R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: karcia
2008-06-26, 18:46
Finał WOŚP 2008
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-01-12, 10:34   

Całe życie wydawało mi się że ideą WOŚP, jest przede wszystkim zbiórka darów na rzecz pomocy dzieciaczkom. A imprezy kulturalne, to tylko taki mały dodatek do całości. Widać jednak że myliłem się w swoim przekonaniu, bo jak widać w wyżej czytanych postach, wieluńska młodzież kładzie duży nacisk na własne przyjemności, niż na aspekt pomocy innym, bo w żadnym z nich nie doczytałem się deklaracji dołożenia kilku grosików do puszek. Są za to słowa krytyki, odnośnie obsady wykonawców, no…. szkoda że tak się sprawy mają :oops: :| .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-12, 11:21   

miko 005... Krytykuje jedynie to, ze skoro juz cos sie organizuje z tej okazji to szkoda, ze nie ma nic ciekawego (dla mnie, bo pewnie znajda sie fani salsy czy TNR), zwlaszcza, ze w innych miastach da sie cos zrobic. I traktuje to jako dodatek do szlachetnej akcji. Sam juz troche grosza dalem biorac udzial w specjalnych aukcjach na allegro. I nie przeszkadzalo by mi gdyby zamiast robienia czegos na placu miasto przekazalo pieniadze na wosp. Ale skoro juz cos organizuje to chyba mam prawo powiedziec, ze moim zdaniem specjalnie sie nie popisali? (Podkreslam, ze jest to tylko i wylacznie moim zdaniem bo wiem, ze sa ludzie, ktorym sie podobaja zaproszone zespoly).
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-12, 12:32   

miko 005 napisał/a:
bo w żadnym z nich nie doczytałem się deklaracji dołożenia kilku grosików do puszek.

Dla mnie oczywistym jest, że zrobię to w niedzielę i pewnie nawet nie jeden raz.
Sama byłam wolontariuszem WOŚP, tak więc mam bardzo wielki szacunek do tej akcji. Wydaje mi się, że jeśli ktoś nie czuje potrzeby deklaracji wsparcia finansowego tej Fundacji to nie musi tego robić. Ważne, że on sam wie o swoim dobrym czynie, którego fakt można zachować dla siebie samego w sercu. Za bardzo nie rozumiem Twoich zarzutów w stronę wieluńskiej młodzieży miko 005. Czy młodzi ludzie mają tutaj wpisywać, ile pieniędzy wrzucili do puszek, żeby wszyscy widzieli, że nie chodzi tylko o zabawę na koncertach?
WOŚP ma na celu łączenie "przyjemnego z pożytecznym". Według mnie chodzi o to, żeby jak najwięcej osób wyszło z domów zobaczyć koncerty odbywające się w ich okolicy, aby pokazali oni, że chcą pomóc Jurkowi Owsiakowi, że im się podoba idea WOŚP i razem potrafią zrobić coś fajnego dla innych, mając przy tym dużo frajdy. Jednak gdy repertuar prezentuje się nie za ciekawie większość zwykle odpuszcza sobie zjawienie się na swoich regionalnych odchodach WOŚP. A miło byłoby gdyby ludzie z serduszkami na ubraniach razem, w dużej ilości pobawili się przy muzyce i poczuli klimat koncertowej oraz integracyjnej w szczytnym celu Wielkiej ORKIESTRY Świątecznej Pomocy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2008-01-12, 12:37   

Oczywiście, że główną ideą WOŚP jest zbieranie pieniędzy dal dzieci.
Ale żeby zmobilizować ludzi aby w niedzielę ruszyli tyłki z przed TV trzeba im coś
dać w zamian. I to mogą być np. koncerty z udziałem fajnych zespołów, które
"ruszą" młodzież. Niestety organizatorzy nie popisali się w tym roku co może mieć
wpływ na ostateczną sumę zebraną podczas tegorocznego finału.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-12, 14:06   

To kogo Waszym zdaniem organizatorzy powinni zaprosić? Co "rusza "naszą młodzież w Wieluniu..pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-12, 16:47   

syd napisał/a:
I nie przeszkadzalo by mi gdyby zamiast robienia czegos na placu miasto przekazalo pieniadze na wosp.


A to tą imprezę sponsorują podatnicy?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jack_Black 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 195
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-12, 20:39   

Wiem, że wolontariusze ( głównie młodzież szkolna ) po zebraniu pieniędzy jakoś sprytnie je wyciągają ( te papierowe ). W takim razie trzeba się zastanowić nad sensem bycia " wolontariuszem ". Oczywiście mówię tu o małej grupce ludzie, a raczej hien które żerują na chorych dzieciach...
Czesiu napisał/a:
To kogo Waszym zdaniem organizatorzy powinni zaprosić? Co "rusza "naszą młodzież w Wieluniu..pozdrawiam

Myślę, że gwiazdy typu np. Metallica albo Tokio Hotel ( brr ).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-12, 21:16   

miko 005 napisał/a:
Całe życie wydawało mi się że ideą WOŚP, jest przede wszystkim zbiórka darów na rzecz pomocy dzieciaczkom. A imprezy kulturalne, to tylko taki mały dodatek do całości. Widać jednak że myliłem się w swoim przekonaniu, bo jak widać w wyżej czytanych postach, wieluńska młodzież kładzie duży nacisk na własne przyjemności, niż na aspekt pomocy innym, bo w żadnym z nich nie doczytałem się deklaracji dołożenia kilku grosików do puszek. Są za to słowa krytyki, odnośnie obsady wykonawców, no…. szkoda że tak się sprawy mają .

Ja o tym nie pisze dla mnie to już normalka zawsze wrzucam do puszek ;)


Czesiu napisał/a:
To kogo Waszym zdaniem organizatorzy powinni zaprosić? Co "rusza "naszą młodzież w Wieluniu..pozdrawiam

Myślę, że gdyby DWD wystąpiło na wieluńskiej scenie to bym przybył :D ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Czesiu 
Przyjeżdża na zakupy
To tylko ja:)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 300
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-13, 00:54   

Chudyy miło że tak piszesz.W tym roku gramy w Czastarach o godz.19 na sali GOK-u więc zapraszam !! zostaliśmy zaproszeni już tam na dniach Czastar gdy graliśmy...więc trzeba konkretnie zagrać,a szykujemy fajne show..pozdrawiam serdecznie,a wszystkim którzy będą się bawić w Wieluniu życze udanej zabawy także...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izaura 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 189
Skąd: prawie Wieluń ;)
Wysłany: 2008-01-13, 16:09   

Oj Czesiu to poproszę ładny występ! Mieszkam niedaleko Czastar i chyba się wieczorem wybiorę do GOK-u...
_________________
Is there a chance?
A fragment of light at the end of the tunnel?
A reason to fight?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
paint it black 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Krk / Wieluń
Wysłany: 2008-01-13, 20:28   

Jack_Black napisał/a:
Wiem, że wolontariusze ( głównie młodzież szkolna ) po zebraniu pieniędzy jakoś sprytnie je wyciągają ( te papierowe ). W takim razie trzeba się zastanowić nad sensem bycia " wolontariuszem ". Oczywiście mówię tu o małej grupce ludzie, a raczej hien które żerują na chorych dzieciach...


Nie od dziś trwa ten proceder, w każdym mieście znajdą sie tacy, którzy w ten sposób będą postępować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2008-01-13, 20:51   

Byłem na mieście i mi się podobało. Niestety byłem tylko na licytacji, TNNR i Czary Mary.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-01-13, 21:25   

Dla mnie pozytywnym jest sam fakt, że miasto zorganizowało cokolwiek (koncert, światełko do nieba), bo pamiętam lata kiedy nie było nic i nawet wolontariusza było ciężko na ulicy spotkać.

Wciąż są ludzie, którzy nie rozumieją idei WOŚP i to im trzeba pokazywać, jak się pomaga. Wystarczy, że ludzie się zbierają na koncertach, wrzucaja do puszek każdy grosik.

Cytat:
żeby zmobilizować ludzi aby w niedzielę ruszyli tyłki z przed TV trzeba im coś
dać w zamian.

Rybak ma rację, wtedy jest łatwiej, tylko, że ilu mieszkańców Wielunia tyle pomysłów na zespół by było :P
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-13, 21:48   

Jako zdeklarowany moher, nie tylko nie popieram Owsiaka, ale uważam, że mąci on młodzieży w głowach. Jeżeli pomysł finału WOŚP do mnie przemawia, łącznie z celem przeznaczenia pieniędzy. to już Woodstock, absolutnie nie!
Nie miałbym, natomiast nic przeciw temu, aby woluntariusze otrzymywali bony, które mogliby zamienić na bilet, na dowolny, interesujący ich koncert krajowego zespołu np: kabaret, jazz, czy muzykę klasyczną, koncert reggae, czy cokolwiek innego.
Z odsetek z funduszy WOŚP, Owsiak refundowałby te bony, organizatorom koncertu.
Byłoby to ZAMIAST Woodstock!
W takim wypadku, może sam też dałbym jakiś datek na WOŚP...
PS.
miko 005:
Nie przesadzaj! Młodzi ludzie mają najczęściej naturalne, niczym nie skażone poczucie dobra, piękna i prawdy. Szkoda, że tacy ludzie jak Owsiak, manipulują przez to pierwsze, tym ostatnim...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-13, 22:17   

Zygmunt Stary napisał/a:
Młodzi ludzie mają najczęściej naturalne, niczym nie skażone poczucie dobra, piękna i prawdy. Szkoda, że tacy ludzie jak Owsiak, manipulują przez to pierwsze, tym ostatnim...


Za to ludzie wspierający Radio Maryja, zdawało by się wydawać, że z uwagi na swój wiek i bagaż życiowy, iż manipulacja rydzykowa powinna ich omijać szerokim łukiem, lecz jak widać życie inaczej weryfikuje, a Ty jesteś tego doskonałym przykładem.



Rozumiem z tego, że Ty Zygmunt nie wspierasz choćby groszem WOŚP :?:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW