R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-16, 22:50
Co PiS dzisiaj spieprzyło
Autor Wiadomość
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-02-01, 18:24   

Czy przypadkiem nie jest to autor takiej małej, czerwonej książeczki zatytułowanej "Myśli mało"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-02-22, 17:02   

Jarosław Kaczyński podczas sejmowej debaty: jesteśmy panami
Cytat:
W debacie dotyczącej wniosku o odwołanie marszałka Marka Kuchcińskiego, w obronie klubowego kolegi wystąpił sam szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Niestety zaliczył wpadkę, o której opozycja i użytkownicy internetu długo nie zapomną.

Nie wiedziałem, że PiS to partia panów. To by oznaczało, że reszta narodu to parobki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregor16 
Słyszał o Wieluniu
Gregor16


Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 21
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-02-23, 11:06   

Cytat z Ziemkiewicza: "Jak Kaczyński potknie się i zaklnie "(słowo wymoderowano) mać", to będzie trzy dni wrzasku że obraził polskie matki, a celebrytki będą sobie robić słitfocie z hasztagiem "jestem (słowo wymoderowano)"". Pewnie tę wypowiedź o "drugim sorcie" też zrozumiałeś podobnie... Gratuluję analitycznego umysłu!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-02-23, 20:36   

PO: lobbystą ws. ustawy o ochronie środowiska jest Jan Szyszko
Cytat:
PO złożyła zawiadomienie do CBA w sprawie ustawy pozwalającej na wycinkę drzew bez zezwolenia. – To minister środowiska jest lobbystą w sprawie ustawy o ochronie środowiska – ocenili posłowie PO Stanisław Gawłowski i Gabriela Lenartowicz.

Przecież z góry można było przewidzieć, że tak będzie. Komuś zależało, aby pozbyć się drzew. To ustawa na zamówienie. Co mieli wyciąć, wycięli i teraz zmiana uchwały nic nie zmieni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregor16 
Słyszał o Wieluniu
Gregor16


Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 21
Postawił 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-02-25, 10:43   

Cytat:
Przecież z góry można było przewidzieć, że tak będzie. Komuś zależało, aby pozbyć się drzew. To ustawa na zamówienie.

Jak ty taki "przewidujący", to ministrem cię powinni zrobić! Czemu nie protestowałeś jak ci PiS na Wyszyńskiego wyrąbywał ponad 200 drzew?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-02-25, 12:47   

Polski "naród podziemny" wychodzi na powierzchnię
Cytat:
Środowisko bliskie Prawa i Sprawiedliwości miało poczucie, że w czasie rządów PO-PSL obecny był w Polsce "apartheid godności", a najbardziej dyskryminowani byli ci, którzy nie pozwalali zapomnieć o katastrofie z 10 kwietnia. Stąd dziś odznaczani i awansowani są smoleńscy twórcy. Najnowszym przykładem jest Wojciech Wencel - uhonorowanym tytułem "Zasłużony dla Polszczyzny".
(...)To właśnie Wencel jest najbardziej znanym poetą smoleńskim.

Zaraz po katastrofie pod Smoleńskiem opublikowano odczyt ze skrzynki rejestrującej rozmowy w kabinie samolotu, jak również wersję dźwiękową. Wyraźnie można usłyszeć sygnał "Pull ap", na który załoga samolotu nie reaguje i dalej kontynuuje próbę lądowania.
Do dzisiaj nikt nie podważył prawdziwości tych zapisów. Tutaj i tutaj więcej o tym.
Nie jestem specjalistą z dziedziny wypadków lotniczych, ale gdy dzisiaj katastrofę smoleńską używa się do różnych celów, głównie politycznych, to zastanawiam się, gdzie się podział zdrowy rozsądek. Tu więcej o zdrowym rozsądku.
Dzisiaj, gdy posługujemy się zdobyczami techniki każdy, kto posiada w samochodzie nawigację, gdy nie zna drogi bez zastanowienia wykonuje komunikaty i to jest oczywiste. Wystarczy jednak wspomnieć coś o katastrofie smoleńskiej, zaraz nasz interlokutor znajduje mnóstwo argumentów na podważenie tego, co sam może usłyszeć i przeczytać. Zamiast faktów przytacza opinię osób zainteresowanych tym, aby katastrofę wykorzystać do celów politycznych i tym samym dzielenie narodu na zwolenników teorii zamachu smoleńskiego i tych samodzielnie myślących. Nagradzanie lub awansowanie smoleńskich twórców jest przykładem wykorzystania katastrofy.
Jednocześnie zapominamy o dorobku Jana Kochanowskiego, który trafnie określił mentalność Polaków pisząc:
"„Cieszy mię ten rym: "Polak mądry po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą i po szkodzie głupi”
.
Aktualnie odnosi się to do czasów nam współczesnych, gdy "dobre paniska" sprawują władzę w naszej Ojczyźnie.
Na koniec polecam Tobie zajrzeć pod ten link (kliknij) i wyciągnąć wnioski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-03-20, 06:00   

Ten wątek - jak widać - nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem, a właśnie doszliśmy do momentu, gdy widocznym się stało to, co w nazwie wątku.
Michał Wójcik: bardzo ubolewam, że opozycja podkopuje autorytet Trybunału Konstytucyjnego
Cytat:
- Pan prezydent musiał podpisać ustawę. Bardzo ubolewam, że opozycja dzisiaj podkopuje autorytet takiej instytucji, jaką jest Trybunał Konstytucyjny. Mówiąc o tym, że Trybunał nie istnieje, że są to uzurpatorzy - przez 27 lat nie słyszałem tak mocnych słów - komentuje Michał Wójcik.

Pan prezydent w przeszłości dużo musiał, a jednak tego nie zrobił. Teraz zbiera plon tego, co posiał.
A co do podkopywania autorytetu TK, to najpierw w TK muszą się znaleźć autorytety, aby TK miał autorytet.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-03-20, 22:40   

Obawiam się, że TK się prędko nie podniesie. :roll:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-03-21, 11:57   

Jaro napisał/a:
Obawiam się, że TK się prędko nie podniesie. :roll:


Nie tylko TK :(

Zastali Polskę murowaną a zostawią ..... zgliszcza ....

Przeraża mnie to wszystko co się dzieje. Co PIS wyrabia...
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-03-22, 21:15   

glizda napisał/a:
Przeraża mnie to wszystko co się dzieje. Co PIS wyrabia...

Sami nie dorwali się do władzy, ktoś ich wybrał. Dzisiejszy podział społeczeństwa też nie jest przypadkowy. Nad tym pracowali konsekwentnie latami specjaliści od manipulowania tłumem. Tych, co dali się zmanipulować już się nie "przerobi", bo zatracili samodzielne myślenie.
Dlaczego tak się stało i dlaczego tak jest, może tu jest odpowiedź (kliknij).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2017-03-24, 18:29   

cogito napisał/a:
Dlaczego tak się stało i dlaczego tak jest, może tu jest odpowiedź (kliknij).

Wydaje mi się, a raczej mam taką nadzieję, że chora agitacja jaką stosuje PiS ma mały wpływ na społeczeństwo. Elektorat PiS-u sprzedał się za socjal jaki im zaoferowano. Chociaż to też niezła propaganda, bo jedną ręką daje się to, co drugą zabiera z nawiązką. Ale coś się daje i tu wychodzi mentalność polaka :shock:

cogito napisał/a:
Ten wątek - jak widać - nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem,

cogito, powiem szczerze, że nie mam siły dyskutować nad czymś co jest beznadziejne. A za takie coś uważam teraźniejszość.
Niestety zbieramy żniwo następnej wady polskiego społeczeństwa (chociaż jak tak obserwuję świat, to jest to już chyba problem globalny), jak mamy ule, to na siłę szukamy miodu gdzie indziej.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-03-26, 20:52   

miko 005 napisał/a:
cogito, powiem szczerze, że nie mam siły dyskutować nad czymś co jest beznadziejne. A za takie coś uważam teraźniejszość.

Nie podzielam Twojego zdania, ponieważ nadzieja zawsze umiera ostatnia. Obecna władza przeminie podobnie, jak wszystkie poprzednie. Najpierw jednak będzie musiało nastąpić przesilenie, aby zwolennicy obecnej władzy, odczuli skutki swojego wyboru.
Nie byłem zwolennikiem poprzedniej i nie jestem obecnej władzy. W zasadzie mogło by mnie to też nie obchodzić, ale są pewne granice, które nie można przekroczyć nawet, jeżeli jest się legalną władzą.
Aby został dobrze zrozumiany odsyłam Cię do wątku, w którym opisują przekręt ze zwrotem nadpłaty za kartę pojazdu. Nie kto inny, ale legalnie wybrani nasi samorządowcy dorwali się do forsy, która nigdy im się nie należała i pomimo obowiązującego prawa, bezkarnie je naruszają.
I co ciekawe, nagle wszystkie ustawowe organy kontrolne nie wyciągają żadnych sankcji w stosunku do łamiących prawo. Co jeszcze ciekawsze, to tysiące poszkodowanych zupełnie tym się nie interesuje. Pomimo tego nie poddaję się i nie daję im satysfakcji, że zmęczyli mnie w nierównej walce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-03-29, 08:41   

Ja jednak liczę na wcześniejsze wybory, mówię poważnie. :?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2017-03-29, 17:08   

Jaro napisał/a:
Ja jednak liczę na wcześniejsze wybory, mówię poważnie. :?


Nie ma ku temu podstaw, według mnie. Moim zdaniem należy uszanować głos większości :sad: Tak "wybraliśmy" :D
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-03-29, 20:28   

Jak na razie widzę rozmontowywanie naszego państwa. Miał być Eurokorpus, ale już nie będzie. Z wojska odchodzą generałowie i oficerowie. Fakt, że być może było ich zbyt dużo, ale zastąpienie armii kibolami i pospolitym ruszeniem nijak się ma do dzisiejszej rzeczywistości.
Układy z Amerykanami nie sądzę, aby wyszły nam na dobre. Jak można układać się z kimś, kto nas traktuje przedmiotowo, bo nie sądzę, aby to były stosunki partnerskie.
Ponieważ już dawno "największy strateg" dał się poznać, że nie mówi prawdy, tak teraz, gdy zaprzecza na temat wyjścia Polski z UE, należy rozumieć to opacznie.
Pozostała nadzieja, że elektorat, który tak chętnie głosował na obecny rząd, w porę przejrzy na oczy i zobaczy rzeczywistość taką, jak jest, a nie jaką pokazują w rządowej telewizji.
I tu zgadzam się z Jaro, że może dojść do przyśpieszonych wyborów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW