R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: karcia
2008-06-26, 18:46
Finał WOŚP 2008
Autor Wiadomość
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-14, 15:50   

Archdevil. zamiast się pluć, przeczytaj może mój post ze zrozumieniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-01-14, 15:58   

Zygmunt Stary napisał/a:
Archdevil. zamiast się pluć, przeczytaj może mój post ze zrozumieniem.

A Ty zamiast w ten sposób odpowiadać zrozum ideę samego przystanku - najczęściej wolontariuszami są ludzie młodzi, a takim dosyć często właśnie forma przystanku odpowiada najbardziej. W Polsce brakuje tego typu imprez, gdzie można wyłowić nowe talenty muzyczne, posłuchać znanych zespołów rockowych.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2008-01-14, 16:45   

Ludzie, dziwi mnie fakt, że dyskutujecie z Zygmuntem Starym.
To nie ma najmniejszego sensu i szkoda waszych nerwów i klawiszy klawiatury :)

To typ człowieka, który czerpie niebywałą wręcz radość i samozadowolenie z wrzucania
w każdy możliwy temat poglądów i stwierdzeń, które sieją zamęt i wzbudzają dyskusje.
Najlepszym wyjściem jest IGNOROWANIE jego postów i prowadzenie dyskusji
w topiku tak jakby jego tam nie było :)

Są ludzie, których umysł jest ogarnięty szaleństwem i zabezpieczony przed rzeczowymi
argumentami grubym betonowym murem. :grin:

Dajcie sobie spokój bo nie warto lepiej podzielcie się swoimi odczuciami po
wieluńskim finale.

Mnie się podobał, ale osobiście wolałbym inne kapele. Światełko do nieba było naprawdę
super.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-14, 16:48   

A ja chciałbym powtórzyć swoje wcześniejsze pytanie (może teraz w nieco zmienionej wersji) - czy ktoś orientuje się jakie były źródła finansowania wieluńskiej imprezy?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2008-01-14, 17:12   

w Wieluniu

42 000,00 zł
stan na 14.01.2008r. godzina 12:00
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-14, 17:32   

Rybak napisał/a:
Mnie się podobał, ale osobiście wolałbym inne kapele. Światełko do nieba było naprawdę super.

Zgadzam się ;] Też trochę byłem i z zespołami była traaagedia :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jack_Black 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 195
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-14, 17:51   

Po części zgodzę się ze Zygmuntem Starym...Owsiak to może menda, ale to co robi jest szczytne i pomocne...Nikogo innego nie byłoby stać na taki wysiłek 16 lat pod rząd...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maed 
Dojeżdża PKSem
a wolałabym PKP!


Dołączyła: 01 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-14, 18:30   

@Acree

Zygmuntowi chodzi zapewne o Krisznowcow, ktorzy robia raz na trzy dni procesje, a przez reszte przystanku sprzedaja tanie papkowate zarcie - rowniez nie podoba mi sie romans Owsiaka z tymi sekciarzami, ale oni przynajmniej nie probuja nikogo konwertowac. Przynajmniej nie jest znany zaden przypadek, w ktorym ktorys z lysych panow w przydlugich koszulach chcial kogos nawrocic na swoja 'oswiecona droge Kriszny' (i dzieki im za to).

I generalnie smieszy mnie to, ze zwiekszenie skladki na opieke zdrowotna cokolwiek by dalo - nie, nie daloby, bo cala opieka zdrowotna to cos wiecej niz maszyny. Organizacje charytatywna stac na to, zeby zatroszczyc sie o maszyny wlasnie - opieka zdrowotna to niestety bardziej skomplikowana sprawa, wiec teksty o zwiekszaniu skladki sa albo celowo nietrafione, albo przekopiowane bez wiekszych przemyslen. Zas najlepsza obrona Owsiaka i tego, co robi, jest to, ze wiekszosc lekarzy slyszac poszczekiwania na Owsiaka od razu jest w stanie podac ile sprzetu dostal szpital - nawet jesli jest to superzadluzony szpital w Pipidowku Dolnym.

A do reszty dyskusji: zgadzam sie z Rybakiem. I tak dziwne, ze temat az tak dlugo wisial bedac nietkniety przez owa osobe f;

No i rzecz jasna pozdrawiam cala reszte woodstockowej holoty, ktora jest na forum i zostala przycieta na wymiar do definicji przez jednego czlowieka, ktory lubi uogolnienia (;
_________________
Lexon - nauka języków
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2008-01-14, 21:19   

Kiedyś byłam wolontariuszką, podziękowania woodstokowe mam gdzieś. nie lubie tego typu muzyki. Obecnie nudzi mnie juz wosp, o tym kiedy jest tegoroczny final dowiedzialam sie w niedziele wieczorem, sa rozne akcje charytatywne i je wspieram, tej ostatnio nie. sa rozne powody, ale niech mi nikt nie mowi jak ja moglam nie dac na te dzieci? jestem taka i taka. nikt nie ma obowiazku pomagac kazdej fundacji, jest ich miliony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-14, 22:39   

jestsuper napisał/a:
sa rozne powody, ale niech mi nikt nie mowi jak ja moglam nie dac na te dzieci? jestem taka i taka. nikt nie ma obowiazku pomagac kazdej fundacji, jest ich miliony.

Ale tu przeciez nikt nic takiego nie mówi. Pojawiają sie tylko głosy negatywne wobec osób krytykujących Owsiaka i Przystanek. Do mnie osobiście nie przemawia Woodstok bo to nie moje klimaty ale sama WOSP i Owsiak to dla mnie fenomen i wspieram ja co roku (podobnie jak kilka innych akcji), niekoniecznie wrzucając kase do puszek (są jeszcze np smsy i wpłaty na konto - rzeczy o wiele pewniejsze).
jestsuper napisał/a:
Obecnie nudzi mnie juz wosp

Stwierdzenie dla mnie dość dziwne ale cóż ... demokracja...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-15, 01:42   

maed napisał/a:
Organizacje charytatywna stac na to, zeby zatroszczyc sie o maszyny wlasnie

I stoją te maszyny, często bardzo drogie, a brakuje pieniędzy na zwykłe materiały eksploatacyjne lub część wymienną, bez której te maszyny stają się z czasem drogim złomem vide tomograf w Wieluniu.
Przypomina to trochę Killera 2 (a może to był celowy zamysł twórców tego filmu) :D , by za pomocą samochodu złota ratować przemysł.
Pozdrawiam również Rybaka i życzę mu, by nic nie przerywało mu błogostanu samozadowolenia.
Niie obraziłem nikogo na tym forum, ponieważ nie sądzę, aby ktokolwiek z naszych okolic jechał wówczas tym pociągiem, a gdyby nawet, to nie sądzę, aby zachowywał się w taki sposób, jak owi moi "towarzysze podróży" - kibole przy nich to WERSAL.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-15, 02:35   

Zygmunt Stary napisał/a:
I stoją te maszyny, często bardzo drogie, a brakuje pieniędzy na zwykłe materiały eksploatacyjne lub część wymienną, bez której te maszyny stają się z czasem drogim złomem vide tomograf w Wieluniu.

I tak właśnie jak Ty piszesz działa służba zdrowia. Oglądałem kiedyś reportaż w którym wypowiadali się na ten temat lekarze i osoby związane z WOSP mówiąc, że często sprzęt kupiony z pieniędzy podatników stoi nieużywany bo nie ma kasy na materiały eksploatacyjne itp a skomplikowane procedury lub brak srodków nie pozwala na ich zakup. Inaczej jest w przypadku sprzętu zakupionego z pieniędzy WOSP gdyz oni nie muszą przechodzic skomplikowanych procedur a sam zakup jest o wiele szybszy i prostszy.
Ale pewnie Zygmunt wie lepiej...
Najwięcej na ten temat mogą powiedzić sami lekarze oraz rodzice dzieci uratowanych dzięki WOSP.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-01-15, 12:08   

Ja nie będę polemizował z faktami, a one mówią dosyć wyraźnie, że przez te 16 lat działalności WOŚP, placówki medyczne zostały zaopatrzone w taki sprzęt, o którym mogły by tylko pomarzyć w tej rzeczywistości jaką mamy po obaleniu „komunizmu”.

Ale mam taką małą uwagę na przyszłość, do wieluńskich organizatorów WOŚP, mianowicie, starajcie się tak tworzyć „dwójki” wolontariackie, żeby nie było takich sytuacji jaką zaobserwowałem w niedzielę o godz. 14.30, idąc sobie w kierunku Starych Sadów, ulicą 18 Stycznia, mijam dwójkę dzieci z puszką idąca w kierunku centrum miasta. Ja wiem że wszyscy wolontariusze to jeszcze młodzież szkolna, czyli generalnie dzieci, ale ta dwójeczka maluchów to naprawdę dzieciaczki, chłopiec może 4 klasa, a dziewczynka jeszcze młodsza.
Tą uwagą chcę się tylko podzielić, w czystej trosce o bezpieczeństwo tych dzieciaków, bo wiadomo jakie dziś czasy mamy. Idiotów przecież nie brakuje, tym bardziej amatorów na łatwą zdobycz, jaką w tym przypadku mogła by być owa puszka w rękach tak młodych ludzi.

Co do reszty nie mam zastrzeżeń, nawet rzekłbym że w tym roku było chyba troszkę inaczej, bo wolontariusze nie „wymuszali” na przechodniach niczego co sugerowałoby że każdy „musi” coś dać. Przynajmniej ja zaobserwowałem takie właśnie zjawisko, mijając po drodze ileś tam dwójek zbierających.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-01-15, 14:56   

Cytat:
zwiekszenie skladki na opieke zdrowotna cokolwiek by dalo

oczywiście, że nic by nie dało, bo te pieniądze zaginą po drodze tak jak, dla przykładu, pieniądze na drogi z podatku w paliwie.

A gdyby tak nie WOŚP to nasza opieka medyczna (i sprzęt) nad dziećmi byłaby chyba na poziomie średniowiecza, nie wiem czy nikt z przeciwników Owsiaka tego nie zauważa???
Realna pomoc realnym ludziom, a nie deklaracje w TV, ilu to osobom się pomogło...
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 32
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-16, 16:00   

Archdevil napisał/a:
Kiedy te "zdeklarowane mohery" w końcu zrozumieją, że fundusze z WOŚP NIE IDĄ na opłacanie Przystanku Woodstock?! Co roku to samo gdakanie...


Nie chce się tak bardzo wtrącać bo mnie to nie interesuje, ale chce wiedzieć tylko jedno skąd masz taka pewność że tak jest? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW