze spotkanie Kaczyńskiego z Amerykanami miało odbyć się na początku lipca 2015 roku, miesiąc po wyborach prezydenckich wygranych przez Andrzeja Dudę, kiedy prezes SNI Ken Lowe odwiedził Warszawę. Nie wiadomo jednak, kiedy doszło do ponownego spotkania.

– Pierwsze spotkanie było kurtuazyjne. Amerykanie w tym czasie starali się o miejsce na multipleksie dla jednego ze swoich kanałów i próbowali stworzyć przyjazną atmosferę wokół ich biznesu – powiedziała osoba zbliżona do właściciela TVN. Jednak w listopadzie 2015 roku SNI przegrała konkurs na ostatni multipleks.


– Rzeczywiście do nas też docierali. Zabiegali o osobiste spotkanie na najwyższym szczeblu, ale szefowa ich nie przyjęła – stwierdził polityk Platformy Obywatelskiej, zbliżony do ówczesnej premier Ewy Kopacz.

Powiedział też, że Kaczyński o tym, że TVN 24 nie zostanie sprzedana, miał dowiedzieć się podczas drugiej rozmowy. - Być może Amerykanie w międzyczasie zorientowali się, że reakcja na oddanie stacji rządowi byłaby w Polsce histeryczna – tłumaczył.

Inna osoba powiedziała Newsweekowi, że Kurski chciał stworzyć polską stację wzorowana na Al-Dżazirze już po nieudanych rozmowach w sprawie zakupu TVN 24. - Pierwotny plan zakładał stworzenie stacji poza strukturą TVP – dodała.

Źródło


_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-01-29, 20:41   

TVP Info "poinformowało" o aresztowaniu Ryszarda Petru. Nowoczesna składa skargę do KRRiT
Cytat:
Nowoczesna zapowiada złożenie skargi na TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a nawet podjęcie kroków prawnych w związku z sobotnim programem TVP Info. Podano w nim, że szef partii Ryszard P. został aresztowany za szpiegostwo dla Rosji. Według prowadzącego program Macieja Pawlickiego, nieprawdziwy "news" był tylko prowokacją i punktem wyjścia do dyskusji dotyczącej "postprawdy" oraz zmyślonych informacji.

A nie mogli użyć innego nazwiska i okoliczności, np. że Macierewicz zrezygnował z ministra obrony?
Taka prowokacja, jaka stacja, a jeszcze im się TVN-u zachciewa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-29, 21:32   

cogito napisał/a:
TVP Info "poinformowało" o aresztowaniu Ryszarda Petru. Nowoczesna składa skargę do KRRiT


Tak słyszałem o tym, po prostu żenada i tyle.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-31, 22:13   

 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW